0 : 0
Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
92'

92'

Sędzia Meyer gwiżdże dziś po raz ostatni. Na Signal Iduna Park Borussia remisuje z Schalke 0:0 w 144 Derbach Zagłębia Ruhry! Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk, do zobaczenia podczas kolejnych relacji na Ekstraklasa.net!

90'

Dwie minuty nadziei dla Borussii na powiększenie przewagi nad trzecim w tabeli Schalke.

89'

Słabo wykonany korner, ale pozostajemy z akcją pod polem karnym S04.

88'

Aubameyang próbował dogrywać w pole karne - znów świetnie interweniował bramkarz Schalke.

88'

Ładny strzał zza pola karnego w wykonaniu piłkarza BVB ląduje wprost w rękach Faehrmanna. Doskonale broni dziś golkiper Schalke!

86'

Klopp stawia wszystko na jedną kartę. Grosskreutz out, Schieber in.

85'

Faul w środkowej strefie i mamy czas na kolejną zmianę w Schalke. Goretzka schodzi, zastępuje go Obasi.

83'

Schalke nie zagroziło bramce Weindenfellera.

82'

Borussia próbowała zagrozić bramce Faehrmanna. Tymczasem akcja przeniosła się już pod drugą bramkę gdzie korner maja goście.

80'

Pierwsza akcja Aubameyanga, którą kończył Reus. Niemiec wpadł w pole karne i próbował wymusić odgwizdanie jedenastki - bezskutecznie.

80'

Aubameyang będzie walczył o bramkę w ostatnich minutach. Zastąpił Mkhitaryana.

79'

Max Meyer opuszcza plac gry. Piłkarz Schalke zagrał bardzo słabo. Za niego melduje się Anthony Annan.

77'

Dobrze spisują się dziś w obronie gospodarze, ciężko przetransportować piłkę w okolice szesnastki Borussii.

75'

...i Kevin-Prince Boateng.

74'

Dwóch piłkarzy S04 obejrzało przed chwilą żółte kartki - Kaan Ayhan...

72'

MKHITARYAN!!! CO ON ZROBIŁ?! Fantastyczne zagranie Reusa do reprezentanta Armenii, który w doskonałej sytuacji uderza obok bramki bezradnie interweniującego Faehrmanna... Klopp rzuca się przy linii bocznej ze złości

70'

Reus próbował dryblingu - bezskutecznie, ale chwilę później piłka ponownie trafia do piłkarzy gospodarzy. Borussia przeważa ale nie potrafi tego wykorzystać.

68'

Kapitalna parada golkipera Schalke po strzale głową Reusa!

66'

Kontra BVB, Lewandowski wychodzi na sam na sam, próbuje mijać bramkarza - nieskutecznie! Stuprocentowa okazja Borussii!

64'

Słaba centra w pole karne Borussii, chwilę później S04 odzyskuje piłkę na połowie rywala i mamy wrzut z autu tuż przy linii końcowej.

63'

Atak Draxlera zatrzymany przez obrońców gospodarzy.

59'

Błąd obrońców Schalke, Reus wywalczył rzut rożny.

59'

Gooooola nie ma! Idealna piłka spada na głowę Neustädtera, który uderza wprost w Weindenfellera!

57'

Goretzka faulowany przez Hummelsa bez piłki, obrońca BVB dostaje żółtą kartkę jednak nie zgadza się z decyzją arbitra.

56'

Reus, faul taktyczny.

55'

Kolejny raz faulowany Lewandowski. Borussia utrzymuje się przy piłce w środkowej strefie boiska.

54'

Schalke zupełnie zgasło w drugiej połowie. Bramka dla gospodarzy wisi w powietrzu.

53'

ALEŻ SZANSA! Strzał Durma daleki od celu, jednak bliski strącenia piłki był Lewandowski, to mogło być 1:0!

52'

Świetna szansa BVB, znów zabrakło szczęścia. Piłkarz gospodarzy złapany na spalonym.

51'

Faulowany Durm, będzie dobra okazja dla BVB.

48'

Reus nie zdążył do piłki zagrywanej w pole karne.

21:06

Wracamy na Signal Iduna Park, piłka znów w grze!

46'

Draxler odstawia Piszczka w pojedynku biegowym ale na miejscu był Hummels. Koniec pierwszej połowy, bez bramek na Signal Iduna Park. Do zobaczenia za kwadrans!

