1. połowa3 : 1
17:26

To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

17:26

Pozostałe wyniki: Eintracht B - Augsburg 0:1, Werder - Hertha 2:0, Eintracht F. - Bayer 0:2, Freiburg - Schalke 0:2, Hamburg - Bayern 1:4, Borussia M. - Mainz 3:1, Nurnberg - Hannover 0:2, Stuttgart - Wolfsburg 1:2. Na czwartym miejscu pozostaje Bayer Leverkusen, a w strefie spadkowej Eintacht Brunszwik oraz FC Nurnberg.

17:25

Borussia po emocjonującym meczu pokonuje Hoffenheim 3:2, a Robert Lewandowski żegna się z Signal Iduna Park bez zdobyczy bramkowej. Polak jednak pozostaje liderem klasyfikacji strzelców, bo bramki nie zdobył także Mandzukić.

95'

Jeden z gości główkuje nad bramką Borussii i koniec! BVB - Hoffenheim 3:2!

93'

Eintracht Brunszwik traci gola w meczu z Augsburgiem i wraca na ostatnie miejsce w tabeli.

91'

Wielka chwila Roberta Lewandowskiego! Polak przy owacji trybun żegna się z Signal Iduna Park! W jego miejsce Julian Schieber.

91'

Trzy minuty doliczone.

90'

Olić w doliczonym czasie gry strzela zwycięskiego gola dla Wolfsburga ze Stuttgartem (2:1), więc walka o czwarte miejsce w Bundeslidze rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce.

85'

Bardzo niecelny strzał z dystansu Gyau'a.

85'

Bruno Nazario zmienia Strobla.

84'

Weidenfeller teraz doskonale broni strzał z dystansu Salihovicia!

83'

Nieźle rozegrany rzut wolny przez Hoffenheim, piłkę zgrywa Abraham, ale do niej już żaden z gości nie dochodzi. Kontrę gospodarzy z kolei przerywa w ostatniej chwili Beck.

81'

Zmiana w Borussii. Hofmann za Mchitarjana.

77'

Kolejne bramki: Hamburg - Bayern 1:4 (Calhanoglu - Pizarro), Gladbach - Mainz 3:1 (Kramer).

76'

Szansa dla Lewandowskiego, ale Polak w polu karnym kiksuje i piłka opuszcza boisko. Zmiana w Borussii. Aubameyang za Reusa.

73'

Świetna akcja Hoffenheim, ale Firmino w ostatniej chwili został zablokowany przez Piszczka.

72'

Lewandowski po podaniu Jojicia był chyba faulowany w polu karnym przez rywala, ale sędzia orzekł inaczej. Upiekło się Sebastianowi Rudemu.

70'

Trzeci gol dla Bayernu w Hamburgu. 0:3, na listę strzelców wpisuje się Gotze, ale nie ma hattricka, bo druga bramka została przypisana Mullerowi (być może jakiś błąd na stronie z wynikami).

67'

Odpowiedź Borussii, jednak plasowane uderzenie Jojicia spokojnie broni Grahl.

67'

Obrońca gości oddał potężny strzał z 35 metrów, a lecąca w środek bramki piłka przełamała ręce Weidenfellera! Hoffenheim zmniejsza straty po fatalnym błędzie bramkarza BVB.

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Niklas Sule!

65'

Dośrodkowanie w pole karne, gdzie piłkę uderza głową Piszczek, ale w sam środek bramki, w ręce Grahla.

64'

Padają bramki, padają. Stuttgart - Wolfsburg 1:1 (Gentner), Freiburg - Schalke 0:2 (Huntelaar), Gladbach - Mainz 2:1 (Choupo-Moting)

62'

Jest kontrowersja. Bardzo ostro potraktował Sokratis w polu karnym Vollanda, ale sędzia uznał, że Grek trafił w piłkę.

61'

Druga zmiana w zespole gości. Gyau za Polanskiego.

61'

Uderzenie głową Lewandowskiego mija bramkę Hoffenheim.

60'

Raz jeszcze Grosskreutz, raz jeszcze technicznie i tym razem Grahl odbija piłkę!

