Olimpia GrudziądzOlimpia Grudziądz
1 : 3
Arka GdyniaArka Gdynia
90'

Zakończyło się spotkanie w Grudziądzu. Olimpia pomimo kapitalnej gry w pierwszej części meczu, w drugiej pokazała swoje słabsze oblicze i niestety przegrała swój czwarty mecz w lidze. Wynik 1:3.

89'

Zmiana w Arce. Za Tomasika wchodzi Wojowski.

86'

To będzie bramka kolejki!!! Mateusz Rzuchowski dopada do bezpańskiej piłki i pokonuje perfekcyjnym uderzeniem z 45 metrów Fabiniaka. Mamy 3:1 dla Arki.

86'

Gooool!!! Rzuchowski! Arka prowadzi 3:1

85'

Żółtą kartką ukarany Michał Łabędzki z Olimpii.

83'

Czy piłkarze Olimpii, którzy znakomicie rozpoczęli dzisiejsze spotkanie będą jeszcze w stanie wyrównać stan meczu?

82'

Piłkarze Arki wybijają piłkę za boisko, ponieważ leży na nim potrzebujący pomocy Radosław Pruchnik.

80'

Chwilę wcześniej znakomitą okazję miał Radzewicz. Pomocnik Arki uderzył jednak za wysoko.

80'

Zmiana w Arce. Za Szwocha wchodzi Szubert

78'

Z rzutu rożnego dogrywał Frańczak. Górą obrona Arki.

77'

Olimpia atakowała i zdecydowanie przeważała w ostatnich minutach. Bramkę strzelili jednak goście. Tomasik wyszedł na czystą pozycję i z zimną krwią pokonała płaskim strzałem Fabiniaka.

77'

Goool dla Arki! 1:2 Piotr Tomasik

76'

Olimpia zamknęła Arkę. Teraz fatalny błąd Szromnika, który naciskany przez Ruszkula wybił piłkę na rzut rożny.

75'

Kolejna okazja Olimpii! Tym razem kapitalne dogranie do Ruszkula, a ten za mocno wypuszcza sobie piłkę, którą później wybija Szromnik. Późniejsze dośrodkowanie kończy się pozycją spaloną napastników z Grudziądza.

74'

Odważniej zaatakowała Olimpia. Teraz w polu karnym Arki znalazł się Banasiak. Obrońca Olimpii ostatecznie zgubił piłkę i ta padła łupem gdynian.

74'

Kolejna akcja Olimpii. Z prawej strony mocno dośrodkował Frańczak. Do piłki jednak nikt nie doszedł i na tablicy wyników wciąż 1:1.

73'

Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do okazji strzeleckiej doszedł Ruszkul. Ponownie górą defensorzy Arki.

70'

I zarazem druga roszada w Olimpii. Schodzi Szczot, wchodzi Frańczak

70'

Pierwsza z planowanych zmian. Za Smolińskiego wchodzi Banasiak

69'

Szykowana jest podwójna zmiana w Olimpii. Do gry powróci Adam Banasiak.

68'

Teraz Adrian Budka strzela za wysoko. Arka próbuje mocnych uderzeń z dystansu.

64'

Odpowiedź Olimpii. Bardzo ładna akcja Smolińskiego, który bez większych przeszkód uporał się z obrońcami Arki. Niestety dogranie w pole karne było już znacznie niższych lotów. Podobnie dośrodkowanie z rzutu rożnego.

63'

Trzeba przyznać, że po zmianie stron znacznie lepiej prezentują się piłkarze Arki. Wydaje się, że to właśnie oni są znacznie bliżsi strzelenia bramki dającej prowadzenie.

60'

Kolejna okazja strzelecka Arki. Uderzał Pruchnik, ale bardzo niecelnie.

59'

W grze Olimpii zaczyna wkradać się dużo niefrasobliwość. Teraz niedokładne dogranie Smolińskiego.

58'

Znowu za pomocą dośrodkowania próbowali pod pole karne Olimpii przedostać się piłkarze Arki. Tym razem niebezpieczeństwo zażegnał Piter-Bućko.

57'

Na boisku przez chwilę leżał Krzysztof Sobieraj z Arki. Po pomocy medycznej wstał o własnych siłach i dalej będzie kontynuował grę.

