Borussia M'GladbachWikimedia
0 : 2
Bayern MonachiumBayern Monachium
22:25

Bayern Monachium dopisuje sobie kolejne trzy punkty do już zgromadzonych i jest na bardzo dobrej drodze do zdobycia kolejnego mistrzostwa Niemiec. W tym momencie ich przewaga nad drugim Bayerem Leverkusen wynosi już dziesięć punktów. Jednak Aptekarze grają jutro swój mecz i mogą ponownie zmniejszyć stratę. Trzeba jednak oddać honor drużynie gospodarzy, którzy do końca walczyli chociaż o bramkę wyrównującą. W wielu sytuacjach brakowało odrobinę szczęścia, w innych kapitalnymi interwencjami popisywał się Manuel Neuer. Również i po drugiej stronie boiska doskonałe spotkanie rozegrał ter Stegen. Ratował on kilkakrotnie swój zespół przed utratą bramek, jednak przy żadnej z tych dwóch wpuszczonych strzałów nie miał nic do powiedzenia. Za uwagę dziękuję Jakub Trzaska, do zobaczenia w kolejnych relacjach!

22:24

Borussia M'Gladbach - Bayern Monachium

93'

Koniec spotkania!

92'

Bardzo ostre wejście Xhaki w Neuera, który chwytał piłkę, ale na szczęście reprezentantowi Niemiec nic się nie stało.

91'

Jeszcze przed szansą gospodarze z rzutu wolnego podyktowanego za zagranie piłki ręką przez Dantego.

90'

Dwie minuty dolicza Pan Gagelmann do regulaminowego czasu gry.

88'

Claudio Pizarro sam na sam z ter Stegenem, ale górą z tego pojedynku wychodzi bramkarz gospodarzy! Fatalny błąd obrony, która doprowadziła do tej sytuacji!

87'

Ostatnia roszada wśród Bawarczyków - Hojbjerg za Kroosa.

87'

Szansa przed Davidem Alabą, ale jego uderzenie wylądowało tylko w bocznej siatce bramki ter Stegena!

85'

Borussia w ataku, dośrodkowanie w pole karne i piłkę na rzut rożny wybija Rafinha.

84'

Od kilku minut obie drużyny starają się grać długą piłką z pominięciem drugiej linii, ale jak na razie próby te nie przynoszą spodziewanego efektu.

81'

Druga zmiana wśród Bawarczyków - z boiska schodzi strzelec pierwszej bramki Mario Goetze, a za niego wchodzi napastnik Claudio Pizarro.

81'

Faul na Robbenie i kartonik dla Kramera.

81'

Druga połowa jednak wygląda już znacznie inaczej. Borussia stara się grać znacznie wyżej niż w pierwszych 45 minutach.

79'

Zmiana Guardioli: Robben za Shaqiriego.

79'

Bardzo ostre wejście Kroosa i pomocnik Bayernu obejrzał żółtą kartkę.

78'

Bayern w ataku pozycyjnym.

75'

Pierwsza zmiana w tym meczu: Hrgota zmienia Herrmanna.

73'

Pep Guardiola mimo prowadzenia ciągle podpowiada swoim piłkarzom. Teraz korzystał z chwili przerwy w grze i udzielał kolejnych wskazówek Philippowi Lahmowi.

72'

71'

Borussia stara się zdobyć kontaktową bramkę, ale gospodarzą dzisiejszego spotkania brakuje także trochę szczęścia, bo już dwa razy trafiali w słupek bramki Neuera.

69'

Uderzenie Alaby broni ter Stegen.

66'

Doskonała szansa przed Herrmannem, któremu piłkę wyłożył jak na dłoni Raffael, ale młody Niemiec nieczysto trafił piłkę i wyszła ona poza boisko.

65'

A tymczasem szansa dla Shaqiriego, ale jego uderzenie mija bramkę gospodarzy.

64'

Max Kruse w kolejnej akcji Borussii trafia w słupek bramki Neuera!

