1 : 5
Borussia DortmundBorussia Dortmund
1. połowa0 : 2
17:24

Borussia zagrała świetny mecz i zasłużenie wygrała. Obraniak raczej spisał się neutralnie. Piszczek, a szczególnie "Lewy" na plus. Bardzo dobrze, że ogrywa się młody Kobylański - to zaprocentuje w przyszłości. Za uwagę dziękuje Oktawian Jurkiewicz.

92'

KONIEC! SZEŚĆ BRAMEK W BREMIE! BORUSSIA WRACA DO STAREJ FORMY?

92'

Jest bramka honorowa, po dośrodkowaniu z rogu boiska, Aycicek pokonuje Weidenfellera strzałem z najbliższej odległości.

88'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! JEDNAK SIĘ UDAŁO! AYCICEK!

87'

Znakomite długie podanie i wyjście sam na sam Roberta z bramkarzem. Okiwał Wolfa, ale nadbiegł obrońca, któremu na spokojnie założył 'siatę' prosto do bramki. Dwa gole i asysta już dzisiaj na koncie Lewego.

85'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! "Lewy"!

81'

LEWANDOWSKI!
Świetny strzał, ale jeszcze lepsza obrona. Uderzenie z rogu pola karnego, broni Wolf.

79'

Aycicek zastępuje Hunta.

77'

Hofmann zastępuje Aubameyanga.

75'

KOBYLAŃSKI! ŚWIETNY STRZAŁ MŁODEGO POLAKA!
Martin dopadł do bezpańskiej piłki i oddał naprawdę potężny strzał, z którym miał sporo problemów bramkarz Borussii - Weidenfeller.

73'

Sahin w pole karne, ale znakomicie wychodzi Wolf. Natychmiast wyrzuca piłkę.

71'

Aubameyang pokazał swoją szybkość! Ruszył do przodu jak petarda i młody Polak nie miał siły, musiał faulować. Wyglądało to dosyć zabawnie bo Martin wręcz przytulił się do piłkarza Borussii a ten dalej próbował biec jak w transie.

70'

Żółty kartonik dla Papastathopoulosa za faul w narożniku boiska. Rzut wolny wyegzekwuje Ludovic Obraniak.

70'

Nudny ten mecz się zrobił. Ale 20 minut musi jeszcze potrwać, nie ma zmiłuj :)

66'

Podobna sytuacja. Bender schodzi, Kehl wchodzi.

66'

Grosskreutz za Reusa. Czas odpocząć po dobrze wykonanej pracy.

64'

Ależ bramka! Ależ klepa! Znakomite podanie Reusa w końcowej fazie akcji, piętą, do tego strzał Mkhitaryana, wewnętrzną częścią stopy piłka wkręcona do bramki. Cudo.

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! MIKI!

57'

ŁUKASZ PISZCZEEEEK!
Atomowy strzał Polaka zza pola karnego, wprost w poprzeczkę. Tak blisko!

55'

Martin Kobylański na boisku! Zastępuje on piłkarza z numerem jedenastym - Eljero Elia.

55'

Nils Petersen zastępuje Di Santo. To nie koniec zmian.

52'

ALEŻ PUDŁO ROBERTA!
Dostał fenomenalne podanie od Reusa, między nogami obrońców, ale strzał Polaka poleciał wysoko, wysoko nad bramką.

49'

Świetne wejście Borussii w drugą połowę tego meczu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystuje Manuel Friedrich ,dostawiając nogę. To chyba koniec nadziei gospodarzy.

47'

GOOOOOOOOOOOOOOL! 3:0 i mamy nokaut. Manuel Friedrich

45'

Wracamy na drugą połowę! Będzie niespodzianka?

16:23

Różnica klas jak na razie w poczynaniach obu zespołów. Borussia prowadzi zasłużenie, a dla Werderu już chyba nie ma nadziei. I nie mówię tego po złości czy z jakiejś sympatii do jakiegoś zespołu. Gospodarze wyglądają dzisiaj po prostu słabo, niemal nie zagrażając bramce, a to byłby duży argument, żeby w nich uwierzyć. Futbol bywa jednak zaskakujący. Co nam zaserwuje dzisiaj najlepszy reżyser świata? Przekonamy się już niebawem.

46'

I KONIEC! Goście prowadzą do przerwy 2:0. Wracamy za kwadrans!

43'

"Lewy" podaje do Mkhitaryana a ten wchodzi jak w masło w obronę Werderu. Mija kolejnych piłkarzy aż w końcu oddaje strzał, który nie dał szans Wolfowi.

42'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! MKHITARYAN, CO ZA GOL!

38'

Junuzović i Aubameyang (koszmar komentatorów :D) w bezpośrednim starciu. Zdaniem arbitra przewinił ten drugi.

