FSV MainzFSV Mainz
22:21

Dziękuję za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Dobranoc.

22:20

Remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem. Obie drużyny zagrały dziś bez błysku ich akcje były mało dynamiczne i nie udało im się zdobyć bramek.

91'

Koniec meczu.

90'

O minutę przedłużony ten mecz.

90'

Farfan prostopadle do wbiegającego w pole karne Boatenga, ale ten drugi nie sięga piłki.

89'

Zmiana w Schalke. Szalai w miejsce Huntelaara.

88'

Soto z daleka lewą nogą, ale bardzo niecelnie.

86'

Kolasinac chciał dośrodkować, ale wyszedł mu strzał z zerowego konta, jednak broni Fahrmann.

84'

Ostatnia zmiana w Mainz. Schodzi Mueller a zastępuje go Saller.

82'

Strzelał głową Boateng po dobrym dośrodkowaniu, ale minimalnie się pomylił.

81'

Od razu też drugą zmianę robi Thomas Tuchel. Choupo-Moting zastępuje Ja-Cheol Koo.

78'

NIegroźny faul Boatenga w środku boiska. Ale to już jego 4 przewinienie i arbiter karze go żółtą kartką.

77'

Dobra okazja Mainz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Zamieszanie w polu karnym wyjaśniają obrońcy.

75'

Pierwsza zmiana także w drużynie Mainz. Za Okazakiego wchodzi Parker.

73'

Goretzka na prawą stronę do Farfana, a ten podaje do Boatenga. Reprezentant Ghany poślizgnął się przy oddawaniu strzału i uderzył niecelnie.

68'

Felipe Santana chyba zachaczał Okazakiego, ale sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia.

66'

Mueller zagrywa piłkę ręką i otrzymuje żółtą kartkę.

65'

Pierwsza zmiana w Schalke. Draxler zastępuje Meyera.

64'

Goretzka strzela w krótki róg z boku pola karnego i rzut rożny dla gospodarzy.

62'

Meyer z daleka ale obok bramki.

60'

Indywidualna akcja Muellera z prawej strony, ale wślizgiem przerywa ją Hoogland.

58'

Faul taktyczny Juniora Diaza i żółta kartka.

52'

Błąd w komunikacji w defensywie Mainz, ale nie wykorzystało tego Schalke.

50'

Farfan przejął piłkę w obronie. Odebrał mu ją Okazaki i dobrze strzelał ale łapie Fahrmann.

49'

Schalke - MainzSchalke - Mainz

48'

Akcja Mainz W polu karnym piłka krążyła od jednego do drugiego zawodnika, ale przerwał na rzut rożny jeden z defensorów gospodarzy.

46'

Druga część rozpoczęta.

21:30

Do przerwy mecz wyrównany z lekkim wskazaniem na Mainz.

46'

Koniec pierwszej połowy.

42'

Strzelał Goretzka, piłka wychodzi za bramkę, po drodze odbijając się od nóg obrońcy.

40'

Okazaki uderzal bliskiej odległości, ale miał ostry kąt i przestrzelił.

37'

Prostopadłe podanie do Muellera. Ten z końcowej linii wycofuje do Koo, ale strzał Koreańczyka zablokowany.

34'

Uderzenie Farfana z ok. 11. metrów, ale w boczną siatkę.

30'

Dobrze strzelał Okazaki. Ładnie strącił spadającą mu na czubek stopy piłkę, ale broni strzał Japończyka Fahrmann.

28'

Moritz dośrodkowuje, ale nikt nie zamknął tej wrzutki i z kontrą wychodzi Schalke.

24'

Długo na swojej połowie wymieniali podania piłkarze Mainz. W końcu próba długiego podania, ale za mocna.

19'

Soto strzelał z daleka, ale ładnie odbił piłkę Fahrmann.

17'

Schalke - Mainz

14'

Z rożnego chciał chyba wkręcać Farfan. Piłka jednak od górnej krawędzi poprzeczki wychodzi za boisko.

13'

Meyer wrzuca piłkę, wygrywa główkę z napastnikiem Pospech i rzut rożny dla gospodarzy.

11'

Po rzucie rożnym strzela głową Bell. Piłka przelatuje centymetry od prawego słupka bramki Schalke.

9'

Dośrodkowanie Farfana z rzutu wolnego. Strzela głową Santana, ale obok bramki.

4'

Kontra gości ale dośrodkowanie Pospecha zablokowane.

1'

Mecz rozpoczęty.

20:21

Jest to spotkanie dwóch czołowych drużyn Bundesligi, które walczą o puchary. Schalke jest 4. i ma 40 punktów. Natomiast Mainz jest 7. z 33. oczkami na koncie. Ekipa z Moguncji traci do Borussi Moenchengladbach 1, a do 5. w tabeli Wolfsburga zaledwie 5. punktów.