Środa, 23 października 2013, godz. 17:00
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
1 : 1
Arka GdyniaArka Gdynia
94'

Koniec! Podział punktów po dosyć wyrównanym spotkaniu. Za uwagę dziękuje Maciej Popko

93'

I jeszcze zmiana w końcówce na zyskanie czasu. Aleksander zmieniony przez Szuberta

90'

3 minuty doliczone

90'

Kolejna okazja! Mraz sprzed linii końcowej wycofuje do Niedzieli, a jego strzał blokują obrońcy gości!

87'

Tomasz Nowak! Strzał sprzed szesnastki wychodzi na rzut rożny!

85'

Pierwsza kartka dla zawodnika gospodarzy, a ukarany Wiązowski po starciu z Tomasikiem.

84'

Górnik Łęczna w końcówce próbuje przechylić szalę na swoją stronę, co chwilę wychodząc z szybkimi akcjami po odbiorze piłki. Póki co po żadnej z nich nie mieliśmy klarownej okazji na strzelenie drugiej bramki.

83'

Chwilę później faulowany był młodzieżowy rezprezentant Polski i za to zagranie żółtą kartkę otrzymał Jarzębowski.

78'

Ostatnia zmiana po stronie Górnika wykorzystana. Bonina zastępuje Tadrowski.

75'

Po dwie zmiany z każdej strony wykorzystane. Jamróz wchodzi za Pruchnika

72'

Z kontrą 3 na 3 wyszedł Górnik, jednak w decydującym momencie Niedziela nie zdołał zagrać na prawą stronę do Sasina i gospodarze byli zmuszeni poczekać na wsparcie.

71'

Strzał Tomka Nowaka z dystansu bardzo daleki od ideału. Po chwili szczęścia próbował także Szałachowski, jednak z podobnym skutkiem.

68'

Bardzo złe rozegranie kornera w wykonaniu gości. Na spalonym złapany Aleksander.

67'

Pierwsza roszada w ekipie Arki. Rzuchowski zastępuje Marcusa da Silvę.

65'

Ponownie Szromnika pokonać próbował Zawistowski, jednak tym razem jego strzał w środek bramki.

63'

Bardzo dobrze z lewej strony boiska w kierunku pola karnego przedzierał się Niedziela i został sfaulowany przez Marcusa, który ogląda żółtą kartkę.

61'

W odpowiedzi z rzutu wolnego uderza Jarzębowski i piłka po szurnięciu poprzeczki opuszcza plac gry!

60'

Po tej sytuacji z wolnego kropnął Zawistowski, jednak jego atomowe uderzenie przeleciało wysoko nad poprzeczką.

57'

Żółtko dla Juraszka za ostre, spóźnione wejście prosto w Niedzielę.

56'

Druga zmiana w ekipie Górnika. Boiska opuszcza Nikolajs Kozacuks, w jego miejsce wchodzi Paweł Sasin

53'

Gospodarze z impetem rozpoczęli drugą część spotkania. Zamotanie obrońców przy wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego wykorzystał Szałachowski, który wyłuskał piłkę i strzelił obok rzucającego mu się pod nogi Szromnika!

51'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

49'

Już na początku dobrą akcję przeprowadzili gracze Górnika. Bonin do Niedzieli, ten oddał do Bonina, następnie piłka trafia do Nowaka. Rozgrywający łęcznian zwiódł przed polem karnym jednego obrońcę i zamiast strzelać, podbił piłkę do wychodzącego Niedzieli, jednak zbyt mocno i futbolówka padła łupem Szromnika.

46'

Rozpoczęli Arkowcy.

17:58

Tym razem to gospodarze jako pierwsi pojawili się na płycie boiska. Niebawem jedziemy z drugą połową meczu.

17:55

Statystyki po pierwszej połowie:

• Strzały(w tym celne) - 3(1) : 2(1) na korzyść Górnika
  • Rzuty rożne - 1 : 0 na korzyść Górnika
  • Spalone - 0 : 2 dla Arki
  • Faule przyznane - 4 : 5 na korzyść Arki
45'

To tyle jeśli chodzi o pierwszą część spotkania! Arka Gdynia prowadzi na bardzo trudnym terenie, a kibice z niecierpliwością czekają na drugą odsłonę meczu.

45'

Na sam koniec pierwszej połówki żółtą kartką za przedłużanie wznowienia gry od bramki ukarany Szromnik.

43'

Uraz jednak okazał się niegroźny i obrońca Arki jest zdolny do kontynuowania zawodów.

42'

Na boisku leży Adrian Budka, który ucierpiał w starciu z Bartłomiejem Niedzielą.

40'

Błąd w ustawieniu defensywy Górnika mógł poskutkować stratą drugiego gola, jednak strzał Aleksandra z 11. metra wprost w Prusaka.

