Koniec spotkania! Robert Lewandowski bohaterem meczu i całej Borussii!

W idealny sposób Robert Lewandowski podsumowuje swój okres pobytu w Borussii. Pełny tytułów okres zakończy z koroną króla strzelców, udowadniając, że jest najlepszym napastnikiem w Bundeslidze.

85'

Żółta kartka dla Ramosa.

84'

Ramos szukał swojego gola, ale po zamieszaniu w polu karnym uderzył głową tyłem do bramki, ale obok słupka.

82'

Lewandowski mógł pokusić się o hattrick, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z Kraftem, Piłka po chwili trafiła jednak do Mkhitaryana, który trafił do bramki z bliskiej odległości.

82'

Goooooooooool! Pogrom! Mkhitaryan!

81'

Ależ bramka Roberta Lewandowskiego! Jego 20 gol w sezonie jest zarazem chyba najpiękniejszym, jakiego zdobył w tym sezonie! Nietypowo Lewy podszedł do rzutu wolnego i przepięknie uderzył w okienko. Bramka stadiony świata!

81'

Leeeeeeeeeeeeeeewandowski!

77'

A wracając na boisko w Berlinie, Hertha stara się ustrzelić chociaż honorowego gola. Sporo dało gospodarzom wejście Adriana Ramosa. Borussia będzie miała z niego w przyszłym sezonie pożytek.

74'

@brylsky - oczywiście masz rację, założyłem, że nikt nagle się nie "rozstrzela". Przewaga Roberta nad resztą konkurentów jest jednak chyba wystarczająco duża, żeby być pewnym korony króla strzelców. Zwłaszcza po zejściu Reusa.

72'

Weidenfeller dobrze wybronił uderzenie Wagnera!

70'

Ostatnia zmiana w Borussii. Reusa zmienia Aubemeyang

69'

Żółta kartka dla Schulza.

69'

Ramos mógł wpisać się na listę strzelców chwilę po wejściu! Jego uderzenie głową po rzucie rożnym świetnie wybronił jednak Weidenfeller!

68'

Robert Lewandowski został królem strzelców Bundesligi! Mario Mandziukić opuścił boisko w meczu Bayernu!

67'

Na chwilę boisko musiał opuścić Sokratis, ale po chwili wraca na murawę.

65'

Kolejny korner Herthy. Ponownie wrzucał Ndjeng, ale i tym razem bez zagrożenia.

65'

Ostatnia zmiana w Herthcie. Za Kobiashviliego wchodzi Adrian Ramos, który tym występem żegna się z publicznością w Berlinie. Od przyszłego sezonu będzie bowiem piłkarzem... Borussii Dortmund.

62'

Rzut rożny dla Herthy, po tym jak zablokowany został strzał Ndjenga. Po kornerze nie było jednak zagrożenia.

60'

Niewiele ciekawego dzieje się teraz na boisku. Oba zespoły zagrywają raczej długie piłki w pole karne, które padają łupem bramkarzy. Walka toczy się głównie w środku pola.

58'

Druga wymuszona kontuzją zmiana w Herthcie. Kontuzjowanego Langkampa zmienił Niemeyer.

56'

Druga zmiana w Borussii. Sokratis za Hummelsa.

53'

Hertha - Borussia DortmundHertha - Borussia Dortmund

51'

Dużo przerzutów nad obrońcami w pole karne zagrywają dzisiaj piłkarze gości i przynosi to dobre efekty.

51'

Dobra piłka zagrana z lewego skrzydła do Wagnera, ale ten nie potrafił jej przyjąć w polu karnym!

49'

Kuriozalną bramkę mógł strzelić teraz Jojić! Piłkę zagraną w uliczkę przez Mkhitaryana zdołał wykopać wychodzący Kraft, ale trafił prosto w Serba. Futbolówka poleciała w kierunku bramki, ale zdecydowanie za mocno, by trafić w jej światło!

47'

Rzut rożny dla Herthy. Piłka w rękach Weidenfellera.

47'

Lewandowski świetnie zagrał lobem w pole karne do Reusa, ale to wyraźnie nie jest dzień Niemca. Tym razem huknął ponad bramką w idealnej sytuacji!

46'

Początek drugiej połowy. Od środka Borussia.

46'

Zapowiadany Kirch rozpocznie 2 połowę w miejsce Sahina.

16:34

Na boisko wracają już piłkarze Herthy

16:30

Intensywnie w przerwie rozgrzewał się Kirch, który zaraz pojawi się chyba na boisku.

45'

Sędzia kończy pierwszą połowę, bez doliczania ani minuty. Nie ma się co dziwić, bo do momentu strzelenia goli przez Borussię, niewiele się działo na boisku, Robert Lewandowski wyprzedza Mario Mandziukicia o jedną bramkę w klasyfikacji najlepszych strzelców, mając 19 trafień na koncie.

44'

Po profesorsku wykończył akcję Jojić. Spokojnie opanował piłkę przed polem karnym, przetrzymał obrońców, znalazł sobie miejsce na oddanie strzału i uderzył nie do obrony!