46'

REUS!!! Zmarnowana okazja Niemca, Faehrmann broni w sytuacji sam na sam!!! Reus oddaje strzał schodząc z lewego skrzydła do środka boiska to powinno być 1:0!

45'

Brzydko faulowany Lewandowski, jednak obyło się bez kartki.

44'

Defensywa BVB stanowi dobrą zaporę przed Schalke. Draxler z Kolasinacem myśląc jak przebić się przez ten mur stracili piłkę.

43'

Od kilku minut częściej atakują piłkarze gospodarzy. Znów próbował Mkhitaryan a chwilę wcześniej Hummels miał dobrą sytuację po zamieszaniu w polu karnym.

39'

Borussia - SchalkeBorussia - Schalke

38'

Fatalne dośrodkowanie Piszczka, szkoda bo akcja zapowiadała się ciekawie.

35'

Goretzka chciał "rozklepać" z kolegą z zespołu ale obrońcy Borussii w porę zażegnali niebezpieczeństwo odbierając futbolówkę.

35'

Wrzut z autu dla Schalke, piłka rzucana na głowę Huntelaara ląduje w rękawicach golkipera BVB.

34'

Lewandowski uprzedzony przez defensora Schalke, to powinno być 1:0! Świetna interwencja bodajże Matipa!

32'

Świetna akcja BVB! Lewandowski uruchomił lewe skrzydło, stamtąd piłka trafia do Mkhitaryana, który uderza zza pola karnego! Dobra interwencja Faehrmanna przynosi gospodarzom jedynie rzut rożny po którym z kolei szczęścia strzałem z dystansu szukał Reus. Nieskutecznie.

31'

Borussia - Schalke

30'

Dobra interwencja na przedpolu Ralfa Faehrmanna zażegnuje niebezpieczeństwo.

29'

Jeszcze brzydziej faulowany Reus. Pierwsza kartka dla piłkarza S04, ukarany nią został Draxler.

29'

Brzydko faulowany Lewandowski, rzut wolny z okolic czterdziestego metra.

28'

Każdy faul piłkarzy Schalke wywołuje niesamowitą falę gwizdów dochodzących z trybun. Na murawie tym razem leżał Sahin.

26'

Atmosfera się zaogniła! Dochodzi do przepychanek między piłkarzami obydwu zespołów po starciu Draxlera i Piszczka. Niemiec miał pretensje do leżącego na murawie Polaka. Meyer szybko zażegnał konflikt.

24'

Marco Reus jest pierwszym zawodnikiem ukaranym żółtą kartką w dzisiejszym spotkaniu.

24'

Znów atakuje Borussia, znów Mkhitaryan. Strzał reprezentanta Armenii zablokował Ayhan.

22'

Lewandowski faulował w ataku.

22'

Tym razem z okolic połowy boiska piłkę w pole karne dogrywali piłkarze Schalke. Wprost w ręce Weindenfellera.

20'

Mkhitaryan ruszył z kontratakiem, po chwili odegrał do "Lewego", który zgubił futbolówkę w dryblingu.

20'

Było groźnie! Świetnie wykonany rzut wolny z okolic połowy boiska mógł przynieść bramkę dla gospodarzy. Najpierw jednak piłkarze Borussii minęli się z piłką a potem niecelnie główkował Kehl!

19'

Dwie próby dośrodkowania Łukasza Piszczka. Pierwsza, lepsza, została zablokowana przez zawodnika Schalke, druga nie doleciała do szesnastki gości.

17'

Juergen Klopp wydaje się być spokojny, za to Jens Keller co chwilę wydaje swoim piłkarzom polecenia przy bocznej linii boiska.

16'

Mkhitarian szarżuje lewą stroną boiska, zatrzymał go zawodnik Schalke. Zdawało się, że piłka wyjdzie poza końcową linię boiska jednak goście zawalczyli i mamy jedynie aut dla gospodarzy.

13'

Świetna akcja Draxlera i Kolasinaca zakończona wybyciem futbolówki przez defensora BVB.

12'

Chwila spokojnej gry w środku pola, z autu grę wznawiają piłkarze z Gelsenkirchen.

9'

Rzut wolny dla S04, dośrodkowanie w pole karne strzałem kończy Ayhan. Piłka opuszcza plac gry i mamy rzut rożny dla gości.

9'

Goretzka próbował strzelać zza szesnastki, jego uderzenie pewnie łapie Weindenfeller.

