1. połowa2 : 1
18:52

Tyle na dziś. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Dobranoc.

18:51

Remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem. Atletico po uzyskaniu prowadzenia chciało je obronić, cofnęło się co wykorzystał Real. Mecz bardzo dobry, w którym było wszystko. Ostra gra, walka o każdy metr boiska, ale też sporo sytuacji podbramkowych i przede wszystkim 4 gole.

93'

Koniec meczu.

92'

Rzut wolny dla Realu z ponad 30. metrów. Bale dośrodkował lewą nogą. Marcelo jeszcze zgrywał głową w polu karnym, ale łapie piłkę Courtois.

90'

Mecz potrwa 3 minuty dłużej.

86'

Kontra Realu. Zza pola karnego strzela Modrić, ale nad bramką.

83'

Od razu zmiana w Atletico. Cristian Rodriguez zastępuje Ardę Turana.

82'

Przedarł się prawą stroną Carvajal i spod końcowej linii podawał w pole karne. Tam piłkę źle przyjął Bale, ale był obok niego Ronaldo, który uderzył pewnie, po ziemii i w końcu pokonał Courtoisa.

82'

GOOOOOOL!!!!!!!!! RONALDO NA REMIS

80'

Od kilku minut Real w ataku. Jednak heroicznie bronią się gospodarze.

75'

Dośrodkowanie z prawej strony. Pięknie wyszedł w powietrze Ronaldo i dobrze uderzył głową, ale minimalnie obok bramki.

72'

Ostatnia zmiana w ekipie "Królewskich". Isco zastępuje Di Marię.

71'

Zmiana w Realu. Wchodzi Carvajal, a opuszcza boisko Arbeloa.

70'

Akcja gospodarzy. Najpierw w polu karnym machnął się Diego Costa. Potem jeszcze na długim słupku dośrodkowanie z prawej strony dostał Arda Turan, który uderzał głową. Miał jednak duży kąt i odbił piłkę Diego Lopez.

68'

Żółta kartka dla Arbeloi, za faul w środku boiska na Diego Coscie.

67'

Wolny dla Realu. Di Maria dorzucił na krótki słupek, strzelał głową Bale, ale uderzył w środek bramki i broni Courtois.

65'

Piękna indywidualna akcja Diego Costy. Gonił go Arbeloa, aż w końcu piłkarz Atletico padł w polu karnym. Symulował jednak faul i dostał żółtą kartkę, która eliminuje go z kolejnego spotkania.

63'

Teraz dobra akcja Realu. Modrić dośrodkował do Benzemy. Ten uderzył z woleja. Francuz ładnie mierzył po długim rogu, ale minimalnie przestrzelił.

60'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Carlo Ancelotti wprowadza na boisko Marcelo, a zdejmuje Coentrao.

59'

Dośrodkowanie z rożnego na głowę Diego Costy. Ten strzelił kozłem, ale minimalnie się pomylił.

58'

Długo budowało atak pozycyjny Atletico. Dośrodkowanie Juanfrana z prawej strony zablokowane i rzut rożny dla gospodarzy.

56'

Rzut wolny dla Realu. Ronaldo trafia w mur.

55'

Tym razem akcja pod polem karnym Atletico. Juanfran fauluje Coentrao.

55'

Diego Costa marnuje świetną sytuację. Dostał dobre prostopadłe podanie i popędził na bramkę. Będąć w polu karnym, Hiszpan, któremu na plecach siedział jeszcze Pepe, uderzył obok bramki.

53'

Benzema górą do Ronaldo, ten głową zgrywa do Di Marii, który z pierwszej piłki, sprzed pola karnego uderzył, ale trafił w obrońcę.

50'

Rzut wolny z 18. metrów wykonał Diego Costa. Sprytne uderzenie, pod skaczącym murem, ale łapie piłkę Diego Lopez.

48'

Pierwsza akcja Atletico. Xabi Alonso fauluje Diego Costę pod polem karnym.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

17:54

Do przerwy prowadzi Atletico, ale to Real gra lepiej w tym meczu. Dobrze jednak gra defensywa Atletico, która poza jedną sytuacją nie pozwoliła "Królewskim" na dojście do dobrych sytuacji. Mecz bardzo ciekawy, ostry. Dalsza część tego spotkania już za kwadrans.

17:50

Atletico - RealAtletico - RealAtletico - RealAtletico - Real

46'

Nie pozwolił już wznowić gry arbiter i zaprosił piłkarzy do szatni. Przerwa.

46'

Krótkie rozegranie rzutu wolnego i z daleka strzelił Gabi. Wydawało się, że strzał zbyt blisko środka bramki, jednak Diego Lopez był zasłonięty, przez co spóźnił się z interwencją i w ostatniej akcji pierwszej połowy Atletico wychodzi na prowadzenie.

