Sobota, 5 października 2013, godz. 19:00
1 : 1
Puszcza NiepołomicePuszcza Niepołomice
20:53

93'

Koniec! Niespodzianka w Katowicach, Puszcza wywozi jeden punkt z Bukowej. Remis jak najbardziej zasłużony.

92'

Nieźle poczyna sobie Lizak, który imponuje dobrą techniką.

90'

Piękny strzał głową Łukasza Nowaka, już widziałem piłkę w bramce! Zabrakło dosłownie centymetrów.

88'

Ależ szansa dla gości! Po wrzutce z wolnego minimalnie obok słupka główkował jeden z graczy Puszczy.

86'

Ostatnia zmiana w meczu: Mateusz Cholewiak za Pawła Moskwika.

85'

Małe zamieszanie w polu karnym katowiczan. Piłka odbiła się od Budziłka, a za chwilę obrońcy, po czym została daleko wyekspediowana.

84'

Z prawej strony ataku Puszcza, ale wybijają dwukrotnie piłkarze gospodarzy.

83'

Z rzutu wolnego ładnie uderzył Pitry, ale futbolówka nieznacznie minęła bramkę.

83'

Marcin Biernat ukarany kartką.

82'

Do ataku rzuca Kazimierz Moskal Michała Zielińskiego. Zszedł Rafał Pietrzak, nominalny lewy obrońca.

82'

GOOOOOOOOOOOL!!!! Janusz Gancarczyk strzelił z bardzo ostrego kąta i piłka w sieci!

80'

Doszła futbolówka do wolnego w polu karnym Fonfary, ten zagrał na środek, lecz obrońcy w ostatniej chwili zablokowali uderzającego gracza GKS-u.

78'

Niewiele ciekawego na murawie. Kibice chyba powoli przestają wierzyć w odwrócenie losów spotkania.

76'

Puszcza blisko sensacji. GKS w dalszym ciągu nie może poważniej zagrozić Sobieszczykowi..

75'

Schodzi Damian Szymonik. W jego miejsce wchodzi Marcin Zontek.

74'

Zmiana w szeregach gospodarzy. Chwalibogowski wchodzi za Goncerza.

73'

Groźne uderzenie Pitrego z 17. metrów. Piłka odbija się od jednego z rywali i ląduje na górnej siatce.

71'

Szybka kontra Puszczy i mogło być 0:2. Nowak w sytuacji sam na sam posyła piłkę obok bramki.

68'

aa

68'

Bliski oddania groźnego strzału był Wróbel, jednak w ostatniej chwili skutecznie interweniuje zawodnik rywala.

66'

Kolejne uderzenie GieKSy. Bramkarz Puszczy pewnie broni uderzenie Goncerza.

65'

Niesamowite! Po jednym z dośrodkowań dwóch piłkarzy GKS-u miało możliwość wbicia piłkę do pustej bramki. Obaj przeszkodzili sobie w uderzeniu i zamiast gola mamy nadal 0:1.

63'

Duda z rzutu wolnego z 20. metrów trafia w mur rywali.

61'

Przed nami ostatnie pół godziny. Czy GieKSa będzie w stanie cudownie odmienić swoją grę?

60'

Zmiana . Gancarczyk wchodzi za Wołkowicza.

60'

Uparcie długimi piłkami grają gospodarze. Nie mają najmniejszych problemów z wygrywaniem pojedynków w powietrzu zawodnicy Puszczy.

59'

Jeden z zawodników GieKSy na pozycji spalonej. Puszcza bez pośpiechu przygotowuje się do rozpoczęcia gry.

57'

Przewaga w posiadaniu piłki gospodarzy- póki co jednak nie potrafią oni zagrozić bramce rywala. Puszcza od czasu do czasu przeprowadza bardzo groźne kontrataki.

53'

Popis sędziego w ostatnich minutach. Jacek Małyszek wyraźnie przesadził w ocenie poprzednich akcji. Przeraźliwe gwizdy z trybun pod adresem arbitra.

53'

"Żółtko" dla Czerwińskiego za powstrzymanie kontry Puszczy.

52'

Było groźnie w polu karnym GieKSy po wykonaniu rzutu rożnego. Obrońcom katowiczan udaje się jednak opanowac sytuację dalekim wybiciem.

50'

Żółta kartka dla Wróbla za próbę wymuszenia rzutu karnego.

