Niedziela, 13 kwietnia 2014, godz. 12:00
Real Betis SewillaBetis Sevilla
0 : 2
Sevilla FCSevilla FC
13:59

Po meczu pełnym w sytuacje bramkowe, faule, kontrowersje, pomyłki sędziowskie, Sevilla pokonuje Betis 2:0 po bramkach Kevina Gameiro! Zespół Emery'ego będzie walczyć o czwartą lokatę, natomiast Betis jest już praktycznie w drugiej lidze! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Nono z wolnego trafia w mur i koniec! Betis przegrywa w derbach z Sevillą 0:2!

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

Kontra Sevilli. Gameiro wykłada ją przed pole karne do Reyesa, który z powietrza strzela niecelnie!

89'

'Cero dos, Cero dos, Betis a Segunda" (Zero dwa, zero dwa, Betis do drugiej ligi) śpiewają właśnie kibice Sevilli, którzy już świętują zwycięskie derby.

87'

Piłka w siatce po raz trzeci, ale na minimalnym spalonym był Ivan Rakitic. Tym razem sędzia się nie pomylił.

86'

Kibice opuszczają trybuny Benito Villamarin. Betis po tej kolejce będzie tracił 10 punktów do 17. Realu Valladolid, a jeśli Getafe ogra Atletico Madryt, to do bezpiecznej strefy Verdiblancos będą tracili już 12 punktów. Do końca sezonu pięć spotkań czyli 15 punktów do zdobycia. Utrzymanie Betisu trzeba traktować w kategorii absolutnego cudu.

83'

Jest już chyba po meczu. Diogo Figueiras podaje idealnie piłkę przed bramkę do Gameiro, który dopełnia formalności! Sevilla prowadzi 2:0, a Betis jest już praktycznie spadkowiczem z La Liga!

82'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Kevin Gameiro!

81'

Betis wygląda na drużynę pozbawioną sił po tym, jak niemal godzinę już gra w dziesiątkę. Ciężko będzie wyrównać drużynie Calderona.

77'

Braian Rodriguez zmienia Juanfrana.

76'

Kwadrans do końca. Czy Betis jest jeszcze w stanie odwrócić losy tego spotkania?

74'

Zmiana w Sevilli. Schodzi Bacca, wchodzi Rakitic.

71'

Beto!!! Portugalski bramkarz doskonale broni strzał z rzutu wolnego Rubena Castro!

69'

Żółta kartka dla Fernando Navarro.

68'

I to chyba kolejny błąd arbitra, ale ciężko to stwierdzić nawet po powtórce... Teraz z kolei Ruben Castro zostaje zablokowany w polu karnym przez Figueirasa.

67'

Bramka nieuznana dla Sevilli z powodu kolejnego spalonego!

67'

A nie było spalonego! Powtórki pozbawiają złudzeń... Co za mecz Velasco Carballo.

66'

Byłby teraz ewidentny rzut karny dla Sevilli po zagraniu ręką Amayi, ale liniowy dopatrzył się wcześniej spalonego!

65'

Ruben Castro przypadkowo znalazł się w dobrej sytuacji do zdobycia gola, ale z ostrego kąta nie pokonał Beto!

63'

Po rzucie rożnym strzał głową oddaje Carrico, ale Adan raz jeszcze dobrze broni.

62'

Bacca podaje teraz w pole karne do Vitolo, a ten marnuje sytuację sam na sam z Adanem!!!

62'

Poprzeczka! Świetne rozegranie rzutu wolnego, Vitolo dośrodkowuje na głowę Fazio, który trafia tylko w poprzeczkę!

61'

Bardzo brzydki faul Chiki na Mbii i żółta kartka. To spokojnie mogła być czerwień.

60'

Leo Baptistao jeszcze po starciu z Fazio nie będzie w stanie już kontynuować gry. W jego miejsce wchodzi Cedrick.

57'

Żółta kartka dla Leo Baptistao.

56'

Reyes! Sevilla wychodziła z kontrą trzech na jednego, którą koszmarnie niecelnym podaniem zmarnował pomocnik Andaluzyjczyków.

54'

Gameiro!!! Francuz wyszedł sam na sam z Adanem, ale z ostrego kąta nie był w stanie pokonać bramkarza Betisu!

51'

Beznadziejne dośrodkowanie Chiki z lewej strony boiska. Piłka poza boiskiem.

50'

Przerwa w grze, bo głowami zderzyli się Leo Baptistao oraz Federico Fazio.

48'

Szansa dla Sevilli! W kontrataku Vitolo efektownie wpadł w pole karne, ale zagrał minimalnie niecelnie do znajdującego się przed bramką Gameiro!

46'

Gramy!

46'

Zmiana w Sevilli w przerwie. Vitolo za Trochowskiego.

12:54

Bardzo kontrowersyjny rzut karny i czerwona kartka dla Juana Carlosa - to wydarzenie okazało się kluczowe dla przebiegu pierwszej połowy. Słabiutki arbiter Velasco Carballo potem mógł spokojnie wyrzucić jeszcze z boiska Rubena Castro, ale chyba się zreflektował, że w poprzedniej decyzji popełnił błąd. Wiele nerwowości, brzydkich fauli, mało piłki. Oby to wyglądało troszkę inaczej w drugiej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy! Betis - Sevilla 0:1.

45'

Beto łapie dośrodkowanie Juanfrana.

