Atletico MadrytAtletico Madryt
1 : 0
Villarreal CFVillarreal CF
17:50

Los Colchoneros pozostają liderem La Liga! Atletico dzisiaj zagrało słabo przeciwko słabemu w ostatnich tygodniach Villarreal, ale jedna sytuacja Raula Garcii pozwoliła tej niezwykle konsekwentnie grającej drużynie zdobyć kolejne trzy punkty. Teraz zespół Simeone może spokojnie obejrzeć sobie dzisiejsze mecze Barcelony i Realu i przygotować się do środowego meczu z Barceloną w Lidze Mistrzów. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Atletico skromnie zwycięża Villarreal 1:0!

91'

Chyba już nic tu nie może przeszkodzić Atletico w zdobyciu trzech punktów. Vicente Calderon już świętuje.

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

O krok od bramki samobójczej! Po szarży Moi Gomeza lewą stroną, jego dośrodkowanie przeciął Alderweireld i piłka minimalnie minęła bramkę Atletico!!!

85'

Pięć minut do zakończenia spotkania. Czy goście będą w stanie rzutem na taśmę doprowadzić do wyrównania? Na razie wyglądają na 'bezzębnych'...

83'

Bardzo kiepskie dośrodkowanie Moi Gomeza, ale goście pozostają w ataku pozycyjnym.

82'

Koke przerywa akcję Villarreal wybiciem piłki na rzut rożny.

82'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Moi Gomez za Caniego.

80'

Jeszcze żółta kartka dla Mario Suareza.

79'

Gospodarze wreszcie przenieśli ciężar gry na połowę rywala. Obrońcy Los Colchoneros mogą trochę odpocząć.

77'

Tiago uderza z dystansu daleko obok bramki Villarreal.

76'

Kwadrans do końca. Goście przeważają, ale mają problemy ze stwarzaniem okazji bramkowych.

73'

Adrian przepuścił piłkę przed pole karne, gdzie uderza ją Raul Garcia i pewnie broni Asenjo!

70'

Tymczasem w Atletico schodzi Diego Ribas, a wchodzi Jose Sosa.

69'

Jonathan Pereira zastępuje Manu Triguerosa.

69'

Żółta kartka dla Raula Garcii.

68'

Wreszcie było naprawdę groźnie! Perbet uderza technicznie z 16 metrów nieznacznie nad bramką!

67'

Koke ukarany żółtą kartką za ostry faul na Pinie.

65'

Nieskutecznie próbował wymusić karnego teraz Perbet. Ale to wciąż Villarreal gra w ataku pozycyjnym. Diego Simeone z kolei zachęca kibiców do głośniejszego dopingu.

63'

Zmiana także w Villarreal. Schodzi Joan Roman, wchodzi Javier Aquino.

61'

Adrian Lopez wchodzi w miejsce Davida Villi. Czyżby Villa był szykowany na Barcelonę? Jeśli tak, to znaczy, że występ Diego Costy w środę był bardzo mało prawdopodobny.

60'

Ładnie rozegrali piłkę goście przed polem karnym, po czym Cani fatalnie skiksował z 18 metrów.

59'

Perbet złapany teraz na spalonym.

57'

Fatalny strzał z dystansu Perbeta.

56'

Tiago zmienia Cristiana Rodrigueza.

55'

Jest to bardzo podobny mecz do tego, jaki 10 dni temu Atletico rozegrało u siebie z Granadą. Podopieczni Diego Simeone zdobyli jednego gola po rzucie rożnym (wtedy trafił Diego Costa), a przez resztę spotkania grali na 'oszczędzanie baterii'. Wtedy to przyniosło skutek, a jak będzie dzisiaj?

53'

Trigueros nie sięgnął piłki po szybkiej akcji i dośrodkowaniu Caniego. Po chwili Asenjo odważnym wyjściem z bramki powstrzymał Villę.

52'

Słaby strzał Villi z narożnika pola karnego łapie Asenjo.