44'

Gooooooooooooool! 2:01 Jojić!

43'

Mogło już być 2:0! Reus dostał górną piłkę w polu karnym i uderzył po koźle. Kraft odbił futbolówkę, ta trafiła z powrotem do Reusa, który tym razem uderzył bardzo niecelnie.

42'

Robert dostał piłkę przed polem karnym, obrócił się z nią w momencie w stronę bramki i bardzo szybko uderzył po rogu. Bramkarz był bez szans, ładna akcja i ładna bramka Lewego!

41'

Gooooooooooooooooooooooooooool! Robert Lewandowski!

39'

Dwa razy dryblowali w polu karnym Borussii piłkarze gości, ale za każdym razem byli powstrzymywani.

38'

Piszczek wyłożył piłkę Reusowi, który wdał się w drybling i stracił piłkę w polu karnym. Poszła kontra Herthy, ale zakończyła się na niecelnym, za mocnym podaniu.

36'

Ładna wrzutka w pole karne do Lewandowskiego, który jednak nie zdołał opanować piłki!

34'

W miejsce Skjelbreda na boisku melduje się van den Bergh.

33'

Szykuje się zmiana w zespole Herthy. Kontuzji nabawił się Skjelbred.

29'

Tempo spotkania nie powala. Brak stawki wyraźnie odciska piętno na zaangażowaniu obu zespołów.

26'

Po okresie gry w środku pola, próba uruchomienia Lewandowskiego górną piłką, ale niestety spalony.

24'

Po rzucie wolnym przez dłuższą chwilę Hertha szukała sposobu na sforsowanie defensywy Borussii, ale ta okazał się szczelna.

23'

Z około 40 metrów Reus uderzył z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę, ale piłkę pewnie chwycił Kraft.

22'

Mkhitaryan padł w polu karnym chwytany za ramię przez obrońcę, ale sędzia pokazuje, że o faulu nie było mowy. Gdyby podjął odmienną decyzję chyba nie można by było mieć do niego pretensji.

20'

Piszczek włączył się do akcji ofensywnej prawą stroną, ale skończyło się na wyjściu piłki za linię końcową po złym przyjęciu w polu karnym.

18'

Kolejny rzut rożny dla Herthy. Weidenfeller minął się z piłką po wrzutce, ale udało się ją wybić i uniknąć zagrożenia.

16'

Koledzy starają się szukać Lewandowskiego podaniami, ale jest on szczelnie kryty i ma problem ze znalezieniem sobie miejsca.

14'

Uderzenie z rzutu wolnego Reusa nie sięgnęło bramki, wcześniej głową wybił piłkę obrońca, zażegnując niebezpieczeństwo.

13'

Faulowany na połowie gospodarzy Schmelzer. Rzut wolny dla Borussii z około 40 metrów.

11'

Schemlzer wrzucił piłkę w pola karne z lewej strony, ale za mocno i Lewy opanował ją dopiero za szesnastką. W tej sytuacji musiał odgrywać do kolegów, a ostatecznie Borussia straciła szansę na dobrą akcję.

9'

Na lewym skrzydle piłkę wywalczył Schmelzer, ale nie zdołał jej dośrodkować.

7'

Dalekie podanie do Mkhitaryana, ale za mocne i piłka w rękach Krafta.

6'

Tym razem po dośrodkowaniu dobry strzał głową oddał jeden z zawodników gospodarzy i tylko ofiarna interwencja obrońcy na linii bramkowej zapobiegła utracie gola przez Borussię.

5'

Rzut rożny dla gospodarzy, ale bez efektu, goście wychodzą z kontrą. Po chwili piłka znowu pod polem karnym Borussii i znowu korner.

4'

Dobra akcja Borussii! Niewiele brakowało, by Robert oddał z bliska strzał na bramkę, ale w polu karnym zrobiło się za ciasno. Ostatecznie sprzed szesnastki z powietrza uderzył Mkhitaryan, ale piłkę złapał bramkarz.

3'

Skjelbred faulował w walce o piłkę na połowie Borussii. Rzut wolny.

2'

Wagner walczył o piłkę na prawej stronie, ale ostatecznie znalazła się ona w rękach Weidenfelera. Bramkarz i obrońcy Borussii bawią się teraz w "dziada" z piłkarzami gospodarzy.

1'

Początek spotkania nieco się opóźnił, ale już gramy. Od środka gospodarze.

15:29

Oba zespoły wychodzą już na boisko, za chwilę początek spotkania.

15:22

Nas najbardziej będzie interesował dzisiaj oczywiście ostatni mecz ligowy Roberta Lewandowskiego w barwach Borussii Dortmund. Polski napastnik będzie toczył korespondencyjny pojedynek o koronę Króla Strzelców Bundesligi z Mario Mandzukiciem.

15:20

Oba zespoły nie grają już praktycznie o nic w ligowej tabeli. Borussia zapewniła sobie wcześniej wicemistrzostwo Niemiec, gospodarze natomiast spokojne utrzymanie, plasując się w środku tabeli. Hertha w najlepszym wypadku skończy sezon na 9. miejscu, w najgorszym, na 12.