Borussia DortmundBorussia Dortmund
4 : 0
Eintracht FrankfurtEintracht Frankfurt
90'

KONIEC! Borussia rozbiła Eintracht 4:0 po dwóch golach Pierre-Emericka Aubameyanga, rzucie karnym Roberta Lewandowskiego i błyskawicznej bramce Milosa Jojica.

89'

Piszczek zagrywał do Sahina, ale ten nie potrafił minąc rywala i stracił piłkę.

88'

Obie ekipy spuściły z tonu i z pewnością chciałyby usłyszec już ostatni gwizdek sędziego.

86'

Eintracht nawet będąc przy piłce nie potrafi tego wykorzystac. Z taką grą równej walki z Borussią szukac na próżno.

84'

Z frustracją nie mógł sobie poradzic Stephan Schroeck i sędzia także jemu pokazuje kartonik.

84'

Marco Russ włączył się do dyskusji i także otrzymał żółty kartonik.

83'

Małe spięcie między Nuri Sahinem, a Martinem Lanigiem. Gracz Borussii ukarany żółtą kartką.

80'

Ostatnia zmiana w szeregach Borussii. Plac gry opuszcza nasz rodak,Robert Lewandowski. W jego miejsce pojawi się Julian Schieber

79'

Kevin Grosskreutz zmarnował kolejną dobrą akcję, gdyby wykorzystał od początku każdą, sam mógłby strzelic co najmniej dwa gole.

77'

Milos Jojić zdobył gola DWANAŚCIE minut po wejściu na boisko. Wielkie brawa!

75'

Piłka krąży między graczami Borussii jak po sznurku, bezradni piłkarze z Frankfurtu biegają bezradnie po murawie kompletnie nie widząc jak zatrzymac rozpędzonych dortmundczyków.

73'

Będzie 5:0? Nie, ale było blisko! Najpierw Robert Lewandowski przyjął piłkę po celnym dośrodkowaniu i strzelił na bramkę Eintrachtu, został jednak uprzedzony przez Kevina Trappa. Następnie Jonas Hofmann dobił piłkę na linii pola karnego, ale ta koniec końców nie wpadła do siatki.

71'

Jurgen Klopp dokonuje kolejnej zmiany. Boisko opuszcza bohater pierwszej połowy, Aubameyang. Zastąpi go Jonas Hoffman.

70'

Marc-Olivier Kempf ukarany żółtą kartką.

69'

Było w tej bramce trochę przypadku, ale teraz to nie istotne. Akcję rozpoczął Lewandowski, który podawał do Grosskreutza. Po strzale gracza z numerem dziewiętnaście piłka odbiła się od bramkarza Eintrachtu co wykorzystał Milos Jojic kierując ją w lewy dolny róg bramki.Kevin Trapp nawet nie drgnął.

68'

GOOOL! CO ZA WEJŚCIE JOJICA!!!!!! 4:0!!

67'

Zmiana, za Mkhitaryana wchodzi Milos Jojic.

66'

Zawodnicy Eintrachtu biegają po murawie bez pomysłu na grę. Niewielkie przebłyski i nieudane, niecelne strzały to za mało, by zdobyc nawet bramkę honorową.

64'

Constant Djakpa ładnie przyjął podanie zgłębi pola i potężnym strzałem uderzył piłkę na bramkę Romana Weidenfellera. Nie zmusił jednak golkipera Borussii do wysiłku, bowiem futbolówka nie trafiła nawet w światło bramki.

63'

Swojej szansy poszukał także kapitan zespołu, Sebastian Kehl, ale nie udało mu się zdzialac niczego pożytecznego.

61'

Henrik Mkhitaryan zauważył wychodzącego na świetną pozycję Lewandowskiego, ale koniec końców Polak nie dobiegł do dośrodkowania swojego kolegi.

59'

Pierre Aubameyang nie ma dosyc. Świetnie wszedł w pole karne Eintrachtu i dobrze odebrał celne dośrodkowanie oddając płaski strzał na bramkę. Gabończyk po raz trzeci nie pokonał jednak Kevina Trappa.

57'

Borussia nie ma zamiaru odpuścic i widac, że wynik 3:0 nie zadowala piłkarzy Kloppa.

55'

Borussia znów przed szansą! Lewandowski doskonale podawał do Kevina Grosskreutza, który wyszedł na czystą pozycję sam na sam z bramkarzem, ale przekombinował i zamiast strzelac zaczął przekładac sobie piłkę z lewej na prawą nogę, na co w porę zareagował Trapp.

54'

Pierwsza zmiana w szeregach Eintrachtu. Za Tobiasa Weisa pojawi się Stephan Schroeck.

53'

Teraz dla odmiany atakował Eintracht. Sebastian Jung doskonale okiwał rywali, ale źle ocenił swoje możliwości i strzelił wysoko ponad poprzeczką.

52'

Kapitalna akcja Borussii! Łukasz Piszcze świetnie zagrywał do Marcela Schmelzera , który z kolei strzałem głową posyła piłkę w światło bramki. Kevin Trapp z trudem piąstkuję piłkę przed siebie.

