Borussia DortmundBorussia Dortmund
1. połowa2 : 2
92'

92'

Nic to nie zmieniło. Słaba druga i świetna pierwsza połowa meczu. Remis na BayArena, za uwagę dziękuje Szymon Janczyk!

92'

Piłka meczowa dla B04. Rzut wolny z podobnego miejsca, z którego bramkę strzeliła Borussia.

91'

Oztunali dobrze dogrywał w pole karne, ale nikt nie zamknął tej wrzutki.

91'

Lewandowski schodzi z boiska nagrodzony gromkimi... gwizdami. Zastępuje go Schieber.

91'

Ostro powstrzymany Son, ale świetnie i bez faulu interweniował Sokratis.

90'

Hofmann padł w polu karnym ale nie ma mowy o jedenastce.

89'

Zabawnie skiksował Lewandowski. zwlekając ze strzałem nie trafił ostatecznie w piłkę i przewrócił się na murawę. To najlepsze podsumowanie jego dzisiejszego występu.

88'

Nadepnięty przez rywala Derdiyok leży na murawie.

86'

Dortmund atakuje, strzelał Aubameyang. Efektownie lecz nie efektywnie. Wciąż remis.

85'

W pojedynku z Piszczkiem lekkiego urazu doznał Kiessling, który prosi o zmianę. Właśnie opatrują go lekarze a na boisku pojawia się już Eren Derdiyok.

84'

Mamy też zmianę w ekipie Jurgena Kloppa. Hofmann zastępuje Jojicia.

83'

... a świetnego dziś Brandta zmienia Oztunali.

83'

Są zmiany! Rolfes zmienia Castro...

81'

Reus bardzo słabo uderzał na bramkę Leno.

80'

Boenisch ratuje Bayer po błędzie Leno, który "wypluł" uderzenie Reusa!

78'

Faulował Bender, Sahin dośrodkowuje w pole karne ale dobrze interweniuje Boenisch.

78'

Znów walczył Son, ale tym razem górą defensorzy BVB.

77'

Mamy pierwszą zmianę. Mkhitaryan zastąpiony przez Aubameyanga.

75'

Son złapany na spalonym.

74'

ALEŻ AKCJA B04! Brandt wyszedł na sam na sam z Weindenfellerem i próbował go lobować ale tym razem doświadczenie wygrało z młodzieńczym polotem!

72'

Son zszedł z piłką do środka, jego strzał został zablokowany a poprawka Hilberta pozostawia wiele do życzenia...

71'

Uderzać próbował Lewandowski, ale trafił w rywala. Toprak wybija piłkę na rzut rożny po próbie dośrodkowania Reusa.

70'

Dobre uderzenie Sona po ziemi mija bramkę o kilka centymetrów!

69'

Kontrę Dortmundu zatrzymuje Spahić.

69'

Dośrodkowanie Brandta, piłkę dobrze wybija Hummels.

67'

Sahin leży na murawie, ale dość szybko się z niej podnosi.

65'

Zwolniło nam tempo spotkania, może podniosą je szykowani do wejścia zmiennicy.

63'

Główka Kiesslinga po wrzutce Sona szybuje ponad poprzeczką.

62'

Kirch fatalnie sie pomylił zagrywając do kolegi z zespołu ale na jego szczęście piłkarze gospodarzy nie potrafili tego wykorzystać.

60'

Niebezpieczna strata Grosskreutza a strzał Sona broni Weindenfeller.

60'

Spokojnie broni Leno.

59'

Hilbert kolejny raz zatrzymuje Mkhitaryana. Zupełnie bezradny reprezentant Armenii. Mamy korner dla BVB, Reus.

56'

W ataku Aptekarze, Son w dryblingu podawał do Brandta ale piłka wraca w posiadanie gości.

54'

Z rzutu wolnego próbował Reus - bezskutecznie.

52'

Lewandowski zbyt długo trzyma piłkę przy nodze. Chwilę później fauluje go Spahić i mamy kolejną kartkę - tym razem dla Bośniaka.

50'

Zbyt mocne podanie od Bendera w kierunku Sona. Grę wznawia Weindenfeller.

50'

Boenisch do Brandta, młody Niemiec rusza z kolejną akcją Aptekarzy.

49'

Długa piłka do Roberta Lewandowskiego, który fauluje obrońcę i bardzo brzydko unika spotkania z arbitrem. Ten pokazuje mu żółtą kartkę.

19:32

Gramy! Przy piłce Brandt.

19:31

Wracamy na stadion, za chwilę rozpocznie się druga część tego niezwykłego widowiska!

46'

Do zobaczenia za 15 minut!

47'

Mkhitaryan dalekim wybiciem piłki z pola karnego wyjaśnia niebezpieczną sytuację.

46'

Zbliżamy się do końca pierwszej połowy, gra nieco zwolniła ale wciąż trwa wymiana ciosów. Son i Bayer w ataku.