51'

Pierwsze minuty drugiej połowy zdecydowanie dla Villarreal, ale na razie bez efektu w postaci choćby sytuacji bramkowych.

50'

55 tysięcy kibiców dzisiaj przyszło na Vicente Calderon.

48'

Akcja Villarreal zakończona mizernym strzałem z dystansu Gaspara.

47'

Obie drużyny na razie bez zmian w swoich składach.

46'

Wracamy na Vicente Calderon i rozpoczynamy drugą część spotkania!

16:47

Po pierwszych minutach gry w bardzo wysokim tempie, Atletico wykorzystało jeden stały fragment gry i dzięki Raulowi Garcii to gospodarze prowadzą skromnie po pierwszej połowie. Mecz nie stoi na najwyższym poziomie, bowiem wykorzystana szansa Garcii była na dobrą sprawę jedyną stworzoną przez którykolwiek z zespołów do przerwy. Oby za 15 minut było więcej emocji.

45'

Koniec pierwszej połowy. Atletico prowadzi z Villarreal.

44'

Defensywa Villarreal poradziła sobie z kolejnym kornerem dla Los Colchoneros.

43'

Diego Costa ma lekki uraz uda. Dzisiaj na pewno nie zagra, jego występ z Barceloną jest wątpliwy (ale możliwy). Potem powinien juz być na pewno do dyspozycji Diego Simeone.

42'

Żółta kartka dla Gabriela, chyba nieco przesadzona, za faul na Villi.

42'

Dośrodkowana przez Triguerosa piłka spada przed szesnastkę do Jokicia, którego skutecznie blokuje Koke.

41'

Będzie korner dla gości po wrzutce Caniego i interwencji Godina.

40'

Teraz z kolei to centra Juanfrana pada łupem Asenjo.

38'

Asenjo poradził sobie z odbitą wrzutką Koke w pole karne Villarreal.

35'

Godin bardzo dobrze zablokował w polu karnym Triguerosa, który już składał się do strzału z kilkunastu metrów.

34'

Bardzo dobra centra z lewego skrzydła Filipe Luisa dotarła w pole karne, gdzie David Villa z trudnej pozycji głową nie potrafił celnie uderzyć.

32'

Perbet nie był w stanie poradzić sobie z rywalem, ale piłka po chwili trafiła do Romana na skrzydło, którego dosrodkowanie minęło wszystkich graczy skupionych w polu karnym Atletico.

30'

Ucierpiał Perbet w starciu z Alderweireldem. Francuz jednak szybko wraca do gry.

28'

Bardzo ostre przewinienie Koke na Canim, ale obyło się bez kartki dla pomocnika Atletico.

27'

Gospodarze w ataku pozycyjnym spokojnie na razie kontrolują ten mecz.

25'

Duże problemy naciskanego Asenjo z odbiciem piłki z pola bramkowego. Domagał się Hiszpan odgwizdania faulu, ale sędzia pozostał niewzruszony.

24'

Ładna indywidualna akcja Villi przyniosło Atletico jeszcze jeden rzut rożny.

23'

Znacznie spokojniej wygląda ten mecz po zmianie wyniku.

20'

Ciekawe, jak zareaguje po utracie gola Villarreal. Mecz był do tej pory wyrównany, ale Atletico pokazało, jak wielką siłą tego zespołu są stałe fragmenty gry.

18'

Mario Gaspar uderza z dystansu, ale odbitą piłkę pewnie łapie Courtois.

15'

Przy rzucie rożnym Raul Garcia oszukał Mario Gaspara, lekko go odpychając w polu karnym (coś a'la Radovic-Kamiński) i głową zamienił na gola dośrodkowanie Koke! 1:0!

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Raul Garcia!

14'

Będzie teraz rzut rożny dla Atletico po interwencji Jokicia.

13'

Alderweireld przerwał bardzo groźne zagranie do wychodzącego na czystą pozycję Jeremy'ego Perbet.

11'

Fatalne zagranie Bruno z rzutu wolnego. Piłka poszybowała wysoko nad bramką Atletico.

