1 : 0
GKS KatowiceGKS Katowice
14:37

94'

Flota Świnoujście zasłużenie pokonuje GKS Katowice 1:0. Bohaterem gospodarzy zostaje Marek Opalacz.Fatalne spotkanie w wykonaniu gości,którzy dzisiejszą grą zaprzeczają słowom mówiącym o awansiew tym sezonie. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Michał Kopciński.

91'

Rzut rożny dla gości.To jedna z ostatnich szans na wyrównanie.

90'

Indywidualna akcja Gancarczyka zakończona celnym strzałem. Broni Gąsiński.

88'

Sporo chaosu z obu stron na boisku w ostatnich minutach. Brak precyzji, nieprzemyślane zagrania- bardzo niemiły dla oka futbol.

86'

Nic nie wskazuje na to, by GKS był w stanie wyrównać.

83'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Nnamani pojawił się na boisku w miejsce Grzelaka.

83'

I po chwili "żółtko" dla Gancarczyka za ostrą wymianę zdań z trenerem gospodarzy.

82'

Kolejny kartonik- tym razem ukarany Figiel.

80'

Kowalczyk pojawił się na boisku za Zielińskiego.

80'

Żółta kartka dla Pitrego.

80'

Ależ sytuację zmarnował Bodziony, który znalazł się na 7. metrze sam przed bramkarzem. Uderzył jednak bardzo sygnalizowanie i nadal jest 1:0.

79'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Sadzawickiego. Piłka w rękach Gąsińskiego.

77'

Figiel zmienia Chwalibogowskiego.

76'

Zieliński powstrzymany w polu karnym przed oddaniem strzału.

74'

Kolejna zmiana.Kieruzel za Szałka.

73'

Żółta kartka dla Pietrzaka.

72'

Jasiński doznał urazu. Na boisku pojawiają się fizjoterapeuci.

70'

Boisko opuszcza Nwaogu. Na murawie pojawia się Śpiączka.

69'

Ponownie mamy przerwę na uzupełnienie płynów.

68'

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu.Pietrzak wchodzi w miejsce Wołkowicza.

66'

Fantastyczne podanie górą do wychodzącego na czystą pozycję Nwaogu.Napastnik Floty przegrywa sytuację sam na sam z Budziłkiem.Będzie tylko rzut rożny dla gospodarzy.

64'

Flotowcy kontrolują przebieg spotkania. Nie narzucają tempa- wynik1:0 jest dla nich bardzo korzystny i spokojnie czekają na swoją okazję do kontry.

60'

Pitry faulowany na 25.metrze. Będzie rzut wolny dla katowiczan.

60'

Strzał głową Zalepy niecelny- piłka przeleciała ponad poprzeczką bramki Budziłka.

59'

Ależ zakotłowało się w polu karnym GieKSy- w końcu strzał oddał Wrzesień. Jeden z rywali wybija piłkę.

58'

Tyleż mocny, co niecelny strzał Grzelaka.

57'

Piłkarze GKS-u starają się wyrównać, jednak nie potrafią stworzyć klarownej okazji. Dobrze bronią się gospodarze.

53'

Kolejne uderzenie z dystansu Gancarczyka. Ponownie dobrze interweniuje Gąsiński.

52'

Indywidualna akcja Wróbla, który oddaje,wydawało się, nieudany strzał. Piłka trafiła jednak w Jasińskiego i wychodzi na korner.

51'

Bramkarz Floty broni strzał głową Napierały.

49'

Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska błąd popełnia Gąsiński,który minął się z piłką. Niewiele brakło, by Pitry umieścił ją w siatce.

48'

Bardzo dobra akcja indywidualna Gancarczyka przerwana udanym wejściem na linii pola karnego przez jednego z rywali.

46'

Próba uderzenia z dystansu Bodzionego minimalnie niecelna.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

13:30

13:21

Póki co Flota prowadzi z GKS-em Katowice. Przez większą część pierwszej połówki to gospodarze byli drużyną aktywniejszą. Jedynie fragmentami katowiczanie przejmowali inicjatywę na boisku i w końcu taka gra się na nich zemściła. Po przerwie możemy się spodziewać emocji. Wracamy za niecały kwadrans.

46'

Koniec I połowy. Flota Świnoujście-GKS Katowice 1-0.

44'

Bardzo dobre podanie Grzelaka na lewą stronę boiska do Opałacza. Ten sprytnie zwiódł jednego z obrońców i uderzeniem "z czuba" umieścił piłkę w siatce.

43'

Gol dla Floty! Opałacz!

42'

strzały: 8-4 strzały celne:2-1

41'

Kolejna próba strzału z dystansu- tym razem Opałacz oddałbardzo niecelne uderzenie lewą nogą.

38'

Ależ było blisko! Pitry próbował przelobować wysuniętego Gąsińskiego z ponad 40. metrów- futbolówka przelatuje centymetry nad bramką.

37'

Uderzenie głową Stasiaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mocno nieudane. Piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką.

35'

Teraz to katowiczanie uzyskali optyczną przewagę. Przetrwali trudny dla siebie okres i teraz sami próbują grać piłką i stwarzać groźne sytuacje.

34'

Bardzo nieudana próba dośrodkowania Sadzawickiego- piłka wylatuje poza linię końcową.

32'

Kolejna próba szybkiej akcji zakończona niedokładnym podaniem do Szałka.

30'

W odpowiedzi dobra interwencja Gąsińskiego po uderzeniu Gancarczyka.

