Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
20:23

Ja się już z państwem żegnam. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Dobranoc.

20:22

Bardzo dobry poziom dzisiejszego spotkania. Obie drużyny bardzo wyrównane. Obie grały odważnie, ofensywnie, ale to Schalke zdobyło dziś 3 punkty i kolejne 3 traci do swojego dzisiejszego rywala.

93'

Koniec.

90'

3 minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

89'

Dobra akcja Bayeru. Strzelał pod poprzeczkę Bender, ale w środek bramki i jego uderzenie paruje Fahrmann.

88'

Żółta kartka dla Matipa za faul.

87'

Zmiana w Leverkusen. Hegeler wchodzi za Bendera.

85'

Dośrodkowanie Fuchsa z wolnego wypiąstkował Leno. Jeszcze z drugiej strony wrzucał Boateng, ale wybijają piłkę defensorzy.

84'

Już kolejną zmianę przeprowadza Jens Keller. Na boisku pojawia się Can. Zastępuje on kompletnie niewidocznego dziś Meyera.

80'

Pierwsza zmiana w Schalke. Fuchs w miejsce Goretzki.

78'

Dobra wrzutka Boenischa z lewej strony, jednak wybita przez obrońców.

75'

Farfan z wolnego na pole karne, tam tyłem głowy piłke do bramki skierował Huntelaar.

75'

GOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! SCHALKE ZNOWU PROWADZI

73'

Świetna akcja Bayeru. Najpierw podanie do Kiesslinga, ten z pierwszej piłki prostopadle do Castro. Niemiec wyszedł sam na sam z bramkarzem, Mierzył pod poprzeczkę na długim słupku i minimalnie przestrzelił.

70'

Podanie do Kiesslinga, ten przegrywa pojedynek biegowy z Santaną, który czysto go przepycha i piłlka w rękach wychodzącego Fahrmanna

66'

Po kolejnym rzucie rożnym, piłka spadające w pole karne, trafia w kolano Felipe Santanę i zmierza wprost do bramki.

66'

GOOOOOOL!!!!!!!!!! REMIS

65'

Rzut rożny dla gospodarzy. Strzelał Boenisch głową, ale z linii piłkę wybija Santana.

63'

Dobra indywidualna akcja Farfana, ktory wbiegł w pole karne, ale powstrzymali go obrońcy. Zrobili to jednak tak niefortunnie, że wyłożyli pilkę przed pole karne, nabiegającemu Neustadterowi. Ten huknął z całej sily nad bramką.

60'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Przeprowadza ją Sami Hyypia. Zdejmuje Spahicia, który ma jakiś uraz. Na boisko wchodzi Toprak.

55'

Podanie do Kiesslinga, ten minął bramkarza, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i wybija obrońca.

50'

Żółta kartka dla Boenisch, który faulował wychodzącego na dobrą pozycję Farfana.

46'

Oba zespoły bez zmian.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

19:17

Bardzo ciekawie jak na razie na BayArena. Mecz bardzo wyrównany, a o wyniku do przerwy zadecydował indywidualny błąd Larsa Bendera. Na drugą część zapraszam za kwadrans.

46'

Koniec pierwszej części.

45'

Boenisch w pole karne ale za głęboko i łapie Fahrmann, spada na Kiesslinga.

41'

Nieudana kontra gospodarzy, przejmuje Schalke. Jednak na środku boiska Bender fauluje Goretzkę i otrzymuje żółtą kartkę.

39'

Farfan w pole karne, strzelał głową Goretzka, ale po głowie Wollscheida piłka opuszcza boisko.

37'

Hoogland w pole karne. Tam skakał Huntelaar, ale piłka musnęła tylko jego głowę i poleciała dalej.

35'

Huntelaar faulował Cana. Obaj zawodnicy mieli sobie coś do powiedzenia, małe zamieszanie na boisku, ale szybko zakończył je arbiter.

33'

Ostre starcie Goretzki z rywalem i żółta kartka dla młodego Niemca.

30'

Faulowany w środku boiska Huntelaar. Wślizgiem zaatakował go Spahić i dostaje za to żółtą kartkę.

28'

Bender na 30. metrze przed własną bramką długo rozmyślał do kogo grać. Skorzystał z tego Goretzka, który odebrał mu piłkę, pomknął w pole karne i przelobował interweniującego Leno.

28'

GOOOOOOOL!!!!!! SCHALKE

25'

Ruszył Son z piłką i od środka boiska przedostał się w okolice pola karnego. Tam po kontakcie z rywalem, Koreańczyk padł na murawę, ale wszystko odbyło się w ramach przepisów i od bramki Fahrmann.

23'

Strzela Boateng, ale jego uderzenie odbija się od nogi jednego z defensorów Bayeru i łapie piłkę Leno.

22'

Farfan w pole karne, uderzał Huntelaar z woleja, ale trafił w obrońcę.

20'

Znakomita okazja Boenischa. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie było dwóch obrońców. Jednak żaden z nich nie wybił piłki, i na długim słupku pieknym szczupakiem akcję zamykał Boenisch. Jego strzał jednak minimalnie niecelny.

18'

Teraz w końcu odpowiadają goście. Farfan dośrodkował z prawej strony. Głową dobrze strzelał Huntelaar, ale w środek bramki i piłkę spokojnie łapie Leno.

15'

Kolejna długa piłka do Sona. Koreańczyk przegrał jednak pojedynek biegowy z obrońcą i padł jeszcze w polu karnym, ale nie ma mowy o faulu.

14'

Zamieszanie w polu karnym Bayeru, po rzucie rożnym. Ostatecznie wyjaśnianią obrońcy.

13'

Długie podanie do Sona, ten źle opanował piłkę i obił ją o wychodzącego Fahrmanna.

11'

Świetna szansa gospodarzy. Dogranie Bendera z prawej strony do Kiesslinga. Ten, ładnie wbiegł na krótki słupek, ale potem z kilku metrów trafił prosto w bramkarza.

8'

Prostopadłe podanie do Gonzalo Castro, ten wychodzi sam na sam z bramkarzem i zdobywa gola, Trafienie jednak nieuznane bowiem Niemiec był na spalonym.

6'

Rzut wolny dla Schalke z ok. 25. metrów na wprost bramki. Wrzutka Farfana ląduje jednak prosto w koszyczku Leno.

4'

Przedzierał się Kolasinac lewą stroną, źle dośrodkował, ale Schalke cały czas w ataku. Akcja gości jednak bardzo chaotyczna.

1'

Rozpoczęcie meczu.

18:27

Ławka Schalke: Hildebrand, Papadopoulos, Fuchs, Ayhan, Szalai, Annan

18:24

Ławka Bayeru: Donati, Hegeler, Guardado, Toprak, Yelldel, Oeztunali, Ryu Seung-Woo

18:22

Bayer jest wiceliderem tabeli. Schalke zajmuje 4. miejsce.. Oba zespoły po dzisiejszym spotkaniu nie zmienią jednak swoich pozycji niezależnie od wyniku. Jednak dzisiejsza konfrontacja i tak jest bardzo prestiżowa, bowiem mierzą się ze sobą trzecia z czwartą drużyną poprzedniego sezonu. Oba kluby są też w 1/8 finału Ligi Mistrzów.