Niedziela, 29 września 2013, godz. 12:30

Każda ofensywna próba ataku łęcznian kończy się faulem.

90'

Druga połowa przedłużona o 3 minuty.

90'

Piłkarze z Łęcznej walczą do końca, lecz trzeba to przyznać, nie zasłużyli dziś nawet na 1 punkt. W dodatku teraz na murawie leży 3 zawodników, w tym 2 z Łęcznej po nieszczęśliwym starciu.

88'

Trzej zawodnicy ROWu biegli w polu karnym obok siebie wymieniając trochę niedokładnie, lecz szczęśliwie podania, wkońcu Muszalik kopnął futbolówkę lekko na długi słupek a ta znalazła się w siatce Górników! Zanosi się na pierwsze zwycięstwo Energetyka w lidze.

87'

GOOOL! Mariusz Muszalik w samej końcówce!

86'

Groźnie pod bramką łęcznian. Dośrodkowanie Kurzawy nabrało dziwnej rotacji i szczęśliwie spadło pod nogi Szatkowskiego, który kompletnie się tego nie spodziewał. Piłka ostatecznie odbiła się od jego nóg i trafiła do rąk Prusaka.

82'

Michał Paluch! Wysoki napastnik Górnika wyskoczył bardzo wysoko w polu karnym, jednak z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

81'

Akcja rezerwowych Niedziela-Paluch-Niedziela i będziemy świadkami rzutu rożnego.

78'

Limit zmian po obu stronach wykorzystany. Michał Paluch za Łukasza Zwolińskiego.

77'

Drugą zmianę wykorzystuje także Jurij Szatałow. Bartłomiej Niedziela zastępuje na placu gry Sebastiana Szałachowskiego.

76'

Kostecki napędzał kontratak gospodarzy, lecz osaczony przez obrońców i pozbawiony wsparcia partnerów musiał zwolnić akcję i wycofać piłkę do tyłu.

74'

Któro to już niedające żadnego skutku dośrodkowanie w pole karne Górnika... muszą popracować nad dokładnością odraz skutecznością piłkarze z Rybnika.

72'

Jak zmieniać, to zmieniać... Pomyślał teraz trener Wieczorek wykorzystując ostatnią możliwą zmianę. Szymon Jary opuszcza boiska, a w jego miejsce Marcin Nowacki

69'

Wreszcie pierwsza zmiana w ekipie Górnika, która może przynieść tylko korzyści. Z boiska schodzi Grzegorz Bonin, a melduje się na nim Nikolajs Kozacuks.

67'

Rafał Kurzawa posłał teraz niewygodne na defensywy podanie, bo między bramkarza a obrońców, jednak futbolówka przeleciała przez całe pole karne karne nieprzecięta przez nikogo.

64'

Druga zmiana w ekipie Ryszarda Wieczorka. Daniela Ferugę zastępuje Marek Gładkowski.

62'

A na stadionie w Rybniku słychać teraz doping przyjezdnych kibiców, którzy na Śląsk wybrali się pod hasłem "Z Rodu Dzika do Rybnika".

61'

Sławomir Szary z 50 metrów próbował zaskoczyć Prusaka. Komentarz pozwolę sobie przemilczeć...

57'

Jesteśmy już po przeciwnej stronie boiska. Grzegorz Bonin przedarł się przez prawą stronę defensywy gospodarzy i strzelił na krótki słupek, futbolówka trafiła po drodze na interweniującego obrońcę i tylko korner dla Górnika.

55'

Szatkowski! Znów duże zagrożenie na połowie gości. Ustawiony 40 metrów przed bramką napastnik Energetyka otrzymał podanie z głębi pola i zabrał się z piłką sam na sam w stronę bramki. Tuż przed polem karnym dogonili go obrońcy, mimo wszystko Szatkowski zdołał oddać strzał i drużynę z Łęcznej ratuje teraz Prusak.

53'

Teraz zasłużona kartka dla Szarego za zagranie piłki ręką. A mogło być groźnie, bo Szałachowski wychodził już w stronę bramki Kajzera i miał obrońcę za sobą.

52'

Dobra wrzutka Marka Krotofila z prawej strony boiska, piłka odchodząca od bramki, jednak ułamek sekundy przed napastnikiem do piłki dopadł Prusak.

50'

Teraz żółtkiem ukarany Mraz i prawidłowo, bo za faul obiema nogami, w dodatku wyprostowanymi.

48'

Najlepsza szansa ROWu w meczu zaprzepaszczona! Nieporozumienie dwójki stoperów Górnika, Feruga popędził sam na sam z bramkarzem, zmylił go nawet strzelając po ziemi na krótki słupek lecz minimalnie niecelnie! Rybnik może pluć sobie w brodę już teraz, bo powinni wyjść na prowadzenie.

48'

Daniel Feruga i od razu stworzone zagrożenie pod łęczyńską bramką. Na posterunki jednak Prusak, który pewnie złapał mocny strzał w środek bramki.

46'

Drugą połówkę rozpoczęli Górnicy z Łęcznej.

46'

W przerwie meczu 1 zmiana po stronie Energetyka. Cisse schodzi, Szatkowski wchodzi

46'

Korner dla ROWu nie przyniósł żadnego rezultatu i sędzia gwizdnął po raz ostatni w pierwszej połowie. Do przerwy bez bramek.

45'

1 minuta doliczona do pierwszej części gry.

44'

Teraz natomiast szczęścia próbował Szałachowski, z ostrego kąta. Skutecznie interweniował Kajzer.

43'

Pierwsza żółta kartka w spotkaniu. Za faul w ataku ukarany Muszalik.

