Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
22:26

Dziękuję za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Dobranoc.

22:24

Bayer dziś nie zachwycił, ale pokazał piłkarską dojrzałość i konsekwencję. Zasłużona wygrana.

93'

Koniec spotkania.

92'

Jeszcze zmiana taktyczna w Leverkusen. Wollscheid wchodzi za Kiesslinga.

90'

Mecz przedłużony o 3 minuty.

88'

Prostopadłe podanie do Kiesslinga, który gdyby przejął piłkę wyszedłby sam na sam z bramkarzem. Przeszkodził mu jednak skutecznym wślizgiem Wendt.

86'

Emre Can z daleka uderzył wysoko w trybuny.

84'

Boisko opuszcza też Xhaka, a zastępuje go Mlapa.

84'

Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy. Najpier za Arango wchodzi Younes.

82'

Strzelał Raffael lewą nogą. Dobrze mierzył ale się pomylił.

80'

Druga zmiana w ekipie gości. Hegeler za Sona.

78'

Teraz żółta kartka dla Kruse za protesty.

77'

Okazja Kruse, uderzył w krótki róg, ale broni Leno.

74'

Kiessling miał dobrą szansę. Strzelał po ziemii w długi róg, ale uderzył obok bramki.

68'

Zmiana także w Leverkusen. Derdiyok w miejsce Sama.

68'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Za Herrmana wchodzi Hrgota.

66'

Faul na Kramerze po którym rozpoczęła się przepychanka między zawodnikami obu drużyn. Jednak bez kartek.

64'

Sam pociągnął z piłką kilkanaście metrów i podał przed polem karnym do Sona. Ten świetnie przymierzył i idealnie strzelił. Ter Stegen bez szans.

64'

GOOOOOOOOOL!!!!!!!! SON NA 0:1

60'

Dobra okazja Kramera, ale strzela wysoko nad bramką.

56'

Toprak faulowany przez Herrmanna i żółty kartonik dla piłkarza Borussii.

55'

Prostopadła piłka do Herrmanna. Ten podał do Arango, ale świetnie wślizgiem wyłuskał piłkę Wenezuelczykowi Bender.

53'

Akcja Bayeru, nie doszedł do piłki w polu karnym Kiessling i wybijają obrońcy.

50'

Pierwsze minuty spokojne, bez rewelacji. Obraz gry podobny jak w pierwszej połowie.

46'

Oba zespoły bez zmian.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

21:18

Jak na razie mecz nie zachwyca. Dużo walki, niemieckiej dyscypliny taktycznej ale dobrej sytuacji jak na lekarstwo. Oby druga połowa była ciekawsza.

46'

Koniec pierwszej części spotkania.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

45'

Chaotyczne wybicie piłka zmierzała do Kruse, przeszła obrońców, ale zdążył wrócić Spahić i skasował akcję.

41'

Z rożnego głową wysoko nad bramką uderza Kiessling.

41'

Strzelał Son, ale blokuje Jantschke.

39'

Castro dośrodkował w pole karne piłka odbiła się od jednego z obrońców, trafiła w Sona i wyszła za bramkę.

37'

Faul taktyczny Kiesslinga w środku boiska i żółta kartka dla Niemca.

33'

Z daleka próbował Kruse, piłka odbita od jednego z rywali.

32'

Najpierw konta Bayeru, a potem Borussi, ale obie zakończone niepowodzeniem, nawet bez strzału.

30'

Z wolnego Arango trafia w rywala.

29'

Tym razem Can faulował ok. 30 metrów od własnej bramki i dostał żółtą kartkę.

28'

W pojedynku biegowym na lewej stronie Can z Kruse. Piłkę wślizgiem wygrał Kruse, a zaraz potem sfaulował go Can.

24'

Świetne rozegranie Borussii. Szukał podania prostopadłego w uliczkę Raffael, ale zagrał za mocno i piłka w rękach Leno.

19'

Dośrodkowanie z rożnego na 16. metr. Tam niepilnowany był Herrmann i uderzył od razu z woleja. Bardzo trudny strzał broni jednak Bernd Leno.

18'

Przejął piłkę na połowie Bayeru Xhaka, strzelał z bardzo daleka, ale trafił w obrońcę i mamy rzut rożny.

15'

Pierwszy kwadrans bardzo spokojny. Obie drużyny dobrze poukładane taktycznie, skoncentrowane, na razie nie popełniają błędów w obronie, ale nie potrafią też stworzyć stuprocentowych sytuacji.

10'

Piłkę na boisko wyrzucił jednak siedzący na ławce "Aptekarzy" Wollscheid, za co został ukarany żółtą kartką.

9'

Mieli szansę wznowić szybko z autu gospodarze, ale jeden z członków sztabu szkoleniowego Bayeru wrzucił drugą piłkę na boisko i opuścił wznowienie gry.

8'

Rzut rożny dla gości, ale wybijają na aut obrońcy Borussii.

5'

Bender musiał na chwilę opuścić boisko, ale wrócił już do gry.

4'

Starcie o górną piłkę Bendera i Kruse. Piłkarz Borussii zrobił tzw. krzesełko i na skutek tego zagrania leży na boisku Lars Bender.

1'

Mecz rozpoczęty.

20:25

Bayer jest wiceliderem Bundesligi z 40. punktami. Borussia z kolei jest 5. i zgromadziła na swoim koncie 33 punkty. Jeśli gospodarze wygrają ten mecz to wskoczą za plecy swojego dzisiejszego rywala.