35'

CO TU SIĘ STAŁO! Robert próbuje kiwać, ale obrońcy wybijają piłkę - wprost pod nogi Reusa. Ten niemal z pierwszej piłki dośrodkowuje i Aubameyang oddaje strzał głową na bramkę Wolfa. Futbolówka leciała jednak tuż obok bramki, ale próbował dobić ją jeszcze Mkhitaryan. Wydawało się, że było to skuteczne, ale jednak w boczną siatkę.

32'

Di Santo! Obraniak popisał się świetnym podaniem, a Di Santo uderzył głową, ale Weidenfeller nie dał się zaskoczyć!

31'

Fenomenalne zagranie Roberta, ale nie zdołał dobiec do tej piłki Reus. Świetna piłka między dwóch obrońców, gdyby była zagrana ciut lżej, Marco wyszedłby na sytuację sam na sam.

29'

Straszny błąd w defensywie Werderu, gospodarze tracą piłkę w głupi sposób. Schmelzer zagrał do Lewandowskiego, a ten bardzo mocnym strzałem pokonał Wolfa! Piękny strzał Polaka.

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! LEWANDOWSKI!

25'

Friedrich fauluje Januzovicia i dostaje za to żółtą kartkę.

23'

Mam takie wrażenie, że Werder boi się rozegrać piłkę. Szukają długich zagrań, a jak są przy piłce, to nie wchodzą z nią głębiej, tylko za wszelką cenę próbują ominąć pewną strefę gry długim podaniem.

21'

REUS! Znakomicie wszedł w pole karne z lewego skrzydła, by następnie uderzyć, ale w ostatniej chwili piłka została zablokowana.

20'

Długie zagranie w kierunku Ludovica Obraniaka i może byłoby groźnie, ale liniowy zdecydowanie podnosi chorągiewkę w górę.

18'

Groźne wejście w pole karne Mkhitariana, ale jak się przymierzał do strzału, to w ostatniej chwili obrońca gospodarzy wybił mu piłkę spod nóg.

15'

Bardzo mądra próba zagrania piłki do Lewego, ale Robert w walce o pozycję wychodzi poza przepisy. Sędzia bez żadnych wątpliwości odgwizduje przewinienie.

13'

Di Santo ogląda żółty kartonik za bardzo ostre potraktowanie Łukasza Piszczka!

11'

Sokratis popełnia błąd i piłka trafia do piłkarza Werderu - Caldirolli. Popełnia on jednak po chwili faul w ofensywie i mamy stały fragment gry dla piłkarzy Borussii Dortmund.

10'

Wolf spokojnie złapał piłkę po kolejnej centrze Sahina z rzutu rożnego.

8'

Pokazał się wreszcie Obraniak, który otrzymał piłkę na lewym skrzydle, ale nie porozumiał się z jednym z partnerów.

7'

Po centrze z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Sven Bender, jednak posłał piłkę obok bramki rywala.

6'

Dobra szansa dla Borussii! Schmelzer znalazł w polu karnym Reusa, który w ostatniej chwili został zablokowany przez Proedla!

4'

Po akcji Piszczka Borussia miała korner. Podopieczni Kloppa posłali kilka dośrodkowań w szesnastkę rywala, jednak dobrze ustawiona defensywa gospodarzy z Wolfem na czele na razie nie dała się zaskoczyć.

2'

Lewandowski z Aubameyangiem rozegrali akcję dwójkową, po której jednak 'Lewy' został zablokowany przez defensywę Werderu.

2'

Po faulu na Lewandowskim Borussia miała rzut wolny, jednak z dośrodkowaniem Reusa poradzili sobie gospodarze.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

15:28

Obie drużyny wychodzą na murawę Weserstadion!

15:15

Piętnaście minut do rozpoczęcia spotkania. Jaki przewidujecie wynik? Czy Borussia odniesie drugie zwycięstwo ligowe z rzędu? Piszcie w komentarzach.

15:12

Dzisiejsze spotkanie na Weserstadion w Bremie powinno obejrzeć na żywo 42 tysiące kibiców. Sędzią tego meczu będzie pan Günter Perl (Pullach).

15:08

W zespole z Dortmundu nie zagrają dzisiaj Alomerovic, Durm, Hummels, Subotic, Błaszczykowski oraz Gündogan.

15:08

Rezerwowi Borussii: Mitchell Langerak, Marian Sarr, Marvin Ducksch, Sebastian Kehl, Kevin Grosskreutz, Milos Jojić, Jonas Hofmann.

15:06

Trener Robin Dutt będzie musiał radzić sobie bez takich graczy, jak: Strebinger, Fritz, Garcia, C. Röcker, Ekici, A. Stevanovic, P. Stevanovic, von Haacke.

15:05

Rezerwowi Werderu: Sebastian Mielitz, Aleksandar Ignjovski, Felix Kroos, Cedric Makiadi, Nils Petersen, Martin Kobylański, Levent Aycicek.

15:04

Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn! Na murawie od pierwszej minuty zamelduje się aż trzech Polaków: Ludo Obraniak, Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.