To tyle z mojej strony, za popołudnie z Bundesligą dziękuje Kuba Seweryn.

17:31

Robert Lewandowski z 20 golami na koncie został królem strzelców, wyprzedzając Mario Mandzukicia (18) oraz Marco Reusa (16). Pięknie Polak żegna się z Borussią.

17:31

Wszystkie rozstrzygnięcia już za nami. Mistrzem zostaje Bayern Monachium, oprócz którego w Lidze Mistrzów zagra Borussia oraz Schalke. W eliminacjach Champions League powalczy Bayer Leverkusen, a w Lidze Europy zespoły Wolfsburga, Gladbach i Mainz. Z Bundesligą żegnają się FC Nurnberg i Eintracht Brunszwik, a w barażach o utrzymanie zagra Hamburg.

17:30

Walka o utrzymanie:

• 16. Hamburg (baraż) 27, -24
  • 17. Nurnberg (spadek) 26, -33
  • 18. E. Brunszwik (spadek) 25, -31
98'

17:23

Strasznie męczył się w tym meczu Bayern, ale ostatecznie wygrywa po raz 29. w tym sezonie! Mistrzowie Niemiec zwycięstwem kończą swój sezon, a teraz czas na celebrowanie sukcesu zespołu Guardioli!

93'

Koniec! Bayern - Stuttgart 1:0!

92'

W ostatniej minucie spotkania Peruwiańczyk potężnie strzela z 18 metrów! Płaska piłka zaskakuje Ulreicha i Bayern wygra ten mecz 1:0!

91'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Rzutem na taśmę Pizarro!

91'

Ładny strzał szczupakiem Van Buytena jeszcze poszybował nad poprzeczką.

91'

Dwie minuty doliczone.

90'

Rzut rożny dla gości nie przyniósł zagrożenia dla bramki Neuera.

88'

Był honorowy gol dla spadkowicza z Brunszwiku, jest i dla tego z Norymbergi. Drmić strzela na otarcie łez, ale chwilę później trafia też Obasi i w meczu Schalke - Nurnberg jest 4:1.

87'

Ulreich teraz broni strzał z ostrego kąta rozpędzonego Alaby!

86'

Robben przegrywa kolejny pojedynek z Ulreichem! Wciąż bez bramek!

85'

Na spalonym złapany Robben. Hoffenheim - Brunszwik 3:1 (Hochscheidt).

83'

Borussia prowadzi już 4:0 po golu Mchitarjana! (oczywiście nie było żadnego gola dla Herthy). Hamburg zmniejsza straty w meczu z Mainz. Ilicević i 2:3.

81'

20 gol Roberta Lewandowskiego w sezonie! Druga bramka w meczu z Herthą, w którym Borussia prowadzi 3:1. LIVE

81'

Bardzo niechlujnie gra dzisiaj Bayern. Wszystko wskazuje na bezbramkowy remis.

80'

Wolfsburg bramką Knoche pieczętuje zwycięstwo nad Gladbach 3:1. Mainz również prowadzi z Hamburgiem 3:1 po golu Okazakiego, ale zespół gości i tak będzie szczęśliwy, bo o utrzymanie powalczy w barażach.

78'

Krótko cieszył się Freiburg z remisu. Prib na 3:2 dla Hannoveru. Ponadto Augsburg - Frankfurt 2:1 po bramce Hahna.

76'

Zulechner i Freiburg remisuje na wyjeździe z Hannoverem 2:2.

75'

Żółta kartka dla Didaviego.

75'

Muller! Świetna akcja Bawarczyków, Alaba wykłada piłkę Mullerowi, który jednak uderza Panu Bogu w okno z kilku metrów!

73'

W kontrataku Stuttgartu zdecydowanie zbyt lekko strzela Cacau. Neuer spokojnie broni ten strzał.

72'

Trzeci gol dla Schalke, autorstwa Draxlera. 3:0 z FC Nurnberg sprawia, że zespół z Bawarii już na 99,9% spada z Bundesligi.

71'

20 minut do końca wszystkich spotkań. Na ten moment oprocz mistrza Bayernu i wicemistrza Borussii, w Lidze Mistrzów zagrają Schalke i Bayer (eliminacje). W Lidze Europy zobaczymy Wolfsburg, Gladbach i Mainz. W barażach o utrzymanie wystąpi Hamburg, a do drugiej ligi spadają Nurnberg i E. Brunszwik. Wiele się może jednak zmienić.

68'

Zagotowało się na murawie. Żółta kartka dla Dante.

67'

Kolejne trafienia! Hoffenheim demoluje już E. Brunszwik 3:0 po golu Vollanda, a Wolfsburg ponownie wygrywa z Gladbach 2:1 po bramce Perisicia.

66'

W Stuttgarcie Cacau zmienia Ibisevicia.

