Świerblewski nie doszedł do podania. Pączek zaczyna od bramki.

Robert Smoliński opuszcza plac gry. W jego miejsce Tomasz Marut.

Wojciech Wojcieszyński też jest w protokole sędziowskim.

75'

Michał Nawrot fauluje w środku pola Dariusza Zjawińskiego.

72'

Ostra gra! Wręcz brutalna. Sędzia nie panuje nad "widowiskiem". Żółta kartka dla Roberta Smolińskiego za brzydki faul na Bartoszu Wiśniewskim.

69'

Jeszcze żółta kartka dla Dariusza Zjawińskiego za brzydki faul.

67'

Dolcan Ząbki - Okocimski KS Brzesko

67'

Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego nad murem. Rafał Leszczyński bez szans. Okocimski łapie kontakt.

67'

GOL, PIOTR DARMOCHWAŁ

67'

Szymon Matuszek faulem przerwał kontrę gości za co dostał żółtą kartkę i nie zagra w następnej kolejce! Zaczęło się od bezsensownego zagrania Bartosza Osolińskiego.

65'

Kamil Mazek zastępuje Tomasza Prejsa.

63'

Kontra Dolcanu! Trzech na trzech! Prostopadłe podanie Dariusza Zjawińskiego w "16" do Szymona Matuszka było trochę za mocne!

62'

Bartosz Sobotka wchodzi za Mateusza Wawrykę.

62'

61'

Rafał Leszczyński łapie piłkę po uderzeniu z dystansu Radosława Jacka.

60'

Dariusz Zjawiński faulowany 25 metrów od bramki Okocimskiego. Sam podszedł do rzutu wolnego i strzela w poprzeczkę!

58'

Rafał Leszczyński łapie piłkę po centrze Mateusza Wawryki. Jeszcze efektownie rzucił się na murawę. Po chwili Dariusz Zjawiński przyjął piłkę i był faulowany, ale bardziej ucierpiał w tej sytuacji obrońca gości.

56'

Gospodarze próbują oddalić grę od własnego pola karnego. Z powodzeniem. Tylko gdyby lepiej wyrzucali auty... I kolejny atak Okocimskiego.

55'

Okocimski przeważa, ale nie potrafi wykorzystać swoich dogodnych sytuacji. Dolcan jest przyczajony na 25-30 metrze.

54'

Zmiana w Dolcanie. Dawida Ryndaka zmienia Damian Świerblewski.

52'

Szczęście Dolcanu! Jeden z zawodników gości strzela z pięciu metrów wysoko nad poprzeczką!

49'

Rafał Leszczyński górą w dwóch sytuacjach sam na sam. Parady w stylu Artura Boruca! Lobem chciał go pokonać Robert Smoliński i... poprzeczka!

47'

Zgodnie z przewidywaniami do ataku rzucili się piłkarze Piotra Stacha. Bez większych trudów radzi sobie obrona Dolcanu i Rafał Leszczyński. Nacięli się na kontrę i po indywidualnej akcji Dawid Ryndak za krótko dośrodkował do Dariusza Zjawińskiego w pole karne.

46'

Piotr Darmochwał od początku drugiej odsłony za Konrada Celubę. Widocznie pomocnik Okocimskiego mocno odczuł starcie z Łukaszem Matuszczykiem.

46'

I wracamy na drugą połowę, którą zaczęli goście. Z jedną zmianą.

13:08

Dolcan szybko strzelił 3 bramki i grali na luzie. Jednak głupie zachowanie Łukasza Matuszczyka może zmienić obraz meczu. Po co wchodził "na sankach" w przeciwnika? Trzeba go o to spytać. Jeżeli gospodarze dowiozą wynik, to wrócą na fotel lidera. Okocimski może zaznać pierwszą wyjazdową porażkę w tym sezonie. Jak będzie? Przekonamy się za godzinę. Wracamy na drugą połowę za kilkanaście minut.

