AugsburgFC Augsburg
17:30

Dziękuję za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net.

17:28

Polacy niczym specjalnym się dziś nie wyróźnili. Jakub Błaszczykowski, który musiał zejść z boiska już po 5. minutach z powodu kontuzjii, prawdopodobnie zerwał więzadła. Jeśli wstępna diagnoza się potwierdzi oznacza to koniec sezonu dla kapitana reprezentacji Polski.

17:26

Borussia rozpoczyna rundę rewanżową od remisu. Nie było to najlepsze spotkanie podopiecznych Juergena Kloppa. Momentami czuli się zbyt pewnie i Augsburg 2 razy ich skarcił. Z przebiegu spotkania remis wydaje się sprawiedliwy.

94'

Koniec spotkania.

90'

O 3. minuty sędzia przedłużył dzisiejszy mecz.

88'

Dośrodkowywał Schmelzer spod linii końcowej. Skakał do piłki Lewandowski, ale uprzedził go Hitz.

86'

Dobrze teraz Lewandowski wyłożył piłkę Reusowi, ale Niemiec uderzył prosto w bramkarza.

84'

Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Mkhitaryana zastępuje Schieber.

78'

Borussia teraz naciska, ale goście bronią się prawie całym zespołem. Podopieczni Juergena Kloppa nie potrafią dojść do dobrej sytuacji i zakończyć ją strzałem.

73'

Już kilka minut po wejściu na boisko bramkę zdobył Ji Dong-Won. Znowu asysta Hahna, który dorzucił piłkę na krótki słupek, tam piłkę głową strącił Koreańczyk i wyrównał stan meczu.

73'

GOOOOOL!!!!!!!! AUGSBURG WYRÓWNUJE!!!!!!!!!!!

69'

Kolejny napastnik Augsburga opuszcza boisko. Jest to Raul Bobadilla, a zastępuje go Ji Dong-Won, który za pół roku zostanie piłkarzem Borussii.

65'

W trudnym dla Borussii momencie meczu, świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Sahin i wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

65'

GOOOOOOL!!!!!!!! JUŻ 2:1!!!!!!!

60'

Tuż przed polem karnym faulowany Lewandowski. Reus jednak uderzył prosto w mur.

55'

Z prawej strony po ziemii dośrodkowywał Hahn. Piłka zmierzała do Arka Milika, który musiałby tylko dołożyć nogę i pewnie znalazłaby się ona w siatce. Sytuację chciał jeszcze ratować Bender, który próbował wślizgiem wybić piłkę, ale robił to tak nieszczęśliwie, że wbił ją do własnej bramki.

55'

GOOOOOOL!!!!!!!!!!! MAMY REMIS!!!!!!!!!!!!

50'

Groźnie było teraz pod bramką gości. Lewandowski dobrze przyjął piłkę od Weidefellera. Polakowi jednak piłkę zabrali obrońcy, a jeden z nich podał do bramkarza.Blisko piłki był Reus, ale niezdążył do niej dobiec i wyekspediował ją Hitz.

48'

Pierwsza szansa dla Borussii, Aubameyang robił wślizg na 5. metrze, ale nie sięgnął piłki i wybił ją obrońca

46'

Rozpoczęła się już druga połowa, Oba zespoły bez zmian.

16:24

Pierwsza połowa pod dyktando gospodarzy. Jednak Augsburg też miał swoje szanse ale nie potrafił ich wykorzystać. Ciąg dalszy emocji za kwadrans.

47'

Próbowała Borussia dwa razy po rożnych, ale w obu przypadkach piłkę wybijali obroncy. Koniec pierwszej części gry.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o 2 minuty.

44'

Żółta kartka dla Sokratisa za zatrzymanie kontry Augsburga.

42'

Długie podanie od Schmelzera do Aubameyanga. Gabończyk był w linii z obrońcami, ale arbiter zdecydował, że był spalony.

39'

Złe wyprowadzenie piłki przez gości. Futbolówka przed polem karnym trafiła do Reusa, który bez zastanowienia natychmiast huknął na bramkę Hitza. Uderzenie jednak niecelne.

35'

Uraz Altintopa i zastępuje go Arkadiusz Milik.

32'

Dobra kontra gości, ale wyjaśnia Schmelzer wybiciem na rzut rożny. Zero zagrożenia jednak po tym stałym fragmencie.

30'

Ładna klepka Lewandowskiego i Mkhitaryana. Strzelał ten drugi, ale nie trafił w bramkę.

26'

Teraz ładnie urwał się Lewandowski, ale przegrał pojedynek z bramkarzem.

25'

Teraz z kolei wolny dla Borussi. Na długi słupek dośrodkował Reus, tam wbiegał Papastathopoulos, który niecelnie strzelił głową.

21'

Z rzutu wolnego głową strzelał Bobadilla. Uderzył jednak obok bramki.

18'

Borussia znowu groźna po stałym fragmencie, ale tym razem mniej skutecznie niż wcześniej.

18'

Mkhitaryan faulowany w okolicach środka boiska. Za to zagranie żółtą kartką został ukarany Hahn.

16'

Groźna kontra gości. Z prawego skrzydła po ziemii dośrodkowywał Hahn, ale Kehl wybija piłkę na aut.

13'

Po rzucie rożnym dla Augsburga mamy małe zamieszanie w polu karnym Borussii, ale gospodarze szybko wyjaśniają sytuację.

12'

Żółtą kartkąza ful ukarany Bender.

7'

Uraz Błaszczykowskiego okazał się poważniejszy i zastępuje go Aubameyang.

6'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka spadła na głowę osamotnionego w polu karnym Bendera. Ten tylko strącił piłkę obok bramkarza i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

6'

GOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! BORUSSIA 1:0

3'

Jakiś uraz Błaszczykowskiego. Polak źle postawił stopę i leży przy linii bocznej.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i spotkanie rozpoczęte.

15:20

Jest to pierwszy mecz obu drużyn po zimowej przerwie. Borussia przezimowała na 4. miejscu, a Augsburg na 8.

15:18

Rezerwowi Augsburga: Manninger, de Jong, Kohr, Esswein, Jeong-Ho Hong, Dong-Won Ji, Milik

15:16

Rezerwowi Borussi: Langerak, Kirch, Sarr, Piszczek, Aubameyang, Hofmann, Schieber

15:11

W pierwszym składzie Borussi zagra dziś dwóch Polaków: Kuba Błaszykowski i Robert Lewandowski. Łukasz Piszczek zasiądzie dziś na ławce rezerwowych. Arkadiusz Milik grający w Augsburgu również będzie dziś tylko rezerwowym.

15:10

Dzień dobry. Dziś gościmy na Signal Iduna Park, gdzie Borussia Dortmund podejmie Augsburg. Michał Przybycień. Zapraszam.