Niedziela, 20 października 2013, godz. 16:15
GKS KatowiceGKS Katowice
4 : 0
Olimpia GrudziądzOlimpia Grudziądz
93'

Koniec ! GKS Katowice w pełni zasłużenie gromi Olimpię Grudziądz 4:0, dzięki czemu wskakuje na trzecie miejsce w tabeli i traci już tylko jeden punkt do dzisiejszego rywala. GieKSa była zespołem o dwie klasy lepszym i spokojnie kontrolowała przebieg spotkania. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

90'

Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.

89'

Jeszcze jedna zmiana. Radionow za Wróbla.

87'

Zmiana. Za Fonfarę wchodzi Figiel.

87'

Rajd Wołkowicza, który wyłożył piłkę Wróblowi. Ten nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem bramki.

85'

Nokaut! 4:0! Wróbel!!!!!!!!!!!!!!!!!

84'

Po wrzutce Wróbla Kamiński pewnie umieszcza piłkę w siatce!

83'

3:0!!!!!! Kamiński!!!!!!!

83'

Wołkowicz mógł przypieczętować zwycięstwo GieKSy, jednak z kilkunastu metrów uderzył obok słupka.

79'

Rzut rożny dla Olimpii po wybiciu piłki poza boisko przez Dudę.

77'

Zabłocki zmienia na boisku Ruszkula.

75'

GieKSa spokojnie kontroluje przebieg gry. Wydaje się, że nic nie zabierze trzech punktów podopiecznym Kazimierza Moskala.

74'

Wróbel chciał efektownie strzelić bramkę. Po minięciu dwóch rywali zdecydował się na przelobowanie bramkarza. To się nie udało- Fabiniak był czujny.

72'

Fonfara leży na boisku. Chwila przerwy.

70'

Powinno być 3:0. Uderzenie Wróbla odbiło się od jednego z obrońców, do piłki dopadł Czerwiński i przerzucił ją nad bramkarzem. Futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

68'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Smolińskiego głową uderzał Rogalski. Piłkę pewnie łapie Budziłek.

67'

Zmiana u gości. Szczot zmienia Gawęckiego.

67'

Żółta kartka dla Cholerzyńskiego za faul na Pisarczuku.

66'

Mogła być szybka odpowiedź Olimpii! Kamiński ofiarnie interweniuje przy strzale Gawęckiego.

66'

Fantastyczne, prostopadłe podanie Wróbla do Wołkowicza. Młody zawodnik spokojnie minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce.

64'

Goooooooooooooooooooooool! Wołkowicz! 2-0!

63'

Dobre uderzenie z 18. metrów Wołkowicza, pewnie broni Fabiniak.

60'

Powinno być 2:0! Wróbel podał do wychodzącego na czystą pozycję Wołkowicza, który uderzył minimalnie obok słupka.

59'

Ostry faul Kamińskiego, słowna reprymenda od arbitra.

57'

Rajd lewą stroną Fonfary przerwany przez jednego z obrońców ofiarnym wślizgiem.

56'

Nieudane dośrodkowanie Wołkowicza, Olimpia stara się tworzyć kolejny atak pozycyjny.

55'

Zmiana w szeregach gospodarzy. Pietrzak wchodzi za Gancarczyka.

54'

Raz po raz w stronę pola karnego zespołu z Grudziądza ciągną ataki GieKSy, póki co nie przynosi to skutku. Katowiczanie są bardzo niedokładni w ofensywie.

51'

Żółty kartonik za przerwanie kontrataku dla Czerwińskiego.

50'

GKS będzie miał sporo szans na kontrataki- Olimpia za wszelką cenę chce wywieźć z Katowic chociaż jeden punkt.

49'

Kontra GieKSy- sprint Gancarczyka zakończył się niedokładnym dośrodkowaniem.

47'

Czujny w bramce Budziłek, który uprzedził wychodzącego na czystą pozycję Ruszkula, .