64'

Ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez Bayern. Shaqiri dograł krótko do Lahma, ten dośrodkował piłkę do Dante, ale wmieszał się w to wszystko ter Stegen i wybił piłkę.

61'

Posiadanie piłki - Bayern 62% przy 38% Borussii.

60'

Dobra akcja gospodarzy, ale uderzenie Herrmanna wysoko ponad poprzeczką.

59'

Szansa przed Borussią, ale ponownie dobrze interweniuje Neuer.

57'

Chwile przerwy w grze, na boisku leżał Rafinha.

56'

Dwoma kapitalnymi interwencjami popisał się ter Stegen, ale przy uderzeniu z jedenastu metrów był już bezradny.

54'

GGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! Thomas Mueller strzela bramkę z rzutu karnego!!!

54'

Mueller przed szansą...

54'

Ależ ogromne zamieszanie przed bramką ter Stegena!!! Popisał się on dwom niewiarygodnymi interwencjami, ale będziemy mieć rzut karny za zagraniem ręką!

51'

Nieprzyjemne uderzenie Thiago, piłka skozłowała przed bramkarzem Borussii, ale doskonale interweniował i Bayern miał tylko rzut rożny.

49'

Uderzenie Muellera głową w światło bramki. Dobrze jednak interweniuje golkiper gospodarzy.

48'

W natarciu Bayern, ale piłkę łapie ter Stegen.

47'

Pierwsza akcja gospodarzy, ale łapie piłkę Neuer po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

45'

Zaczynamy grę!

21:31

Wracają na plac gry obie jedenastki.

21:29

Jak na razie jednak wciąż na murawie rozgrzewają się rezerwowi zawodnicy obu klubów.

21:28

Wracamy już na stadion Borussia Park.

21:22

Borussia M'Gladbach - Bayern MonachiumBorussia M'Gladbach - Bayern Monachium

21:20

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Bawarczyków. Widać to i po posiadaniu piłki i po sytuacjach, które sobie stworzyli. Mieliśmy jednak fantastyczną końcówkę tej części gry w wykonaniu gospodarzy co przepowiada ogromne emocje w drugiej połowie. Borussia mimo niewielu szans potrafiła zagrozić Bayernowi i Neuer miał sporo pracy. Mecz niesie ze sobą wiele wrażeń, więc kibice Bundesligi na pewno mają co oglądać.

46'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Kolejna szansa dla gospodarzy! Po raz kolejny broni uderzenie Neuer!

44'

Faul Muellera w ofensywie. Niemiec wyraźnie nie zgadza się z decyzją arbitra.

42'

Mueller w pole karne, ale wprost w dłonie ter Stegena.

41'

Bayern zdecydowanie musi uważać w defensywie, bo mimo tego, że Borussia rzadko przedostaje się pod ich bramkę, potrafi zagrozić Neuerowi.

40'

Świetna kontra Borussii!!! Szybko rozegrany wrzut piłki z autu, dobre uderzenie Kruse, ale kapitalną interwencją popisał się Neuer!

39'

Dośrodkowanie Shaqiriego w pole karne, piłka dotarła do Goetze, ale złe przyjęcie piłki pomogło w dobrej interwencji obrońcy.

37'

Po atakach gości w końcu Neuer musiał interweniować. Jednak wyraźnie przeważa Bayern.

36'

Pierwsze upomnienie indywidualne. Ukarany Wendt.

34'

Doskonały strzał Arango, ale dobrze interweniuje Neuer! Tylko rzut rożny.

33'

Gospodarze staną przed szansą wyrównania, ponieważ mają rzut wolny przed polem karnym Neuera.

32'

Uderzenie Shaqiriego z rzutu wolnego zza pola karnego obok lewego słupka bramki ter Stegena.

30'

Bayern nieznacznie cofnął się do defensywy, ale Monchengladbach nie jest w stanie tego wykorzystać. Szansa zaprzepaszczona i znów atakuje Bayern.

