Hertha BerlinHertha Berlin
20:22

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne mecze!

20:21

Eintracht wygrał pierwszy ligowy mecz na własnym boisku w tym sezonie. Trzy punkty zespołowi z Frankfurtu dał gol Meiera z pierwszej połowy spotkania.

94'

Koniec meczu.

91'

Żółta kartka dla Schweglera.

90'

Jeszcze trzy minuty potrwa dzisiejszy mecz.

90'

Djakpa świetnie dośrodkował do Meiera, ten jednak strzela niecelnie! A dokładniej mówiąc kieruje piłkę w poprzek boiska, zamiast w stronę bramki.

89'

Strzał Ramosa z 20 metrów, zbyt lekki, by zaskoczyć Trappa.

87'

Zambrano ucierpiał we własnym polu karnym, ale cieżko oprzeć się wrażeniu, że po prostu próbuje zyskać na czasie.

85'

Ostatnia zmiana w tym meczu: debiutujący w zespole Eintrachtu Madlung zastępuje Rosenthala. Doświadczony obrońca za ofensywnie usposobionego gracza - gospodarze chcą bronić wyniku.

84'

Ronny faulowany w środku pola, chciał bardzo szybko rozpocząć grę, ale uniemożliwił to arbiter. Widać, że spieszy się Hercie.

82'

Ronny przerzucił na lewo do Ramosa, zbyt mocno, by najlepszy snajper Herthy i współlider klasyfikacji strzelców Bundesligi (ex aequo z Robertem Lewandowskim) mógł dojść do piłki.

79'

Mocne, bardzo długie dogranie Ronny'ego w pole karne Eintrachtu, do główki doszedł Allagui, ale posłał piłkę nad bramką rywala.

78'

Ostatnia zmiana w drużynie gości - Wagner w miejsce Skjelbreda.

77'

Dobra piłka Kobiashvilego do Pekarika, ale ten był na spalonym.

75'

Żółtą kartką za faul ukarany Per Skjelbred.

74'

Druga zmiana w drużynie gospodarzy: Josleu zastępuje Aignera.

73'

Zmiana w ekipie Herthy: Hajime Hosogai wędruje na ławkę, w jego miejsce desygnowany do gry Levan Kobiashvili.

73'

Decyzja arbitra dosyć kontrowersyjna. Sędzia stwierdził, że faulu nie było, ale powtórki pokazały, że Zambrano dwukrotnie uderzał ręką w twarz rywala. Chyba należała się jedenastka.

72'

Za pretensje do sędziego żółtą kartkę obejrzał Ronny.

71'

Ramos przewraca się w polu karnym Eintrachtu, ale o faulu nie ma mowy.

70'

Zaatakowała Hertha, ale gracze Eintachtu skutecznie zablokowali kolejne próby wstrzelenia piłki we własne pole karne.

66'

Ależ to rozklepali w środku pola gracze Eintrachtu. Piękna wymiana i w końcu podanie do wychodzącego Aigner, ten jednak nie dał sobie rady z obrońcą Herthy.

65'

Rode dobrze ruszył prawą stroną, dośrodkował w pole karne wprost do... obrońcy rywala, Fabiana Lustenbergera. A za jego plecami czaił się już jeden z graczy Eintrachtu.

63'

Gdyby sięgnął Ramos, byłoby 1:1! Wybitą przed pole karne piłkę głową zgrywał Skjelbred, a Kolumbijczykowi brakło niewiele, by sięgnąć ją czubkiem buta.

62'

Po dośrodkowaniu z rożnego kolejne starcie Ramosa i Russa. Będzie powtórka z kornera.

62'

Ramos dostał świetne podanie w uliczkę, ale zatrzymał go Russ.

59'

Zbytnia nonszalancja Krafta, strata Langkampa i niewiele brakowało, by Hertha w głupi sposób straciła drugą bramkę. Tyle że zawodnicy Eintrachtu nie potrafili utrzymać przejętej piłki w boisku.

56'

Nastąpiła również roszada w drużynie z Berlina: Schultz ustępuje miejsca Ronny'emu.

56'

Zmiana w zespole Eintrachtu: boisko opuszcza Inui, zastępuje go Schroeck.

55'

W odpowiedzi Hertha wychodzi trzech na trzech, Allarui zagrywał w środek do Skjelbreda, ale skierował piłkę za plecy kolegi.

