Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
0 : 2
Wisła PłockWisła Płock
94'

Koniec spotkania! Szczęście Janusa i przebłysk geniuszu Burkhardta zapewniły drużynie z Płocka 3 punkty na trudnym terenie. Ale jak to się mawia - szczęście sprzyja lepszym. Za wspólnie spędzone 90 minut dziękuje Maciej Popko.

92'

Faul w ataku Bonina. Wszystko wskazuje na to, że takim rezultatem jak w chwili obecnej zakończy się to spotkanie

90'

Extra time - 4 minuty

89'

89'

Kara indywidualna także dla Szczepankiewicza za zbyt długie wznawianie gry - wymienił główką podanie z chłopcem od podawania piłek :) Cała sytuacja miała miejsce po tym, jak Lukas Bielak z rzutu wolnego strzelił minimalnie nad poprzeczką.

86'

Żółtą kartką ukarany Łukasz Nadolski za faul na dobrze dysponowanym dziś Bartłomieju Niedzieli

85'

Ostatnia zmiana u gości. Pawła Kaczmarka zastepuje Tomasz Grudzień

83'

W natarciu Górnik, jednak to Wisła miała przed chwilą kolejną okazję do podwyższenia wyniku. Po kontrze i długim podaniu, Sekulski wrzucał w pole karne do osamotnionego Janusa, ale ten strzałem z woleja nie zdołał pokonać Sochy.

82'

Gra Wisły Płock w drugiej połowie nie była rewelacyjna, ale o tej bramce będzie głośno przez następne kilka dni. To było około 50-60 metrów, Socha próbował jeszcze dogonić piłkę ale zdał sobie sprawę, że jest za daleko. Rzadko ogląda się takie bramki jak ta. Najwyższa klasa.

79'

Co za bramka! Burkhardt z połowy boiska trafia za kołnierz Sochy!

75'

Tomasz Nowak! Ponownie świetny strzał z rzutu wolnego z tego samego miejsca, z którego już raz trafił w poprzeczkę. Teraz jednak piłka zmierzała w okienko bramki Wisły Płock, ale dobrze spisał się Szczepankiewicz i goście nadal prowadzą 1:0.

74'

Zmiana także w Górniku. Oziemczuk za Kozucaksa

73'

Kolejna zmiana w zespole z Płocka. Dziedzic schodzi, Sekulski wchodzi.

70'

Próbował także Kozacuks, jednak z ostrego kąta nie trafił nawet w zewnętrzną stronę siatki.

69'

Tak też się stało! Niedziela w pole karne Wisły, a Zwoliński świetnie nabiegał na piłkę, zabrakło mu niestety kilku centymetrów aby sięgnąć futbolówkę.

67'

Teraz natomiast chwilowy, miejmy nadzieję, przestój w grze. Dużo lekkich przewinień i niedokładności. Przerwa na picie może być dobrą okazją na chwilę oddechu i ponowne żywe ataki.

63'

Poprzeczka! Który to już dzisiaj raz Górnicy obijają konstrukcję bramki Szczepankiewicza?!

61'

Druga połowa póki co zdecydowanie pod dyktando Górnika. Przed chwilą faulowany 20 metrów od bramki był znów Tomasz Nowak, mamy rzut wolny

60'

Piotr Wlazło melduje się na boisku za Marcina Krzywickiego

58'

Z 20 metrów uderzył Tomek Nowak, futbolówka o 2 metry minęła spojenie bramki.

56'

Słupek! Kolejny raz szczęście ma Wisła! Bonin długo prowadził piłkę wzdłuż linii pola karnego po czym wyłożył ją do Niedzili, a ten strzałem na krótki słupek nie zdołał pokonać bramkarza. Piłka znów odbiła się od jego wewnętrznej strony, tak jak miało to miejsce już w 1. połowie!

52'

Od narożnika do samej bramki próbował przedzierać się Tomasz Nowak, jednak co za dużo to niedrowo - obrońcy wyłuskali piłkę i nie będzie nawet rzutu rożnego.

