Pedro na 7:0

18:51

Messi na 6:0

18:49

Ależ pokaz siły Barcelony, która po ograniu Manchesteru City w Lidze Mistrzów demoluje dzisiaj Osasunę 7:0! I choć Barcelona traci do Realu 4 punkty, to i tak przyszłotygodniowe Gran Derbi zapowiadają się kosmicznie! Hattrick Messiego, gole Pedro, Alexisa, Iniesty i Tello dają podopiecznym Gerardo Martino wysokie zwycięstwo. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn. Za chwilę jeszcze video z dwiema ostatnimi bramkami Barcy.

92'

Koniec spotkania! Barcelona gromi Osasunę 7:0!

91'

Po indywidualnej akcji Messi wykłada piłkę Pedro, który dopełnia formalności! 7:0!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pedro!

90'

Po pięknym podaniu Iniesty, Dani Alves poradził sobie w polu karnym z Damią i wyłożył piłkę Messiemu, który jeszcze zabawił się z Andresem i skompletował hattricka! 6:0!

88'

FC Barcelona - Osassuna Pampeluna

88'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!

88'

Mizerny strzał Cejudo broni Valdes.

87'

Dogrywamy spokojnie ten mecz do końca. Barcelona ma popularną 'manitę' i od dobrych kilkudziesięciu minut nie forsuje tempa gry. Cóż, za tydzień mecz z Realem Madryt.

84'

Wychowanek Barcelony, Oriol Riera, żegnany brawami przy zejściu z boiska. W jego miejsce Acuna.

83'

Trafienie Tello

83'

Ostatnia zmiana w Barcelonie. Adriano zmienia Javiera Mascherano.

82'

Żółta kartka dla Alvaro Cejudo.

81'

Neymar po rozgrzewce wrócił na ławkę rezerwowych, więc dzisiaj raczej Brazylijczyka nie zobaczymy.

80'

Gol Messiego na 4:0

79'

Indywidualna akcja dzisiejszego rezerwowego Barcy i piękne techniczne uderzenie zza pola karnego na 5:0! Piękny gol!

78'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Cristian Tello!

77'

Druga zmiana w Barcelonie. Cristian Tello za Alexisa Sancheza.

75'

Messi oddał zaskakujący strzał z 18 metrów, ale świetną interwencją popisał się Andres Fernandez!

74'

Iniesta nie zdążył do świetnego dośrodkowania Pedro i nie sięgnął piłki zagranej przez swojego kolegę.

71'

Błyskawiczna kontra Barcy, Pedro poradził sobie z Oierem i zagrał idealnie w pole karne do Messiego, który jednak fatalnie spudłował!

70'

I właśnie Roberto Torresa zmienia teraz Patxi Punal.

69'

Roberto Torres z dystansu uderzył groźnie dla bramki Barcelony, ale Valdes przerzucił piłkę nad poprzeczką!

68'

Pedro w polu karnym zagrał nieznacznie zbyt mocno do wbiegającego Messiego. Piłka w posiadaniu Andresa.

66'

Indywidualna akcja Jordiego Alby kończy się faulem piłkarza Barcelony w polu karnym rywala.

65'

Oriol Riera złapany na spalonym.

64'

Świetna wymiana piłki Messiego z Iniestą w polu karnym rywala, Argentyńczyk pod naciskiem Loties z ostrego kąta bez trudu pokonuje Andresa! 370. gol Messiego dla Barcelony, który staje się samodzielnym najlepszym strzelcem w historii Barcy we wszystkich meczach!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!

62'

W Osasunie z kolei wychowanek Barcelony, Cristian Lobato, wchodzi w miejsce Emiliano Armenterosa.

61'

Alex Song zmienia Xaviego Hernandeza. Pierwsza zmiana w Barcelonie.

60'

Długa piłka z rzutu wolnego w pole karne, gdzie poważny błąd popełnia Bartra, ale w piłkę nie trafia także Armenteros.

58'

Brzydki faul Mascherano na Cejudo i żółta kartka dla Argentyńczyka. Na upartego można było dać nawet kartkę czerwoną, która by wykluczyła go z Gran Derbi.

