Sevilla FCSevilla FC
4 : 1
Espanyol BarcelonaEspanyol Barcelona
92'

Sędzia kończy spotkanie. Sevilla nie dała większych szans osłabionemu rywalowi. Za uwagę dziękuje Maciej Akimow.

91'

Sevilla zwycięstwem nad Espanyolem zbliży się do Basków na trzy punkty. Liga Mistrzów wciąż jest realna.

91'

Sędzia dolicza 2 minuty.

89'

GOL GOL GOL GOL! Na listę strzelców wpisuje się niezawodny Ivan Rakitić. Idealnie przyjął długie podanie i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości! Sevilla 4, Espanyol 1!

87'

Jak ćwierkają na Twitterze? "Gameiro - Marin - Gameiro - gol. Gameirazo." @T_Zakaszewski

85'

GOOL! Po raz drugi na listę strzelców wpisuje się Gameiro. Napastnik wykorzystał fantastyczne podanie od Marina. Sevilla 3, Espanyol 1!

84'

Schodzi aktywny Vitolo. W jego miejsce Jairo

83'

Po rzucie rożnym dla gospodarzy z kontrą zabrał się Espanyol. Większą część boiska przebiegł z piłką Cordoba, ale w narożniku pola karnego zatrzymał go Alberto Moreno.

82'

Kolejny korner dla Sevilli.

81'

Szykuje się ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Do wejścia gotowy jest Jairo

79'

Tak samo jak wejście Cordoby pobudziło Espanyol, tak wejście Rakiticia dało pozytywny impuls dla gospodarzy. Chorwat mógł zdobyć nawet bramkę.

79'

Rakitic tym razem dokręcał piłkę z prawego skrzydła, ale Gameiro uprzedza German.

77'

Zagranie Rakiticia do Gameiro, ale Francuz był na spalonym.

77'

Kolejna bramka wisi w powietrzu. Pytanie tylko dla kogo?

76'

Wychodzącego na czystą pozycję Vitolo uprzedził German.

74'

W zespole gości boisko opuszcza Pizzi. Dziś bardzo przeciętny występ. W poprzednim sezonie w barwach Deportivo przyzwyczaił nas do lepszej gry.

73'

Schodzi Piotr Trochowski. Zdecydowanie jeden z najjaśniejszych punktów w zespole

75'

Alex po raz kolejny uderzał z dystansu, ale tym razem bardzo niecelnie.

72'

Kolejne podanie szukało adresata w osobie Cordoby.

70'

Alex uderzał z głębi pola karnego, ale jego strzał blokują obrońcy gospodarzy

69'

Rakitić za mocno dokręcił piłkę z rzutu wolnego i od bramki zacznie German

68'

Sidnei fauluje Gameiro przed polem karnym. Trybuny domagają się kartki, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

66'

Vitolo świetnie zwiódł obrońcę Espanyolu i dorzucił piłkę na głowę Rakiticia, ale ten fatalnie przestrzelił! To powinno być 3:1!

65'

Dośrodkowanie Sergio Garcii z rzutu wolnego zatrzymuje się na pierwszym obrońcy.

64'

Cordoba uderza z dystansu, ale prosto w dobrze ustawionego Beto

63'

Rakitić zmienia Kolumbijczyka, który bramki dziś nie zdobył, ale był za to bardzo aktywny.

62'

Gra toczy się głównie w środkowej części boiska. Więcej ostrej gry, więcej kartek.

60'

Obrońca Sevilli ukarany za faul na Pizzim.

58'

Cordoba zmienia Simao. Portugalczyk schodząc z boiska wyraźnie utykał

58'

Mbia został ukarany za faul na Javi Lopezie

56'

Wcześniej Alex Fernandez zmienił Abrahama.

55'

Vitolo decyduje się na kolejny strzał z dystansu, ale obrońcy blokują piłkę. Mamy rzut rożny.

53'

Piotr Trochowski świetnie wykonuje dziś rzuty rożne. Po raz kolejny blisko skierowania piłki do siatki był Mbia, ale przy okazji faulował też bramkarza.

52'

Sevilla - EspanyolSevilla - Espanyol

52'

Bacca prostopadły podaniem próbował obsłużyć Vitolo. Obrońcy wybijają na rzut rożny.

50'

Wcześniej żółta kartką został ukarany Fazio.

49'

Sevilla zamknięta na własnej połowie.

45'

GOOOOOOOOL! Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, Espanyol łapie kontakt! Sergio Garcia pewnie zamienił "11" na bramkę.

46'

Espanyol rozpoczyna drugą połowę

46'

Koniec pierwszej połowy. Espanyol schodzi do szatni w beznadziejnych nastrojach.

43'

Sevilla - Espanyol

42'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Wrzutka do całkowicie niepilnowanego Gameiro, a ten strzałem z woleja pakuje piłkę do siatki.

40'

Mamy pierwszą karę indywidualną. David Lopez w walce o piłce z Vitolo zbyt intensywnie pracował łokciem.