46'

Druga połowa właśnie się rozpoczęła!

17:18

Bogucice wygrały w finale akcji "Zagraj na Bukowej" z Osiedlem Witosa. Gratulacje dla zwycięzców tego projektu!

17:06

Interesujący mecz oglądamy w Katowicach. Sporo sytuacji bramkowych, jedna z nich zakończona golem dla GieKSy. Wracamy za kwadrans.

47'

Koniec I połowy. GKS Katowice-Olimpia Grudziądz 1:0.

45'

Żółta kartka dla Gancarczyka za faul w środkowej strefie boiska po stracie piłki.

45'

Mocne uderzenie Smolińskiego z pierwszej piłki, fantastycznie broni Budziłek!

44'

Dobra akcja Ruszkula przerwana ofiarnym wślizgiem przez Kamińskiego.

42'

Szybkie zejście do środka i mocny strzał Fonfary. Piłka przelatuje ponad bramką.

41'

Zmiana. Schodzi kontuzjowany Kowalczyk, za niego na boisku widzimy Rogalskiego.

40'

Bardzo szybka kontra GieKSy- Gancarczyk zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i obyło się na strachu dla grudziądzan.

39'

Zbyt mocne podanie w stronę Czerwińskiego, piłka w rękach bramkarza Olimpii.

37'

Mogło być 1:1. Ruszkul znalazł się sam przed Budziłkiem, ale bramkarz GieKSy odważnie wygarnia piłkę spod nóg przeciwnika.

36'

Szaleje na lewym skrzydle Gancarczyk. Po raz kolejny objechał obrońcę, dograł do Fonfary, który dośrodkował w stronę Wołkowicza. Piłka ostatecznie trafia jednak do rąk bramkarza.

35'

Po wrzutce z lewej strony boiska niepewnie interweniował Budziłek. Piłka trafiła do Kowalczyka, który nie był jednak w stanie oddać strzału.

33'

Na boisku leży Smoliński. Sporo śmiechu na trybunach spowodowanego stylem biegu fizjoterapeuty z Grudziądza:)

31'

GieKSa zdecydowanie przejęła inicjatywę na boisku i raz po raz zagraża bramce rywala.

30'

Mogło być 2:0. Podanie Chwalibogowskiego, strzał z kilku metrów.Cholerzyńskiego niecelny. Po chwili kolejna szansa, Jurkowski uderzał, broni Fabiniak.

28'

Duda otrzymał piłkę na 18. metrze i pięknym, technicznym strzałem otwiera wynik spotkania!

26'

Goooooooooooool! Duda!

25'

Zablokowany strzał Kowalczyka, GieKSa wyszła z kontrą, jednak szybko zorganizowała się defensywa gości.

23'

Świetna szansa dla Olimpii! Gawęcki oddaje strzał z dobrej pozycji, piłka odbija się od nóg jednego z obrońców i przechodzi nad poprzeczką.

21'

Sporo niedokładności w szeregach GieKSy. Słychać pierwsze gwizdy niezadowolonych kibiców.

20'

Fatalny przerzut Pisarczuka. Katowiczanie rozpoczną od autu.

19'

Optyczna przewaga Olimpii Grudziądz. Przyjezdni dłużej utrzymują się przy piłce, ale nic z tego nie wynika.

17'

Dobre podanie do Kowalczyka, jednak napastnik gości znajdował się na pozycji spalonej.

15'

Duży kiks Wróbla. Zawodnik GKS-u znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, ale nieczysto trafił w piłkę.

14'

Szybka kontra GierKSy zakończona zablokowanym strzałem Dudy.Będzie kolejny korner.

14'

Na Bukowej dziś mniej kibiców niż w ostatnich spotkaniach. Według mnie spotkanie to obserwuje około 2000 kibiców.

11'

Było groźnie pod bramką Olimpii, ale najpierw Fonfara zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a po chwili dośrodkowanie Gancarczyka zostało przerwane.