48'

Dobre zagranie Dudy do Goncerza, jednak szybszy był Sobieszczyk.

47'

Pierwsza szansa GieKSy w drugiej części gry. Wołkowicz oddał strzał z pola karnego, jednak był on zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza.

46'

Puszcza rozpoczyna drugą połowę spotkania!

19:50

aa

46'

Koniec I połowy. GKS Katowice-Puszcza Niepołomice 0:1.

45'

Jeszcze Jarosław Lizak zastępuje kontuzjowanego Uwakwe.

45'

Minuta doliczona.

45'

Puszcza mocno cofnięta, ale w defensywie nadal spisuje się bez zarzutu. Katowiczanie kompletnie nie mają pomysłu, jak dostać się w okolice szesnastki rywala.

44'

Wróbel znalazł się z piłką na 12. metrze, jednak uderza obok bramki. Bardzo nieskuteczny jest dziś GKS.

42'

Katowiczanie tracą bramkę w najmniej oczekiwanym momencie. Podopieczni trenera Moskala muszą się wziąć do roboty, jeśli chcą, by Twierdza Bukowa nadal miało miano niezdobytej.

40'

Żółta kartka dla Kamińskiego, który faulował wychodzącego na czystą pozycję zawodnika gości.

39'

aa

37'

GOOOOL!! Budziłek broni rzut karny, ale odbija piłkę wprost na głowę Janika i ten strzela do pustej bramki!

36'

Rzut karny dla gości po faulu Czerwińskiego! Niespodziewany obrót akcji!

34'

Goncerz próbował uderzenia głową- piłka odbija się od jednego z obrońców i wychodzi na rzut rożny. Po chwili zawodnik ten próbuje kolejnego strzału, jednak efektownie paruje na korner bramkarz gości.

32'

Budziłek broni na raty strzał Biela. Puszcza coraz groźniejsza w poczynaniach ofensywnych.

30'

Piłka ląduje w siatce GKS-u , jednak zawodnik Puszczy był na pozycji spalonej.

29'

Czterech zawodników z Niepołomic na połówce GKS-u stara się naciskać na obrońców. Wygląda na to, że podopieczni Dariusza Wójtowicza połapali się w taktyce katowiczan, która polega na wyprowadzaniu piłki przez bocznych obrońców.

29'

Uderzenie Janika pewnie broni Budziłek. Bramkary GieKSy rozpoczyna kolejny atak swojego zespołu.

27'

Owacja na trybunach również po informacji spikera o prowadzeniu Górnika Zabrze w Szczecinie 3:0 w meczu T-Mobile Ekstraklasy.

27'

W ostatnich minutach coraz śmielej grają goście. Gracze Puszczy potrafią utrzymać się przy piłce i wymienić kilka podań. GieKSa teraz próbuje szczęścia w kontrach.

25'

Na obiekcie są też hokeiści HC GKS Katowice, którzy wczoraj pokonali GKS Tychy 3:2. Zebrali właśnie gromkie brawa od publiczności.

23'

Wielka szansa dla GieKSy! Po dośrodkowaniu Wróbla dwukrotnie uderzał Wołkowicz. Bardzo dobre interwencje bramkarza ratują zespół Puszczy przed utratą bramki. Starającego się dobić Goncerza blokują obrońcy.

20'

Pierwszy rzut rożny dla niepołomiczan. Jest to jedna z pierwszych wizyt Puszczy w okolicach pola karnego GieKSy.

19'

Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Fonfary bliski uderzenia głową był Pitry. W ostatniej chwili interweniuje jeden z rywali.

17'

Obiecująco zapowiadał się kontratak GKS-u. Niestety, bardzo nieudane dośrodkowanie Pietrzaka niszczy starania zespołu w tej akcji.

16'

Pierwszy kwadrans zdecydowanie dla podopiecznych Kazimierza Moskala. Kilkukrotnie zagrozili bramce rywala, jednak ciągle czegoś brakuje. Jak to się często mówi: "Bramka wisi w powietrzu".

15'

aa

13'

Było groźnie w polu karnym drużyny z Niepołomic. Wróbel starał się dograć do dobrze ustawionego Wołkowicza, jednak udanie interweniują obrońcy.

11'

Pitry przejął piłkę w środkwoej strefie boiska i pobiegł w kierunku bramki. Ofiarnym wślizgiem wybija ją na aut jeden z defensorów..

