Niedziela, 6 października 2013, godz. 12:30
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
1 : 1
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
93'

Koniec spotkania! Remis w pełni zasłużony. Po przerwie zobaczyliśmy dwie bramki, ale to jednak pierwsza połowa stała na wyższym poziomie. Dziękujemy za uwagę.

92'

Kartka dla Mraza.

90'

Bezmyślne zachowanie Zjawińskiego, który odrzucił piłkę. Żółta kartka.

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

Jeszcze żółtkiem ukarany Grzelak.

87'

Zamieszanie w polu karnym Dolcanu, ale ostatecznie faulował Bielak.

85'

Nikolajs Kozacuks za Zawistowskiego. To ostatnia zmiana w tym spotkaniu.

84'

Do ataku rzucił się Dolcan, który stara się wykorzystać szybkość swoich bocznych pomocników. Łęczna nieco w odwrocie.

83'

Kapitalna szybkość Mazka, który wycofał na środek pola karnego, akcję zamykał Bazler i odbija piłkę Prusak!

81'

Piotr Bazler wchodzi za Grzegorza Piesio.

81'

FATALNE pudło Zawistowskiego w sytuacji sam na sam! To chyba była piłka meczowa dla gospodarzy.

79'

Uderzenie Nowaka z 20 metrów ponad bramką.

77'

Żółta kartka dla Tadrowskiego.

75'

Schodzi teraz Szałachowski. Wchodzi do gry Bartosz Wiązowski.

74'

Chcieliśmy bramek i mamy bramki. Wyraźnie ożywiło się spotkanie. Czy którejś ze stron uda się przechylić szalę na swoją korzyść?

72'

Bartosz Osoliński za Długołęckiego.

71'

GOOOOOOL!! Tomasz Nowak pewnie i mamy remis!

69'

Jeszcze żółty kartonik za protesty dla Jakubika.

69'

Będzie rzut karny! Kartka dla Matuszka.

68'

Zjawiński przytomnie, z 10 metrów nie dał szans bramkarzowi, uderzając w prawy róg. Ale wielkie brawa dla Mazka, który zademonstrował niesamowite "odejście" w pełnym biegu.

67'

GOOOOOOOL!!! Znakomita szybkość Mazka, który wyprzedził chyba wszystkich i wystawił piłkę do Zjawińskiego!

65'

Bardzo mocne uderzenie Zawistowskiego ze stojącej piłki, Leszczyński z największym trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką.

62'

Bartłomiej Niedziela za niewidocznego ostatnio Bonina.

63'

Ostre dośrodkowanie Mazka i tylko boczna siatka.

62'

Brzydki faul Lukasa Bielaka, ale skończyło się na słownym upomnieniu.

60'

Pół godziny do końca. Nie widać tutaj drużyny, która zdecydowanie dominuje.

58'

Całkiem niezłe jest tempo tego spotkania. Oglądamy dużą ilość dośrodkowań, brakuje jedynie bramek.

57'

Sprytne przerzucenie piłki nad obroną Szałachowskiego, lecz Zwoliński złapany na ofsajdzie.

55'

Kamil Mazek wchodzi za Matuszczyka.

52'

Zagapili się łęcznianie. Do pozycji strzałowej doszedł Zjawiński, jednak na wysokości zadania stanął Sergiusz Prusak, który główkę wyłapał.

50'

Jeszcze jedna okazja Zwolińskiego, który uderzył potężnie, ale sparował na róg Leszczyński!

49'

Dobrze wykonuje stałe fragmenty Matuszczyk, niemal za każdym razem stwarzając zagrożenie.

48'

Nieco z niczego rzut rożny wywalczył Świerblewski, wykorzystując swoją szybkość.

46'

Bez zmiany w obu zespołach, wznowili grę goście.

45'

Koniec pierwszej połowy. Goli nie było, ale kilka sytuacji owszem. Wracamy za kwadrans.

45'

Wyskoczył zza pleców obrony Tadrowski, wpadł na linii pola karnego na bramkarza, który ostatecznie utrzymał przy sobie futbolówkę.

42'

Za długo zbierał się do strzału Zwoliński, w ostatniej chwili zablokowany przez Klepczarka.

41'

Coraz więcej problemów ma w obronie Dolcan. Przed chwilą zakręcił defensywą Zawistowski.

39'

Kapitalna piłka do Zwolińskiego od Szałachowskiego i najbliższej odległości na raty broni Leszczyński! To powinna być bramka!

37'

Strzelał z główki Szmatiuk, oczywiście po dośrodkowaniu z głębi pola, i futbolówka nieznacznie minęła słupek. Leszczyński nawet nie drgnął.

35'

Kartka dla Matuszczyka, za zagranie bez gwizdka.

34'

Tadrowski zwija się z bólu. Dostał bidiczkiem od Klepczarka.

32'

Akcja za akcję! Zjawiński wyprzedził obrońcę i uderzył zbyt lekko, a miał przed sobą tylko bramkarza!

