1 : 0
Wisła PłockWisła Płock
19:30

94'

Koniec spotkania! Twierdza Bukowa nadal żywa! GKS Katowice-Wisła Płock 1:0. Bohaterem spotkania zostaje strzelec jedynej bramki, Grzegorz Fonfara!

93'

Cholerzyński mógł dobić Wisłę. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, by ostatecznie niecelnie uderzyć. Nadal 1:0.

90'

3 minuty zostają doliczone do czasu podstawowego.

90'

Bardzo zły strzał z dystansu Pietrzaka. Od bramki rozpocznie Szczepankiewicz.

88'

Piłkarze Wisły są już bardzo zmęczeni. Wydaje się , że nic nie zabierze GieKSie zwycięstwa.

86'

"Żółtko" dla Dziedzica.

86'

Goncerz wchodzi na boisko za wyczerpanego Fonfarę.

86'

Kartka dla Fonfary za powstrzymanie kontrataku płocczan.

84'

Grudzień pojawia się na boisku w miejsce Abramowicza.

83'

GieKSa przycisnęła. Czy katowiczanie przypieczętują zwycięstwo?

82'

Bardzo dobre podanie piętą Wróbla do Fonfary. Ten drugi oddaje minimalnie niecelne uderzenie z 16. metra!

81'

Wróbel otrzymał bardzo dobre podanie w polu karnym od Czerwińskiego. Strzał pomocnika w dobrej sytuacji był jednak bardzo niecelny.

78'

Wróbel próbował podcinką pokonać bramkarza rywala. Zrobił to jednak niezbyt dobrze, Szczepankiewicz na stojąco łapie piłkę.

77'

Za zmęczonego Dudę wchodzi Figiel.

76'

Uderzenie Janusa z woleja z 16. metra. Gdyby grał w rugby, na pewno zdobyłby punkty. Piłka przelatuje wysoko ponad bramką.

75'

GieKSa w defensywie. Płocczanie starają się rozgrywać piłkę w pobliżu pola karnego rywala. Katowiczanie czekają na kontry.

71'

Mierzony strzał Wróbla z narożnika pola karnego. Piłka przechodzi jednak w bezpiecznej odległości od bramki Wisły.

69'

Duda leży na boisku. Chwila przerwy, to jakiś uraz.

68'

Żółta kartka dla wprowadzonego przed chwilą Wlazło, który faulował Cholerzyńskiego.

67'

Bardzo słabo gra wprowadzony niedawno Kowalczyk. Już trzykrotnie zmarnował dobrze zapowiadające się akcje GieKSy.

66'

Zmiana. Za Burkhardta Wlazło.

64'

Cholerzyński fauluje przy linii bocznej jednego z rywali. Wolny dla Wisły.

62'

Wisła coraz bardziej się odkrywa, co daje szanse na przeprowadzanie groźnych kontr przez katowiczan. Jest to podobna sytuacja do tej, którą oglądaliśmy w meczu GieKSy z Olimpią Grudziądz, kiedy to katowiczanie w drugiej połowie strzelili trzy bramki odkrytemu rywali. Czy tak też będzie dziś?

59'

Pierwsza zmiana. Za Wołkowicza wchodzi Kowalczyk.

58'

Fonfara starał się uderzyć z pierwszej piłki po zagraniu górą Wróbla. Piłka przechodzi nad poprzeczką.

56'

Dwójkowa akcja Pitry- Duda. Pitry znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczepankiewiczem, jednak był na spalonym.

54'

Żółta kartka dla Dudy za faul w centralnej strefie boiska.

53'

Starają się atakować goście, jednak póki co dobrze spisuje się defensywa GKS-u.

51'

Dziedzic trafia w mur ze stałego fragmentu gry.

50'

Będzie rzut wolny z 20. metrów dla Wisły. Może być groźnie.

50'

Kilkudziesięciometrowy rajd Wróbla, który podał do Czerwińskiego. Młody obrońca GKS-u siatkę trafił w boczną siatkę.