8'

W odpowiedzi równie nieudana próba jednego z graczy Puszczy.

7'

Jak na nasze oko, to na razie kibiców przy Bukowej ok. 2000. Głośny doping niesie się z Blaszoka, ale również najmłodsi na lewej stronie trybuny głównej dają z siebie wszystko, mobilizowani przez dziewczyny z grupy Female Elite '64.

7'

Bardzo nieudane uderzenie Wołkowicza z linii pola karnego- GieKSa kontynuuje oblężenie bramki rywala.

5'

Kolejna szansa dla gospodarzy- Sobieszczyk pewnie broni strzał Goncerza.

4'

Szybka, kombinacyjna akcja GieKSy. W polu karnym piłkę dostał Wróbel, który nie zdołał jednak oddać precyzyjnego strzału. Futbolówka ostatecznie ląduje w rękach golkipera Puszczy.

3'

Prostopadłe podanie Goncerza do Wróbla, który był jednak na spalonym.

19:00

aaa

2'

Pierwsza akcja ofensywna gospodarzy przerwana przez przyjezdnych. Goście próbują wyjść z kontrą.

1'

Zaczynamy!

18:52

Piłkarze obu zespołów zeszli już z boiska, by już za chwilę pojawić się na nim ponownie wraz z obsadą sędziowską.

18:52

18:48

W dniu dzisiejszym Kazimierz Moskal zdecydował się na wystawienie w ataku Grzegorza Goncerza. Zawodnik, który bardzo dobrze zaprezentował się w wyjazdowym spotkaniu w Stróżach dziś będzie miał kolejną szansę na pokazanie swoich umiejętności.

18:47

Rezerwowi Puszcza: Krystian Stępniowski, Dawid Kałat, Marcin Zontek, Mateusz Cholewiak, Paweł Czychowski, Michał Mikołajczyk, Jarosław Lisak.

18:46

Rezerwowi GKS: Rafał Dobroliński, Kamil Cholerzyński, Janusz Gancarczyk, Rafał Figiel, Bartłomiej Chwalibogowski, Michał Zieliński, Dominik Sadzawicki.

18:40

aa

18:37

W drużynie gospodarzy na pewno zabraknie Adriana Napierały, który już od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją i nie będzie do dyspozycji trenera Moskala. W ekipie Puszczy na boisku nie pojawi się Wallace, który przechodzi rehabilitację, ale do składu wraca Marcin Zontek, który pauzował ostatnio za czerwona kartkę.

18:36

Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

18:32

Na stadionie powoli zapełniają się trybuny, a zawodnicy przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę. Do pierwszego gwizdka arbotra już niecałe pół godziny.

18:26

Goście z Niepołomic są beniaminkiem I ligi. W rozegranych dotychczas pojedynkach ligowych uzbierali 9 punktów i balansują na granicy miejsc spadkowych. Na wyjeździe, póki co, zgarnęli zaledwie 2 punkty i ciężko im będzie podreperować to konto w Katowicach.

18:21

W sezonie 2013/2014 katowiczanie rozegrali na własnym boisku pięć spotkań i do tej pory nikt nie potrafił wywieźć ze stolicy Górnego Śląska choćby punktu. Żywiołowi kibice prowadzący głośny doping oraz bardzo dobrze poznana przez graczy gospodarzy murawa sprawiają, że bardzo trudno nawiązać tu równą walkę z GieKSą. Przekonało się o tym również ekstraklasowe Podbeskidzie Bielsko-Biała, które odpadło na Bukowej z rozgrywek Pucharu Polski.

18:18

Zdecydowanymi faworytami tego spotkania są podopieczni Kazimierza Moskala, którzy przed tą kolejką zajmowali w tabeli rozgrywek pierwszoligowych trzecią lokatę. W 10 rozegranych dotychczas meczach GieKSa zdobyła 17 punktów i traci trzy oczka do liderujących GKS-u Bełchatów oraz Olimpii Grudziądz. Głównym atutem katowiczan jest ich stadion, który od pewnego czasu nazywany jest Twierdzą Bukowa.

18:14

Witamy serdecznie ze stadionu przy ulicy Bukowej w Katowicach, gdzie już za trzy kwadranse rozpocznie się spotkanie 11. kolejki rozgrywek I ligi, w którym miejscowy GKS zmierzy się z Puszczą Niepołomice.