29'

Fatalny błąd Sadzawickiego zakończył się kontrą 2 na 1. Zbyt mocne podanie Bodzionego do Nwaogu umożliwiło złapanie piłki Budziłkowi.Było groźnie.

26'

Mamy chwilę przerwy na uzupełnienie płynów.

25'

Próba prostopadłego podania do Zielińskiego nieudana. Rozpocznie Gąsiński.

24'

Dobra indywidualna akcja Nwaogu, który po zwodzie na Kamińskim próbował dogrywać do jednego z partnerów. Przerywają akcję obrońcy.

23'

Kolejna próba uderzenia Bodzionego. Piłka po strzale z 20 metrów przechodzi niewiele obok słupka.

20'

Nieudane uderzenie z dystansu Niewiady. Od bramki rozpocznie Budziłek.

19'

GKS stara się uspokoić grę. Długo i spokojnie rozgrywa piłkę, próbuje przejąć inicjatywę.

17'

Coraz groźniej robi się pod bramką Budziłka.Katowiczanie wyraźnie nie radzą sobie z piłkarzami ze Świnoujścia.

16'

Bardzo dobra akcja Bodzionego, który oddał groźny strzał -z trudem na rzut rożny paruje Budziłek.

14'

Szybka akcja GKS-u.Wróbel zagrał w tempo do Gancarczyka, który oddaje niecelne uderzenie.

13'

W końcu gra przeniosła się na drugą stronę boiska. Gancarczyk wywalczył pierwszy rzut rożny dla swojej drużyny.

11'

Groźne są te wrzuty z autu w wykonaniu Jasińskiego. Kolejne takie zagranie i znów dużo niepewności w polu karnym drużyny z Górnego Śląska.

10'

Początek spotkania wyraźnie dla Floty-gospodarze są aktywniejsi, lepiej operują piłką. Katowiczanie póki co nie potrafią skonstruować żadnej akcji.

7'

Długi wrzut z autu Jasińskiego- piłka trafia na głowę Szałka- strzał broni Budziłek.

6'

Dobre dośrodkowanie Opałacza niewykorzystane przez Września, który bardzo źle przyjął futbolówkę i zaprzepaścił dobrze zapowiadającą się akcję.

5'

Baniak zdenerwowany na Nigeryjczyka za tą nieudaną próbę. Koledzy z zespołu byli dobrze ustawieni w polu karnym- czarnoskóry piłkarz podjął złą decyzję.

3'

Pierwsze uderzenie w tym spotkaniu. Nwaogu strzelał lewą nogą z 20. metrów, piłka przechodzi nad bramką.

3'

Póki co w posiadaniu piłki gospodarze,którzy próbują rozegrać atak pozycyjny.

1'

Gramy!

12:28

Obie jedenastki pojawiły się już na murawie wraz z obsadą sędziowską, której przewodniczyć będzie Pan Paweł Dreschel. Za chwilę początek spotkania.

12:27

Niezbyt wielu kibiców na trybunach. W oczy rzucają się fani drużyny gości, którzy przybyli nad morze w sporej grupie, by wspierać GieKSę.

12:24

W składzie GKS-u na dzisiejsze spotkanie brakuje jednego z podstawowych ogniw zespołu- Grzegorza Fonfary. Zawodnik doznał urazu i nie jest w stanie wystąpić dziś przed publiką w Świnoujściu.

12:16

Zarząd klubu ze Świnoujścia jako cel minimum postawił sztabowi szkoleniowemu i zawodnikom miejsce w środku tabeli. W Katowicach słychać natomiast ciche głosy mówiące o awansie na pięćdziesięciolecie istnienia klubu ( klub powstał w 1964 roku).

12:12

Pogoda w Świnoujściu podobna do tej, która obserwujemy od kilku dni na terenie całej Polski. Bardzo ciepło (około 30 stopni Celsjusza) i słonecznie. Na pewno taka aura nie będzie pomagała w stworzeniu ciekawego widowiska.

12:10

Piłkarze z Katowic liczą na udaną inaugurację sezonu ligowego, w którym jak co roku mają duże ambicje, sięgające walki o czołowe pozycje. Mecz z Flotą będzie dla nich szczególnie ważny. Już od kilku sezonów nie potrafią zdobyć w pierwszym meczu kompletu punktów, który mógłby utwierdzić zawodników w przekonaniu, że walka o najwyższe cele w lidze tym razem jest jak najbardziej realna.

12:05

Gospodarz spotkania - Flota Świnoujście, przystępuje do rozgrywek pełen niepewności. Przed sezonem zespół opuściło kilku zawodników, którzy stanowili o sile zespołu w zeszłym sezonie. Strata Arkadiusza Aleksandra, Patryka Fryca, Grzegorza Kasprzika, Bartłomieja Niedzieli, Sebastiana Olszara i Ivana Udarevicia będzie na pewno widoczna, jednak zarówno sztab szkoleniowy, jak i sami piłkarze wierzą, że również teraz będą mogli walczyć o czołowe miejsca w lidze.

12:00

Będzie to pojedynek drużyn, które mają spore ambicje w rozgrywkach I ligi. Mimo, iż nie są one uważane przez ekspertów do grona głównych kandydatów do awansu do ekstraklasy, to na pewno ich celem są czołowe miejsca w tabeli.

11:55

Punktualnie o 12.30 na Stadionie Miejskim w Świnoujściu rozbrzmi pierwszy gwizdek arbitra w spotkaniu inauguracyjnej kolejki zaplecza ekstraklasy, w którym miejscowa Flota podejmie GKS Katowice. Na relację live z tego spotkania zaprasza Michał Kopciński.