10'

Z okazji dzisiejszego święta, dzieci opanowały także loże honorową na Vicente Calderon. Bardzo sympatyczny obrazek.

8'

Gospodarze próbują wielu górnych piłek w pole karne rywala, ale jednak na razie defensywa Villarreal radzi sobie z nimi bardzo dobrze.

7'

Courtois pewnie łapie dośrodkowanie Jokicia z lewej strony boiska.

6'

Bardzo dobre tempo tego spotkania w pierwszych minutach. Swoją drogą na stadionach w Hiszpanii na pewno zobaczymy dzisiaj sporo dzieci, bowiem w tym kraju dzisiaj przypada dzień dziecka.

5'

Perbet otrzymał piłkę w polu karnym od Caniego, ale jego zagranie z ostrego kąta pewnie złapał Courtois.

4'

Świetne rozegranie Atletico! Koke idealnie dograł przed pole karne do niepilnowanego Diego, który z powietrza uderza jednak bardzo niecelnie!

4'

David Villa wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

3'

Nieudany kontratak w wykonaniu gości, choć bardzo dobrze pokazywał się na lewej stronie Joan Roman.

2'

Mario czysto zatrzymał teraz Cristiana Rodrigueza na skrzydle.

2'

Po rzucie rożnym sytuację wyjaśnia Courtois.

1'

I już pierwsza akcja gości. Popędził prawą stroną Trigueros i musiał Alderweireld wybija piłkę na korner.

1'

Zaczynamy mecz!

16:00

Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Bruno Soriano (Villarreal) oraz Raul Garcia (Atletico).

15:58

Wychodzą zawodnicy obu drużyn na murawę Vicente Calderon.

15:42

W obu drużynach mamy naprawdę wielu nieobecnych. Atletico musi sobie dzisiaj radzić bez zawieszonego za kartki Gabiego oraz kontuzjowanych Diego Costy i Ardy Turana. W Villarreal grać nie mogą Jaume Costa, Ikechukwu Uche, Chechu Dorado, Mateo Musacchio, Pablo Iniguez oraz Giovani dos Santos.

15:40

Rezerwowi Villarreal: Juan Carlos, Albert Blazquez, Diego Jimenez, Nahuel Leiva, Moi Gomez, Javier Aquino, Jonathan Pereira.

15:38

Rezerwowi Atletico: Daniel Aranzubia, Joao Miranda, Emiliano Insua, Tiago Mendes, Adrian Lopez, Samuel Saiz.

15:38

Prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn na to spotkanie!

15:37

W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym na El Madrigal, Villarreal zremisowało z Atletico 1:1. To był mecz bramek samobójczych, bowiem po takim trafieniu Mario Gaspara w drugiej minucie, 'wyrównał' Juanfran na 11 minut przed końcem spotkania.

15:34

Beniaminek Villarreal to drużyna groźna dla każdego. Zespół Marcelino Garcii zajmuje obecnie w tabeli siódme, pucharowe, miejsce z dorobkiem 49 punktów. Do lidera Żółta Łódź Podwodna traci aż 27 oczek, ale do piątej Sevilli i szóstego Realu Sociedad już tylko punkt. Targana problemami kadrowymi drużyna z El Madrigal nie jest jednak w najwyższej formie, bowiem w ostatnich sześciu meczach wygrała tylko raz i to 1:0 na boisku słabiutkiego w ostatnich miesiącach Getafe.

15:31

Faworytem spotkania jest oczywiście Atletico Madryt, które prowadzi w tabeli La Liga z przewagą jednego punktu nad Barceloną i trzech nad Realem Madryt. Podopieczni Diego Simeone powinni być także podbudowani wtorkowym remisem na Camp Nou z Barceloną w Lidze Mistrzów. Jeśli Los Colchoneros chcą utrzymać fotel lidera, to na pewno muszą zdobyć przeciwko Żółtej Łodzi Podwodnej trzy punkty.

15:16

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 32. kolejki hiszpańskiej Primera Division, w którym Atletico Madryt zmierzy się z Villarreal.