36'

Szałachowski wywiózł w pole dwóch defensorów Arki w narożniku boiska i posłał długie dośrodkowanie w kierunku Niedzieli. Ten jednak zamiast poszukać strzału, przyjął futbolówkę i próbował wykiwać stojącego mu na drodze Juraszka, co mu się nie udało.

33'

Ależ okazja! Po zbyt lekkim podaniu Sobieraja do Szromnika, przed golkiperem Arki wyrósł jak spod ziemi Bonin. Lob skrzydłowego gospodarzy okazał się jednak minimalnie niecelny i piłka nie zdołała wpaść do pustej bramki.

31'

Już po 30 minutach gry na zmianę decyduje się Jurij Szatałow. Palucha zastępuje Niedziela.

30'

Bartosz Wiązowski! Górnik dość szybko wypracował sytuację, po której mógł wyrównać, jednak jego strzał z szesnastki bardzo nieudany.

28'

Radzewicz dośrodkował z okolicy linii bocznej pola karnego, jednak i tym razem piłkę wybili obrońcy. Z tą różnicą, iż jako pierwszy do kozłującej futbolówki dopadł Budka i strzałem z 20 metrów z pierwszej piłki na długi słupek pokonał osłupiałego Prusaka.

26'

GOOOOOOL 0:1 prowadzi Arka!

25'

Dośrodkowanie Pruchnika w pole karne Górnika bardzo dobre, jednak na posterunku defensywa gospodarzy.

23'

Pierwszy strzał w meczu. Aleksander złamał z lewej strony do środka przed polem karnym i uderzył, jednak znacznie się pomylił.

20'

Nowak próbował górą podawać za kołnierz Sobieraja, jednak ten w porę wyskoczył wysoko w górę i uchronił swój zespół, gdyż mogła wyjść z tego naprawdę groźna sytuacja z Szałachowskim w roli strzelca.

15'

Arkadiusz Aleksander opuszcza na moment plac gry, w celu zmiany obuwia. Tymczasem trwa atak pozycyjny gospodarzy.

12'

Obie jedenastki nadal bardzo asekuracyjnie, bez gwałtownych zrywów i zapędów pod bramkę rywali. Teraz złe zagranie z lewej strony boiska od Marcusa do Aleksandra i od bramki wznowi Prusak.

10'

Faul w ataku debiutującego w pierwszym składzie Kozucaksa bo zbyt lekkim odegraniu piłki przez Bonina.

7'

Mraz zagraniem na dobre 40 metrów próbował prostopadle uruchomić Bonina, lecz jako pierwszy do piłki dopadł Szromnik.

4'

Pierwsze minuty dosyć nerwowe, jednak dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze.

3'

Miejscowi kibice, podobnie jak w każdym ligowym meczu u siebie, pojawili się w liczbie około 150 głów. Sektor gości nadal pozostaje pusty.

1'

Rozpoczynamy widowisko! Od środka zawodnicy Górnika Łęczna!

16:58

Piłkarze obu drużyn zostali przywitani niczym w finale Ligi Mistrzów. 14 flag powiewających na murawie stadionu robi wielkie wrażenie. Atmosfera spotkania jest niesamowita. Mamy nadzieję, iż od strony sportowej dzisiejsza impreza przebiegnie równie udanie.

16:55

Prezentacja składu Górnika.

16:53

Górnicy zagrają dziś w białych, natomiast Arkowcy w żółto-niebieskich strojach.

16:50

A Ty, jaki wynik meczu typujesz? Piszcie swoje przewidywania w komentarzach!

16:35

Drużyna Arki Gdynia w minionej kolejce pokonała u siebie Kolejarza Stróże 3:1 i dzięki temu wynikowi awansowali na 10. miejsce w tabeli. Bilans drużyny 5-2-5 przy bramkach 15:10. Równie korzystny wynik odnieśli Górnicy, pokonując przed własną publicznością Puszczę Niepołomice. Ten rezultat pozwolił podopiecznym Jurija Szatałowa na utrzymanie 5. pozycji w tabeli z szansą objęcia fotela wicelidera rozgrywek. Bilans Górnika Łęczna 6-3-3 przy bramkach 16:10. Najlepszym strzelcem gości jest Arkadiusz Aleksander z 6 bramkami na koncie, o jedną mniej zgromadził jak do tej pory nieobecny dzisiaj Łukasz Zwoliński.

16:30

Piłkarze Arki podczas rozgrzewki

16:23

Na murawie meldują się także zawodnicy Górnika Łęczna.

16:21

Przed momentem na płycie boiska pojawili się piłkarze Arki Gdynia, którzy już zaczynają się grzać.

16:20

Zachęcam Państwa do zapoznania się z naszą obszerną ZAPOWIEDZIĄ dzisiejszego hitu.

16:10

50 minut do meczu, nie śpimy nie śpimy. Zapraszamy do śledzenia relacji z zaległego meczu 9. kolejki 1.ligi pomiędzy