13:07

50'

Po doliczeniu dwóch minut sędzia kończy pierwszą połowę. Dolcan prowadzi z Okocimskim KS 3:1, ale całą drugą połowę będzie grać w osłabieniu.

45'

Seria niefortunnych zdarzeń. Poszła kontra Okocimskiego i Szymon Matuszek zderzył się... z arbitrem. Rafał Leszczyński wyszedł na 25. metr powstrzymując napastnika gości, ale zagrał pod nogi Konrada Cebuli, który z dystansu strzela gola do szatni.

45'

GOL, KONRAD CEBULA

43'

44'

Goście poczuli krew i rzucili się do ataku. Nieporozumienie i od bramki Rafał Leszczyński.

43'

Nie nagrał się Łukasz Matuszczyk! Czerwona kartka! Pojechał dwiema wyprostowanymi w nogę Konrada Cebulę! Słuszna decyzja arbitra, ale faul był zupełnie niepotrzebny.

41'

Rafał Leszczyński łapie piłkę. Zagrywa szybko do Dariusza Zjawińskiego, a ten zdaniem liniowego był na spalonym! Dyskusyjna sytuacja!

40'

I jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

39'

Okocimski chce do przerwy strzelić bramkę. Póki co ma korner. Rafał Leszczyński pewnie piąstkuje.

37'

Obaj zawodnicy mogą grać. Rafał Leszczyński potrzebował pomocy medycznej, która spisała się na medal.

36'

Za krótkie podanie Damiana Jakubika do bramkarza i do piłki popędził Michał Szewczyk.Rafał Leszczyński wystartował i cudem wybił piłkę. Na dodatek ucierpiał w tej sytuacji!

34'

Wyginam śmiało ciało, wyginam śmiało ciało. Trzy zero? Mało - skandowali kibice.

33'

Był gwizdek, centra i chwyt Rafała Leszczyńskiego. Ten dalekim zagraniem uruchamia Dariusza Zjawińskiego, ale ten nie opanował piłki w polu karnym.

32'

Rzut wolny dla Okocimskiego z prawej stronie. Sędzia pokazuje, żeby czekać na gwizdek.

30'

Gospodarze dają pograć Okocimskiemu. Miłe, ale ci nie potrafią wykorzystać "gościnności" Dolcanu.

27'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Konrad Cebula za faul taktyczny na Dawidzie Ryndaku.

26'

Po chwili korner dla gości. Bez zagrożenia.

25'

Michał Szewczyk sam na sam z Rafałem Leszczyńskim. Minął go i... gwizdek sędziego. Spalony.

24'

Seria podań piłkarzy Okocimskiego do stoperów metr obok nogi Dariusza Zjawińskiego. Strata w środku pola, podanie do napastnika, a ten z ostrego kąta strzela 7. gola w tym sezonie!

19'

Tomasz Prejs strzela w sam środek bramki. Marek Pączek bez trudu łapie uderzenie pomocnika Dolcanu.

18'

Dariusz Zjawiński znowu marnuje setkę! Był sam na sam z Markiem Pączkiem i zamiast strzelać po długim rogu, wybrał ten bliższy. Obok słupka!

17'

Wstrzelenie piłki z rzutu rożnego na piąty metr, a tam w zamieszaniu najprzytomniej zachował się Grzelak, który podwyższa prowadzenie posyłając piłkę tuż przy słupku.

17'

GOL, RAFAŁ GRZELAK

16'

Dolcan idzie za ciosem. Rzut rożny.

15'

14'

Kapitalne podanie górą w pole karne do Wiśniewskiego, ten odwrócił się z przeciwnikiem na plecach i strzelił po długim rogu. Marek Pączek bez szans.