31'

Lekkie, płaskie uderzenie Szałachowskiego z pola karnego. Bramkarz Dolcanu pewnie wyłapuje.

30'

Znakomita piłka w kierunku Łukasza Zwolińskiego, a ten złapał się za twarz po starciu z Piotrem Klepczarkiem. Czy rzeczywiście nie było faulu?

29'

Dłuuuga piłka w kierunku "Szałacha", ale dobrze odczytał do zagranie Rafał Leszczyński.

27'

Coraz więcej z gry ma Dolcan, przed momentem plasowany strzał Świerblewskiego przepadł w gąszczu nóg.

25'

Kolejna piłka z rzutu wolnego posłana przez Dolcan, z kilku metrów nie przymierzył Mateusz Długołęcki. Skutecznie utrudniał mu życie Julien Tadrowski.

23'

Strata za stratą w środku boiska, przerywa to faulem Sebastian Szałachowski.

22'

W odpowiedzi niecelnie z główki strzelał Zawistowski. Bez zagrożenia dla gości.

20'

Ależ sytuacja przed Świerblewskim! Skrzydłowy Dolcanu dostał na 5. metrze piłkę od... obrońcy Górnika i jakimś cudem wybił ją z linii bramkowej kolejny defensor gospodarzy!

18'

Inicjatywę przejmuje Dolcan, który szuka zdecydowanie długich podań z linii obrony. Jak na razie nieźle to wychodzi graczom Roberta Podolińskiego.

15'

Fatalnie wykonany korner przez Pawła Zawistowskiego...

14'

Rozgrywają piłkę łęcznianie, w ostatnim fragmencie głównie w obrębie własnej połowy.

13'

Na stadionie w Łęcznej jest też kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Ząbek.

11'

Ściął do środka Bonin na prawej stronie, ale został zablokowany przez obrońcę. I grę wznowi za moment bramkarz gości.

9'

Szymon Matuszek szukał Grzegorza Piesio, jednak długa piłka nieco za mocna.

7'

Dośrodkowanie w polu karne Łukasza Matuszczyka, najwyżej wyskoczył Dariusz Zjawiński, ale uderzył ponad bramką.

5'

Dość spokojny początek, na razie badają się wzajemnie obie ekipy. Gra toczy się głównie w środku.

4'

Przytomne wejście Patrika Mraza z lewej strony, ale już dośrodkowanie nienajlepsze. Poradził sobie defensor Dolcanu.

2'

Ostro potraktowany Grzegorz Bonin w bocznym sektorze, ale obyło się bez kartki.

1'

Rozpoczęli gospodarze!

12:29

Minuta ciszy na cześć zmarłego kibica Górnika Łęczna - Leszka Dyjewskiego.

12:15

Na murawie powoli kończy się rozgrzewka zawodników. Pierwszy gwizdek za kwadrans.

12:06

Rezerwowi Dolcan: Maciej Humerski, Piotr Bazler, Marcin Figiel, Kacper Tatara, Bartosz Osoliński, Tomasz Prejs, Kamil Mazek.

12:05

Rezerwowi Górnik: Paweł Socha, Marcin Kalkowski, Nikolajs Kozacuks, Bartłomiej Niedziela, Michał Paluch, Paweł Sasin, Bartosz Wiązowski.

12:04

Ciepło dzisiaj w Łęcznej, słońce ładnie świeci, a termometr wskazuje prawie 15 kresek. Warunki więc niemal idealny, także spodziewamy się ciekawego widowiska.

11:58

Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż wizytówką Górnika Łęczna jest zawsze dobra postawa na własnym terenie. Drużyna Jurija Szatałowa udowodniła to przegrywając w obecnych rozgrywkach zaledwie jednokrotnie, na inaugurację z Wisłą Płock. Jeśli to za mało, by skłonić kibiców do przyjścia na stadion w niedzielne południe, należy przypomnieć, że obie strony przegrały swoje spotkania w poprzedniej kolejce. Zielono-czarni bo brzydkim widowisku i golu straconym w końcówce nie wywieźli nawet punktu z Rybnika, natomiast Dolcan doznał dotkliwej porażki z dotychczasową latarnią 1. ligi Miedzią Legnica aż 1:4. Możemy więc śmiało stwierdzić, że zarówno Górnik jak i Dolcan będą chciały zmazać plamy po nieudanych występach i wrócić na właściwe tory.

11:50

Do Łęcznej przyjeżdża zespół, który przed tą kolejką zajmował miejsce na podium. W sobotę kiepsko wypadły drużyny z czuba ligowej tabeli. Swoje mecze przegrały Olimpia Grudziądz i Kolejarz Stróże, natomiast remis zanotowały takie drużyny jak GKS Katowice, Wisła Płock czy Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Dla podopiecznych trenera Roberta Podolińskiego będzie to więc dobra okazja by powrócić do pierwszej trójki.

11:40

Witamy z Łęcznej. Za niespełna godzinę miejscowy Górnik zmierzy się z Dolcanem Ząbki. Zapraszamy na relację na żywo.