39'

Espanyol stara się wyrównać przed końcem pierwszej połowy. Inicjatywa w dalszym ciągu jest po ich stronie.

39'

Sevilla od dłuższego czasu bez Cistoforo i Cherysheva.

35'

Mając chwilę spokoju w grze przypomnę, że Espanyol gra bez Hectora Moreno, Kiko Casilli, Victora Sancheza i Diego Colotto.

34'

W rzutach rożnych mamy 2:0 dla Sevilli.

32'

Bacca posłał piłkę do Gameiro, ale podanie przeciął Sidnei. Zrobił to dość niefortunnie, bo futbolówka spadła pod nogi Piotrka Trochowskiego. Ten bez namysłu uderzył na bramkę, ale piłka odbiła się od pleców jednego z obrońcy i wyszła na rzut rożny.

31'

Teraz to Espanyol ma piłkę. Sevilla chce to wygrać jak najmniejszym nakładem sił i czekają na kontry. Zapewne czują jeszcze trudy spotkania z Porto.

30'

Pół godziny gry za nami. Dobre tempo spotkania. Najważniejsze, że obie drużyny mają swoje sytuacje.

28'

Simao oszukał mur ustawiony w polu karnym. Wszyscy zawodnicy podskoczyli, a zawodnik Espanyolu uderzył płaskim strzałem. Piłka trafiła jedynie w słupek i wyszła za linię końcową!

27'

W polu karnym faulowany był Sergio Garcia, ale sędzia wrócił do momentu w którym miał miejsce pierwszy faul - rzut wolny dla Espanyolu tuż na granicy pola karnego.

26'

Bacca podcinką posłał piłkę do wchodzącego w pole karne Vitolo, ale ten pozwolił piłce zrobić jeszcze jeden kozioł i w rezultacie zawodnik przestrzelił obok bramki.

25'

Trochowski góra do Kolumbijczyka, ale obrońcy przejęli piłkę.

24'

Simao próbował ze skrzydła zakręcić piłkę w kierunku bramki, ale jego strzał bez problemu obronił Beto.

22'

Kibice skandują "Mbia! Mbia!"

21'

Espanyol musi szybko się pozbierać jeśli nie chcą stracić kolejnej bramki.

20'

Mogło być już 2:0! Alberto Moreno wpadł w pole karne, ale zamiast podawać do lepiej ustawionego kolegi, połasił się na strzał. Piłka przeleciała obok słupka.

19'

GOL! Piotr Trochowski z rzutu rożnego dorzucił piłkę na głowę Mbii, który nie dał szans bramkarzowi. Sevilla 1, Espanyol 0!

17'

Trochowski z 35 metrów uderzył na bramkę! German z trudem odbija piłkę na rzut rożny.

16'

Bacca kolejne niedokładne podanie do wychodzącego na wolne pole Gameiro. Kolumbijczyk musi popracować nad dokładnością.

15'

Niedokładna wrzutka Fuentesa przeszła przez całe pole karne bez echa.

13'

Zawodnicy Sevilli zostali już trzykrotnie złapani na pozycji spalonej.

11'

Figueiras sprytnym zagraniem znalazł w polu karnym Kolumbijczyka, który przedłużył piłkę do Gameiro. Sidnei został jednak na posterunku i wybił piłkę na aut.

10'

10 minut gry za nami. Póki co bez klarownej sytuacji dla gospodarzy.

9'

Wydawało się, że będzie groźnie pod bramką Espanyolu, ale Bacca został złapany na spalonym.

7'

Bilans ostatnich pięciu starć na Pizjuan pomiędzy Sevillą i Espanyolem to 2 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka na korzyść gospodarzy.

5'

Abraham stanął oko w oko z Beto, ale górą okazał się bramkarz gospodarzy! Świetna sytuacja na zdobycie bramki. To powinno trafić do siatki.

3'

Skrzydłowy Espanyolu posłał piłkę wzdłuż pola karnego Sevilli, ale tam stał jedynie osamotniony Sergio Garcia. Po drobnym zamieszaniu, Figueiras wyjaśnił sytuację przejmując piłkę.

2'

Alberto Moreno chciał zaskoczyć obrońców Espanyolu długą piłką do Baki, ale rywale przeczytali jego zagranie.

1'

Pierwszy gwizdek - czas zaczynać!

18:57

Za chwilę zaczynamy. Piłkarze wychodzą już na boisko.

18:39

Ławka rezerwowych Espanyolu: Pau, Mattioni, Capdevila, M. Lanza, Víctor Alvarez, Álex, Cordoba.

18:37

Ławka rezerwowych Sevilli: Varas, Coke, Navarro, Rakitic, Jairo, Reyes, Marko Marin, Carrico

18:36

Znamy już zestawienie w jakim wyjdą oba zespoły. Czy Sevilla jest w stanie włączyć się do walki o Ligę Mistrzów?