1 : 2
WikimediaBorussia M'Gladbach
1. połowa0 : 2
17:23

Gościom udało się po przerwie obronić przewagę zdobytą w drugiej połowie, nawet mimo czerwonej kartki dla Nordtveita. Moenchengladbach zasłużenie zdobywa trzy punkty i przerywa serię dziewięciu meczów bez zwycięstwa. Słaby mecz dwóch Polaków, Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka, a w dodatku ten drugi opuścił plac gry z kontuzją. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec! Borussia Dortmund - Borussia Moenchengladbach 1:2!

93'

Schieber! Po dośrodkowaniu Duckscha napastnik BVB uderza głową minimalnie obok bramki!

93'

Minuta do końca.

92'

Jurgen Klopp jeszcze odesłany na trybuny za zbyt impulsywną reakcję.

91'

Szybko gospodarze przejęli piłkę i konstruują kolejny atak.

90'

Cztery minuty doliczone do tego meczu, a goście mają rzut rożny.

90'

Ter Stegen pewnie łapie piłkę po długiej piłce zagranej w jego pole karne.

89'

Brouwers zmienia Raffaela.

88'

Bramka nieuznana dla BVB! Lewandowski przeszkodził w interwencji Ter Stegenowi i sędzia nie mógł uznać trafienia Duckscha.

87'

Trzy zagrania głową piłkarzy BVB w polu karnym rywala i słaby strzał Schiebera, który spokojnie łapie Ter Stegen.

86'

Znowu spalony, tym razem na nim Grosskreutz.

85'

Zamieszanie w polu karnym Gladbach i Stranzl blokuje uderzenie Duckscha.

84'

Jedna Borussia atakuje już całym zespołem, druga całą drużyną się broni. Tak to będzie wyglądało do końca.

83'

Lewandowski złapany na spalonym.

82'

Schieber za bezproduktywnego Aubameyanga w drużynie gospodarzy.

79'

Lukas Rupp w miejsce Patricka Herrmanna w zespole Gladbach.

78'

Potężne uderzenie Hummelsa z dalekiego dystansu poszybowało nieznacznie nad bramką Ter Stegena.

77'

Po rzucie rożnym bezpańska piłka spada przed pole karne do Jojicia, którego uderzenie odbija się od Korba i zaskakuje Ter Stegena! 1:2!

77'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Milos Jojić!

75'

Faul w ofensywie Duckscha.

75'

Powtórki pokazują, że rzeczywiście było zagranie ręką Daemsa, ale szczerze mówiąc nie wiem, czy na odgwizdanie jedenastki.

75'

Marx zmienia Kruse w zespole gości.

74'

Naprawdę sporą liczbą graczy atakują gospodarze. Grosskreutz został zablokowany w polu karnym, a chwilę później po strzale Duckscha gospodarze reklamowali zagranie ręką Daemsa.

71'

20 minut gry w przewadze jednego zawodnika mają gospodarze, aby zdobyć dwa gole i doprowadzić do wyrównania.

70'

I kolejny głupi faul Nordtveita! Norweg fauluje od tyłu Duckscha i w idiotyczny sposób ogląda drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę!

68'

Ter Stegen dobrze broni teraz uderzenie Milosa Jojicia.

68'

Żółta kartka dla Nordtveita za faul w środku pola.

67'

Zmiana wśród gospodarzy. Jakiejś kontuzji przywodziciela doznał Łukasz Piszczek i on opuszcza boisko. W jego miejsce Marvin Ducksch.

66'

Wreszcie płynna akcja Dortmundu zakończona strzałem z kilkunastu metrów Lewandowskiego, ale świetna interwencja Ter Stegena zapobiegła utracie gola przez gości!

66'

Dużo chaosu na murawie. Borussia Dortmund w ten sposób próbuje zmniejszyć straty, bo żadnych przemyślanych ataków nie widać.

64'

Aubameyang z rzutu wolnego uderza prosto w mur gości.

63'

Zmiana w Borussii Dortmund. Jojić za Kehla.

62'

Dwóch poszkodowanych w odstępie kilkudziesięciu sekund. Kramer oraz Lewandowski leżą na murawie, ale tylko ten pierwszy potrzebował pomocy medycznej.

61'

Żółta kartka dla Lewandowskiego za niepotrzebny faul na Arango.

61'

Kolejna akcja Gladbach! Kruse dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, piłki nie sięgnął Piszczek, a Herrmann z woleja uderzył ponad bramką!

59'

Po źle rozegranym rzucie rożnym dla gospodarzy, piłka po kilku sekundach trafia przed pole karne do Sahina, który jednak uderza na wiwat.

58'

Popędził w kontrataku z piłką Herrmann i dograł ją w pole karne do Raffaela, który jednak nie poradził sobie z jej opanowaniem i okazja na trzeciego gola spaliła na panewce.

