Puszcza NiepołomicePuszcza Niepołomice
2 : 1
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
14:59

To wszystko ze Stadionu Miejskiego w Niepołomicach. Puszcza wygrała z Dolcanem Ząbki 2:1. Za uwagę dziękuje Mateusz Kapera. Zapraszam do dzielenia się postrzeżeniami z tego meczu i wyrażanie opinii na temat Puszczy Niepołomice na moim twitter'owym profilu: @MateuszKapera.

14:57

Już po pierwszej połowie niepołomiczanie zasługiwali na wyrównanie, ale brakowało skuteczności lub na drodze stawał Leszczyński. Swoją fenomenalną interwencję sensacyjne powołany kadrowicz posłał w niepamięć faulując Janika w polu karnym i otrzymując czerwony kartkę. Początkowo Puszczy gra w przewadze nie pomagała, ale wraz z upływem czasu napór piłkarzy Wójtowicza nasiłał się. Tuż pod koniec spotkania bramkę na wagę zwycięstwa zdobył szczęśliwym strzałem Łukasz Nowak.

96'

KONIEC MECZU! Puszcza wygrywa drugi raz z rzędu i poprawia swoją tragiczną sytuację!

94'

Serca kibiców Puszczy zadrżały. Piłka wpadła w pole karne, nikt jej nie przejął już prawie przy piłce byl Zjawiński, ale uprzedił go Stępniowski.

92'

Dolcan rzucił się do ataku! Puszcza ofiarnie wybija piłkę z dala od własnej bramki.

91'

Mikołajczyk w asyście oklasków i gromkiego: "Dziękujemy" opuszcza boisko. W jego miejsce Marcin Zontek.

89'

Puszcza spokojnie kontroluje sytuacje na połowie rywala. Za chwilę ostatnia zmiana.

86'

Nowak oddał strzał z około 30 metrów, piłka odbiłą się od jednego z rywali i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Humerskiego!

85'

GOOL!!! Puszcza prowadzi! Nowak strzela gola!

85'

Jakubik powstrzymuje nieprzepisowo kontrę Puszczy! Żółta!

84'

Mikołajczyk ukarany żółtą kartka za faula na prawym skrzydle.

83'

ostatnia zmiana w Dolcanie. Mazek za Bazlera.

83'

Fatalny błąd Wallace'a! Rywale jednak nie wykorzystali straty piłki zawodnika Puszczy.

79'

79'

Boisko opuszczają Szymonik i Stróźik w ich miejsce Borovicanin i Nowak.

78'

Szykuje się podwójna zmiana w Puszczy...

77'

Szymonik zakręcił rywalami w polu karnym, ale niecelnie dośrodkował. Poźniej próbował jeszcze Janik, ale po indywidualnej akcji odda strzał w boczną siatkę.

75'

Strózik posyła bombę, ale wysoko nad bramką. Czas dla Puszczy ucieka...

72'

Zmiana w drużynie gości. Piesio z żółtą kartką na koncie opuszcza boisko, a w jego miejsce powędrował Tarnowski.

69'

Strózik fauluje w środkowej strefie boiska i otrzymuje żółtą kartkę.

67'

Szymonik prawie przerzucił Humerskiego! Uratowała go poprzeczka.

66'

Janik fatalnie kończy dobrą okazję dla Puszczy. Kałat zagrał na prawo do Janika, ten holował zbyt długo piłkę, wbiegł w pole karne, zbiegł do środka i oddał koślawy strzał.

64'

Mnóstwo fauli i kartek w ostatnich minutach. Dolcan robi co może, aby nie przegrać, a Puszcza traci czas.

63'

Kolejna żółta kartka. Biernat ukarany.

63'

Janik wyprowadził groźną kontrę Puszczy, zagrał na prawo do Cholewiaka, ale ten wybrał zły wariant.

61'

Zółtą kartką ukarany Wallace. Ale czy tam był faul?

59'

Kałat miał mnóstwo miejsca i czasu. Zdecydował się na uderzenie. Posłał płaskie uderzenia tuż koło słupka!

57'

Zółtą kartką ukarany Piesio.