56'

Odpowiedzi szukają piłkarze Olimpii. Świetne dogranie do Cieślińskiego, który wychodzi do piłki. Lepsi po raz kolejni obrońcy Arki.

53'

Dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne Olimpii, które strzałem po długim słupku wykorzystał Aleksander.

53'

Gooool! Arka wyrównuje! 1:1

50'

Teraz świetna okazja strzelecka Szczota. Jego uderzenie zza pola karnego ostatecznie mija bramkę Szromnika.

46'

Zmiana w przerwie w Arce. Da Silva zmienia Juraszka

46'

Zaczęliśmy drugą połowę

45'

Sędzia właśnie zakończył pierwszą połowę spotkania. Olimpia jak na razie prowadzi 1:0. Za 15 minut ruszamy z drugą częścią.

45'

Przed chwilą mocny strzał Szczota z 18 metrów, który na raty wyłapał Szromnik.

45'

Jeszcze przed końcem połowy spróbowali piłkarze Arki. Ale na posterunku Fabiniak.

44'

Pierwsza połowa chyli się ku końcowi. Zdecydowanie w lepszych humorach będą po niej piłkarze Olimpii, którzy nadal prowadzą i mają więcej argumentów na boisku.

40'

No w końcu poprawną akcję spróbowali skonstruować piłkarze Olimpii. Ruszkul dogrywał z prawej strony do Cieślińskiego. Napastnik Olimpii nie zdołał ostatecznie dojść do zagranej futbolówki.

38'

Bardzo często dochodzi do nierównych pojedynków przed polem karnym Arki. Osamotniony Cieśliński raz po raz próbuje swoich sił w pojedynkach z dwójką lub trójką defensorów z Gdyni. Póki co nie widać efektów w postaci sytuacji bramkowych.

36'

Trochę spokojniejszy fragment spotkania w wykonaniu obu drużyn. Być może jest to zabieg kondycyjny przed drugą połową meczu.

32'

Za nami 1/3 spotkania w Grudziądzu. Czas na małe podsumowanie. Jak na razie Arka nie prezentuje formy z ostatnich tygodni. Z kolei "biało-zieloni" najwidoczniej wyciągnęli wnioski z porażek.

29'

Już od dłuższego czasu trwa spór na linii kibice a działacze klubu. Efektem jest brak dopingu na sektorze "C". Klub w ramach środków zastępczych próbuje pobudzić trybunę na prostej.

28'

Kolejna próba Olimpii. Tym razem Smoliński, który ostatecznie nie trafia w bramkę.

25'

Powolną tonacja wzmaga się głośny doping dla piłkarzy Arki.

23'

Natychmiastowa odpowiedź Olimpii. Uderzeniem w słupek popisał się Ruszkul. To była doskonała okazja Olimpii na podwyższenie rezultatu!

24'

Po niezłej akcji Radzewicza do niezłej okazji strzeleckiej zza pola karnego doszedł Radosław Pruchnik. Na szczęście dla miejscowych, piłka w znacznej odległości minęła bramkę Fabiniaka.

20'

W odpowiedzi Szromnika próbował nastraszyć Cieśliński. Tym razem golkiper Arki pewnie przechwytuje piłkę na skraju swojego pola karnego

19'

Uderzeniem zza pola karnego popisał się Marcin Radzewicz. Futbolówka po strzale tego doświadczonego pomocnika w bezpiecznej odległości minęła bramkę Olimpii.

18'

Dogranie do Piotra Ruszkula w pole karne. Napastnik Olimpii próbował zabrać się z piłką pod bramkę, ale skuteczną interwencją popisał się defensor Arki

15'

Po straconej bramce ucichły sektory zajmowane przez licznie przybyłych kibiców Arki. Sektor zagorzałych sympatyków Olimpii milczy już od dłuższego czasu... dni, tygodni i miesięcy

13'

Ależ fatalny błąd Szromnika! Smoliński uderzył z 30 metrów, piłka leciała na wysokości poprzeczki, Szromnik chciał ją złapać, piłka wypadła mu z rąk i spadła wprost pod nogi Gawęckiego, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

13'

GOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Olimpii!

