Borussia DortmundBorussia Dortmund
93'

Koniec meczu. Borussia Dortmund ograła Bayern na Allianz Arena aż 3:0.

91'

Rafinha wyrzucony z boiska przez sędziego. Brazylijczyk ukarany za niesportowe zachowanie - przepychanki z Mkhitaryanem.

91'

Borussia odpłaciła się dziś Bayernowi. W rundzie jesiennej BVB doznała dotkliwej porażki u siebie. Monachijczycy nie dali miejscowym szans i ograli ich na Signal Iduna Park 3:0. Wszystkie trzy gole padły w drugiej części meczu, na listę strzelców wpisali się Götze, Robben i Müller.

90'

Ależ szansę zmarnowali piłkarze FCB. Strzał Goetze obronił Weidenfeller.

88'

Korner zmarnowany. Akcję rozpocznie FCB.

87'

Strzał Lewandowskiego został zablokowany, piłka wyszła za linię końcową. Będzie rzut rożny.

84'

Felix Zwayer nie uznał bramki dla Bayernu. Piłkę do siatki skierował Mandżukić, jednak sędzia uznał, że był na spalonym.

83'

Żółta kartka dla Henrika Mkhitaryana.

81'

Toni Kroos zobaczył żółtą kartkę.

77'

Boisko opuścił właśnie Pierre-Emerick Aubameyang. Pozostawił po sobie dobre wrażenie.

75'

Bayern jakby się ożywił. Jednak teraz zagrać może co najwyżej o honor.

73'

Oraz ofensywie gospodarzy.

72'

Zmiana w defensywie gości.

66'

Lewandowski dostał od Kloppa okazję do powiększenia dorobku bramkowego. Do tej pory zgromadził tyle samo goli, co grający w drużynie przeciwnej Mario Mandżukić. 17.

64'

Kapitalne zawody Henrika Mkhitaryana.

63'

Na boisku pojawił się Robert Lewandowski.

61'

Kolejna zmiana w Bayernie. Z placu zszedł Ribery. W jego miejsce na murawie zameldował się Mueller.

60'

Strzelec ostatniej bramki został ukarany za głupotę przez sędziego.

56'

Jonas Hofmann wpisał się na listę strzelców! Nokaut.Poważny błąd w obronie FCB. Dwaj zawodnicy BVB wyszli sam na sam z Readerem.

50'

Czternasta bramka Reusa w sezonie ligowym! Akcję rozpoczął Mkhitaryan, który dograł do Aubameyanga a ten obsłużył Reusa.

49'

Dla Lukasa Readera to debiut na poziomie Bundesligi. Do FCB trafił z tego samego zespołu, co etatowy bramkarz Bawarczyków - Manuel Neuer. Z FC Schalke 04.

46'

Piłkarze zaczęli drugą polewę meczu.

0'

Pierwsza zmiana. Pep Guardiola zmienił bramkarza!

19:23

Na Allianz Arena w Monachium minimalnie prowadzi Borussia Dortmund. Choć Bayern deklasuje rywali pod względem posiadania piłki (69%) nie przekłada to się jakoś specjalnie na sytuacje bramkowe.

45'

Felix Zwayer nie doliczył ani sekundy. Zakończył pierwszą połowę.

44'

Mandżukić uderzył niekonwencjonalnie z pierwszej piłki. Bardzo celnie trafił w stojącego na środku bramki Weidenfellera.

41'

Robben nie wykorzystał okazji z rzutu wolnego. Strzał trafił w mur.

41'

Riberyzostał sfaulowany przez Reusa. Niemiec nie zobaczył kartki, ale sprokurował groźną sytuację dla przeciwników.

39'

31'

Reus ładnie poradził sobie z Dante, przerzucając nad nim piłkę. Ten zemścił się faulem.

28'

Strata bramki nie podziała na razie zbyt mobilizująco na gospodarzy.