54'

Janik płasko uderza i pokonuje Humerskiego! PUSZCZA - DOLCAN 1:1 !

54'

Już w bramce jest Humerski, Jani gotowy...

54'

Przerwa w grze, Humerski rozgrzewa się zza linią. Idziak nie reaguje!

52'

Zmiana w Dolcanie. Humerski za Świerblewskiego.

51'

LESZCZYŃKI WYLATUJE!

50'

KARNY DLA PUSZCZY! Janik faulowany przez Leszczyńskiego!

49'

Sędzia Idzik wciąż czeka z kartkami. A przecież statystyki pokazują, że lubi je dawać.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

13:51

Zapraszam do dzielenia się opiniami, a także do zadawania pytań dotyczących meczu oraz Puszczy Niepołomice na Twitterze: @MateuszKapera

48'

Koniec pierwszej połowy. Dolcan prowadzi 1:0 z Puszczą po bramce Zjawińskiego, ale niepołomiczanie zasługują na przynajmniej remis! Dwie okazje w końcówce, w szczególności ta ostatnia, gdzie Leszczyński dał sygnał Nawałce, że jest gotowy do gry w kadrze.

46'

ALEŻ INTERWENCJA LESZCZYŃSKIEGO! Biel fenomenalnie wyskoczył w powietrze i skierował piłkę w okienko bramki Dolcanu. Gdy wszyscy wstali z miejsc juz prawie z rękami w górze, nagle pojawił się Leszczyński i wyciągnął piłkę w ostatnim momencie!

42'

Ależ okazja dla PUSZCZY! Szymonik świetnie zagrał w pole karne na dobieg do Cholewiaka, a ten uderzył po ziemi, ale piłka jedynie otarła słupek!

41'

Około pięciu minut do zakończenia pierwszej połowy. Puszcza nie potrafi zagrozić rywalom, ale ci czekają na kontry.

36'

Dobra akcja Puszczy na lewym skrzydle! Mikołajczyk wraz z Janikiem ograli obrońców rywali, po czym ten drugi sprytnie płasko dośrodkował w pole karne, gdzie wślizgiem piłkę do siatki próbował wepchnąć Biel. Ostatecznie futbolówka została wybita poza bramkę.

34'

Janik przepuszcza piłkę w polu karnym Dolcanu, ale dopadający do piłki Biel zbyt słabo uderzył na bramkę Leszczyńskiego, który spokojnie złapał piłkę.

32'

Cholewiak ładnie podłączył Mikołajczyka lewą stroną boiska, ale obrońca Puszczy wypuścił sobie zbyt daleko piłkę.

28'

Groźna kontra Dolcanu lewym skrzydłem. Świerblewski pędził ile sił w nogach, dograł do Zjawińskiego, ale nie zdołał uderzyć dobrze na bramkę.

24'

Z prawej strony dośrodkował Jakubik, w polu karny piłkę musnął Piesio, a akcję potężnym strzałem wykończył Zjawiński. Piękna akcja i bramka Dolcanu.

23'

GOL dla DOLCANU!!! Zjawiński zdobywa gola.

22'

Ładna dwójkowa akcja Dolcanu w polu karnym Puszczy. Wiśniewski zgrał głową do Piesia, a ten błyskawicznie oddał mu piłkę. Zapał Uwakwe uchronił Puszczę przed stratą bramki. Longinus ciałem zablokował rywala po czym został przez niego sfaulowany.

19'

Janik ładnie zakręcił dwoma obrońcami, ale zatrzymał się na kolejnym teatralnie upadając.

18'

Janik dostał podanie na lewe skrzydło, świetnie dośrodkował w pole karne, ale Kałat wyskoczyl za nisko i minął się z futboloówką.

17'

Wiśniewski świetnym górnym podanie obsłużył Świerblewskiego, który najpierw nieczysto uderzył w piłkę, a pózniej poprawił strzał, ale Stępniowski nie miał problemów z chwytaniem piłki.

16'

Zjawiński wykorzystał opieszałość obrońców, wpadł w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

14'

Uwakwe pociągany za koszulkę w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla Puszczy.

12'

Dobra akcja lewym skrzydłem w wykonaniu Dolcanu jednak groźnie dosrodkowujacy Piesio był na spalonym.

9'

Choć kibiców gości nie ma dużo. Doping jest dobrze słyszalny i kreatywny. Co najważniejsze kibice są aktywni od pierwszych minut.

8'

Dolcan próbuje przejąć inicjatywę w tym meczu. Ale Puszcza z powodzeniem odbiera ataki rywali.

8'

Mogą Państwo podzielić się swoimi opiniami na temat meczu, a także skomentować moje rozmyślania o tym spotkaniu jak i on samym klubie - Puszczy Niepołomice. Na twitterze można mnie znaleźć wpisując: @MateuszKapera Zapraszam!

5'

Leszczyński jeszcze nie musiał interweniować, choc przed chwilą Puszcza o mały włos zdobyłaby niespodziewanego gola.

3'

Dariusz Zjawiński oddal dobre uderzenie z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy.

3'

Zawodnik Dolcanu faulowany przed polem karnym. Będzie dobra okazja dla gości z rzutu wolnego;

1'

Debiutujący w pierwszej lidze Piotr Idzik już za chwilę rozpocznie mecz. Zacznie Dolcan. Gramy!

12:59

Na sektorze gości zameldowali się kibice z Ząbek. Rozpoczęli oni doping. Chwilę poźniej odezwali się kibice Puszczy. Fanów Dolcanu jest około 10-15.

12:58

Piłkarze obu drużyn wyprowadzeni przez dziecięcą eskortę pojawili się już na boisku.

12:58

Główną atrakcją tego spotkania będzie występ świeżo upieczonego kadrowicza - Rafała Leszczyńskiego. Z ciekawością wyczekuje jak zostanie przyjęty bramkarz naszej reprezentacji.

12:56

Pod TYM linkiem mogą Państwo zapoznać się zapowiedzą tego spotkania.

12:54

Niepołomiczanie zajmują ostatniej miejsce w tabeli z 13 punktami na koncie. Przyjezdni z Ząbkowa mają chrapkę na awans, czego dowodem jest wysoka piąta pozycja w tabeli z 23 punktami w dorobku.

12:53

Puszcza w ostatniej kolejce sensacyjnie pokonała Energetyk Rybnik 1:0, natomiast Dolcan Ząbki na własnym stadionie podzielił się punktami z Kolejarzem Stróże (1:1).

12:52

W składzie Dolcanu mamy dwie zmiany w kontraście do ostatniej kolejki. Nie zobaczymy dziś od pierwszej minuty Tarnowskiego i Osolińskiego. Ich miejsce zajęli Piotr Bazler i Damian Jakubik. Osoliński nie dotrwał do końca meczu z Kolejarzem i z urazem opuścił boisko. Damian Jakubik odbył karę dyscyplinarną za nadmiar żółtych kartek i dziś będziemy mogli podziwiać ofensywne umiejętności defensora Dolcanu.

12:46

Trener Wójtowicz wyciągnął wnioski z wysoko przegranego meczu z Miedzią Legnica i dziś nie eksperymentował ze składem. W porównaniu do ostatniego wygranego meczu z Energetykiem 1:0, szkoleniowiec z Niepołomic zawarł tylko jedną zmianę w składzie. Jarosława Lizaka zastąpił Dawid Kałat. Lizak wraz z Borovicaninem i Nowakiem tworzy silną ławkę rezerwowych.

12:41

Ławka rezerwowych:

Puszcza: Sobieszczyk, Zontek, Borovicanin, Kołodziej, Lizak, Nowak, Rodin.

Dolcan: Humerski, Figiel, Mazek, Niewulis, Prejs, Tarnowski, Zembrowski.

12:34

Witam serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Niepołomicach. Już za niespełna 30 minut rozpocznie się spotkanie Puszczy Niepołomice z Dolcanem Ząbki w ramach 16.kolejki ligowej. Za moment składy obu drużyn. Zapraszam na relacje LIVE z tego spotkania!