8'

Dwie okazje dla gospodarzy, najpierw Reus dogrywał do Lewandowskiego, który minął się z piłką a chwilę później Grosskreutz uderzał zza pola karnego - wprost w ręce bramkarza.

7'

Pierwsza szansa Borussii, po rajdzie lewą flanką piłka trafia do Lewandowskiego, jednak Polak w trudnej sytuacji nie skierował jej do bramki.

5'

Matip do skrzydła, Kolasinac mija Piszczka i wykłada piłkę Huntelarowi, który jednak posyła ją wysoko ponad bramką!

4'

Fani Borussii żywiołowo dopingują od pierwszych minut spotkania. Kibice są dziś dużym atutem po stronie gospodarzy.

4'

Od pierwszych minut zaciekła walka na boisku. Na murawie leży jeden z zawodników Schalke co nie podoba się fanom BVB.

20:02

Rozpoczynamy 144 Derby Zagłębia Ruhry!

19:59

Arbiter dzisiejszego spotkania - Florian Meyer, prowadził już w swojej karierze spotkanie pomiędzy Borussią a Schalke na Signal Iduna Park. 26 listopada 2011 roku Borussia pokonała S04 2:0 a bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski. W tamtym spotkaniu zagrali również Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Dziś na boisku od pierwszej minuty zobaczymy łącznie dziewięciu zawodników, którzy grali w tamtym spotkaniu. Są to : Sebastian Kehl, Roman Weindenfeller, Mats Hummels, Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Kevin Grosskreutz, Klaas-Jan Huntelaar, Joel Matip i Julian Draxler.

19:39

Natomiast po stronie Schalke, najwięcej występów w Revierderby ma na koncie Benedikt Howedes. Niemiec przeciwko BVB zagrał w dziesięciu spotkaniach w barwach Schalke. Najwięcej trafień na koncie ma Jefferson Farfan, który dziś jednak nie zagra. Peruwiańczyk w dziewięciu spotkaniach trzykrotnie pokonywał bramkarza klubu z Dortmundu.

19:29

Wśród piłkarzy z obecnej kadry BVB najwięcej występów w Derbach Zagłębia Ruhry ma na koncie Roman Weindenfeller. Golkiper Borussii stawał między słupkami w Revierderbach 22-krotnie. Czterokrotnie został ukarany żółtą kartką.

Natomiast najwięcej bramek strzelonych lokalnemu rywali ma na koncie Robert Lewandowski. Polak w dziewięciu spotkaniach przeciwko S04 pokonywał golkipera rywala czterokrotnie.

19:18

Ławka rezerwowych Schalke: Hildebrand, Erdmann, Sobottka, Annan, Max, Obasi, Szalai

Nieobecni: Aogo, Felipe Santana, Fuchs, Höwedes, Kirchhoff, K. Papadopoulos, Uchida, Clemens, Höger, Klingenburg, Farfan

19:14

Ławka rezerwowych Borussii: Langerak, M. Friedrich, Kirch, Jojić, Aubameyang, Schieber

Nieobecni: Schmelzer, Subotic, S. Bender, Błaszczykowski, Gündogan

19:10

@Klaj

Mecz można obejrzeć przez internet, na Eurosport Player.

19:09

Signal Iduna Park - stadion klubu z Dortmundu częściej przynosił szczęście gospodarzom. W 41 meczach rozegranych na tym stadionie, 18-krotnie zwyciężali gospodarze, jedenaście spotkań kończyło się zwycięstwem Schalke a 12-krotnie padał remis. Piłkarze Borussii zdobyli 72 bramki, zaś goście trafiali do siatki rywala 46 razy. Jakim wynikiem zakończy się dzisiejsze spotkanie? Zapraszamy do typowania w komentarzach!

revierderby

18:55

Dziś o 20:00 rozegrane zostaną 144 Derby Zagłębia Ruhry! Na Signal Iduna Park w Dortmundzie piłkarze Borussii powalczą o pięćdziesiąte zwycięstwo w tym prestiżowym meczu. Jeśli chodzi o spotkania rozegrane w Bundeslidze, gospodarze dzisiejszego spotkania mają o jedno zwycięstwo więcej od gości z Gelsenkirchen. Obydwa zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej spotkały się ze sobą 83 razy. 30-krotnie trzy punkty zapisywane były na konto BVB, 29-krotnie zwyciężało Schalke a w 24 meczach padł remis. Bilans bramkowy to 129:119 na korzyść Borussi.