45'

Pięć minut doliczonych do pierwszej połowy.

45'

Fernando Navarro na boisku w miejsce kontuzjowanego kolegi.

44'

Nie da rady chyba nawet dotrwać do gwizdka lewy obrońca Sevilli. Ruben Castro powinien był wylecieć z boiska po ataku na młodego obrońcę rywala..

43'

Moreno wrócił na plac gry, ale chyba tylko dokończy pierwszą połowę, bo nie wygląda najlepiej.

41'

Bardzo ostry faul Castro na Alberto Moreno, który teraz potrzebuje pomocy medycznej.

40'

Chica zmienia Vadillo w Betisie.

38'

Bardzo nerwowa atmosfera od początku spotkania na murawie. Sędzia Velasco Carballo nie jest w stanie jej uspokoić, a co gorsza, ją jeszcze pogarsza swoimi decyzjami.

35'

Żółta kartka dla Jose Antonio Reyesa za faul w walce o górną piłkę.

32'

Kolejne powtórki pokazują, że na pewno Juan Carlos trafił w piłkę. Wślizg był jednak od tyłu, a w takich przypadkach do faulu nie trzeba wiele.

31'

Żółta kartka dla Rubena Castro za protesty.

30'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kevin Gameiro z jedenastu metrów uderza bardzo pewnie i 1:0 dla Sevilli!

29'

Czerwona kartka dla ostatniego obrońcy, którym był Juan Carlos!!! Bardzo dużo kontrowersji, bowiem było bardzo blisko czystej interwencji!

27'

Rzut karny dla Sevilli!!! Faulowany zdaniem sędziego w polu karnym Bacca!

26'

Dobre dośrodkowanie Juanfrana na drugi słupek, gdzie niecelnie głową strzela Vadillo.

24'

Mnóstwo stałych fragmentów gry dla Betisu, ale na razie Sevilla się przy nich dobrze broni.

22'

Ruben Castro z rzutu wolnego z 18 metrów uderza minimalnie nad poprzeczką bramki rywala!

18'

Betis zdecydowanie przeważa w tym spotkaniu, ale gospodarze są na razie w stanie zdobyć tylko rzut rożny.

15'

Mnóstwo fauli na razie w całym spotkaniu.

13'

Żółta kartka dla Piotra Trochowskiego.

12'

Rajd lewym skrzydłem Leo Baptistao i zagranie w pole karne, które dobrze przecina Alberto Moreno.

10'

Popędził prawą stroną Juanfran, jednak jego centrę przerwał Fazio. Rzut rożny.

8'

Na spalonym złapany Leo Baptistao.

6'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla N'Diaye za zagranie piłki ręką. Kontrowersyjna decyzja arbitra.

5'

Teraz z kolei Molina przewrócił się w polu karnym w starciu z M'bią, ale bez faulu.

4'

Iborra teraz z kolei zatrzymał w polu karnym Leo Baptistao. Betis bardzo agresywnie od pierwszych minut.

4'

Kolejny atak Betisu. Uderzenie z dystansu Nono odbija Iborra i piłka wychodzi na korner.

3'

Pierwsza szansa dla Betisu. Po krótkiej przerwie z powodu latających na murawę serpentyn, z rzutu wolnego Nono dośrodkował na głowę Figuerasa, który uderzył jednak niecelnie.

1'

Pierwszy gwizdek i zaczynamy!

11:57

Obie drużyny wychodzą na plac gry. Sędzią spotkania będzie pan Carlos Velasco Carballo.

11:53

Ławki rezerwowych:

• Betis: Guillermo Sara, Javier Chica, Paulao, Joan Verdu, Braian Rodriguez, Nosa Igiebor, Cedrick Mabwati
  • Sevilla: Javi Varas, Fernando Navarro, Marko Marin, Ivan Rakitić (!), Jairo Samperio, Nicolas Pareja, Jorge Coke
11:52

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów.

11:50

Obie drużyny w tym sezonie już trzykrotnie mierzyły się ze sobą. W pierwszym meczu ligowym pomiędzy nimi Sevilla rozbiła na własnym stadionie Betis aż 4:0, ale już w spotkaniach 1/8 finału Ligi Europy wyglądało to zupełnie inaczej. Na Sanchez Pizjuan to Betis wygrał 2:0, by w rewanżu u siebie ulec w takim samym stosunku, a w dramatycznych karnych lepsza okazała się Sevilla.

11:47

Takiej sytuacji swojej lokalnym rywalom bardzo zazdroszczą kibice ostatniego w tabeli Betisu. Verdiblancos na sześć kolejek przed końcem rozgrywek tracą do bezpiecznej strefy aż dziesięć punktów i na dobrą sprawę już powinni się witać z Segunda Division. Jeśli w dzisiejszych derbach podopieczni Gabriela Calderona nie zdobędą trzech punktów, ich spadek będzie nieuchronny.

11:42

Te derby będą dzisiaj rozgrywane przy bardzo dużym ciężarze gatunkowym. Rozpędzona niemiłosiernie w ostatnim czasie Sevilla włączyła się bowiem do walki z Athletikiem Bilbao o czwarte miejsce w ligowej tabeli, które pozwoli na udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. Podopieczni Unaia Emery'ego, którzy wygrali siedem z ostatnich ligowych spotkań są na chwilę obecną na piątym miejscu ze stratą sześciu punktów do Basków.