Athletic BilbaoAthletic Bilbao
1 : 0
WikimediaGetafe CF
93'

Koniec meczu! Athletic wygrywa zasłużenie 1:0 z Getafe po bramce Markela Susaety z 40. minuty meczu. Za uwagę dziękuje Mateusz Kapera.

92'

Mikel Rico ukarany żółtą kartką.

89'

Marica! Świetnie obrócił się z piłką i od razu uderzył na bramkę, ale wprost w bramkarza.

89'

Rafa Lopez ukarany żółtym kartonikiem za faul na De Marcosie.

85'

Oscar de Marcos za Markela Susaetę.

81'

Rico świetnie zagrał do Toquero, który chciał przelobować bramkarza, ale Codina przeczytał jego zamiary.

76'

Colunga ukarany zółtą kartką.

75'

Muniain zbyt długą kiwał się z rywalami w polu karnym i zepsuł ostatecznie akcję Athleticu.

72'

Iraola zagrał ręką piłkę w polu karnym. Sędzia nie zareagował jednak.

70'

Borja schodzi z boiska. Wchodzi Michel.

68'

Herrea potężnie uderza z pola karnego, ale Codina czujnie wyciąga się jak struna i broni strzał Herrery.

66'

Susaeta! Zaskoczyła Codinę piłka posłana z rzutu wolnego przez Susaetę.

64'

Toquero pojawia się na boisku w miejsce Guillermo Fernandeza.

62'

Susaeta zepsuł ładną akcję kolegów z drużyny uderzając wysoko nad poprzeczką bramki Codiny.

59'

Sammi schodzi z boiska. Pojawia się na nim Colunga.

59'

Aaaaj! Laporte dostał świetną piłkę w pole karne, bardzo ładnie przyjął futbolówkę i uderzył błyskawicznie, ale wprost bramkarza.

58'

Goooool! Nie! Spalony! Nie ma bramki dla Athleticu! Muniain zagrał do Fernandeza, który wpakował wślizgiem piłkę do siatki, ale z pozycji spalonej.

55'

Muniain! Ależ fatalny strzał zawodnika gospodarzy. Zbiegł z piłką z lewego skrzydła do środka i posłał piłkę daleko od bramki.

50'

Podczas wślizgu Laporte dostał butem w twarz. Już wszystko w porządku.

50'

Laporte leży na murawie. Miejmy nadzieję, że to nic groźnego.

45'

Zmiana w przerwie także w drużynie gości. Lacen za Mosquerę.

45'

Zmiana w przerwie. San Jose zmienił Gurpegiego.

45'

Druga połowa! Zaczyna Getafe!

48'

Koniec pierwszej połowy. Athletic prowadzi 1:0 z Getafe po bramce Susaety w 40. minucie.

47'

Ależ było blisko kolejnej bramki! Rico zagrał prostopadłą piłkę do wybiegającego zza obrońców Muniainie, ale młodego napastnika ubiegł Codina, który podjął świetną decyzję wychodząc przed pole karne. Z kilkudziesięciu metrów na strzał zdecydował się jeden z zawodników Athleticu, ale piłka minęła pustą bramkę Getafe.

43'

Mike Rico groźnie dośrodkowywał spod linii końcowej, ale czujni obrońcy Getafe nie pozwolili, aby piłka dostała się pod nogi zawodników gospodarzy.

42'

Sprytnie rozegrany rzut wolny przez Basków. Herrera wyłożył piłkę Susaecie przed pole karne, a ten huknął jak z armaty nie dając szans Codinie.

40'

GOOOOLAAAZOOO! SUSAETA! Athletic - Getafe 1:0!

39'

Ciprian Marica ukarany żółtą kartką za symulowanie w polu karnym.

39'

Bardzo ładnie zespół Athletic wyszed spod pressingu rywali, ale nie udało się mu wyjść z groźnym kontratakiem.