42'

W natarciu Górnik! Nieco przebudzony były zawodnik Korony Kielce Zawistowski dwukrotnie strzelał na bramkę Kajzera, ale za pierwszym razem okazał się to strzał niecelny, natomiast przy drugiej próbie po rzucie rożnym piłka trafiła w głowę jednego z piłkarzy ROWu.

40'

Kolejne dośrodkowanie Mraza, do piłki najwyżej wyskoczył Zwoliński jednak nie zdołał uderzyć celnie. Zamiast tego, futbolówka przeleciała dalej na długi słupek gdzie czekał na nią Bonin. Ten jednak, którego flegmatyczność zbliżona jest do tej Zawistowskiego, 3 razy poprawiał sobie piłkę do strzału, ostatecznie wycofując ją do Sasina. A Sasin minimalnie nad poprzeczką.

38'

Paweł Sasin! To powinno być 0:1 dla gości!

35'

Mraz podawał mocno w pole karne gospodarzy, tam okazję na strzał miał Zawistowski... no właśnie, znów Zawistowski, który zamiast wbiegać stał i przyglądał się akcji przed polem karnym, w efekcie czego nie zdążył do naprawdę dobrego podania Słowaka.

31'

Niepotrzebne górne zagrania bardzo źle wpływają na grę gości, nie mogą oni wyjść szybko z akcją . Przeciwnie prezentuje się zespół rybnicki, który swoje akcje rozgrywają po ziemi i dochodzą w ten sposób do sytuacji strzeleckich.

26'

Słabo wygląda dziś Paweł Zawistowski. Środkowy pomocnik Górnika Łęczna jest jakby opóźniony w swoich zagraniach, zalicza też straty i niedokładne podania.

23'

Górnicy kontrujący. Całą połowę boiska z piłką przy nodze przebiegł Bonin (co nie zdarza mu się często), następnie dobrze zawiesił piłkę w polu karnym kierując ją do wbiegającego Zwolińskiego, jednak znów minimalnie za daleko odskoczyła mu futbolówka i obrońca wybił piłkę z pola karnego.

20'

Kolejne zagrożenie stworzone przez miejscowych! Cisse strzelał po ziemi na długi słupek, ale za lekko i bardzo niecelnie. Trzeba przyznać, iż Energetyk przeważa w pierwszych 20 minutach spotkania.

18'

Prostopadłe podanie do Cisse i wszyscy spodziewali się odgwizdania pozycji spalonej. Jednak charągiewka sędziego liniowego pozostała w spoczynku, a Cisse mógł pokonać Sergiusza Prusaka, który na szczęście na gości zdążył z interwencją.

15'

Szałachowski do Zwolińskiego, ten znalazł się na szesnastym metrze i miał przed sobą tylko 1 obrońcę, jednak niezbyt dobrze przyjął sobie piłkę napastnik Górnika i ta stała się łupem stoperów.

12'

Brzydki faul od tyłu Pawła Zawistowskiego, ale sędzia Jarosław Przybył tylko słownie upomniał rozgrywającego łęcznian.

10'

Cisse po półgórnym dośrodkowaniu próbował zaskoczyć Prusaka strzałem z "krzyżaka", jednak piłka zamiast do bramki, trafiła w nogi pilnującego go Szmatiuka.

7'

Penetrujące zagranie Mraza na lewej stronie boiska w kierunku Zwolińskiego, napastnik z Łęcznej wyprzedził nawet obrońców lecz to bramkarz gospodarzy jako pierwszy dopadł do piłki i oddalił zagrożenie od swojej bramki.

4'

Wysoki pressing Energetyka nie pozwala póki co na wyjście z jakąkolwiek akcją piłkarzom przyjezdnych. Obu stronom udziela się sporo nerwowości.

2'

Pierwsza ofensywna akcja gospodarzy. Klepka na linii Krotofil-Cisse, jednak zawodnicy ROWu wymienili o jedno podanie za dużo i z interwencją zdążyli defensorzy Górnika.

1'

Od środka rozpoczęli piłkarze Energetyka!

12:29

Gospodarze na biało, goście na czarno, ale czy wszystko będzie wyglądało dziś jak czarno na białym?

12:28

Jednak zanim zabrzmi pierwszy gwizdek, zachęcam do zapozniania się z naszą obszerniejszą ZAPOWIEDZIĄ tego meczu.

12:26

Zespół Górnika Łęczna swój ostatni ligowy mecz rozegrał 15 września z GKS Bełchatów, czyli równo 2 tygodnie temu. W poprzedniej kolejce ich mecz z Arką Gdynia został odwołany, w wyniku czego drużyna z Lubelszczyzny rozegrała sparing z Pogonią Siedlce (1:1). Jak odpoczynek od ligowych batalii wpłynie na grę Górnika? Przekonamy się już niebawem!

12:25

Ławka Górnika: Socha, Niedziela, Paluch, Sołowej, Wiązowski, Kalkowski, Kozacuks

12:24

Ławka ROWu:Skrzeszewski, Słodowy, Adamczyk, Nowacki, Szatkowski, Bałuszyński, Gładkowski

12:18

Energetyk ROW w obecnym sezonie meczu jeszcze nie wygrał, choć też wielu nie przegrał. Można więc powiedzieć, że najbardziej przewidywalnym wynikiem jest dziś remis z lekkim wskazaniem na zespół Górnika Łęczna, który gra w 1. lidze coraz lepiej i jest jednym z kandydatów do awansu.

12:14

Z wielką przyjemnością mam okazję powitać Państwa w relacji ze spotkania 10. kolejki 1.ligi. Dzisiaj w Rybniku będziemy świadkami pierwszego w historii meczu pomiędzy Energetykiem ROW a Górnikiem Łęczna.