56'

Była szansa dla Grosskreutza! Wychowanek BVB po dośrodkowaniu Aubameyanga posłał piłkę nad poprzeczką!

56'

Aubameyang z dystansu uderza prosto w ręce Ter Stegena.

54'

Niezła wrzutka Hofmanna, ale defensywa gości poradziła sobie z nią.

53'

Gospodarze wydają się bezradni. No może teraz będzie szansa, bo Schmelzer był faulowany przed linią końcową boiska przez Herrmanna.

50'

Dużo niedokładności w grze gospodarzy, którzy wyraźnie nie mają pomysłu na grę w ofensywie.

48'

Raffael! W szybkim ataku gości Brazylijczyk ograł Hummelsa, ale z ostrego kąta uderzył ponad bramką Weidenfellera!

47'

Błyskawiczna kontra Borussii, Aubameyang na wolne pole do Lewandowskiego, który został jednak zablokowany przez Domingueza.

46'

Wracamy na murawę Signal Iduna Park i rozpoczynamy drugą część gry. Obie drużyny bez zmian.

16:19

Zbiegł błyskawicznie do szatni Jurgen Klopp, co oznacza ciężką przerwę dla jego podopiecznych, którzy dzisiaj grają niemrawo w ataku, a dodatku popełniają błędy w defensywie, które pozwalają gościom wyprowadzać szybkie i skuteczne kontry. To właśnie gracze Luciena Favre'a prowadzą dzięki temu 2:0 i są blisko zdobycia trzech punktów po raz pierwszy w 2014 roku.

16:18

Borussia Dortmund - Borussia M'GladbachBorussia Dortmund - Borussia M'Gladbach

45'

Koniec pierwszej połowy! Dortmund - Moenchengladbach 0:2!

45'

Po centrze Piszczka Ter Stegen odbija piłkę na rzut rożny i po chwili łapie także dośrodkowanie z rzutu rożnego.

45'

Piszczek starał się wypuścić kontrę BVB, ale Aubameyang został zatrzymany przez Daemsa.

44'

Jeszcze jedna kontra gości i tym razem bardzo dobry w tym spotkaniu Herrmann wywalczył rzut rożny.

42'

Goście dzisiaj efektownie punktują piłkarzu Jurgena Kloppa. Po przerwie będzie żółto-czarnym niezwykle ciężko wywalczyć choćby punkt.

41'

Kolejna kontra Gladbach! Arango świetnie podał w pole karne do Kruse, ten wykorzystał bezsensowne wyjście Weidenfellera i zakręcił w jednej chwili zarówno nim, jak i Łukaszem Piszczkiem, po czym wpakował piłkę do pustej bramki! 0:2 w Dortmundzie!

40'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Max Kruse!

37'

Hofmann zdecydował się na strzał, ale piłka poszybowała dość wyraźnie obok bramki Gladbach.

37'

Hofmann brzydko faulowany przez Stranzla blisko linii bocznej pola karnego. Może być ciekawie.

35'

Na Borussii Dortmund już wiosną przełamał się HSV Hamburg, czas może i na Borussię Moenchengladbach?

33'

Już atakują gospodarze. Lewandowski z Grosskreutzem nie potrafili jednak przedrzeć się w szesnastkę przeciwnika.

32'

Szybka kontra Gladbach! Herrmann z prawego skrzydła dośrodkował idealnie przed bramkę do Raffaela, który próbował przyjmować piłkę, ale ta tak się odbiła od jego nogi, że zupełnie zaskoczyła Weidenfellera! 1:0 dla gości!

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Raffael!

30'

Chwilę później Gabończyk złapany na spalonym po dośrodkowaniu Grosskreutza. Jego strzał głową i tak nie zaskoczył Ter Stegena.

29'

Poprzeczka!!! Aubameyang po podaniu Lewandowskiego z około 16 metrów uderzył w poprzeczkę bramki Ter Stegena!

27'

Znowu było groźnie po rzucie rożnym dla Dortmundu. Zarówno strzał głową Hummelsa, jak i później uderzenie Łukasza Piszczka zostało zablokowane przez gości.

25'

Na spalonym złapany Schmelzer.

24'

Po rzucie rożnym bezpańska piłka spadła pod nogi Sahina, który jednak został ofiarnie zablokowany.

23'

Hummels! Stoper reprezentacji Niemiec niesamowicie przedarł się przez obronę rywala i wyszedł sam na sam z Ter Stegenem, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Gladbach!

22'

Wreszcie ładna akcja gospodarzy. Grosskreutz piętą do Schmelzera, ale ten nie znalazł swoim dośrodkowaniem Lewandowskiego, podobnie jak z drugiej strony płaską centrą Nuri Sahin..

21'

Przyjezdni długo utrzymują się przy piłce. Dortmund czeka na możliwość skontrowania przeciwnika.