9'

Będzie rzut rożny dla gospodarzy. Katowiczanie starają się przejąć inicjatywę.

8'

Faulowany Fonfara. Łabędzki otrzymuje ostrzeżenie od arbitra.

6'

Dośrodkowanie Ruszkula z lewej strony boiska bez problemów chwyta Budziłek.

4'

Mogło być 0:1! Łabędzki podał do Cieślińskiego, a ten uderza tuż obok słupka!

3'

Na razie obie drużyny grają spokojnie. Olimpia dłużej utrzymuje się przy piłce, G\KS czeka.

1'

Zaczynamy!

16:11

Już za chwilę początek tego spotkania!

16:03

Na stadionie widzimy reprezentanta Burkina Faso, napastnika Górnika Zabrze, Prejuce'a Nakoulmę. Bohater piątkowego meczu ze Śląskiem Wrocław spędzi to popołudnie na Bukowej.

16:00

Na stadionie póki co niezbyt wielu kibiców, ale z każdą chwilą ich przybywa. Piłkarze kończą powoli przedmeczową rozgrzewkę.

15:58

Na ławce spotkanie to rozpocznie Michał Wróbel. Bramkarz Olimpii w poprzednim sezonie zasłynął tym, że zdobył dwie bramki: przeciwko GKS-owi Katowice oraz Termalice Bruk-Bet Nieciecza, której trenerem był… Kazimierz Moskal, obecny szkoleniowiec drużyny ze stolicy Górnego Śląska. Moskal zapewne miewa nocne koszmary związane z tym wydarzeniem. Bramka zdobyta przez golkipera w 93. minucie spotkania ostatecznie zadecydowała o tym, że niecieczenie nie awansowali do T- Mobile Ekstraklasy.

15:56

Ławka rezerwowych Olimpii Grudziądz: Michał Wróbel, Adrian Bielawski, Sławomir Mazurkiewicz, Adrian Frańczak, Robert Szczot, Jakub Zabłocki, Maciej Rogalski

15:55

Ławka rezerwowych GKS-u Katowice: Rafał Dobroliński, Rafał Pietrzak, Grzegorz Goncerz, Ievgen Radionov, Rafał Figiel, Arkadiusz Kowalczyk, Michał Zieliński

15:52

W kadrze GKS-u wyraźnie brakuje Przemysłąwa Pitrego, który w starciu pucharowym z Zawiszą Bydgoszcz doznał kontuzji.

15:50

Bardzo dobrze w ostatnich meczach spisują się grudziądzanie. 4 zwycięstwa w pięciu meczach pierwszoligowych wywindowały ich na pozycję wicelidera i dziś na pewno będą chcieli zainkasować kolejne punkty.

15:48

Podopieczni Kazimierza Moskala mają jednak problemy z odniesieniem zwycięstwa w ostatnich spotkaniach. W lidze zanotowali trzy kolejne remisy, kilka dni temu odpadli również z Pucharu Polski, przegrywając z bydgoskim Zawiszą.

15:44

Katowiczanie na pewno nie będą jednak łatwym przeciwnikiem dla Olimpii. Podopieczni Kazimierza Moskala myślą o awansie, a gdy grają na Bukowej ciężko komukolwiek zdobyć punkty. Póki co tylko Puszcza Niepołomice potrafiła w rozgrywkach ligowych wywieźć oczko z Katowic.

15:41

Spotkanie to zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Na przeciw siebie staną piąta oraz druga drużyna zaplecza ekstraklasy. W przypadku zwycięstwa grudziądzanie awansują na pozycję lidera kosztem GKS-u Bełchatów.

15:37

Punktualnie o godzinie 16.15 rozpocznie się spotkanie 13. kolejki I ligi, w którym GKS Katowice podejmie na własnym boisku Olimpię Grudziądz. Na relację live z tego meczu zaprasza Michał Kopciński.