4 : 2
FSV MainzFSV Mainz
1. połowa2 : 1
92'

Koniec spotkania na Signal Indula Park! 4:2 dla Borussii Dortmund, gole Piszczka i Lewandowskiego, świetna gra Reusa oraz zacięta walka gości!

90'

Dwie minuty doliczonego czasu.

89'

Zepsuł trochę Aubameyang - był niekryty po drugiej stronie pola karnego, jednak tak długo zwlekał ze strzałem, że zdążył zostać pokryty.

87'

Pierwsza próba Aubameyanga! Podanie za obrońców a potem strzał z ostrego kąta, jednak broni bramkarz.

84'

Gromkie brawa na Signal Iduna Park - schodzi Marco Reus, zmienia go Aubameyang,

80'

Hoffman za Jojicia.

80'

Podwójna zmiana - Grosskreutz za Mchitariana.

79'

REUS! 4:2!

79'

Ależ akcja Lewandowskiego - Reus wypuścił go z piłką, Polak minął bramkarza po czym oddał strzał na bramkę, którą strzegł... Bungert. Niemiecki obrońca wyjął piłkę ręką, co przypłacił czerwoną kartką i jedenastką dla rywali.

79'

Hummels i... słupek! Reus dośrodkowuje z rzutu wolnego, a piłka spada na głowę obrońcy BVB. Jego uderzenie mija nieruchomego bramkarza i trafia w słupek.

77'

Zmiana w drużynie gości. Schodzi Yunus Malli, natomiast na boisku pojawia się Ja-Cheol Koo.

73'

Mainz postanowił trochę zająć rywali i pograł piłką przez dłuższą chwilę.

16:57

To nie jest dobry mecz arbitra. Wydaje się, że powinien być karny po faulu na Lewandowskim, teraz arbiter kontrowersyjnie ocenił zamieszanie w polu karnym.

70'

Zamieszanie w jedenastce Mainz! Dośrodkowanie z rzutu rożnego głową kieruje do bramki... obrońca gości. Trafia w rękę Okazakiego, po czym wszystko przerywa sędzia, dyktując... wolny dla Mainz.

65'

Ależ atakuje Borussia, Lewandowski próbował, ale nie udało się zdobyć drugiego trafienia.

62'

Pada w polu karnym Lewandowski, będzie karny... jednak nie. Dość kontrowersyjna decyzja sędziego.

59'

Ekspresowa odpowiedź Borussii - Piszczek dobrze odnalazł się przy dośrodkowaniu i głową zdobył prowadzenie dla swojej ekipy.

57'

SZYBKA ODPOWIEDŹ! 3:2!

56'

Ogromny błąd Nuri Sahina! Fatalnie zachował się turecki piłkarz w polu karnym, chcąc podać piłkę do bramkarza, a trafiając nią w nogi szukającego błędu rywala Okazakiego. Ten nie miał problemów z zamianą prezentu na gola.

54'

2:2! Okazaki!

46'

Schodzi Bell, wchodzi Parker.

46'

Schodzi Moritz, wchodzi Saller.

46'

Rozpoczynamy drugie 45 minut!

46'

Koniec połowy! Dwa rykoszety decydowały o bramkach w pierwszej połowie, do tego gol Lewandowskiego i mamy 2:1 dla BVB. Czy Mainz odrobi straty po przerwie?

41'

Strzela Lewandowski, ale niestety kompletnie niecelnie.

38'

Za ostro wszedł Okazaki - zaatakował rywala wyprostowaną nogą.

38'

Piłkę po wrzutce przejmuje obrońca, jednak dopada go Jojić i odbiera futbolówkę. Kolejna wrzutka i uderzenie głową mija bramkę.

37'

Jojić próbę dośrodkowania kończy na obrońcy - mamy rzut rożny.

36'

Reus! Dobre podanie od Piszczka na jedenasty metr, jednak strzał Reusa mija lewy słupek.

35'

Dobra próba z dystansu Malliego, niestety piłka przelatuje nieco ponad poprzeczką.

33'

Wściekły Klopp - trener nie jest zadowolony z postawy swoich graczy, nerwowe zachowanie na linii bocznej.

28'

Moritz fantastycznie zakręcił rywalami na ich połowie. 1, 2 i 3 zawodników ograł niemiecki pomocnik. Uśmiech na ustach Kloppa tylko potwierdza uznanie dla umiejętności rywala BVB.

25'

Korner dla BVB.

24'

Bardzo blisko był Choupo-Moting! Wystarczyło głową skierować piłkę do siatki po ładnej akcji zespołu, niestety, futbolówka poleciała nad poprzeczką.

21'

Prostopadłe podanie otrzymuje Lewandowski, rusza w pole karne i spotyka się z interwencją Kariusa. Nie ma mowy o rzucie karnym.

21'

Borussia - Mainz

19'

Błąd bramkarza, który zbyt wcześnie rzucił się, chcąc zasłonić bramkę przez biegnącym przez pole karne Lewandowskim. Polak nie miał problemu ze strzałem na pustą bramkę.

18'

To nie trwało długo - 2:1 BVB!

16'

Kolejna świetna akcja BVB - piłkę bardzo dobrze rozprowadzał Reus, jednak na koniec strzał bardzo zepsuł Piszczek, kiksując w trybuny.

14'

OKAZAKI! 1:1, ponownie sprawę załatwił rykoszet! Tym razem wyjątkowo zawalił Hummels, który zmienił tor lotu piłki, która nie leciała nawet w bramkę!

12'

Strzał Mchitariana leci obok słupka, bramkarz jednak decyduje się mimo to interweniować - korner dla BVB.

9'

Dobra kontra Borussii, jednak Jojić na ofsajdzie.

8'

Jojić próbował dopaść zbyt szybkie podanie prostopadłe w pole karne. Nie udało się i piłkarz ratował się wślizgiem, uderzając bramkarza.

6'

GOL! Jojić strzela z przedpola, po czym piłka zmienia kierunek lotu od Kircha, wpadając do pustej bramki!

4'

Reus wystartował z kontrą po czym poczekał by wypuścić Mchitariana, który wywalczył rzut rożny dla Borussii.

4'

Rożny dla Mainz.

3'

Przepraszam - jednak bramkę gospodarzy uratował słupek!

2'

Rzut wolny dla Dortmundu - strzał z 20. metru wybija Karius.

1'

Zaczynamy spotkanie w Dortmundzie!

0'

Bardzo zdecydowanie zaczęła Borussia - seria podań i chwila kombinacyjnej gry zakończona strzałem sprzed pola karnego Nuri Sahina.

15:30

Piłkarze są już na murawie, sędzia rzucił monetą i czekamy na pierwszy gwizdek!

15:25

Spotkanie sędziować będzie Markus Schmidt. Jego aktywność w ostatnich 5 spotkaniach to 14 żółtych kartek i jedna czerwona.

15:01

Ławka: Kresić, Svensson, Saller, Koo, Soto, Fahti, Parker.

15:00

Mainz: Karius, Pospech, Noveski, Geis, Moritz, Choupo-Moting, Malli, Bell, Diaz, Okazaki, Bungert.

15:00

Ławka: Alomerovic, Friedrich, Hofmann, Aubameyang, Großkreutz, Schieber, Sarr.

14:59

BVB: Langerak, Piszczek, Sokratis, Hummels, Durm, Kirch, Sahin, Jojic, Reus, Mkhitaryan, Lewandowski.

14:59

W Borussii brakuje kilku kontuzjowanych zawodników. Przed dzisiejszym spotkaniem wypadł Roman Weidenfeller, w związku z czym w bramce zobaczymy Mitchella Langeraka.