50'

Krótki raport z innych boisk. Bayern prowadzi z Freiburgiem taką samą ilością goli jak Borussia z Eintrachtem, a HSV remisuje 1:1 z Braunschweigiem i wielkimi krokami przybliża się do strefy spadkowej. Najciekawsze spotkania dzisiejszego dnia, czyli starcie Bayeru i Schalke zaplanowano na 18:30.

48'

Eintracht jest w tym momencie na kolanach i niewiele wskazuje na to, by zdołał się z nich podnieśc.

47'

Constant Djakpa złapał za koszulkę Roberta i ten padł na ziemie. Sędzia nie wahał się ani przez moment i od razu wskazał na jedenasty metr. Polak pewnie podszedł do piłki i mocnym strzałem w prawy róg pokonał Kevina Trappa.

46'

GOOOL! ROBERT LEWANDOWSKI PEWNIE EGZEKWUJE JEDENASTKĘ I MAMY 3:0!

45'

Mocny początek w wykonaniu Borussii, mamy rzut karny po faulu na Lewandowskim!

45'

Wracamy do Dortmundu po przerwie i zapraszamy na drugą połowę meczu!

16:22

Borussia zdominowała rywali, którzy w żaden sposób nie potrafili zagrozić bramce Romana Weidenfellera. Bohaterem pierwszej połowy bez wątpienia został Pierre-Emerick Aubameyang. Reprezentant Gabonu dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Czy obraz gry ulegnie zmianie w drugiej części meczu?

48'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Borussia prowadzi z Eintrachtem 2:0.

46'

Sokratis Papastathopoulos ucierpiał i nie obyło się bez pomocy medycznej.

45'

Pierwsza połowa potrwa o dwie minuty dłużej.

43'

Próba Łukasza Piszczka z dystansu zatrzymana przez Martina Laniga.

41'

Ależ blisko było Lewandowski! Kevin Grosskreutz zdołał ogra obrońców Eintrachtu i posłał dokładne podanie w kierunku Lewandowskiego. Ten już składał się do oddania strzału, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Marco Russ.

40'

Kevin Grosskreutz chciał zaskoczyc Kevina Trappa strzałem z dystansu, ale piłka powędrowała wysoko ponad poprzeczką.

39'

Jeszcze tylko kilka minut od zakończenia pierwszej połowy. Polacy w Dortmundzie muszą wziąc przykład ze Zbigniewa Bródki i odznaczyc się dziś na placu gry czymś szczególnym.

37'

Chwila nieuwagi graczy Borussii mogła kosztowac stratę bramki.

36'

Poruszając inny polski wątek, Zbigniew Bródka w Soczi wywalczył kolejny ZŁOTY medal olimpijski dla Polski!

34'

Tempo spotkania nieco spadło, ale dominacja Borussii niezmiennie od pierwszej minuty meczu jest aż nadto widoczna.

32'

Bamba Anderson wrócił na kilka minut do gry, ale ostatecznie poprosił o zmianę z powodu urazu, jakiego doznał kilka minut temu. Zastąpił go 19-letni Marc-Olivier Kempf.

31'

Pierwszy groźny strzał gości! Constant Djakpa uderzał bardzo mocno, ale czujny między słupkami Roman Weidenfeller pewnie złapał piłkę.

30'

Sokratis Papastathopoulos ofiarnie powalczył o piłkę z rywalem, ale za dużo agresji ze strony Greka nie umknęło uwadze sędziego, Rzut wolny dla Eintrachtu.

29'

Gra została wznowiona, Anderson wrócił jednak na murawę.

28'

Mamy uraz w drużynie Eintrachtu. Na boisku leży Anderson, możliwe, że konieczna będzie zmiana.

26'

Nieprzyjemnie patrzy się na nieprzemyślaną grę Eintrachtu. Borussia zdecydowanie dominuje na placu gry, a kwestią sporną pozostaje już chyba tylko fakt, iloma bramkami pokona dziś przeciwnika.

24'

Piłkarze gości nie potrafią wyjśc nawet z obrębu własnego pola karnego. Gracze Armina Veha chyba pogodzili się już z porażką.

23'

Zawodnicy Jurgena Kloppa coraz łatwiej przedostają się pod bramkę Eintrachtu, a bezradni defensorzy drużyny z Frankfurtu nie potrafią zatrzymac praktycznie żadnego z ataków rywali.

22'

Niesamowity wyczyn Aubameyanga, co za reglarnośc, gol najpierw w 10, a później 20 minucie! Gospodarze wykorzystali rzut rożny, piłka powędrowała w kierunku Friedricha, który zagrał z kolei prosto pod nogi stojącego tuż przed linią bramkową Aubameyanga! Gabończyk nie pomylił się o podwyższył wynik na 2:0!

20'

GOOOL! PONOWNIE AUBAMEYANG!!!!

19'

Kolejna świetna akcja Borussii! Schmelzer popędził lewą flanką i zagrał futbolówkę do wbiegającego w pole karne Roberta Lewandowskiego, którego strzał z trudem obronił Kevin Trapp!