64'

Schodzi z boiska poobijany Mario Mandzukić, w jego miejsce Claudio Pizarro. Robert Lewandowski więc z 19 golami będzie na 99% królem strzelców Bundesligi!

64'

Bayern dominuje na murawie Allianz Areny, ale wciąż nie może wyjść na prowadzenie. Zacięła się ewidentnie machina Guardioli.

63'

Padły kolejne gole! Wolfsburg - Gladbach 1:1 po golu Kramera. Hannover - Freiburg 2:1 po bramce Rudnevsa i Mainz - Hamburg 2:1 po trafieniu Malliego. Zespół z Hamburga wciąż jednak jest tuż nad kreską.

61'

Bezpańska piłka w polu karnym Stuttgartu trafia teraz do Robbena, którego strzał genialnie broni Ulreich!

60'

No to wywołałem! Hoffenheim strzela drugiego gola w meczu z Eintrachtem Brunszwik i zsyła beniaminka z powrotem do drugiej Bundesligi! 2:0 po trafieniu Firmino.

59'

Spokojnie w Monachium, spokojnie też na innych boiskach. 10 minut bez bramek na żadnym stadionie to chyba dzisiejszy rekord.

56'

Składna akcja Bayernu, wpada lewym skrzydłem Alaba i zagrywa przed bramkę, gdzie Mullera wyprzedził Niedermeier i piłka w rękach Ulreicha.

55'

Zamieszanie w polu karnym Stuttgartu, nieczysto trafia w piłkę Martinez i wybijają piłkarze ze Szwabii.

55'

Mocny strzał Rafinhi odbity przed rywali. Rzut rożny dla Bawarczyków.

54'

Hojbjerg uderza z 20 metrów obok bramki Ulreicha.

53'

Bayern - Stuttgart

51'

Spotkanie w Monachium jest jedynym, gdzie jeszcze nie ma bramek w tej kolejce.

50'

Z centrą Robbena poradzili sobie goście. Tymczasem Bayer Leverkusen prowadzi z Werderem 2:1 po golu Sona i wraca na czwarte miejsce w tabeli!

48'

Robben wywalczył rzut rożny.

47'

Pierwszego gola w drugich połowach zdobywa Schmid z Freiburga. Hannover - Freiburg 1:1.

46'

Wznawiamy grę!

16:33

W innych meczach już się rozpoczęły drugie połowy. W Monachium jeszcze nie. Czekamy na wznowienie gry.

16:28

W Monachium kibice cieszą się z mistrzostwa Bayern - Stuttgart

16:27

W walce o koronę króla strzelców Robert Lewandowski wyprzedza obecnie Mario Mandżukicia. Polak ma 19 trafień, podczas gdy Chorwat jedną bramkę mniej.

• Bayern - Stuttgart 0:0
  • Hertha - Borussia D. 0:2 (gol Lewandowskiego!)
  • Hannover - Freiburg 1:0
45'

Koniec pierwszej połowy. Bez bramek w Monachium po słabych 45 minutach.

45'

Szybki drugi gol w Berlinie. Hertha - Dortmund 0:2 po bramce Jojicia.

45'

Zdążył trener Stuttgartu, który ściąga właśnie Bokę z boiska. W jego miejsce Didavi.

45'

Kolejny faul Boki i wciąż nie ma kartki. Bardzo pobłażliwy jest dla tego zawodnika sędzia.

44'

Gole się posypały! Hertha przegrywa z Borussią 0:1 po golu Lewandowskiego! Polski napastnik wychodzi na samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców z 19 golami na koncie! Hannover prowadzi z Freiburgiem 1:0 po trafieniu Husztiego, a Schalke podwyższa prowadzenie w meczu z Nurnberg. Bramka, jest już 2:0 i zawodnicy z Norymbergi są już na 90% w drugiej Bundeslidze.

42'

Brzydki faul Alaby na Maximie. To również mogła być kartka.

41'

Boka ręką zatrzymuje dośrodkowanie Mullera. Musi ten zawodnik uważać, bo ma na koncie żółtą kartkę.

40'

39'

Robben uderza w sam środek bramki, prosto w ręce Ulreicha.

39'

Robben faulowany tuż przed polem karnym Stuttgartu. Szansa z rzutu wolnego dla Bayernu.

38'

Oho, wymuszona zmiana w Bayernie. Opuszcza boisko kontuzjowany Schweinsteiger, w jego miejsce Hojbjerg.

35'

I w powtórce widać, że powinien być rzut karny, bo Sakai zostawił rękę, czym zablokował strzał Chorwata. Tymczasem jest seria rzutów rożnych, po jednym z nich nieznacznie głową myli się Muller i wciąż 0:0.

33'

Po ekwilibrystycznym strzale Mandżukicia piłka trafia w Sakai. Gospodarze reklamują zagranie ręką, ale sędzia jest innego zdania.

