FC BarcelonaFC Barcelona
17:54

Ja już dziękuję za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Do widzenia.

17:53

Barcelona zasłużenie wygrywa spotkanie. Espanyol do 78. minuty dzielnie stawiał opór rywalowi zza miedzy, ale po stracie bramki podopieczni Javiera Aguirre kompletnie się posypali. Barcelona wskakuje na 1. miejsce, ale o 20., w Bilbao gra Atletico i w przypadku zwycięstwa może wyprzedzić Katalończyków.

94'

Koniec meczu.

91'

Ostatnia zmiana w Barcelonie. Sergi Roberto zastępuje Fabregasa.

91'

Świetna szansa Sancheza. Próbował przelobować Lopeza, ale ten jednak musnął piłkę i rzut rożny.

90'

Mecz potrwa o 4 minuty dłużej.

90'

Sanchez wbiega w pole karne i z ostrego konta strzela w Lopeza.

86'

Strzał Messiego z rzutu wolnego obok bramki Espanyolu.

85'

Komplet zmian wykorzystał już Javier Aguirre, więc do bramki musi wejść zawodnik z pola. Rękawice przywdziewa Javi Lopez.

85'

Messi otrzymał piłkę przed polem karnym, wyszedł tam Casiila. Argentyńczyk chciał przelobować bramkarza, ten dotknął piłki ręką przed szesnastką i wyleciał z boiska.

82'

Neymar opuszcza boisko. Zmienia go Alexis.

79'

Ostatnią zmianę wykorzystuje z kolei Javier Aguirre. Jhon Cordoba zastępuje Simao.

79'

Pierwsza zmiana w Barcelonie. Iniesta zastępuje Pedro.

78'

Do jedenastki oczywiście podszedł Messi i z ogromnym spokojem pokonał Casillę.

78'

GOOOOOOL!!!!!!!!! MESSI

76'

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gospodarzy. Do piłki doszedł Neymar, ale ręką wybił mu futbolówkę Javi Lopez. Rzut karny dla "Barcy" i żółta kartka dla piłkarza Espanyolu.

75'

Rożny dla gości. Przedłuża dośrodkowanie jeden z piłkrzy Barcelony. Dobrze znalazł się w polu karnym Pique, ale trafił w poprzeczkę.

74'

Alves na lewą stronę do Messiego. Dośrodkowanie Argentyńczyka zablokowane.

73'

Teraz kontra gospodarzy. Alex strzelał, ale uderzenie bardzo lekkie, prosto w ręce Pinto.

70'

Wychodzi z kontrą Barcelona. Próbował z lewej strony dośrodkować Neymar, ale jeden z obrońców zablokował jego zagranie.

66'

Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza Pizzi, a wchodzi Fernandez.

65'

Dani Alves prostopadle do Messiego, ale Argentyńczyk na spalonym

61'

Przed polem karnym dostał piłkę Fuentes. Źle przyjał jednak piłkę i wybił mu ją Mascherano. Piłkarz Espanyolu jeszcze przewrócił się w polu karnym, ale o jedenastce nie było mowy.

59'

Pizzi dośrodkował z lewej strony w pole karne. Piłkę przejął Stuani, ale był dobrze wypychany z szesnastki przez defensorów Barcelony i w efekcie wyszedł z futbolówką za boisko.

56'

Messi przed polem karnym minął dwóch rywali, podał na prawo do Pedro, ale dośrodkowanie Hiszpana zablokowane.

54'

Dośrodkowanie z wolnego próbował strzelać Stuani, ale wrzutka był trochę za wysoka i nie zdołał oddać celnego strzału.

53'

Odzyskał piłkę na środku boiska Sergio Garcia i pomknął na lewą stronę boiska. Tam faulował do Alves. Stały fragment dla gospodarzy.

49'

Oba zespoły wyszły z szatni bez zmian, jednak już po 3. minutach gry w drugiej połowie mamy pierwszą zmianę w Espanyolu. Na skutek urazu schodzi Moreno, a zastępuje go Sidnei.

46'

Drugą połowę rozpoczynają gospodarze.

16:48

Zgodnie z przewidywaniami przeważa Barcelona. Jednak pod koniec pierwszej połowy to gospodarze częściej gościli na połowie "Blaugrany". Do przerwy bezbramkowy remis. Zapraszam za kwadrans na drugą połowę.