59'

Kapitalna szansa Grosskreutza, który technicznym strzałem posyła piłkę centymetry obok słupka!!!

58'

Gospodarze spokojnie kontrolują boiskowe wydarzenia, a my wciąż czekamy na bramkę Roberta Lewandowskiego w ostatnim meczu w barwach Borussii na Signal Iduna Park.

55'

Drugi gol Gotze i Hamburg przegrywa z Bayernem już 0:2. Tymczasem w Dortmundzie dobre podanie na wolne pole otrzymał Volland, ale uderzył bardzo niecelnie.

54'

Zmiana w Hoffenheim. Schodzi Elyounoussi, wchodzi Salihović.

53'

Spore zamieszanie w polu karnym Hoffenheim,ale ani Reus, ani Mchitarjan nie potrafili oddać strzału na bramkę Grahla.

52'

Kolejne gole padają już po przerwie. Werder - Hertha 1:0 (Hunt), Nurnberg - Hannover 0:2 (Schmiedebach), Gladbach - Mainz 2:0.

51'

Borussia - Hoffenheim

50'

Fatalny strzał Vollanda. Wysoko w trybuny.

49'

Teraz z kolei jest faul na Johnsonie tuż przed polem karnym Borussii. Może być ciekawie.

47'

Rzut rożny dla gości po akcji Elyounoussiego.

46'

Gramy!

16:33

Piłkarze obu drużyn już wracają na murawę Signal Iduna Park.

16:21

Wyniki do przerwy wszystkich pozostałych meczów tej kolejki Bundesligi: Eintracht B - Augsburg 0:0, Werder - Hertha 0:0, Eintracht F. - Bayer 0:2, Freiburg - Schalke 0:1, Hamburg - Bayern 0:1, Borussia M. - Mainz 1:0, Nurnberg - Hannover 0:1, Stuttgart - Wolfsburg 0:1. Przy takich wynikach czwarte miejsce utrzyma Bayer Leverkusen, w strefie spadkowej wciąż będą Eintracht Brunszwik i FC Nurnberg.

16:20

Borussia źle zaczęła ten mecz, ale potem przejęła kontrolę nad pojedynkiem i zdobyła trzy gole, dzięki czemu prowadzi 3:1. Szkoda, że żaden z goli nie padł łupem Roberta Lewandowskiego.

45'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Świetne podanie do Schmelzera, ten szukał w polu karnym niepilnowanego Lewandowskiego, ale piłka nie dotarła do Polaka!

43'

42'

Teraz Volland złapany na spalonym.

41'

Błąd Weidenfellera, który wypuścił piłkę z rąk po centrze Becka, ale zdaniem sędziego faulował go Volland.

40'

Gra wznowiona, Grahl dokończy przynajmniej pierwszą połowę.

40'

Bayer Leverkusen za sprawą Cana podwyższa prowadzenie we Frankfurcie (2:0).

39'

Rezerwowy golkiper gości, Alexander Stolz, już przygotowany do gry, ale chyba Grahl się pozbiera.

36'

Bardzo groźne zderzenie Mchitarjana z Grahlem! Bramkarz Hoffenheim padł nieprzytomny na murawę!

36'

Kolejny strzał na bramkę Hoffenheim, ale tym razem dobrze interweniuje Grahl.

34'

Po rzucie wolnym dla Borussii w polu karnym rywala zrobiło się zamieszanie, do bezpańskiej piłki dopada Piszczek i pięknym strzałem z powietrza podwyższa wynik meczu! 3:1!

34'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Łukasz Piszczek!!!

33'

Bramka Gotze i Bayern prowadzi w Hamburgu 1:0. Gospodarze mają powód do obaw.

32'

Kartka dla Polanskiego za faul w środku pola.

32'

Reus dostał prostopadłą piłkę w pole karne i dośrodkował idealnie na głowę wchodzącego Mchitarjana! Obrona gości zupełnie się pogubiła, a Ormianin ze spokojem pokonuje Grahla! 2:1!

32'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Henrich Mchitarjan!

29'

Indywidualna akcja wychowanka BVB zakończona bardzo precyzyjnym strzałem zza szesnastki! Remis!

29'

GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Kevin Grosskreutz!