46'

GOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! GABI WYPROWADZA ATLETICO NA PROWADZENIE

43'

Przed polem karnym otrzymał piłkę Diego Costa. Wszedł między dwóch rywali, ale na drodze stanął mu bramkarz.

40'

Kary nie ustrzegł się też Godin. Również dla niego żółty kartonik.

40'

Gdy wszyscy piłkarze szykowali się do rzutu wolnego w polu karnym starli się Pepe i Diego Godin. Portugalczyk padł na murawę i zaraz gdy się podniósł otrzymał żółtą kartkę.

38'

Diego Costa pod linią końcową faulowany przez Ramosa i wolny dla Atletico.

35'

Ronaldo z daleka. Złamał z prawej strony do środka i oddał strzał, ale spokojnie wyłapał to uderzenie Courtois.

33'

Gabi za daleko wypuścił sobie piłkę, zdołał jeszcze strzelić z daleka, ale po rykoszecie piłka ląduje w rękach Diego Lopeza.

29'

Arda Turan zrobił kółeczko przed polem karnym i podał do osamotnionego Koke. Ten znajdował się na prawej stronie pola karnego i pięknym strzałem po ziemii w długi róg pokonał Diego Lopeza.

29'

GOOOOOOL!!!!!!!!!! KOKE DAJE ATLETICO REMIS

25'

Dobra sytuacja Ronaldo z bliskiej odległości. Na wysokości zadania staje jednak Courtois. Portugalczyk chciał strzelić piętą po podaniu Modricia z prawej strony, ale na drodze stanął bramkarz Atletico.

22'

Długie podanie do Benzemy. Ten strzela z woleja wewnętrznym podbiciem, ale trafia prosto w bramkarza.

20'

Ostro Mario Suarez wchodzi w Xabiego Alonso, ale sędzia pomimo kolejnego niebezpiecznego zagrania w tym meczu nie daje kartki.

18'

Real próbował wyjść z kontrą, ale Atletico odbiera piłkę na ich połowie. Z bardzo daleka strzela Luis Garcia, ale dużo się pomylił.

16'

Próbuje Real, ale twardo grają obrońcy gospodarzy. Jednak czysto odbierają piłkę i "Królewscy" nie mogą dojść do dobrej sytuacji.

11'

Wpada w pole karne Diego Costa, starł się z nim Sergio Ramos, ale sędzia nie wskazał na wapno. Żółtą kartką ukarany jeszcze Arda Turan za protesty.

8'

Próbuje Atletico. Prawą stroną Arda Turan źle przyjął sobie piłkę i uciekła mu za boisko.

5'

Real próbuje wyjść z kontrą, ale niecelne długie podanie Modricia.

3'

Świetne otwarcie Realu. Krótkie rozegranie rożnego. Dośrodkował Di Maria, obrońcom urwał się Benzema i lewą nogą, z najbliższej odległości trafia do siatki.

3'

GOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! BENZEMA OTWIERA WYNIK

3'

Modrić dośrodkował, strzelał jeden z jego kolegów, ale piłka po nodze Godina wychodzi na rzut rożny.

2'

Coentrao lewą stroną, fauluje Juanfran i pierwszy stały fragment dla Realu.

1'

Piłkarze obu drużyn już gotowi do gry. Rozpoczyna Atletico.

16:56

Warto też podkreślić, że jeśli dziś Atletico zwycięży to po raz pierwszy od 1951 roku, pokona Real 2 razy w lidze, w jednym sezonie.

16:53

Rezerwowi Realu to: Casillas, Varane, Marcelo, Carvajal, Isco, Illaramendi, Jese.

16:52

Przypomnijmy rezerwowych obu drużyn. Najpierw ławka gospodarzy: Aranzubia, Alderweireld, Diego, Sosa, Insua, Rodriguez, Villa.

16:48

Poprzednie ligowe starcie, w 7. kolejce wygrało Atletico po bramce Diego Costy. Z kolei w półfinale Pucharu Króla 2 razy zwyciężał Real. Najpierw 2:0, a w rewanżu na Vicente Calderon 3:0.

16:45

Dzisiejsze spotkanie jest starciem lidera ligi hiszpańskiej z trzecią drużyną. Prowadzi oczywiście Real, który ma 3. punkty przewagi nad Barceloną i właśnie Atletico.

16:41

Gospodarzem jest dziś Atletico, które ostatnią ligową konfrontację z Realem, na Vicente Calderon wygrało w 1999 roku. Wtedy pokonali Real 3:1.