44'

Warto dodać, że kolejny raz Reus nie dopuścił Roberta Lewandowskiego do strzelania jedenastki. To trochę brzydkie zachowanie kolegi z zespołu, gdy Robert walczy o koronę króla strzelców...

43'

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund

41'

Reus ! Co on zrobił?! Fatalny błąd obrońcy B04, Reus wyszedł na czystą pozycję i uderzył w nogę Leno!

39'

Pewnie wykorzystany karny! Remis!

39'

Nieomylny Hilbert tym razem się myli! Przy pojedynku z Robertem Lewandowskim Hilbert zagrał piłkę ręką. Marco Reus ustawia piłkę.

38'

37'

Brandt dośrodkował idealnie na głowę Castro, który zamienił to podanie na bramkę. Znów z dośrodkowania, tym razem jednak nie po stałym fragmencie gry.

35'

ZNÓW BAYER !!! CASTRO !!!

33'

Reus tym razem z rzutu rożnego. Tym razem w ręce Leno.

32'

Mkhitaryan znów zatrzymany przez Hilberta.

31'

Kirch poszedł za ciosem i uderzał zza pola karnego, jednak piłka odbiła się po drodze od któregoś z zawodników i nie doleciała do bramki.

30'

Kolejny gol ze stałego fragmentu gry. Dośrodkowanie Reusa na bramkę zamienia Oliver Kirch!

30'

REMIS ! KIRCH !

28'

Son wykonuje rzut rożny, kolejna dobra okazja Bayeru. Chwilę później piłka wraca do Koreańczyka, który natychmiast odgrywa do Boenischa. Ten z kolei uderza na bramkę, ale niecelnie.

27'

Goście starają się doprowadzić do remisu ale wciąż odbijają się od defensywy Aptekarzy, którzy raz po raz wychodzą z kontratakami.

25'

Tym razem to Reus został uprzedzony przez Leno.

24'

Lewandowski powstrzymany przez obrońcę i bramkarza. Jedynie korner chociaż kibice Borussii dopatrywali się rzutu karnego.

23'

Do gustu przypadła mi reklama na stadionie. Nad banerem "Opla" przed chwilą widniał cały pas reklam "Wódka Gorbaczow" :-)

22'

Lewandowski zdobył bramkę, jednak sędzia dopatrzył się wcześniej faulu na zawodniku gospodarzy i gol Polaka nie zostaje uznany.

21'

Dobra piłka od Piszczka za plecy obrońców nie znalazła adresata.

19'

Gospodarze znów nacierają. Hilbert wspomaga atak, ale nie potrafił zakończyć akcji dośrodkowaniem.

17'

Strata gości, Castro miał już piłkę przed polem karnym ale został w porę powstrzymany.

15'

Posiadanie piłki 63-37 na korzyść BVB. Strzały 5-2 na korzyść B04.

14'

Hilbert dobrze powstrzymuje Mkhitaryana, który zdołał oddać strzał jednak zbyt lekki by zagrozić bramce i piłkę łapie Leno.

13'

Szarżującego Mkhitaryana zatrzymuje Roberto Hilbert.

12'

Aut dla gości na ich połowie, grę wznawia Piszczek.

11'

Strzelec bramki, Lars Bender obchodzi jutro urodziny. Wszystkiego najlepszego! ;-)

11'

Borussia szybko bierze się do odrabiania strat ale z kolejną kontrą rusza Bayer.

9'

Korner, świetne wykonanie. Strzał głową Bendera trafił po interwencji Weindenfellera w poprzeczkę, po czym piłka wróciła do Bendera który wykorzystał tą sytuację drugim strzałem głową!

7'

GOOOOOOOOOL ! LARS BENDER !!!

7'

Dobra piłka do Kiesslinga, który z powietrza uderza wolejem ale znakomicie broni Weindenfeller!

6'

Kolejny atak Aptekarzy, znów po stronie na której gra Boenisch.

5'

Na murawie leży Bender, jednak nic nie wskazuje na to że jest to poważny uraz.

4'

Bender, kapitan Leverkusen wybija piłkę na aut. Chwilę później Boenisch uruchamia kontrę zespołu.

2'

Gospodarze na czarno, Borussia na żółto. Jednolite stroje są dzisiaj modne w Bundeslidze.

18:30

Piłkarze już na boisku, zaczynamy mecz!

18:24

Guenter Perl, arbiter dzisiejszego spotkania prowadził w tym sezonie jedno spotkanie Bayeru (wygrana w pierwszej kolejce z Freiburgiem) i dwa BVB (zwycięstwa z Werderem i Hannoverem). Na swoim koncie ma również sędziowanie w dwóch bezpośrednich starciach tych zespołów. W 2006 roku pojedynek ten wygrali gospodarze dzisiejszego spotkania (2:1) a sześć lat później rewanż wzięła Borussia (1:0).