54'

Akcja Eintrachtu, Meier za długo zwlekał z odegraniem do Inui. W końcu podał Japończykowi, akcja jednak straciła impet. Inui odegrał później z powrotem do Meiera, ale ten stracił.

52'

I po raz kolejny akcję marnuje Inui. Dostał dobrą piłkę, którą powinni przeciąć obrońcy Herthy, ale zbyt długo zwlekał z odegraniem i stracił ją na rzecz Langkamp. Japończyk szukał chyba pozycji do oddania strzału, ale powinien coś zrobić zdecydowanie szybciej!

51'

Djakpa wyprzedził przeciwnika, odegrał do Inui, ale ten stracił piłkę na rzecz obrońcy Herthy.

48'

Starcie Rode z Ramosem zakończone odgwizdaniem faulu tego pierwszego.

46'

Oba zespoły bez zmian rozpoczęły drugą połowę meczu.

46'

Gwizdek arbitra i zaczynamy drugą część meczu!

19:31

Oba zespoły wróciły już na murawę, za chwilę zaczynamy drugą połowę!

19:20

To jednak nie znaczy, że byli znacząco lepsi. Fakt, że to Eintracht częściej prowadził grę, ale Hertha z kolei stwarzała groźniejsze okazje pod bramką rywala.

19:19

Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadzi Eintracht Frankfurt. Gracze Armina Veha wykorzystali fatalny błąd szeregów defensywnych Herthy i objęli prowadzenie.

45'

Przerwa.

45'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Langkamp, piłka nad bramką.

45'

O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa.

43'

Dośrodkowanie Junga w pole karne Herthy, piłkę wybijają obrońcy.

40'

Van den Bergh przerywa akcję Eintrachtu prawą stroną boiska.

38'

Russ wybił piłkę na uwolnienie z własnego pola karnego. Ta skozłowała między dwoma obrońcami Herthy i trafiła do wychodzącego na pozycję Meiera. Zawodnik Eintrachtu wbiegł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Krafta.

36'

GOOOL!!! Alexander Meier wykorzystał fatalny błąd obrońców Herthy!

33'

W odpowiedzi po szybkim kontrataku Schultz szukał dogrania do Ramosa, ale w tym wypadku również górą byli obrońcy.

32'

Rosenthal próbował zagrywać do Inui, ale podanie rpzeciął obrońca Herthy.

31'

Kraft wyszedł do boku poza własne pole karne, niewiele brakowało, by naciskany przez rywala stracił piłkę.

29'

Ogromne zamieszanie pod bramką Krafta! Schwegler zagrał w pole karne do Rosenthala, ten najpierw źle przyjął sobie piłkę, ale później, mimo asysty czterecy rywali, zdołał odegrać do boku do Inui. Jego dośrodkowanie trafiło pod nogi obrońców zespołu z Berlina.

26'

W żółtych kartkach mamy już 1:1. Za ostre wejście na Zambrano upomniany został Ramos.

25'

Langkamp przecina podanie Junga do Rosenthala.

24'

Bardzo dobra interwencja Lustenberga, który przerywa akcję Eintrachtu.

23'

Huraoptymistyczna próba Pekarika, który spod linii bocznej próbował wrzucić piłkę za kołnierz Trappa. Nie udało się, piłka poszybowała nad poprzeczką.

22'

Bardzo ważny przechwyt Meiera. A sędzia przerywa grę, bo chwilę wcześniej Zambrano faulował rywala, za co obejrzał żółtą kartkę.

20'

Pekarik upada po starciu z Djakpą przy linii bocznej pola karnego. Chwilę później Słowak podniósł się i próbował odebrać piłkę rywalowi, ale arbiter dopatrzył się przekroczenia przepisów.

19'

Djakpa wygrał pojedynek główkowy z Ramosem, ale przy okazji faulował rywala.

18'

Z niezłą akcją wychodziła Hertha, podanie na prawo do van den Bergha, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

15'

Allagui! Ośmieszył Djakpę, wymanewrował Russa i stanął na wprost bramki, ale nie trafił z kilkunastu metrów! Bardzo dobrze uwolnił się spod opieki obrony, brakło tylko wykończenia!

14'

Nico Schulz zablokowany na lewej stronie boiska traci piłkę.

13'

Skjelbred bardzo dobrze odegrał za linię obrony do Allagui, ten zdążył do piłki przed wychodzącym z bramki Trappem, ale chyba wystraszył się golkipera Eintrachtu i posłał piłkę obok słupka. Zdecydowanie najlepsza sytuacja w tym meczu!