19'

Coraz pewniej poczynają sobie piłkarze Luciena Favre'a. Herrmann z piłką zszedł ze skrzydła przed pole karne i uderzył ponad poprzeczką bramki Weidenfellera.

17'

Arango nie zrozumiał się z Kruse pod polem karnym BVB. Strata.

15'

Kopia sytuacji sprzed minuty. Korb odebrał piłkę szarżujacemu Lewandowskiemu.

13'

Lewandowski nie dał rady przedrzeć się z piłką w pole karne gości.

12'

Świetne podanie w pole karne do Herrmanna, za którym nie zdążył Piszczek. Skrzydłowy Gladbach z powietrza uderza minimalnie obok bramki!

11'

Niezła centra Arango, jednak żaden z przyjezdnych nie oddał strzału na bramkę Weidenfellera.

10'

W odpowiedzi Herrmann wywalczył rzut rożny dla gości.

10'

Piszczek płasko dośrodkował przed szesnastkę, gdzie piłka jednak nie dotarła do Lewandowskiego.

9'

Lewandowski starał się uderzyć z dystansu, jednak został zablokowany przez Domingueza.

8'

Bramkarz gości, Marc-Andre ter Stegen jest graczem, który prawdopodobnie latem za 12 milionów euro przejdzie do wielkiej Barcelony, gdzie ma zastąpić Victora Valdesa. Z uwagą będziemy się mu dzisiaj przyglądać.

6'

Pierwsza szansa dla BVB! Lewandowski wycofał piłkę przed pole karne do Hofmanna, którego mocny strzał pewnie broni Ter Stegen.

6'

Dzisiaj po kontuzji do drużyny gospodarzy wraca Robert Lewandowski. Polak pauzował przez nieco ponad tydzień z powodu urazu kolana.

4'

Duże zamieszanie w polu karnym Gladbach, Lewandowski nie sięga piłki i Dominguez ją wybija w pole.

3'

Centra Sahina, interwencja jednego z obrońców gości i tym razem będzie rzut rożny.

4'

Piszczek faulowany blisko narożnika pola gry. Rzut wolny dla gospodarzy.

2'

Oba zespoły w pierwszych sekundach spotkania spokojnie rozgrywają piłkę w szeregach obronnych.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra, Lewandowski do Hofmanna i zaczynamy!

15:31

Kapitanami obu drużyn są Filip Daems (Gladbach) oraz Sebastian Kehl (BVB). Sędzią spotkania jest z kolei Deniz Aytekin.

15:27

Obie drużyny wychodzą na murawę Signal Iduna Park.

15:18

W dzisiejszym spotkaniu nie zobaczymy wielu ważnych piłkarzy Borussii Dortmund. Z powodu urazów nie wystąpią dziś Neven Subotić, Jakub Błaszczykowski, Ilkay Gundogan, Marco Reus oraz Henrik Mchitarjan.

15:13

Rezerwowi Moenchengladbach: Heimeroth, Brouwers, Hrgota, Marx, Mlapa, Rupp, Younes.

15:12

Rezerwowi Dortmundu: Langerak, Kirch, Ducksch, Durm, Friedrich, Jojić, Schieber.

15:11

Obok przedstawiamy składy wyjściowe obu drużyn. W pierwszej jedenastce gospodarzy dwóch Polaków, Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski.

15:10

Dortmund z kolei w minionej kolejce pokonał nieznacznie na wyjeździe dołujący w tym sezonie Freiburg 1:0. Jedynego gola dla BVB strzelił Sebastian Kehl.

15:07

Ten 'fatalny początek wiosny' dla Gladbach to trzy remisy i cztery porażki w siedmiu spotkaniach. Taki bilans nie przystoi drużynie walczącej o europejskie puchary. W ostatniej kolejce Ter Stegen i spółka przegrali na własnym stadionie z drużyną Arkadiusza Milika, Augsburgiem.

15:06

Borussia Moenchengladbach, która po jesieni miała nadzieję nawet na miejsce premiujące grą w eliminacjach Ligi Mistrzów, po fatalnym początku wiosny musi starać się o jakiekolwiek puchary. Dzisiejsi goście zajmują w Bundeslidze ósme miejsce i do czwartego Leverkusen tracą już osiem punktów.

15:03

Faworytem tego spotkania są targani wieloma problemami zdrowotnymi gospodarze, którzy wiosnę mają znacznie lepszą niż ich rywale w walce o drugie miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Jurgena Kloppa zajmują obecnie lokatę tuż za dążącym pewnie po mistrzostwo Niemiec Bayernem Monachium i mają punkt przewagi nad Schalke oraz cztery nad Leverkusen.

15:02

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 25. kolejki niemieckiej Bundesligi, w którym Borussia Dortmund zmierzy się na własnym stadionie z Borussią Moenchengladbach.