57'

56'

Kontratak Barcelony, podanie rozpędzonego Messiego nie dotarło do Pedro, ale do odbitej piłki dopadł Alexis i uderzył z kilkunastu metrów niecelnie.

55'

71 764 kibiców zgromadziło się dziś na Camp Nou.

53'

Szansa dla gości! Po zagraniu Cejudo Riera znalazł się tuż przed bramką rywala, ale nieczysto uderzył z pierwszej piłki i ta minęła bramkę Valdesa!

52'

Alba ładnie zagrał ze skrzydła na 10. metr przed bramkę Osasuny do Iniesty, którego słaby strzał pewnie obronił jednak Andres.

50'

FC Barcelona - Osassuna PampelunaFC Barcelona - Osassuna Pampeluna

49'

Kapitalna akcja Pedro! Samym przyjęciem piłki Hiszpan zwiódł dwóch rywali, następnie minął trzeciego i uderzył w boczną siatkę! Było blisko!

48'

Alejandro Arribas spóźnił się do Alexisa i za faul taktyczny otrzymuje żółtą kartkę.

47'

Po dośrodkowaniu Jordiego Alby, Xavi nie był w stanie oddać celnego strzału głową, a Alexis Sanchez został przyblokowany przez Silvę.

46'

Wracamy na Camp Nou i rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

17:48

"Będzie, będzie zabawa, będzie się działo i tylko goli ciągle mało..." - tak śpiewająco można sobie podsumować nastawienie, z jaką wyszła Barcelona na dzisiejsze spotkanie. Katalończycy, po niewyraźnym kwadransie, zaczęli grać tak, że żadna drużyna nie byłaby ich w stanie zatrzymać. Zobaczymy, ile jeszcze goli podopieczni Martino zdecydują się strzelić po przerwie, ale już teraz można powiedzieć, że od wpadki w Valladolid tydzień temu wstąpił w nich pozytywny 'diabeł', a przyszłotygodniowe Gran Derbi zapowiada się niesamowicie.

45'

Messi krótko rozegrał korner i po chwili wywalczył drugi, ale sędzia zakończył pierwszą połowę! Barcelona prowadzi 3:0!

45'

Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy na zakończenie pierwszej połowy.

44'

Cejudo na spalonym.

42'

Posiadanie piłki: 69% - 31% dla Barcelony.

42'

Trafienie Iniesty na 3:0 :

42'

Riera doszedł do długiej piłki zagranej w pole karne Barcelony, ale nie miał jej komu odegrać i zanotował stratę.

41'

Ależ pudło Pedro! Iniesta wrzucił piłkę za linię obrony do Alvesa, który odegrał ją głową do Pedro, który spudłował będąc pięć metrów od bramki rywala!

40'

Pedro efektownie zwiódł w polu karnym Arribasa, ale został zatrzymany przez Oiera.

39'

Iniesta pięknie dograł w pole karne do Xaviego, który efektownie uderzył z powietrza, ale Andres nie dał się zaskoczyć!

37'

Kolejna bomba z dystansu! Tym razem z 30 metrów strzela Alves, ale Andres znakomicie przenosi piłkę nad poprzeczką!

35'

35'

Reprezentant Hiszpanii, praktycznie nieatakowany przed polem karnym Osasuny, uderzył z około 20 metrów na bramkę Andresa i to tak, że bramkarz gości nie był w stanie nic zdziałać! Piękny gol Iniesty i 3:0 dla Barcelony!

34'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Andres Iniesta!

33'

Loties zdołał we własnym polu karnym zabrać piłkę Inieście.

32'

Niepewna interwencja we własnym polu karnym Mascherano, ale piłka szybko wróciła do Argentyńczyka.

30'

Po akcji Iniesty i Messiego, Arribas uprzedził w polu karnym Alexisa. Ważna interwencja stopera gości.

28'

Wreszcie jakaś akcja Osasuny, ale Oier dośrodkowuje poza linię końcową.

26'

Gol Sancheza

25'

Warto przy okazji wspomnieć, że Leo Messi, z 369 golami dla Barcy, właśnie zrównał się z najlepszym strzelcem w historii klubu, Paulino Alcantarą, który w meczach oficjalnych i sparingowych zdobył właśnie tyle goli.

