Koniec drugiej połowy. Stomil Olsztyn - GKS Tychy 1-1. Dziękuję za uwagę.

Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowych 90.

Zmiana w GKS, Czupryna za Szczęsnego

89'

Żółta kartka dla Głowackiego

88'

Rzut rożny wykonywany przez GKS jednak dobrze olsztynianie defensywie wybijają piłkę

87'

W przerwie Kaźmierowski za Lecha.

87'

Rzut rożny dla GKSu, defensorzy Stomilu wybijają piłkę i znowu corner.

86'

Teraz dobry okres gry Stomilu, ale ich ataki nie mogą znaleźć drogi do bramki gości.

84'

Strzał z rzutu wolnego wykonywany przez Łukasika przeszedł ponad bramką GKSu. Od bramki Misztal

80'

Dwa groźne rzuty rożne bite przez Łukasika, z trudnościami ale zażegnali niebezpieczeństwa tyszanie.

78'

Zmiana w Stomilu, Michałowski schodzi, a w jego miejsce Łukasik

17:33

Jan Żurek dobrze podziałał w przerwie na swoich zawodników bo grają dużo lepiej niż w pierwszej części gry. Stomil jak i GKS chcą dzisiaj zainkasować komplet punktów.

76'

Dwójkowa akcja Bucholca z Kunem ten ograł dwóch zawodników GKS uderzył lewą noga po długim słupku ale piłka minęła bramkę Misztala o dobry metr

73'

Rzut wolny dla Stomilu z około 30 metrów, wykonuje Lech ale jego strzał nie znalazł drogi do bramki tyszan.

71'

Oba zespoły próbują grać skrzydłami. Teraz Dzięgielewski na głowę Smółki ale ten główkuje wprost w interweniującego Skibę

69'

Jegliński przebił się indywidualną akcją na prawym skrzydle dośrodkował w pole karne tam upadł Koprucki ale sędzia nie wzruszony kazał grać dalej.

66'

Mecz zdecydowanie się ożywił, raz jedna raz druga drużyna próbuje swoich sił w ataku ale jak na razie nie przynosi to rezulatów.

63'

Bardzo mocny strzał Lecha zza pola karnego ale niewiele ponad bramką

61'

Rzut rożny dla GKS, piłka dośrodkowana przez tyszan trafia wprost w ręce bramkarza OKSu i teraz oni przy piłce

60'

Teraz znakomita sytuacja Stomilu, Bucholc podłączył się prawą stroną dograł do Lecha a ten pokonał Misztala, sędzia boczny jednak dopatrzył się spalonego Bucholca

59'

Rzut wolny dla GKS, po dośrodkowaniu, z opresji wychodzą olsztynianie.

17:12

Przypomnijmy, że Stomil nie odniósł zwycięstwa w Olsztynie od roku! Czy uda im się dzisiaj przełamać złą passe?

56'

Teraz przy piłce Stomil. Olsztynianie chcą szybko odpowiedzieć na stratę gola. Po centrze Bzdęgi z lewej strony, strzał Papki głową poszybował ponad bramę

53'

Kapitalny strzał z za pola karnego Dzięgielewskiego piłka odbija się od poprzeczki i wpada do bramki. 1-1!

51'

dobre wejście w pole karne Mączyńskiego, złamał akcję do środka uderzył mocno na długi słupek licząc że ktoś dołoży nogę do tego podania. Niestety futbolówka nie znalazła adresata

49'

Tychy rozpoczęły z dużym animuszem, po dośrodkowaniu z prawej strony, strzał głową oddał Masternak lecz jego uderzenie wyłapał Skiba. GKS wciąż w ataku.

46'

Zaczynamy druga połowę

45'

Za Krajanowskiego wchodzi Szczęsny

45'

Kun wchodzi za Papkę

45'

Zmiany w drużynie gości. Imiela schodzi, za niego Dzięgielewski

16:57

Piłkarze już wybiegają na plac gry, za chwilę początek drugiej połowy.

16:48

Mecz nie zachwyca tempem i pięknymi akcjami. Jest to typowy mecz walki. Olsztynianie zdecydowanie aktywniejsi w ataku, dość skutecznie zatrzymywani przez tyszan. Biorąc pod uwagę walkę i chęci jakie widać po zawodnikach Stomilu, trzeba powiedzieć że zasłużenie prowadzą. Zapraszam na drugą połowę za 10 minut.

45'

Pan Dreschel kończy pierwszą połowę meczu. Stomil Olsztyn prowadzi z GKS Tychy 1-0.

44'

Oba zespoły są już chyba myślami w szatni i czekają tylko na gwizdek sędziego kończącego pierwszą połowę.

42'

GKS zepchnął gospodarzy do głębokiej defensywy, ale atakują dość niefrasobliwie.

40'

Znów GKS w ataku, rzut z wolny na wysokości pola karnego. Wykonywał Masłowski ale piłka po dośrodkowaniu wybita przez olsztyńskich defensorów.

36'

GKS próbuje długimi piłkami uruchomić napastników, ale piłka cały czas trafia do Skiby dobrze czytającego grę.