18'

Lewandowski chciał popisowo okiwac w narożniku boiska Alexandra Madlunga, niestety nie udało się.

17'

Fatalna próba Martin Laniga, nie do końca wiadomo czy reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej chciał podawac czy strzelac, nieważne jednak jakie były jego zamiary, ważne, ze stracił piłkę na rzecz rywali.

15'

Kolejna akcja zapoczątkowana przez Łukasza Piszczka, reprezentant Polski z łatwością pokonał próbujących powstrzymac go rywali, ale zdecydował się na złe podanie, bowiem skierował piłkę do Lewandowskiego, a nie Grosskreutza, który znajdował się w znacznie lepszej pozycji.

14'

Goście próbują teraz długimi podaniami wyprwoadzic skuteczny atak, ale defensorzy Borussii są dziś w świetnej dyspozycji i nie łatwo będzie ich pokonac.

12'

Dzięki zdobytej bramce Borussia z pewnością będzie grała z większym spokojem. Teraz pod ostrzem noża jest Eintracht, który musi odrabiac straty.

11'

Ledwie przed momentem Mkhitaryan bliski był wyrównania, a tutaj już Aubameyang wykorzystał dobre podanie Mkhitaryana i lobem pokonał Kevina Trappa.

10'

GOL! AUBAMEYANG!!!!!

8'

Robert Lewandowski wspaniale dośrodkowywał do Henrikh Mkhitaryana, to mogło byc 1:0!

7'

Aubameyang zachwyca szybkością, ale musi popracowac nad precyzją.

6'

Pierwsze minuty spotkania upływają nam pod znakiem dominacji Borussii, która narzuca rywalom trudne warunki. Gracze z Frankfurtu nie mają żadnej swobody w rozgrywaniu akcji i nawet jeśli uda im się odebrac piłkę przeciwnikowi, nie potrafią z tym fantem niczego zrobic.

5'

Borussia coraz śmielej poczyna sobie pod bramką Trappa, Robert Lewandowski co chwila próbuje sowich sił to z lewej, to z prawej strony, na razie bezskutecznie.

4'

Świetna akcja Łukasza Piszczka, Polak dzielnie sam przebiegł z futbolówką kilka metrów, zdążył uważnie rozejrzec się po boisku i zagrał do lepiej ustawionego Mkhitaryana, który jednak pogubił się w polu karnych Eintrachtu.

3'

Pierwszy kontakt Roberta Lewandowskiego z piłką, ale próbę jego rozegrania przerwał świetnie dysponowany w tym sezonie Marco Russ.

2'

Borussia gra dziś tradycyjnie w swoich żółto-czarnych trykotach, zaś goście występują w strojach czerwono-czarno-białych.

1'

Pierwsza strata Eintrachtu, z boku grę wznowił Łukasz Piszczek.

15:31

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

15:29

Piłkarze obu drużyn już pojawili się na murawie, za kilkadziesiąt sekund zaczynamy.

15:20

Ja pewnie zauważyliście w wyjściowym składzie Borussii wystąpi dwóch Polaków: Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.

15:19

Rezerwowi piłkarze Borussii: Langerak, Sarr, Durm, Bender, Jojić, Hofmann, Schieber.

15:19

Rezerwowi piłkarze Eintrachtu: Wiedwald, Oczipka, Wiedwald, Inui, Joselu, Schröck, Kadlec.

15:10

Ostatni mecz Borussii z Eintrachtem to spotkanie w Pucharze Niemiec sprzed tygodnia, która gospodarze dzisiejszego spotkania wygrali 1:0 po golu Aubameyanga. Oto on:

15:04

Historia spotkań obu drużyn przemawia za Borussią. Dzisiejszy mecz będzie 82. starciem jakie drużyny rozegrają. Jak na razie 38 zwycięstw odnosili piłkarze BVB, 16 razy padł remis, 27 razy z triumfu cieszyli się zawodnicy Eintrachtu.

15:03

Z kolei w drużynie Armina Veha na placu gry na pewno nie zobaczymy dziś takich piłkarzy jak Bastian Oczipka, Stefano Celozzi, Tranquillo Barnetta, Sonny Kittel i Pirmin Schwegler.

15:00

Jurgen Klopp nie będzie dziś mógł skorzystać z usług Nevena Subotica, Matsa Hummelsa, Svena Bendera, Ilkaya Gündogana, Marco Reusa i Jakuba Błaszczykowskiego, który po tym, jak zerwał więzadła w tym sezonie już nie zagra.

14:58

Natomiast Eintracht Frankfurt to obecnie 12. drużyna Bundesligi, która na swoim koncie zgromadziła dwadzieścia punktów.

14:55

Po 20. rundach Borussia plasuje się na trzecim miejscu, a wyżej są jedynie Bayern i Bayer Leverkusen. Do lidera z Monachium gracze Kloppa tracą już siedemnaście punktów, z kolei do "Aptekarzy" cztery "oczka".

14:51

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt!