Koniec spotkania! Wyszarpane, nie do końca sprawiedliwe, ale jednak 3 punkty! Nie możemy zarzucić Stomilowi walki i zaangażowania, jednak taka jest piłka. Błąd przy ostatniej bramce popełnił Hempel, który poślizgnął się w polu karnym, co wykorzystał Pitry, dogrywając na piąty metr do Goncerza, który pakuje piłkę do siatki. GKS Katowice zrównuje się punktami z innym GKSem - z Bełchatowa. Dziękuję za uwagę, myślę, że było warto śledzić dzisiejszą relację.

GOOOOOL! Osteteczny cios GieKSy!

90'

Doliczone zostały 3 minuty

89'

Piłkarze obu stron próbują uwydatnić ostatki sił, jakie pozostały im po już niespełna 90 minutach tego emocjonującego spotkania. Ofiarne próby ataku raz jednej, raz drugiej drużyny wskazują jednak na to, iż mecz zakończy się podziałem punktów.

86'

Jak zmieniać, to zmieniać. Mroczkowski w miejsce strzelca pierwszej bramki, Grzegorza Lecha.

85'

Natomiast w GieKSie Wołkowicza zmienia Zieliński.

83'

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Kaźmierowski za Jeglińskiego.

81'

Hempel z 30 metrów, po krótko rozegranym wolnym, kropnął jak z armaty na dłuższy słupek bramki katowiczan i z trudem ten strzał paruje na rzut rożny Budziłek.

79'

Dominik Kun mógł szybko odpowiedzieć golem dla Stomilu. Otrzymał dobre podanie górą z głębi pola, był szybszy od depczącemu mu po piętach obrońcy, jednak zamiast zdecydowanie strzelić nad wysuniętym Budziłkiem, lekko przerzucił na nim piłkę, do której jako pierwszy dopadł jednak defensor GieKSy, oddalając zagrożenie.

76'

Fonfara niemal wskoczył na plecy biegnącemu z piłką Kunowi, jednak sędzia faulu nie odgwizdał, a miał do tego podstawy.

74'

Bucholc popełnił błąd, nie trafiając w piłkę podczas próby wybicia piłki. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Goncerz i strzałem z górnej piłki na krótki słupek doprowadził do remisu.

73'

GOOOOOOOOOOOOOL, GRZEGORZ GONCERZ!

71'

Dawid Mieczkowski wyrasta obok Yasuhiro Kato na bohatera tego spotkania. Najpierw golkiper Stomilu obronił strzał na dalszy słupek, a chwilę później sparował też główkę Kamińskiego.

70'

Żółtko dla Bucholca.

68'

Goncerz otrzymał prostopadłe podanie z lewej strony pola karnego i z ostrego kąta próbował pokonać Mieczkowskiego. Ten jednak zachował się bardzo dobrze i nogą odbił piłkę na słupek, po czym ta wyszła jeszcze w pole.

67'

Grzegorz Goncerz, słupek!

64'

Na sytuacje boiskowe szybko reaguje Kazimierz Moskal, przeprowadzając drugą zmianę. Goncerz za bezbarwnego, kłótliwego Dudę.

61'

W odpowiedzi po drugiej stronie boiska Pitry świetnie podciął piłkę nad obrońcami w kierunku Gancarczyka i mogła wyjść z tego dobra sytuacja, jednak rezerwowy GKSu źle przyjmował sobie piłkę i nici z akcji gospodarzy.

59'

Yasuhiro Kato! Powinno być 0:2 dla olsztynian. Jegliński dośrodkował idealnie do niepilnowanego Japończyka, ten przyjął sobie piłkę i uderzył z bliska na bramkę. Gospodarzy przed stratą bramki uratował Łukasz Budziłek.

57'

Piłkarze Stomilu kilkoma zagraniami zwiedli teraz defensywę GKSu. Finalnie, futbolówkę sprzed linii końcowej już w polu karnym próbował dogrywać Lech, jednak zagrał ją wprost pod nogi ustawionego przed nim defensora.

54'

Kiepskie sędziowanie w dzisiejszym spotkaniu arbitra Marka Karkuta. Przerwał dobrze zapowiadającą się akcję gospodarzy akurat w momencie, gdy po starciu w środku pola już podnosił się Paweł Głowacki.

51'

Druga w tym meczu kartka dla zawodnika gości, a ukarany został Dominik Kun.

49'

... futbolówka po rożnym została jednak wybita i okazję do kontry mieli podopieczni Adama Łopatko. Kato próbował podać prostopadle to wychodzącego sam na sam Lecha, jednak ustawiony był do niego bokiem, w dodatku piłka zmierzała na aut. W efekcie zagranie do partnera okazało się za słabe.

48'

Pietrzak dorzucił w pole karne i nieatakowani obrońcy gości nie ryzykowali, wybijając piłkę na rzut rożny.

46'

Drugą odsłonę od środka boiska rozpoczynają gracze Stomilu.

18:24

Statystyki dobrze oddają wszystko to, co działo się na boisku. Piłkarze Stomilu odrobili pracę domową i dobrą grą w obronie, z czego są zresztą znani, wypracowali sobie nieznaczną, ale jednak przewagę. Goli mogło być więcej, m.in. za sprawą Tomasza Bzdęgi, który był blisko podwyższenia wyniku w 38.minucie, a także Grzegorza Fonfary, który o mały włos nie strzelił gola do szatni. Trener Kazimierz Moskal musi wstrząsnąć swoimi zawodnikami w szatni, w innym wypadku dobrze wyglądający dziś Stomil stanie przed dużą szansą na wywiezienie kompletu punktów z "Twierdzy Bukowej".