46'

Pozwolił sędzia wykonać jeszcze rzut wolny gospodarzom. Ci nie stworzyli jednak zagrożenia i arbiter kończy pierwszą część spotkania.

45'

Busquets otrzymuje żółtą kartkę za faul taktyczny w środku pola.

42'

Rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Simao wybił Pique. Espanyol miał jeszcze aut, ale nie stworzył zagrożenia.

40'

Podanie w pole karne do Neymara. Ten był bliżej lewego słupka bramki Casilli. Uderzył obok bramkarza Espanyolu. Jednak piłkę minęła nie tylko Casillę, ale też i jego bramkę.

36'

Colotto na lewej stronie, na wysokości pola karnego fauluje Neymara i dostaje żółtą kartkę.

34'

Podanie na prawą stronę do Pedro. W środku był Neymar, ale piłka do Brazylijczyka nie doszła, bowiem podanie Pedro zablokowane.

33'

Espanyol - FC BarcelonaEspanyol - FC Barcelona

32'

Xavi prostopadle w uliczkę do Messiego, ale Casilla wychodzi z bramki i łapie piłkę.

31'

Simao próbował się przedżeć lewą stroną, ale szybko stracił piłkę.

29'

Pedro do Messiego. Argentyńczyk w polu karny spod linii końcowej próbował dośrodkowania, ale złapał piłkę Casilla.

28'

Stuani fauluje Albę i otrzymuje pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu.

23'

Starcie Javiego Lopeza i Javiera Mascherano. Obydwaj muszą zejść z boiska. Piłkarz Espanyolu trafiony w nos, natomiast zawodnik Barcelony ma jakieś problemy z kolanem. Obaj jednak szybko powracają na plac gry.

21'

Dobre podanie po ziemii w pole karne do Pizziego. Ten w świetnej sytuacji nie trafia w bramkę.

19'

Prawą stroną popędził Dani Alves. Wyłożył piłkę Neymarowi, który musiał tylko dołożyć nogę by trafić do siatki. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że uderzył nad bramką.

17'

Alves w pole karne do Messiego. Argentyńczyk głową strzelał, wyszedł Casilla i został przelobowany. Messi jednak oprócz bramkarza przelobował także bramkę.

15'

Próbował Espanyol pod polem karnym gości, ale szybka strata.

12'

W polu karnym Neymar do Messiego, ale obrońcy Espanyolu blokują strzał Argentyńczyka.

10'

Alves przed polem karnym, górą podaje w szesnastkę do Messiego. Ten świetnie skleił piłkę, ale z bliskiej odległości trafił w bramkarza.

6'

Kolejna dobra akcja "Barcy". Cesc prostopadle do Neymara w pole karne. Brazylijczyk był w dobrej sytuacji, ale zamiast strzelać podawał do Messiego. Sędzia przerwał jednak akcję, bowiem Neymar był na spalonym.

3'

Dośrodkowanie na długi słupek do Neymara. Brazylijczyk z bliskiej odległości, głową prosto w ręce Casilli.

1'

Spotkanie rozpoczęte.

15:59

Piłkarze "Blaugrany" wychodzą na boisko w koszulkach z wyrazami wsparcia dla Victora Valdesa, który w ostatnim meczu z Celtą Vigo zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

15:55

Ostatni raz Espanyol pokonał Barcelonę 21. lutego 2009 roku. "Duma Katalonii" przegrała wtedy 2:1.

15:52

Dzisiejsza konfrontacja to 25. Derby stolicy Katalonii. Do tej pory Barcelona zwyciężyła w 15. spotkaniach, 2 razy górą był Espanyol, a w 7. przypadkach obie drużyny dzieliły się punktami.

15:45

Z kolei Espanyol, jest na 8. pozycji w lidze, jednak nawet dziś zwyciężając nie poprawi swojego miejsca, bowiem do 7. Villarealu traci aż 8 oczek.

15:43

Jeśli Barcelona zwycięży w dzisiejszych derbach to wyjdzie na pierwsze miejsce w tabeli. Będzie mieć 2 punkty przewagi nad Atletico i 5 nad Realem.

15:42

Rezerwowi Barcelony: Oier, Sergi Roberto, Iniesta, Sanchez, Bartra, Tello, Adriano