24'

Gol Messiego

23'

23'

Świetne rozegranie piłki Iniesty z Albą, lewy obrońca Barcelony dogrywa przed bramkę do Alexisa Sancheza, który dopełnia formalności! Barca znów wjeżdża do bramki rywala i 2:0!

22'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Alexis Sanchez!

21'

Alves dośrodkował zbyt mocno dla Leo Messiego i Pedro, ale Barcelona dalej w ataku.

21'

Ależ okazja Alexisa! Andres Iniesta i Leo Messi zabawili się z defensywą Osasuny i Alexis stanął przed szansą na podwyższenie rezultatu, ale jego podcinka poszybowała minimalnie nad bramką!

20'

19'

Barcelona błyskawicznie przeniosła się pod pole karne rywala. Pedro zagrał przed szesnastkę do Xaviego, ten uruchomił z prawej strony szesnastki Alexisa, który idealnie dograł przed bramkę do Messiego, który z pierwszej piłki pokonał sprytnym strzałem Andresa! 1:0!

18'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!

16'

Świetna wymiana piłki na linii Xavi-Alexis-Messi, ten ostatni wpada w pole karne Osasuny, gdzie zostaje zatrzymany przez Loties.

14'

Była szansa dla Osasuny. Zagranie z rzutu rożnego w pole karne do wbiegającego Cejudo, który jednak uderza bardzo niecelnie.

13'

Nie klei się na razie gra Barcelonie. Kolejny rzut wolny dla Osasuny, a po interwencji Bartry będzie kolejny rzut rożny dla gości.

10'

Gol dla Osasuny, ale nieuznany! Po błędzie Mascherano strzał z dystansu oddał Armenteros, Valdes odbił piłkę przed siebie, a tam dobił ją będący na spalonym Riera. Sędzia błędu nie popełnił.

9'

Sędzia dopatrzył się jakiegoś faulu w ofensywie Raoula Loe i przerwał grę.

8'

Goście zdołali teraz wywalczyć rzut rożny.

6'

Bezpańska piłka spada pod nogi Alexisowi Sanchezowi w polu karnym, ale jego uderzenie z powietrza poszybowało nad poprzeczką bramki Osasuny.

4'

Na spalonym Dani Alves.

3'

Na razie ustawienie Osasuny to defensywne 4-3-1-2 ze sporym zagęszczeniem środka pola.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

16:58

Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Xavi (Barcelona) oraz Oier (Osasuna), natomiast arbitrem spotkania będzie Jose Antonio Teixeira Vitienes.

16:56

Hymn Barcelony na Camp Nou oznacza wyjście piłkarzy na murawę. Jeśli dobrze widzę, to Leo Messi znowu zafundował sobie jakąś przekąskę przed wyjściem na boisko.

16:55

Pięć minut do rozpoczęcia tego spotkania. Warto pamiętać, że w pierwszym spotkaniu obu drużyn rozegranym w Pampelunie padł bezbramkowy remis.

16:48

Rezerwowi Osasuny: Asier Riesgo, Lolo, Miguel Flano, Javier Acuna, Cristian Lobato, Manuel Omwu, Francisco Punal.

16:46

Rezerwowi Barcelony: Jose Pinto, Adriano, Martin Montoya, Alex Song, Cesc Fabregas, Neymar, Cristian Tello.

16:45

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów.

16:44

Osasuna Pampeluna z kolei jest obecnie 15. w ligowej tabeli i walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Goście mają tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, więc na pewno nie mogą powiedzieć, że ich sytuacja jest bezpieczna.

16:43

Barcelona gra dzisiaj pod dużą presją. Katalończycy tracą już siedem punktów do Realu Madryt oraz cztery do Atletico i muszą dzisiaj wygrać, bo inaczej za tydzień na Santiago Bernabeu w El Clasico mogą stracić zupełnie wszystkie szanse na obronę tytułu.

16:41

Witamy bardzo serdecznie na meczu 28. kolejki Primera Division, w którym FC Barcelona zmierzy się na własnym stadionie z Osasuną Pampeluna.