11'

Na razie leprze wrażenie sprawia Eintracht, który prowadzi grę. Hertha przyczaiła się i czeka na rozwój sytuacji.

10'

Meier dobrze minął Niemeyera, ale z kolejnym zawodnikiem Herthy już sobie nie poradził. Akcja na boku w okolicy środka boiska mogła rozpocząć groźny atak gospodarzy.

8'

Było groźnie pod bramką Herthy. Wszystko zaczęło się od bardzo ważnej interwencji Schweglera w środku pola. Szwajcar szybko odegrał prostopadle do Rode, ten, nie mając zbyt wiele swobody zszedł do boku. Cała akcja zakończyła się dośrodkowaniem Junga na głowę obrońców rywala.

5'

Marco Russ próbował mocno przerzucić piłkę na prawą stronę, ale przesadził.

4'

W starciu na boisku ucierpiał Ramos, w związku z czym golkiper Herthy wyrzucił piłkę w aut. A Kolumbijczyk na chwilę opuścił boisko.

3'

Constant Djakpa zdecydował się na długie dośrodkowanie w pole karne Herthy, piłka w rękach Krafta.

2'

Hertha od początku wycofała piłkę do linii obrony, na razie nie forsując tempa.

1'

Po dzisiejszym zwycięstwie.FC Nürnberg nad Hoffenheim Eintracht pozostaje jedynym zespołem Bundesligi, który w tym sezonie nie wygrał meczu na własnym stadionie. Czy zdoła się przełamać dzisiaj?

18:31

Rozpoczęli gracze Herthy!

18:29

Sędzia Jochen Drees wyprowadza oba zespoły na murawę. Hertha dzisiaj w w niebiesko-białych trykotach, natomiast Eintracht w czerwono-czarne pasy.

18:22

18:21

Jeszcze słowo o poprzednim pojedynku obu drużyn. W pierwszej kolejce Hertha pokonała Eintracht aż 6:1 po golach Adriána Ramosa, Samiego Allagui (po 2) Johna Brooksa i Ronny'ego. Dla zespołu z Frankfurtu honorowe trafienie z rzutu karnego zaliczył Alexander Meier.

18:17

Ławka rezerwowych Herthy: Rune Jarstein, Levan Kobiashvili, Christoph Janker, Marcel Nsjeng, Ronny, Sandro Wagner i Hany Mukhtar.

18:13

Ławka rezerwowych Eintrachtu: Felix Wiedwald, Josleu, Vaclav Kadlec, Stephan Schroeck, Tranquillo Barnetta, Tobias Weis i Alexander Madlung

18:09

Również cztery zmiany nastąpiły w składzie Herthy. W pierwszej jedenastce wystąpią dziś Thomas Kraft, Sebastian Langkamp, Johannes van den Bergh i Peter Niemeyer. Na ławce usiądą Lewan Kobiaszwili i Marcel Ndjeng, a Marius Gersbeck i Tolga Ciğerci, którzy grali w poprzedniej kolejce, znaleźli się poza kadrą meczową.

18:04

W porównaniu do wspominanego składu ze spotkania z Augsburgiem, które odbyło się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w składzie gospodarzy nastąpiły cztery zmiany. Marco Russ, Stefan Aigner, Alexander Meier i Takashi Inui, którzy tamten mecz rozpoczęli na ławce, wybiegną dziś w podstawowym zestawieniu Eintrachtu.

18:00

Chociaż "najlepszy strzelec" to zdecydowanie zbyt szumne określenie, bowiem Czech, który w maju skończy 32 lata, czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

17:59

Podaliśmy już składy obu drużyn. Szkoleniowiec gospodarzy Armin Veh od pierwszej minuty na szpicy postawił na Jana Rosenthala, który w tym sezonie strzelił zaledwie jednego gola, w ostatniej kolejce zapewniając drużynie remis z Augsburgiem. Na ławce rezerwowych spotkanie rozpocznie najlepszy snajper zespołu Vaclav Kadlec.

17:52

Dzisiejsze spotkanie inauguruje rozgrywki rundy wiosennej dla obu drużyn. Po siedemnastu seriach meczów oba zespoły zajmują odpowiednio szesnastą i szóstą pozycję w tabeli, różnica między nimi wynosi aż 13 punktów. To niemal tyle, ile przez całą jesień udało się uzbierać graczom z Frankfurtu (mają ich 15).