12'

Smoliński dośrodkowuje z rzutu wolnego na krótki słupek, ale tam spokojnie piłkę głową wybija jeden z obrońców Arki.

11'

Smoliński uderza z rzutu wolnego, piłka odbija się od muru i ląduje poza bramką. Rzut rożny dla Olimpii.

11'

Jarzębowski sfaulował Szczota około 20 metrów od bramki. Groźny rzut wolny dla gospodarzy.

10'

Fantastyczne długie podanie Pruchnika na prawe skrzydło do Budki, a ten zdecydował się na strzał, z bardzo ostrego kąta. Piłka minimalnie minęła słupek bramki!

9'

Jarzębowski faulowany przy wyprowadzaniu ataku i od rzutu wolnego spokojnie zaczyna Arka.

8'

Dośrodkowanie z lewej strony w kierunku Szczota, który wpadł w pole karne, ale sytuację wyjaśnił Tomasik.

7'

Fatalne to dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka jednak trafiła do Łabędzkiego, ale sytuację opanowali obrońcy Arki.

7'

Rzuchowski fauluje na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla Olimpii.

6'

Jarzębowski po podaniu od Szwocha, który przechwycił piłkę zagraną przez obrońcę Olimpii, zdecydował się na strzał z 20 metrów. Kapitan Arki uderzył technicznie, ale niecelnie.

5'

Faul na Rzuchowskim, który wyprowadzał groźną kontrę.

2'

Radzewicz składał się do strzału, ale było bardzo tłoczno i piłkę zablokowali obrońcy.

2'

Początek meczu bardzo chaotyczny. Fatalnie wygląda murawa. Przez pierwsze minuty, oba zespoły walczyły o to by opanować piłkę. Gawęcki sfaulował Jarzębowskiego i zacznie Arka.

1'

Od środka zaczęła Arka!

13:00

Kibice gości na razie przywitali się głośnym "jesteśmy zawsze tam..." Z naszych informacji wynika, że spora grupa jeszcze nie weszła na sektor, ze względu na liczne kontrole.

13:00

Losowanie wygrał Dariusz Kłus i to on wskazał połowę na której zacznie Olimpia. Tomasz Jarzębowski kapitan Arki musiał się zadowolić tym, że spotkanie od środka zacznie Arka

12:58

Piłkarze wychodzą już na murawę przy asyście trójki sędziowskiej i 3 pięknych niewiast :)

12:58

Kibice Arki przewidywali najazd na Grudziądz. Nawołując do tego, by na ten najbliższy w tym sezonie wyjazd wybrali się wszyscy, którzy chcą, gdyż widoczność spoza stadionu jest całkiem dobra. Jak na razie mało kibiców przyjezdnych.

12:56

Trener Sikora postanowił posadzić na ławce Marcusa da Silvę. Brazylijczyk, który w zeszłym sezonie był w fenomenalnej formie, teraz obniżył loty.

12:56

Na pewno miłego przywitania przez kibiców Arki, nie może się spodziewać trener Olimpii czyli Tomasz Kafarski. Kibice gości nigdy nie zapomną jego szeroko komentowanego występku czyli pojawienia się z pluszową świnką w barwach Arki na derbach Trójmiasta kilka lat temu.

12:48

Rezerwowi Arka: Dawid Kędra, Marcus Da Silva, Łukasz Jamróz, Michał Szubert, Paweł Wojowski, Glauber, Michał Marcjanik.

12:46

Rezerwowi Olimpia: Michał Wróbel, Adam Banasiak, Sławomir Mazurkiewicz, Robert Pisarczuk, Mateusz Górka, Adrian Frańczak, Jakub Zabłocki.

12:45

Dwa argumenty przemawiają w przedmeczowych dywagacjach za drużyną z Trójmiasta. Pierwszy to średnia zdobywanych bramek w tym sezonie pierwszej ligi. 1,6 gola na mecz to drugi wynik wśród zespołów rywalizujących na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Lepszym rezultatem może pochwalić się jedynie Dolcan Ząbki. Drugim jest fakt, że to właśnie na stadionie w Grudziądzu pada największa liczba goli w całych rozgrywkach.