34'

Gurpegi przeciął groźne podanie do wychodzącego na lewej stronie skrzydłowego Getafe.

32'

Pół godziny gry za nami. Athletic przeważa, ale nie potrafi udokumentować tego golem.

29'

Sammir wykorzystał pasywność rywali i zdecydował się na strzał z dystansu, który z trudem wybronił Iraizoz.

28'

Getafe nie potrafi utrzymać się dłużej przy piłce. Gdy mają już futbolówkę na dłużej, to tylko wtedy kiedy wymieniają piłkę w defensywie.

24'

Iker Muniain ściął z piłką do środka i uderzył sprzed pola karnego, ale strzał nie miał prawa zaskoczyć Codiny.

24'

Susaeta marnuje okazję z rzutu wolnego. Dośrodkowuje z lewej strony boiska, ale zbyt krótko, co powoduje natychmiastowe wybicie piłki przez obrońców.

21'

Lafita nie wykorzystał szansy. Wpadł w pole karne i podjął złą decyzję. Uderzył wprost w obrońców.

21'

Dwadzieścia minut za nami, a Getafe ma już na koncie 6 fauli. Athletic tylko jeden...

19'

Kolejna dobra okazja dla gospodarzy. Dośrodkowanie z lewej strony na Fernandeza, który głową skierował piłkę wprost w ręce Codiny.

16'

Szybka odpowiedź Los Leones. Dobra piłka do Susaety, który próbował na pamieć zagrać do środka, ale tam byli tylko obrońcy Getafe, którzy wybili piłkę z własnego pola karnego.

15'

Świetna piłka z głębi pola do Sammira, bramkarz gości wyszedł przed pole karne, ale minął się z piłką. Sammir jednak nie zdołał zdobyć bramki. Zatrzymał się tuż przed linią końcową.

9'

Zagranie w uliczkę do Fernandeza, ale dobrze na posterunku Codina, który broni strzał napastnika Bilbao.

5'

Mocny strzał z dystansu Mikela Rico z okolic dwudziestego piątego metra, ale futbolówkę pewnie łapie Codina.

3'

Lisandro Lopez ostro wszedł w przeciwnika próbując odebrać mu piłkę i przewrócił go na ziemię. Tym razem obyło się bez żółtej kartki, ale Baskowie wywalczyli rzut wolny.

2'

Spokojny początek spotkania na San Mames, dotąd nie oglądaliśmy jeszcze żadnych strzałów na bramkę. Obie drużyny rozgrywają piłkę w środku pola.

22:01

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

22:00

Piłkarze obu drużyn pojawili się już na placu gry. Spotkanie poprzedza minuta ciszy.

21:45

Rezerwowi piłkarze Getafe: Cesar, Rafa, Lacen, Gavilan, Sammir, Michel, Fernandez

21:44

Rezerwowi piłkarze Athletic Bilbao: Iago, San Jose, Benat, Albizua, Moran, De Marcos, Toquero.

21:42

Getafe z pewnością nie jest uznawane za faworyta dzisiejszego spotkania, gdyż w tabeli zajmuje dopiero dalekie, siedemnaste miejsce. Poza tym gracze Luisa Garcii nie radzą sobie najlepiej w meczach wyjazdowych. W trzynastu spotkaniach rozegranych na terenie wroga wywalczyli raptem dziesięć punktów.

21:40

Gracze z Bilbabo mogą pochwalić się w tym sezonie świetnym bilansem spotkań rozgrywanych na własnym stadionie. Do tej pory bowiem zaledwie raz przegrali przed swoją publicznością, trzykrotnie remisowali i odnieśli dziesięć zwycięstw.

21:39

Baskowie w trwającym obecnie sezonie spisują się bardzo dobrze. Po dwudziestu ośmiu ligowych kolejkach zajmują czwarte miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy, a wyżej znajdują się zespoły z wielkiej trójki - Real, Barcelona i Atletico.