14'

GOL, BARTOSZ WIŚNIEWSKI

11'

12'

Dobra centra Wojciecha Wojcieszyńskiego z lewej strony było bardzo dobre, mierzone na głowę... Piotra Klepczarka. Ten wybija za "16" do Roberta Smolińskiego. Jego uderzenie z woleja przerwane przez stopera Dolcanu.

10'

Bartosz Wiśniewski skutecznie blokowany na linii szesnastego metra. Kilkanaście sekund później centra Dawida Ryndaka była daleka od ideału. Goście mają problem by przekroczyć linię środkową z piłką.

9'

Dariusz Zjawiński był sam na sam z Markiem Pączkiem! Napastnikowi Dolcanu odskoczyła piłka w decydującym momencie i łapie ją bramkarz!

8'

Szymon Matuszek strzela z dystansu. Znacznie obok bramki. Z piątki Marek Piątek.

5'

Marek Pączek broni strzał z "16" Tomasza Prejsa.

4'

Cetra Damiana Jakubika została przerwana wybiciem na korner. Z narożnika Łukasz Matuszczyk, ale górą obrona. Po chwili strzał zza pola karnego Bartosza Osolińskiego ofiarnie na ciało przyjął Radosław Jacek.

3'

Niecelne podanie Damiana Jakubika naraziło Dolcan na kontrę, ale w porę została powstrzymana. Prawą stroną popędził Tomasz Prejs i zagranie w pole karne do Dariusza Zjawińskiego zostało wybite przez obrońcę gości.

1'

Podanie Piotra Klepczarka na lewą stronę do Bartosza Wiśniewskiego było dobrym pomysłem, ale piłkę przejął Mateusz Wawryka. Gospodarze od początku chcą narzucić swój styl gry.

12:15

I zaczęli! Dolcan na seledynowo-czarno, Okocimski KS: biało-zielono.

11:59

Kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Udziela się piknikowy nastrój wśród 400 kibiców. Dziennikarzom też udziela się 'niedzielna" atmosfera. Oby mecz był emocjonujący.

11:46

Dolcan zagra bez swojego lidera, Grzegorza Piesio. Drugiego strzelca ząbkowskiej drużyny nie ma nawet na ławie.

11:40

Obie drużyny prowadzą rozgrzewkę. Przed momentem na murawę wybiegli gospodarze. Przywitały ich skromne braw. Widzów, jak dotąd, jest koło 100. To standard na pół godzin przed meczem. Na ogół jest 4-5 razy więcej koneserów piłkarskich warcabów.

11:36

Zachęcam do komentowania jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

11:34

Rezerwowi Okocimski: Aleksander Kozioł. Sani Goringo, Piotr Darmochwał, Tomasz Marut, Bartosz Sobotka, Konrad Wieczorek, Bruno Żołądź.

11:32

Rezerwowi Dolcan: Mateusz Kryczka, Piotr Bazler, Marcin Figiel, Marcin Hirsz, Kamil Mazek, Damian Świerblewski, Kacper Tatara.

11:29

Ząbczanie w trzech meczach u siebie zdobyli komplet punktów, mimo że z Termaliką i Flotą musieli gonić wynik Skończyło się w tych przypadkach szczęśliwie, a w międzyczasie miało miejsce efektowne ogranie GKS Tychy aż 4:0. Pozytywnie nastawieni do kolejnego starcia są zawodnicy Dolcanu, tym bardziej, że w dwóch bezpośrednich meczach wygrywali piłkarze Ząbkovii – najpierw 1:0 u siebie po bramce Grzegorza Piesio, a na wyjeździe 2:1 po trafieniach Dariusza Zjawińskiego oraz Bartosza Wiśniewskiego. Jedyne trafienie dla ówczesnego beniaminka zanotował Paweł Smółka (obecnie zawodnik GKS Tychy).

11:20

Witamy ze stadionu w Ząbkach! Dzisiaj miejscowy Dolcan zmierzy się z Okocimskim Brzesko w ramach 8. kolejki 1. ligi. Zapraszamy na relację na żywo!