29'

Wielki jęk zawodu na stadionie, bowiem niedokładne podanie w polu karnym Bayernu zniweczyło wysiłek akcji Borussi. Była to pierwsza akcja gospodarzy tak wysoko od swojego pola karnego od kilkudziesięciu minut.

26'

Goetze wdał się w drybling z kilkoma graczami Borussi, ale siła złego na jednego i młody Niemiec stracił w końcu piłkę.

24'

Jak na razie mecz jest niezwykle czysty. Przez te 24 minuty mieliśmy zaledwie jeden faul.

21'

Strzał Mario Goetze z linii pola karnego nad poprzeczką bramki. Pomocnik Bayernu domagał się jeszcze rzutu rożnego, ale decyzja arbitra zupełnie inna.

21'

Jedna z nielicznych akcji Borussi na połowie rywala, ale niedokładne podanie do Arango przerywa całą akcję.

20'

Bayern w natarciu, Monchengladbach nie jest w stanie oddalić gry od własnego pola karnego.

18'

I podobna akcja z drugiej strony boiska, ale Neuer miał nieco więcej czasu niż jego rywal nieco wcześniej i wybił piłkę daleko w przed siebie.

17'

Piłka na lewe skrzydło do Shaqiriego, ale szybszy od gracza Bayernu był bramkarz Borussi i wybił piłkę głową na aut.

16'

Zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki mają goście. Borussia bardzo cofnięta na własnej połowie czeka jedynie na możliwość kontrataku.

15'

Piłka do Goetzego od Alaby, ale reprezentant Niemiec na spalonym.

13'

Doskonały strzał Rafinhy z ponad trzydziestu metrów - broni ter Stegen!

12'

Świetny przerzut piłki do Shakiriego, ale skrzydłowy Bayernu został zablokowany przy dośrodkowaniu.

12'

Po stracie bramki Borussia stara się momentalnie odpowiedzieć, ale jak na razie doskonale grają obrońcy gości.

10'

Świetna akcja prawą stroną boiska, wyłożenie piłki do Goetzego i mieliśmy otwarcie wyniku.

8'

7'

GGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!! Bayern prowadzi z Monchengladbach 1:0!!!

6'

Kapitalna szansa dla Bayernu Monachium! Goetze sam na sam z bramkarzem gości strzela jednak obok słupka!

5'

Kiepski początek spotkania w wykonaniu Bayernu. Mimo przewagi w posiadaniu piłki lepiej wyglądają gospodarze.

2'

Pierwsza szansa dla Borussi, ale wyjaśnia sytuację w polu karnym Boateng. Ponownie gospodarze, ale Kruse nie oddał strzału na bramkę Neuera i golkiper zdołał wyłapać piłkę.

0'

Zaczynamy!

20:30

Losowanie stron i już za chwilę zaczynamy.

20:28

Jesteśmy już na stadionie w Monchengladbach. Piłkarze wychodzą na murawę.

20:25

Sędzią głównym tego spotkania jest Pan Peter Gagelmann, a pierwszy gwizdek tego spotkania już za chwilę.

20:17

Faworytami są goście, jednak forma Borussi jest więcej niż zadowalająca, więc na pewno będziemy świadkami znakomitego widowiska.

20:15

Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco, bowiem na przeciwko siebie stanie trzecia drużyna tego sezonu oraz lider tabeli. W lepszej sytuacji jest oczywiście Bayern, który jak na razie stracił zaledwie cztery punkty w rozgrywkach Bundesligi.

20:11

Ławka Bayernu: Starke, Contento, Robben, Weiser, Hojbjerg, Pizarro i Sallahi.

20:11

Ławka rezerwowych Borussi: Heimeroth, Daems, Nordtveit, Rupp, Younes, de Jong i Hrgota.

20:09

Po lewej stronie prezentujemy składy, w których oba zespoły rozpoczną ten pojedynek. Najbardziej zastanawiającą decyzją Pepa Guardioli jest nie włączenie nawet do osiemnastki meczowej napastnika Mario Mandzukicia. Media niemieckie informowały o tym, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest zła postawa piłkarza na treningach.