32'

Bayer błyskawicznie odpowiada Wolfsburgowi i zdobywa wyrównującą bramkę z Werderem. 1:1 po golu Topraka, ale Aptekarzom brakuje jeszcze jednego gola do odzyskania czwartego miejsca.

31'

Klavan doprowadza do wyrównania w meczu Augsburg - Frankfurt (1:1), ale znacznie ważniejszy gol padł w Wolfsburgu. Wilki prowadzą 1:0 po trafieniu De Bruyne z Gladbach i wskakują na czwarte miejsce w tabeli!

29'

Po rzucie rożnym Schweinsteiger główkuje tuż obok bramki Stuttgartu!

26'

A jednak nie. Potrzebna pomoc medyczna i rozgrzewa się już nawet Pizarro.

25'

Po rzucie rożnym dla Bayernu ucierpiał w starciu z rywalem Mandzukic, który jednak się pozbiera bez interwencji medycznej.

24'

Szansa dla Bayernu! Potężny strzał Mandżukicia z narożnika pola karnego świetnie broni Ulreich!

23'

Po zamieszaniu po rzucie wolnym sytuacyjne uderzenie Niedermaiera poszybowało nad poprzeczką bramki Bayernu.

23'

To samo spotyka teraz Toniego Kroosa.

21'

Żółtą kartką ukarany Arthur Boka za brutalny faul na Robbenie.

20'

W Monachium niezbyt ciekawe widowisko, a Leverkusen komplikuje sobie zadanie utrzymania czwartej pozycji w tabeli. 0:1 z Werderem po golu Gebreselassie. Inny wynik niż remis w Wolfsburgu (VFL - Gladbach) i Bayer spadnie poza czwórkę.

15'

Augsburg przegrywa z Eintrachtem Frankfurt 0:1 po golu Joselu.

14'

Ostry faul Mandzukicia na Traore blisko linii pola karnego, ale sędzia nakazuje grać dalej. Błąd arbitra.

13'

Znowu pokazał się Traore, który w polu karnym próbował ograć Alaba, ale Austriak nie dał się zaskoczyć. Rzut rożny dla gości.

12'

Wiele się dzieje w meczach drużyn walczących o utrzymanie. Eintrach Brunszwik, który potrzebuje zwycięstwa, by mieć jakieś szanse na uratowanie ligowego bytu, przegrywa na wyjeździe z Hoffenheim 0:1. Gol Sebastiana Rudego.

12'

Coraz odważniej atakują goście. Tym razem Van Buyten poradził sobie z centrą Traore.

11'

Bramka wyrównująca w Moguncji! Mainz - Hamburg 1:1 po szybkiej odpowiedzi Lasoggi!

9'

Spokojne tempo gry w Monachium. Teraz z dystansu niecelnie uderza Toni Kroos.

6'

Kolejna bramka stracona przez drużynę walczącą o utrzymanie! Hamburg przegrywa w Mainz 0:1 po bramce Elkina Soto, ale goście wciąż utrzymują się jeszcze na szesnastej barażowej pozycji.

5'

Huknął teraz z dystansu Arthur Boka, ale w sam środek bramki i Neuer pewnie złapał piłkę.

5'

Bayern na razie nie był w stanie przejąć inicjatywy na murawie. Stuttgart dorównuje póki co swoją grą Bawarczykom.

4'

No to rozpoczynamy strzelanie i to w bardzo ważnym meczu! Schalke prowadzi z walczącym o utrzymanie FC Nurnberg 1:0! Gola zdobył Kameruńczyk Joel Matip.

1'

Po kilkunastu sekundach Bayern mógł wyjść na prowadzenie! Centra Alaby do niepilnowanego Mullera, który w idealnej okazji nie trafił czysto w piłkę i uderzył niecelnie!

1'

Rozpoczynamy spotkanie! Bayern w strojach już na nowy sezon, które są stylizowane na Barcelonę - koszulki w bordowo-granatowe pasy.

15:32

Sędzią spotkania jest pan Bastian Dankert.

15:30

Wychodzą piłkarze na murawę.

15:30

Kilka meczów właśnie się rozpoczęło, natomiast w Monachium piłkarze jeszcze w tunelu Allianz Areny.

15:24

Minuty do rozpoczęcia walki na dziewięciu niemieckich stadionach. Czekają nas wielkie piłkarskie emocje, a o każdych bramkach, które będą padały na bieżąco, będziemy informować. Obok każdego takiego posta będzie taka ikonka, jak przy tym.

15:17

Rezerwowi Stuttgartu: Thorsten Kirschbaum, Moritz Leitner, Daniel Didavi, Cacau, Karim Haggui, Timo Werner, Tobias Rathgeb.

15:17

Rezerwowi Bayernu: Lukas Raeder, Mitchell Weiser, Diego Contento, Thiago Alcantara, Pierre-Emile Hojbjerg, Claudio Pizarro.

15:16

Obok prezentujemy składy wyjściowe meczu Bayern - Stuttgart.