48'

Zbyt mocne podanie Wróbla do Pitrego. Piłka w rękach Szczepankiewicza.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

18:22

GieKSa prowadzi 1-0 i zapowiada się kolejny mecz, w którym Twierdza Bukowa nie zostanie zdobyta. Po początkowym naporze gospodarze oddali inicjatywę płocczanom, jednak w końcówkę ponownie przycisnęli i zdobyli bramkę. Mimo to goście prezentują się dobrze i w drugiej połowie nie są bez szans na zdobycie punktów.

46'

Koniec I połowy. GKS Katowice-Wisła Płock 1:0.

45'

Kolejne uderzenie gospodarzy. Próbował Duda z 16 metra, broni bramkarz.

45'

Kolejna dobra wrzutka Wróbla, po której nieudanie głową uderza Wołkowicz.

43'

Fantastyczna akcja GKS-u. Wołkowicz strzelił bardzo mocno z 20 metrów. Szczepankiewicz wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na bok. Ta trafiła do Wróbla, który dośrodkował idealnie na głowę Fonfary. Ten zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu.

41'

Fonfara!!!!!!!!!!! Gooooooooooooooooooooooooooooool!!!!!!!!!

40'

W odpowiedzi równie nieudane uderzenie Krzywickiego.

39'

Mogło być groźnie pod bramką, ale Fonfara w idealnej sytuacji nie trafił w piłkę. Ta wędruje przed pole karne- niecelnym uderzeniem "popisuje się" Czerwiński.

38'

easytouch16@. .- Oczywiście pozdrawiamy Panie z grupy Female Elite. Jak zwykle fantastycznie zagrzewają do głośnego dopingu najmłodszych kibiców GieKSy i sprawiają, że atmosfera na Bukowej jest jak zwykle fantastyczna.

36'

Będzie stały fragment gry z okolic 30 metra dla gości za zagranie ręką jednego z katowiczan.

33'

Groźny strzał z dystansu Cholerzyńskiego. Bramkarz płocczan broni z problemami.

31'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Wołkowicza. Bardzo pewnie chwyta piłkę Szczepankiewicz.

30'

Opadły emocje w ostatnich minutach. Obu jedenastkom ciężko przedrzeć się w pobliże pola karnego przeciwnika.

27'

Jurkowski i Stefańczyk ucierpieli w trakcie kontaktu ze sobą. Chwila przerwy na boisku. Zawodnik Wisły Płock zostanie zniesiony na noszach.

24'

Sprytna wrzutka Pitrego, który wypatrzył dobrze ustawionego Fonfarę. W ostatniej chwili interweniuje jeden z obrońców. Korner.

24'

13wzw13@...- Ze względu na ilość kibiców to gospodarze przeważają w dopingu. Jednak płocczanie również starają się wspierać swoich zawodników.

23'

Budziłek bardzo dobrze przechwytuje piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Gra płocczan może się podobać.

20'

Mocne podanie Abramowicza w kierunku Dziedzica. Trochę zbyt mocne, szybszy był Budziłek.

18'

Wróbel dośrodkowywał w pole karne i... trafił w plecy Pitrego. Nici z groźnej akcji.

18'

Coraz śmielej poczynają sobie przyjezdni. Na trybunach słychać pierwsze krzyki nawołujące do lepszej gry piłkarzy gospodarzy.

16'

Niespodziewany strzał ze skrzydła oddał Krzywicki. Budziłek wyciągnął się jak struna i z trudem paruje piłkę na bok.

14'

Bardzo dobrze piąstkuje Budziłek po ostrym dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry.

13'

Rzut wolny dla Wisły w pobliżu pola karnego rywala. Może być groźnie.

13'

Goście starają się uspokoić grę, rywale na pewno porządnie nastraszyli ich dwoma akcjami , po których mogli zdobyć gola. Odrobina spokoju na boisku.

10'

Bardzo dobra dwójkowa akcja Wróbel-Pitry. Ten drugi uderza mocno lewą nogą, kapitalnie nogami broni Szczepankiewicz. GieKSa w natarciu!

8'

Nieudany przerzut Krzywickiego. Piłka z powrotem pod nogami gospodarzy.

