Borussia DortmundBorussia Dortmund
17:25

Dziękuję już za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Do widzenia.

93'

Borussia pokonuje Freiburg po niełatwym spotkaniu. Po dobrej pierwszej połowie, w drugiej części gospodarze nie grali już tak efektownie i zdyscyplinowanie. Gaśli z każdą minutą. Borussia potrafiła to wykorzystać i dlatego wygrała ten mecz.

92'

Zmianę taktycznę przeprowadza Juergen Klopp. Friedrich za Mkhitaryana.

90'

2 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry tego meczu.

88'

Aubameyang z lewej strony wbiegł w pole karne, i znalazł się w sytuacji sam na sam. Jednak nie strzelał sam, a szukał jeszcze kolegów, którzy za nim nie nadążyli. W efekcie w dobrej sytuacji nad pustą bramką strzela Hofmann.

86'

Kehl z daleka lewą nogą, ale obok bramki.

83'

Dobre prostopadłe podanie do Aubameyanga, ale Gabończyk na spalonym.

78'

Dobry rajd Mehmediego z prawej strony. Wbiegł w pole karne, ale był zbyt samolubny i wybili mu piłkę obrońcy.

73'

Druga zmiana także w Borussii. Hofmann zmienia Schiebera.

72'

Indywidualna akcja Mehmediego, który wycofał piłkę do Fernandesa. Szwajcar jednak z daleka uderzył wysoko nad bramką.

69'

Druga zmiana we Freiburgu. Schodzi Zulechner, a zastępuje go Klaus.

65'

Roszada także w drużynie gospodarzy. Kerk zastępuje Daridę.

64'

Podanie do Aubameyanga pod polem karnym, ale odbierają mu piłkę obrońcy.

62'

Pierwsza zmiana w Borussii. Kirch za Sahina.

57'

Z lewej strony zszedł do środka Grosskreutz i oddał piłkę Kehlowi. Ten zobaczył wysuniętego bramkarza, uderzył z daleka i piłka wpadła za kołnierz Baumannowi.

57'

GOOOOOOL!!!!!!!!! KEHL

53'

Strzelał z daleka Mkhitaryan, ale spokojnie złapał Baumann.

51'

Kontra gospodarzy. Podanie w pole karne, przepuszczenie piłki przez Daridę, strzelał Mehmedi, ale trafił w obrońcę.

49'

Schmelzer do Schiebera w pole karne, ale ten drugi strzela obok bramki.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

16:22

Freiburg - BorussiaFreiburg - Borussia

16:19

Do przerwy mecz wyrównany. Bez sytuacji stuprocentowych. Na drugą połowę zapraszam po przerwie.

46'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Źle wykonany rzut wolny. Daleko obok bramki.

44'

Sokratis ukarany żółtą kartką. Zulechner minał Hummelsa i na 16. metrze faulował go Grek. Mogła być czerwona kartka bo piłkarz gospodarzy wychodził sam na sam, ale arbiter zdecydował się pokazać tylko żółtko.

42'

Przedarł się Shcieber w polu karnym, szukał jeszcze kolegów, ale niecelnie.

40'

Długie podanie Hummelsa, ale dobrze wychodzi na przedpole Baumann i łapie piłkę.

37'

Strzelał Zulechner, trafiony w rękę, w polu karnym Sokratis jednak sędzia nie wskazał na 11. metr.

35'

Akcja Freiburga. Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne i próbował strzelać Zulechner, jednak nieczysto trafił w piłkę.

32'

Faul taktyczny w środku boiska Mkhitaryana i żółta kartka dla Armeńczyka.

28'

Freiburg nastawiony na kontrę, ale na razie nie może się przedrzeć przez obronę Borussii.

24'

Wyraźnie spóźniony wślizg Fernandesa, prostą nogą atakował rywala i stąd indywidualna kara.

23'

Żółtą kartką ukarany Fernandes.

18'

Freiburg próbuje szybkich akcji, ale na razie Borussia dobrze się broni.

15'

Faulowany Mkhitaryan, tym razem daleko od bramki Freiburga. Wrzucał z wolnego Sahin, zgrywał jeszcze głową z linii końcowej jeden z jego kolegów, ale piłka ląduje w rękach Baumanna.

12'

Kontra Freiburga 4 na 3. Jednak niecelne podanie prostopadłe Schmida i piłka wychodzi poza boisko.

9'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dla Freiburga, w polu karnym, po starciu z Hummelsem padł Mehmedi. Arbiter uznał jednak, że obrońca Borussii zagrał czysto.

6'

Mkhitaryan faulowany tuż przed polem karnym. Z wolnego uderzał Sahin. Strzał bardzo precyzyjny, ale zbyt słaby i złapał piłkę Baumann.

4'

Kehl próbował 2 razy z daleka, ale obie próby trafiły w rywala.

3'

Stały fragment jednak źle wykonany.

2'

Schieber próbował lewą stroną i wywalczył rzut rożny.

1'

Rozpoczęli gospodarze.

15:23

Borussia jako wicelider jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Jej dzisiejszy rywal jest bowiem przedostatni i do ostatniej chwili będzie się bronił przed spadkiem.

15:21

W drużynie z Dortmundu w oczy rzuca się absencja Roberta Lewandowskiego. Polak zmaga się z urazem kolana, przez który nie zagrał też w meczu reprezentacji. W ekipie Juergena Kloppa zabraknie dziś też Marco Reusa.