Eintracht BrunszwikEintracht Brunszwik
1 : 2
Borussia DortmundBorussia Dortmund
22:43

Zespół Kloppa wreszcie wygrywa w Bundeslidze, choć dość szczęśliwie. To jednak teraz się nie liczy, a trzy punkty i przerwanie serii czterech meczów bez wygranej. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Borussia wygrywa w Brunszwiku 2:1!

93'

Ducksch za Mchitarjana.

91'

Słupek!!! Bicakcic uderza głową z kilku metrów, ale piłka uderza tylko w obramowanie bramki Weidenfellera!

90'

Ostatnia zmiana w Borussii. Kehl za Bendera.

90'

88'

Aubameyang popisał się kapitalnym przyspieszeniem i mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale pogubił się przed szesnastką.

87'

Znowu rzut rożny sprawił problem Borussii! Na szczęście dla wicemistrzów Niemiec Bellarabi nie trafił w piłkę przed bramką Weidenfellera!

85'

Mogło być 3:1, ale Mchitarjan trafił z kilku metrów w stojącego przed bramką Reusa!

84'

Piszczek zmienia Grosskreutza.

78'

Reus przegrywa pojedynek z Davarim! Kolejna świetna kontra BVB zmarnowana!

76'

Teraz z kolei Lewy był bardzo bliski, żeby sięgnąć piłki przed samą bramką przeciwnika po uderzeniu jednego z kolegów!

76'

Kolejna doskonała wymiana piłek między Reusem a Lewandowskim! Niemiec wyszedł sam na sam z bramkarzem, chciał jeszcze podarować gola Lewemu, ale ten został zablokowany!

72'

Obrońcy Eintrachtu przerwali teraz podanie do Reusa, który już chciał wyjść sam na sam z bramkarzem.

69'

Reus chciał zaskoczyć bramkarza z rzutu wolnego z dalekiego dystansu, ale trafił w poprzeczkę!

68'

Reakcja trenera gospodarzy: Bellarabi za Ademiego.

66'

Gabończyk w szybkim ataku dobrze zszedł do boku, dostał piłkę w pole karne i mocnym płaskim strzałem zaskoczył Davariego! 2:1!

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Aubameyang!

63'

Teraz z kolei ucierpiał Theuerkauf. Dużo serca do gry wkładają dzisiaj gospodarze.

60'

Cierpi na murawie Nielsen. Gra przerwana.

57'

Bardzo słaby mecz przeciwko najsłabszej drużynie Bundesligi rozgrywają piłkarze Jurgena Kloppa. Jeśli wreszcie nie wejdą na wyżyny swoich umiejętności, to ich fanów może czekać przykra niespodzianka.

55'

Dobre dośrodkowanie Hochscheidta, Kessel w polu karnym zgubił swojego rywala i z pierwszej piłki pokonał Weidenfellera! Mamy remis!

54'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Kessel!

53'

Jeszcze jeden korner dla Eintrachtu.

52'

Nie było jednak zagrożenia dla bramki Weidenfellera/

51'

Gospodarze wywalczyli rzut rożny.

48'

Ładna akcja Borussii! Mchitarjan zagrał prostopadle do Reusa, który nie potrafił z ostrego kąta pokonać Davariego.

47'

Nielsen źle rozegrał kontrę gospodarzy.

46'

Wznawiamy grę w Brunszwiku!

21:19

Nie jest to wielki mecz, ale BVB potrafiło jednak zdobyć jednego gola i wysunąć się na prowadzenie. W grze drużyny gości jest wiele do poprawy, ale przeciwko ostatniej ekipie Bundesligi taka gra wciąż pozwala na korzystny wynik.

45'

Koniec pierwszej połowy! Borussia prowadzi w Brunszwiku 1:0!

43'

Strzał Reusa z dystansu został zablokowany przez gospodarzy.

42'

Piłka w siatce po trafieniu Aubameyanga, ale sędzia uznał, że Gabończyk był na spalonym przy podaniu Lewandowskiego. Trudna do oceny sytuacja.

40'

Weidenfeller pewnie broni uderzenie z dystansu Elabdellaouiego.

38'

Faul taktyczny Mchitarjana i żółta kartka dla Ormianina.

37'

Grosskreutz zagrał w pole karne rywala, gdzie uderzenie z woleja Reusa zostało zablokowane.