35'

Podrażnieni straconą bramką tyszanie przejęli inicjatywę. Imiela traci jednak piłkę w środku pola

32'

Indywidualnie Bzdęga lewą stroną ograł obrońce, wpadł w pole karne i strzałem po ziemi w krótki róg Misztala umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Stomilu

26'

Teraz odważniej GKS, ale ich atak po długiej piłce do Masternaka ląduje w rękach golkipera olsztynian.

24'

Jegliński dośrodkowuje z lewego skrzydła, do piłki doszedł Lech, ale jego strzał głową za lekki i zbyt wysoki.

23'

Cały czas Stomil rozgrywający piłkę, jak na razie drużyna z Tych nie istnieje na boisku.

21'

Wysoki pressing olsztynian na połowie GKS, widać że chcą zdobyć dzisiaj komplet punktów.

19'

Po faulu Michałowskiego na Imieli w środkowej części boiska, otrzymuje żółtą kartkę

18'

Olsztynianie w natarciu, ale nie mogą przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę gości.

16'

Groźny strzał z za pola karnego Chomiuka, Skiba paruje piłkę na rzut rożny. Po wznowieniu gry przez GKS, ponownie Skiba tym razem łapie piłkę

13'

Rajd Michałowskiego lewa stroną, ale piłka po jego centrze wylądowała na siatce bramkowej. Od bramki Misztal.

11'

Rzut rożny dla Stomilu, jednak piłka bita przez Lecha minęła wszystkich zawodników w polu karnym.

11'

Około 150 osobowa grupa fanatyków Stomilu prowadzi głośny doping od pierwszych minut spotkania.

9'

Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Obie drużyny asekuracyjnie konstruują ataki, Stomil jednak robi to odrobinę śmielej.

6'

Błąd w rozegraniu piłki przez stoperów OKSu, piłkę przejeli tyszanie ale zwolnili grę i teraz oni przy piłce.

4'

Po akcji Papki, rzut rożny dla Stomilu. Wykonywał Lech, piłka spadła pod nogi Bzdęgi ale uderzył po ziemi w prost w interweniującego Misztala

2'

Na sektorze Stomilu głośne "Chcemy zwycięstwa, hej Stomil chcemy zwycięstwa!". Kibice gości nie zjawili się na dzisiejszym meczu.

1'

Pierwszy gwizdek Pana Dreschela rozpoczyna mecz. Przy piłce GKS.

15:57

Tak Stomil jak i GKS są już na boisku i za chwilę zaczynamy rywalizację.

15:57

Gospodarze dzisiaj w biało-niebieskich trykotach, natomiast goście w jednolitych czerwonych strojach.

15:55

Pozostało niespełna 5 minut do rozpoczęcia meczu. Oba zespoły zeszły już do szatni i zaraz wyjdą na boisko stadionu przy alei Piłsudskiego.

15:53

Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Pan Paweł Dreschel z Gdańska. Ostatni raz ten arbiter gwizdał w Olsztynie 1 czerwca. Stomil mierzył się wtedy z GKS Katowice a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

15:53

W ubiegłym sezonie tyszanie zremisowali w Olsztynie 1-1. Bramki w tamtym meczu zdobywali, dla GKSu Piotr Rocki, a dla Stomilu Łukasz Suchocki który przed sezonem przeniósł się do Olimpii Grudziądz.

15:52

Stomil na rozgrzewce

15:52

GKS Tychy na rozgrzewce

15:49

Oba zespoły na płycie boiska rozgrzewają się bardzo intensywnie, gdyż temperatura w Olsztynie sięga jedynie 12 stopni Celciusza

15:46

Dzisiejsza rywalizacja będzie doskonałą okazją do przełamania się obu drużyn. Stawką oprócz trzech punktów może być również opuszczenie strefy spadkowej.

15:46

15:43

W minionej kolejce ekipa z Olsztyna po dobrym meczu przegrała z liderem rozgrywek GKSem Bełchatów 2-3. Tyszanie natomiast na własnym obiekcie przegrał 0-3 z Termaliką Bruk-Bet. Po tej porażce posadę szkoleniowca stracił Tomasz Fornalik, zastąpił go Jan Żurek.

15:39

GKS Tychy zdobył dotychczas punkt mniej niż olsztynianie. Po 9. kolejkach z sześcioma punktami na swoim koncie zajmują 16. lokatę.

15:39

W dotychczasowych spotkaniach obie drużyny nie zachwycają zdobyczami punktowymi.

Stomil Olsztyn z 7. punktami plasuje sie na 15. pozycji w tabeli. Drużyna z Olsztyna wygrała tylko raz, w Chojnicach z tamtejszą Chojniczanką,odniowła również cztery remisy i cztery porażki.

15:36

Dzisiejszy mecz rozgrywany jest w ramach 10. kolejki I ligi. Pogoda w Olsztynie deszczowa, a warunki gry niesprzyjające do rozgrywania dzisiejszych zawodów. Murawa nasiąknięta kilkudniowymi opadami na pewno nie będzie pomagać piłkarzom obu drużyn.

15:35

Ze stadiony przy Al. Piłsudskiego w Olsztynie wita Państwa Łukasz Dubełek. Serdecznie zapraszam na relację live meczu Stomil Olsztyn - GKS Tychy