47'

Na samym początku błąd bramkarza gości! Zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki i w efekcie przy próbie długiego podania trafił w interweniującego Kozucaksa. Jednak szczęśliwie dla gości odbita futbolówka przeleciała obok słupka.

46'

Drugą połowę rozpoczynają grający dziś w białych koszulkach i niebieskich spodenkach zawodnicy Wisły Płock.

46'

W przerwie meczu szykuje się zmiana w ekipie gospodarzy. Młody Łukasz Zwoliński zastępuje równie młodego Damiana Szpaka.

45'

Pod względem kibicowskim także trudno wskazać stronę dominującą. Przyjezdni stawili się na meczu w liczbie około 50 osób i nic nie wskazuje na to, że liczba ta ulegnie jeszcze zmianie. Natomiast długo nieobecni kibice Górnika Łęczna zapełnili trybunę B w ostatecznej liczbie około 100 głów. Nie brakuje także transparentów potwierdzających ich faktyczną przynależność.

45'

Na pochwałę po pierwszej połowie w ekipie Górnika zasłużył moim zdaniem nowy nabytek Nikolajs Kozačuks - wykonał dobrą robotę w ataku, kilka naprawdę bardzo precyzyjnych wrzutek oraz przytomność przez całe 45 minut. Gdybym miał wyróżnić jednego z zawodników Wisły wybrałbym Filipa Burkhardta - próbuje konstruować atak pozycyjny swojej ekipy, kilkakrotnie urwał się obrońcom w efekcie czego był faulowany. Całokształt pierwszej części meczu naprawdę wyrównany - pod względem posiadania piłki jak i ilości stwarzanych sytuacji. Więcej szczęścia mieli przyjezdni, szczególnie w 16. minucie kiedy to niemal leżący Krzysztof Janus zdołał strzelić na bramkę Górnika, a piłka powolutku wpadła do siatki obok interweniującego Pawła Sochy.

45'

Koniec pierwszej połówki meczu.

45'

Napiera pod koniec zespół Gornika Łęczna. Kozacuks próbował wykorzystać nieporozumienie między bramkarzem a obrońcą gości, w efekcie czego ucierpiały jego plecy, a na rzut karny nie ma szans.

45'

2 minuty doliczone

44'

Żółtko dla Stefańczyka i okazja dla Górnika z rzutu wolnego. Nikitovic dośrodkował w środek tłumu, jednak o dziwo żaden z piłkarzy nie zdołał przeciąć tej wrzutki

43'

Zmienili się pozycjami boczni pomocnicy Wisły - Paweł Kaczmarek z prawej, a Krzysztof Janus z lewej strony boiska na ostatnie 5 minut pierwszej części gry

41'

41'

Żółtko także dla Kozacuksa za faul na Burkhartdzie. Rzut wolny dla Wisły z około 35 metrów

39'

Żółta kartka dla Dziedzica za nieczyste wejście w nogi wyprowadzającego atak przy linii bocznej Bartłomieja Niedzieli

36'

Tadrowski faulował od tyłu Burkhardta, który potrzebuje teraz pomocy. Cała ławka Wisły domaga się kartki dla prawego obrońcy Górnika, jednak arbiter pozostaje niewzruszony

33'

Szpak zwolnił teraz szybki atak gospodarzy myśląc, iż arbiter odgwiżdże faul na Dziedzicu. W efekcie z daleka Szczepankiewicza próbował pokonać Bonin, ale ten strzał nie stanowił żadnego zagrożenia.

31'

Setka Niedzieli! Nieatakowany Kozacuks dośrodkował na piąty metr, a oswobodzony Niedziela strzelił głową w środek bramki!

30'

Piękna akcja Górnika! Nowak z Boninem wymienili 2 podania górą z pierwszej piłki, po czym ten pierwszy oddał strzał sprzed pola karnego. Piłka zmierzała ku słupkowi, lecz była uderzona zbyt lekko i z interwencją zdążył płocki golkiper

27'

W ostatnich minutach w ilości stwarzanych sytuacji przeważa Wisła, jednak nie przekłada się to na ilość szans na zdobycie bramki - niedokładnośc rozgrywających oraz przytomność obrońców są tego powodem

25'

Powracamy do gry. Uderzenie wolejem z pierwszej piłki Filipa Burhardta dalekie od ideału.