21'

Wyście za linię autową - Durm - Aubameyang - Reus - Mkhitaryan - siatka zawieszona w bramce Neuera. Taką drogę przebyła futbolówka przy bramkowej akcji Borussii.

20'

GOL dla BVB! Mkhitaryan umieścił piłkę w bramce po dograniu Reusa.

20'

Zawodnicy FCB zdecydowali się rozegrać rzut rożny po ziemi. Piłka trafiła do Goetze, ten oddał strzał z pierwszej piłki. Został jednak zablokowany.

19'

Jakby to powiedział Dariusz Tuzimek - niemiecka tiki-taka trwa w najlepsze.

16'

Analogiczną sytuacje zmarnowało także BVB. Piłkarze Kloppa zdecydowali się na wrzutkę, gra została jednak przerwana przez faul w ataku Papastathopoulosa.

15'

Wolny dla FCB z 30 metrów przestrzelony przez Alabę. Nie było to jednak wielkie pudło.

11'

Aubameyang uciekł Martinezowi, ten zdecydował się sprowadzić napastnika BVB do parteru ciągnąc go za koszulkę.

8'

Ribery podał przed polem karnym Alabie. Ten w dobrej sytuacji do strzału jednak zbyt długo zwlekał i został wzięty w "kanapę" przez dwóch graczy BVB.

7'

Robben podał prostopadle do Goetze. Sędzia odgwizdał spalonego. Jeśli był to na naprawdę minimalny.

18:32

Felix Zwayer daje sygnał do rozpoczęcia spotkania. Kopnięcie piłkarza FCB rozpoczyna dzisiejszy klasyk.

18:29

Zawodnicy już w tunelu, za chwilę wyjdą na murawę.

18:21

- Przez ostatni miesiąc graliśmy po trzy mecze w tygodniu, więc teraz muszę dokładnie przeanalizować sytuację i zorientować się, na ile potrzebne są rotacje. Na pewno niczego nie odpuścimy - rzekł Klopp. Jak powiedział, tak zrobił Robert Lewandowski rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

18:17

Bayern mistrzowski tytuł ma już w kieszeni, Borussia za to, nadal rywalizuje o drugie miejsce. Tytułu wicemistrzowskiego nie może być pewna, tym bardziej, iż Schalke wygrało 2:0 wczorajszy mecz z Eintrachtem i ma już 58 punktów na koncie. Tyle samo co w tym momencie BVB.

18:15

Dzisiejszy mecz będzie spotkaniem nr 104 w historii starć tych klubów. 90 z nich odbyło się w ramach rywalizacji w Bundeslidze. Więcej, bo 47 razy (39 w lidze) wygrywali piłkarze Bayernu, 29 (28 w lidze) razy padł remis a 27-krotnie (22 w lidze) górą byli zawodnicy Borussii. W rundzie jesiennej BVB doznała dotkliwej porażki u siebie. Monachijczycy nie dali miejscowym szans i ograli ich na Signal Iduna Park 3:0. Wszystkie trzy gole padły w drugiej części meczu, na listę strzelców wpisali się Götze, Robben i Müller.

18:15

Na ławce rezerwowych znaleźli się dzisiaj zarówno Robert Lewandowski jak i Łukasz Piszczek.

18:10

Ławka rezerwowych Borussii: Langerak, Kirch, Friedrich, Jojić, Piszczek, Schieber, Lewandowski

18:05

Ławka rezerwowych Bayernu: Van Buyten, Boateng, Reade, Hoebjoerg, Kroos, Mueller, Pizarro

18:03

Zapraszamy na relację na żywo ze hitowego starcia 30. kolejki Bundesligi, w którym Bayern Monachium zmierzy się z Borussią Dortmund. Na pięć kolejek przed końcem sezonu Bayern ma 78 punktów, o 20 więcej od BVB i ma już tytuł w kieszeni, jednak mecze z Borussią są w ostatnich latach dla Bawarczyków wyjątkowo prestiżowe.