28'

Borussia Dortmund - Hoffenheim

28'

Mogło być 0:2! Elyounoussi oddał groźny strzał zza pola karnego, który o centymetry minął bramkę Borussii!

26'

Kolejne ważne gole: Moenchengladbach - Mainz 1:0 (Stranzl), Eintracht - Bayer 0:1 (Castro). Leverkusen wraca na czwarte miejsce w tabeli.

23'

Reus na spalonym.

20'

Mchitarjan! Ormianin otrzymał podanie od Sokratisa, ale z kilkunastu metrów uderzył obok bramki!

19'

Schalke prowadzi we Freiburgu 1:0 po golu Ayhana.

18'

Uderzenie z dystansu Roberta Lewandowskiego pewnie łapie Grahl.

16'

Rożny dla Borussii, piłka wybita przed pole karne, gdzie nieczysto ją uderza Jojić.

15'

Uspokoiła się gra na Signal Iduna Park. Borussia wreszcie opanowała sytuację na boisku.

13'

Kevin de Bruyne wyprowadza Wolfsburg na prowadzenie 1:0 w Stuttgarcie. Wilki wskakują na czwarte miejsce w tabeli.

13'

Po rzucie rożnym faul w ofensywie popełnia Sokratis.

12'

Lewandowski! Polak znalazł się z piłką w polu karnym, uderzył po nogach obrońcy i omal przed bramką piłki nie sięgnął Sahin!

11'

Mogło być 1:1! Po kombinacyjnej akcji z Lewandowskim w dobrej sytuacji znalazł się Marco Reus, ale został zatrzymany przez Grahla!

10'

Początek spotkania zdecydowanie dla gości, którzy zaskoczyli Borussię intensywnością gry od pierwszych sekund.

9'

Ważny gol padł w Norymbergii. Gospodarze przegrywają z Hannoverem 0:1.

7'

Lewandowski uprzedzony w szesnastce rywala po podaniu Piszczka, a po chwili w znakomitej sytuacji znalazł się Volland, ale jej nie wykorzystał!

6'

Prawą stroną popędził Fabian Johnson i zagrał na linię 16 metra do Firmino, ten sobie ułożył piłkę i pięknym strzałem pokonał Weidenfellera! 0:1!

5'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Roberto Firmino!

2'

Już pierwsza groźna akcja gospodarzy, po której w polu karnym zostaje uprzedzony Robert Lewandowski.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

15:30

Obie drużyny wychodzą na plac gry!

15:29

Dzisiaj gra cała kolejka Bundesligi. Ciekawie jest w walce o czwarte miejsce i eliminacje Ligi Mistrzów, w których mogą wystąpić Bayer Leverkusen, Wolfsburg lub Borussia Moenchengladbach. Z kolei o miejsce w barażach (i szanse utrzymania) walczą drużyny Hamburga, FC Nurnberg i Eintrachtu Brunszwik.

15:26

Rezerwowi Hoffenheim: Alexander Stolz, Joseph Gyau, Jiloan Hamad, Sejad Salihović, Jannik Vestergaard, Kai Herdling, Bruno Nazario.

15:24

Rezerwowi Borussii: Mitchell Langerak, Erik Durm, Manuel Friedrich, Jonas Hofmann, Pierre-Emerick Aubameyang, Julian Schieber.

15:24

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu stron. W Borussii mamy Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego, a w Hoffenheim Eugena Polanskiego.

15:23

Borussia jest już pewna wicemistrzostwa Niemiec, Hoffenheim z kolei ma bezpieczne miejsce w środku tabeli, ale ten mecz i tak będzie wyjątkowy. Dlaczego? Otóż po raz ostatni na Signal Iduna Park wystąpi dzisiaj w barwach Borussii Robert Lewandowski, który latem przejdzie do Bayernu Monachium. Co więcej, Polak na pewno będzie bardzo zmotywowany do dobrej gry, jako że bardzo zaciekle z Mario Mandzukiciem walczy o tytuł króla strzelców. Obaj zawodnicy mają po 18 goli.

15:19

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 33. kolejki Bundesligi, w którym Borussia Dortmund zmierzy się na własnym stadionie z Hoffenheim.