18:22

Garść statystyk po pierwszej połowie:

• Strzały na bramkę, 3:4 na korzyść Stomilu
  • Strzały celne, 0:3 na korzyść Stomilu
  • Rzuty rożne, 1:4 na korzyść Stomilu
48'

... a tak, kończą ją z niedosytem.

45'

Fonfara! Uderzenie zawodnika gospodarzy z dystansu na dalszy słupek o centymetry mija bramkę Mieczkowskiego! Mocnym akcentem mogli zakończyć pierwszą połowę podopieczni Kazimierza Moskala.

44'

Kato uderzeniem z dystansu znokautował uderzeniem w głowę Kamińskiego. Obrońca GieKSy potrzebował dłuższej chwili, by dojść do siebie.

41'

Dobre dośrodkowanie lewą nogą z lewej strony Pietrzaka i piłka tylko "odbiła się" od głowy zaskoczonego Dudy.

40'

Pierwsza zmiana taktyczna w ekipie gospodarzy już w 39. minucie. Figiel opuszcza boisko, w jego miejsce Gancarczyk.

38'

Naprawdę wyrównany mecz oglądamy jak do tej pory przy Bukowej. Przed momentem kolejną dobrą akcję wykreowali goście. Bardzo aktywny Kato podał prostopadle to obiegającego go za plecami Hempela, ten dośrodkował po ziemi między wbiegających zawodników a bramkarza i o centymetry z piłką mija się Bzdęga!

35'

Kontrowersyjna sytuacja! Grzegorz Fonfara po ataku jednego z obrońców Stomilu pada na linii pola karnego. Wydaje się, że był to ewidentny faul, jednak arbiter rozkazał kontynuować grę.

33'

Szybka, dwójkowa akcja Kato-Kun-Kato zakończona wywalczeniem kornera przez gości.

29'

Pierwsza żółta kartka w meczu, a ukarany został Jegliński.

27'

Ależ zamieszanie pod bramką olsztyńską. Ze wspomnianego, krótko rozegranego wolnego w pole bramkowe dorzucił Chwalibogowski, tam interwencję Mieczkowskiemu uniemożliwił atakujący go łokciem Duda. Gwizdek sędziego pozostał ku zdziwieniu kibiców w spoczynku i piłkę ofiarnie sprzed linii bramkowej wybija Remisz!

24'

Fonfara faulowany 30 metrów od bramki Stomilu i gospodarze będą mieli okazje na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

22'

Japończyk znów próbował wrzucać z lewej flanki, jednak tym razem skiksował.

20'

Kolejna okazja dla przyjezdnych. Po rzucie rożnym piłkę klatką piersiową przyjmował Kato, ta odskoczyła w kierunku Tomasza Bzdęgi. Zawodnik z Olsztyna strzałem z pierwszej piłki przeniósł ją metr od poprzeczki bramki Budziłka.

18'

Kato dośrodkował z lewej strony do wbiegającego Lecha, jednak ani on, ani pilnujący go obrońca GieKSy minęli się z piłką. Dopiero odegranie zamykającego akcję piłkarza Stomilu do ustawionego w środku Lecha i strzał napastnika gości pod poprzeczkę wyprowadził Stomil na prowadzenie.

16'

GOOOOL! Nie kto inny jak Lech!

15'

Znów aktywny Lech. Tym razem zbiegł do środka wzdłuż linii szesnastki i oddał mocny strzał lewą nogą po ziemi, lecz futbolówka nieznacznie minęła krótki słupek bramki.

13'

Grzegorz Lech próbował wywalczyć rzut rożny nabijając rywala w narożniku boiska, jednak katowiczanin zrobił unik i piłka potoczyła się za linię końcową.

10'

Rafał Pietrzak okiwał dwóch rywali na ich połowie, jednak jego zagranie do partnera było już niecelne.

7'

Fonfara próbował wyłożyć futbolówkę do wbiegającego z lewej strony w pole karne Wołkowicza, jednak przytomnie przeciął to podanie prawy obrońca Stomilu.

5'

Pierwszy strzał odnotowali na swoim koncie jednak przyjezdni. Z narożnika pola karnego strzelał Bzdęga, lecz piłka nabrała odchodzącej rotacji i w efekcie strzał okazał się bardzo niecelny.

3'

GieKSa od początku utrzymuje przy piłce. Zawodnicy Stomilu nie powąchali jeszcze piłki.

17:31

Od środka rozpoczęli gospodarze!

17:29

Mecz poprzedzi minuta ciszy ku pamięci zmarłego Tadeusza Mazowieckiego.

17:29

Zawodnicy zameldowali się już na murawie. Trwa losowanie stron...

17:21

Do każdego meczu podchodzimy tak samo. Chcemy wygrywać, tym bardziej że rozegramy spotkanie u siebie. Zależy nam na komplecie punktów, żeby utrzymać miejsce w górze tabeli - wypowiada się na oficjalnej stronie GKSu Katowice 19-letni Krzysztof Wołkowicz.

17:15

Spośród 22 zawodników, którzy za 15 minut wybiegną na murawę stadionu, tylko jeden z nich pochodzi zza granicy. Owym obcokrajowcem jest Japończyk Yasuhiro Kato z ekipy gości.

17:10

W poprzednim meczu między tymi drużynami rozegranym 1 czerwca 2013 padł bezbramkowy remis. Dzisiaj życzylibyśmy sobie, aby gole jednak padały.

17:05

W tym miejscu umożliwiam zapoznanie się z zapowiedzią dzisiejszego meczu.

17:00

Witam Państwa 30 minut przed rozpoczęciem spotkania rozgrywanego w ramach 15.kolejki 1.ligi na stadionie przy ul.Bukowej pomiędzy miejscowym GKS-em a Stomilem Olsztyn.