35'

To była tak naprawdę pierwsza okazja dla BVB w tym meczu. 100% skuteczność podopiecznych Jurgena Kloppa.

33'

Kapitalna wymiana piłki między Lewandowskim a Reusem, Polak wpada w pole karne, podcina piłkę nad bramkarzem, a z bliska głową do siatki pakuje ją Aubameyang! Dobrze zrobił Gabończyk, bo uderzenie Lewego mogło być niecelne! 1:0 dla gości!

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Aubameyang!

28'

Davari dobrze broni techniczne uderzenie Sahina!

27'

Mchitarjan był faulowany tuż przed polem karnym Eintrachtu. Dobra szansa z rzutu wolnego dla gospodarzy.

23'

Rzut rożny dla gospodarzy po akcji Elabdellaouiego.

22'

Faul w ofensywie Roberta Lewandowskiego.

21'

Lepsi są w tym meczu gospodarze. To oni przynajmniej starają się atakować bramkę rywala. Borussia jest dzisiaj mizerna.

20'

Theuerkauf nieczysto trafił w piłkę zza pola karnego i ta potoczyła się z dala od bramki gości.

18'

Było groźnie! Hochsteidt dośrodkował idealnie na głowę Kessela, ale ten posłał piłkę ponad bramką Borussii!

17'

Nielsen wywalczył korner dla gospodarzy po błędzie Hummelsa.

15'

Borussia wreszcie nieco zaatakowała bramkę rywala. Czekamy na jakieś sytuacje bramkowe.

13'

Dośrodkowana przez Reusa piłka spadła w polu karnym pod nogi Bendera, który został zablokowany. Rzut rożny.

10'

Nie ma piłkarskich fajerwerków na początku tego spotkania. Jeden strzał z dystansu w wykonaniu gospodarzy i tyle. Borussia na razie zawodzi.

7'

Weidenfeller nie miał żadnych problemów z uderzeniem z dystansu Hochsteidta.

6'

Dośrodkowanie Reusa z rzutu wolnego było zdecydowanie zbyt krótkie.

5'

Dogan faulował Lewandowskiego 40 metrów od bramki przeciwnika.

3'

Dobry powrót Sahina zapobiegł groźnej sytuacji Nielsena.

3'

Bicakcic ucierpiał w starciu z Mchitarjanem, jednak obrońca gospodarzy szybko się pozbierał.

1'

Zaczynamy mecz!

20:31

Obie drużyny wychodzą na murawę stadionu w Brunszwiku.

20:18

W pierwszym meczu, rozegranym w drugiej kolejce tego sezonu, Borussia zwyciężyła 2:1 po trafieniach Hofmanna i Reusa. Dla gości jedynego gola zdobył... Robert Lewandowski, który trafił do własnej siatki.

20:01

Rezerwowi Eintrachtu: Marjan Petkovic, Marcel Correia, Matthias Henn, Karim Bellarabi, Kevin Kratz, Dominick Kumbela, Marc Pfitzner.

19:59

W drużynie Jurgena Kloppa Neven Subotic i Jakub Błaszczykowski leczą urazy więzadeł krzyżowych. Ponadto nie zobaczymy dzisiaj Juliana Schiebera oraz Ilkaya Gundogana,

19:58

Rezerwowi Borussii: Mitchell Langerak, Łukasz Piszczek, Marian Sarr, Erik Durm, Marvin Ducksch, Sebastian Kehl, Jonas Hofmann.

19:57

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

19:35

Borussia z kolei zajmuje w ligowej tabeli miejsce trzecie. Podopieczni Jurgena Kloppa mają na swoim koncie 33 punkty, tracąc 4 do drugiego Bayeru Leverkusen oraz aż 17 do prowadzącego Bayernu Monachium, który zmierza pewnym krokiem po kolejny tytuł mistrza Niemiec.

19:34

Ten mecz można nazwać klasycznym pojedynkiem Dawida z Goliatem. Eintracht jest obecnie najsłabszą drużyną Bundesligi, która w 18 meczach zgromadziła zaledwie 12 punktów. Gospodarze dzisiejszego spotkania tracą cztery 'oczka' do znajdującego się na miejscu barażowym Hamburga oraz pięć do bezpiecznej, 15. lokaty.

19:30

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi, w którym Eintracht Brunszwik podejmie Borussię Dortmund.