6'

Na trybunach widzimy Jana Urbana. Czyżby trener Legii obserwował któregoś z piłkarzy? Niedawno mówiło się o zainteresowaniu warszawskiego klubu Łukaszem Budziłkiem. Czy to on jest obiektem tym, którego ma na celowniku Urban?

5'

Przemysław Pitry miał szansę. Snajper gospodarzy uderzył z 15 metrów, z trudem broni Szczepankiewicz, dobitka ponad bramką.

4'

Pierwsza dobra akcja gospodarzy. Zgranie głową Pitrego do Dudy, obrońca wybija piłkę spod nóg gracza z Katowic.

2'

Głośny doping z Blaszoka. Oby tak było przez całe spotkanie.

1'

Pierwsze nieporozumienie w szeregach gości, chaotyczne wybicie na aut obrońcy.

1'

Zaczynamy!

17:30

Piłkarze na boisku. Zaraz zaczynamy. GieKSa w żółto-czarnych strojach, goście na niebiesko.

17:29

W drużynie GKS-u zabraknie pauzującego za kartki Gancarczyka oraz kontuzjowanego Napierały.

17:27

Kilkanaście minut temu pisałem o tym, że jest szansa na frekwencje porównywalną do tej z meczu ze Stomilem. Tak chyba jednak nie będzie. Póki co na trybunach około 2000-2500 fanów.

17:21

Piłkarze opuścili już murawę po odbyciu rozgrzewki przedmeczowej. Za chwilę pojawią się na niej ponownie wraz z obsadą sędziowską, której przewodniczyć będzie Adam Lyczmański.

17:17

Na trybunach są również kibice przyjezdnych. Jest ich około 100 i będą wspierali swój zespół w osiągnięciu celu, którym jest zwycięstwo.

17:15

Jest zimno, na szczęście póki co nie pada. Oby piłkarze rozgrzali kibiców, którzy zasiądą na Bukowej.

17:12

Do Katowic dzisiejsi goście nie przyjechali w najmocniejszym zestawianiu. Do autokaru klubowego w podróż na Śląsk nie wsiedli: Fabian Hiszpański, który nie uzyskał zwolnienia ze zgrupowania kadry do lat 20, nie pojechał także Łukasz Sekulski, który doznał urazu mięśnia dwugłowego i do końca roku już nie zagra. Zabraknie również Bartłomieja Grzelaka, który też ma problemy ze zdrowiem.

17:03

Kibice "GieKSy" powoli zapełniają trybuny. Dobra gra piłkarzy z Katowic sprawia, że w ostatnich meczach frekwencja na Bukowej jest bardzo zadowalająca. W ostatnim domowym meczu ze Stomilem Olsztyn spotkanie obserwowało 4500 kibiców. Czy dziś będzie jeszcze lepiej?

17:01

Płocczanie są najlepszym beniaminkiem I ligi. 26 punktów w 16 meczach daje im szóstą lokatę. W razie zwycięstwa zawodnicy Marcina Kaczmarka przeskoczą w tabeli swojego dzisiejszego rywala.

16:58

GKS Katowice w szesnastu rozegranych meczach zdobył 28 punktów i traci punkt do liderujących Górnika Łęczna oraz GKS-u Bełchatów. Tydzień temu "GieKSa" mogła zapewnić sobie fotel lidera, jednak przegrała w Jaworznie z GKS-em Tychy 1:3. Była to pierwsza porażka po serii dziewięciu meczów, w których katowiczanie wygrywali bądź remisowali.

16:55

Biorąc pod uwagę miejsce obu drużyn w tabeli można stwierdzić, że jest to spotkanie na szczycie 17. kolejki I ligi. Zmierzą się ze sobą trzeci i piąty zespół rozgrywek zaplecza ekstraklasy.

16:52

O 17.30 zabrzmi pierwszy gwizdek w spotkaniu pomiędzy GKS-em Katowice a Wisłą Płock. Na relację live ze stolicy Górnego Śląska zaprasza Państwa Michał Kopciński.