23'

Wrzutka w pole karne gości Bartłomieja Niedzieli, ale piłka była na zbyt wysokim pułapie i ciężko było precyzyjnie strzelić Nikolajsowi Kozacuksowi. Trwa przerwa na uzupełnienie płynów.

19'

Tomasz Nowak w słupek! Ależ odpowiedź gospodarzy! Piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka bramki Szczepankiewicza i o mały włos nie przekroczyła linii bramkowej!

18'

Był, będzie jest, Górnik GKS! śpiewają teraz łęczyńscy fanatycy. Przerwana 2,5 letnia przerwa w dopingu

16'

GOOOL! 1:0 dla Wisły! Wrzutkę Pawła Kaczmarka i niefrasobliwość obrońców gospodarzy wykorzystał Krzyszrof Janus!

14'

Gra w dalszym ciągu bardzo wyrównana, nieśmiałe ataki obu stron są dość szybko tłumione. Przed momentem obserwowaliśmy strzał Tomka Nowaka, jednak bramkarz gości zdołał złapać futbolówkę nim ta zrobiłaby kozioł. Kibiców Górnika już około 80.

9'

Pierwsza szansa dla Górnika. W polu karnym odnalazł się Kozacuks jednak jego strzał odbił nogą Szczepankiewicz. Na sektorze gości znajduje się już około 40 osób które aktywnie dopingują swój zespół. Wypełnia się także łęczynski "młyn", jednak na razie dochodzi z niego tylko martwa cisza.

4'

W pierwszych minutach posiadanie piłki fifty fifty, jednak bliżej bramki gości. Przed momentem faulowany z lewej strony boiska był Dziedzic i rzut wolny dla piłkarzy Wisły wypiąstkował Paweł Socha.

1'

Zawodnicy obu ekip są już gotowi do rozpoczęcia. Od środka zaczną piłkarze Górnika, wysępujący dziś w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach!

15:41

Na trybunie B, czyli sektorówce najzagorzalszych kibiców Górnika zasiada jak do tej pory około 20 osób. Spora grupa kibiców nadal czeka jeszcze przed bramą stadionu. Przed chwilą na obiekcie w Łęcznej pojawili się także kibice przyjezdnych, którzy powoli zapełniają swój sektor.

15:38

Bardzo mocno przemeblowany skład Górnika Łęczna w porównaniu z ostatnim spotkaniem w rundzie wiosennej. Z ówczesniego składu w dzisiejszym zestawieniu znajdują się jedynie Tomasz Nowak, oraz kapitan zielono-czarnych Veljko Nikitović. Trener Szatałow po ostatnim spotkaniu zdecydował się także na zmianę w bramce - między słupkami stanie dziś Paweł Socha, natomiast na ławce mecz rozpocznie Sergiusz Prusak.

15:34

Ławka rezerwowych Górnika Łęczna: Prusak, Oziemczuk, Zwoliński, Gamla, Sołowiej, Wiązowski, Kalkowski

15:33

Ławka rezerwowych Wisły Płock: Kiełpin, Grudzień, Hiszpański, Sekulski, Sielewski, Mysona, Wlazło

15:25

W Łęcznej dziś bardzo ładna pogoda. Na bezchmurnym niebie świeci słoneczko, temperatura powietrza około 25 stopni. Na murawie pracuje kilka zraszaczy, a zawodnicy obu zespołów przeprowadzają rozgrzewkę.

15:15

Witamy serdecznie w relacji ze spotkania 2.kolejki piłkarskiej 1.ligi, w którym to Górnik Łęczna podejmie na stadionie przy aleji Jana Pawła II beniaminka rozgrywek Wisłę Płock! Do pierwszego gwizdka arbitra Marka Opalińskiego reprezentującego Dolnośląski ZPN pozostało około 30 minut.