Dziękujemy za uwagę!

17:28

W pełni zasłużone zwycięstwo Herthy. Brawa dla tej drużyny.

98'

Hofmann dośrodkowuje piłkę, ale zbyt krótko! Koniec meczu! Sensacyjne zwycięstwo Herthy!

96'

Jeszcze jeden rzut rożny dla Borussii.

93'

Allagui leży na boisku, Borussia chcę kontynuować grę, ale sędzia na to nie pozwala.

90'

I ostatnia zmiana w drużynie gości. Z boiska schodzi Cigerci, a za niego pojawi się Janker.

89'

Dobra okazja dla Borussii. Piszczek dośrodkowuje, strzela Grosskreutz, ale nad bramką.

86'

Lewandowski trafił w nogi swojego przeciwnika, ale sędzia nie zdecydował się na żółtą kartkę.

84'

Reus dośrodkowuje w pole karne, Schieber chciał pokusić się o bramkę, ale mu to nie wyszło.

82'

Reus dośrodkowuje w pole karne, wyskakuje do piłki Sokratis, wyskakuje Lewandowski, ale żaden nie trafia do bramki.

81'

Zbyt dużo podań wymieniła Borussia. Lewandowski podaje do Reusa, ale ten znalazł się na spalonym.

78'

Zmiana także w drużynie gości. Wagner zastępuje Ramosa.

77'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu jaką może przeprowadzić Klopp. Schieber zastąpi Kehla.

76'

Po podaniu Hofmanna przed szansą na zdobycie bramki stanął Piszczek, ale piłka powędrowała wysoko ponad poprzeczką.

75'

Kolejna nieudana akcja Borussii, zakończona niedokładnym podaniem. Jeśli podopieczni Kloppa chcą odwrócić wynik meczu, muszą momentalnie coś poprawić.

72'

Dośrodkowanie Schulza trafia w Piszczka, pomocnik gości je ponawia, ale piłka ląduje w dłoniach bramkarza gospodarzy.

70'

Pierwsza zmiana w drużynie gości. Schodzi Skjelbred, a pojawi się Niemeyer.

67'

Kobiashvili fauluje Lewandowskiego i za to zagranie otrzymuje żółtą kartkę.

66'

Dobry zwód Hofmanna, który fantastycznie uderza na bramkę, jeszcze lepiej interweniuje Gersbeck!

65'

Reus zwlekał z podaniem do Mkhitaryana i piłkę odebrał mu Lustenberger.

63'

Cigerci dobrze wypatrzył na lewej stronie Schulza, ale dobrze interweniował Grosskreutz.

62'

Lewandowski dwukrotnie odbiera piłkę, ale za drugim razem fauluje.

61'

Dalekie zagranie piłki w kierunku Lewandowskiego, ale zawodnik reprezentacji Polski nie zgarnął piłki.

59'

Rzut wolny dla Borussii wykonywał Sahin, ale posłał ją zbyt głęboko.

56'

Kolejna zmiana w Borussii. Błaszczykowski opuszcza boisko, a zmieni go Hofmann.

54'

Kolejna wrzutka z rzutu rożnego wpada na głowę Sokratisa, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

53'

Allagui pada w polu karnym po starciu z Reusem, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

52'

Lewandowski piętą zagrywał do Reusa, ale ten nie spodziewał się takiego zagrania reprezentanta Polski.

51'

Cigerci fauluje Kehla i za to zagranie otrzymuje żółtą kartkę.

49'

Sokratis chciał posłać bezpośrednią piłkę do Mkhitaryana, ale uczynił to zbyt mocno.

47'

Szarża z lewej strony Lewandowskiego, ale piłka poza boiskiem.

46'

W przerwie zgodnie z przewidywaniami boisko opuszcza Sarr, zmienia go Piszczek.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

45'

Koniec pierwszej połowy! Sensacyjny wynik w Dortmundzie!

46'

Sarr ostro fauluje zawodnika gości i otrzymuje za to żółtą kartkę.

46'

Fatalny błąd Sarra, który nie może zaliczyć tego spotkania do udanych. Młody obrońca gości stracił piłkę, a Allagui, pięknie minął bramkarza i zdobył gola.

45'

Gol! Gol! Allagui!

43'

Akcja Borussii z lewej strony boiska. Nic z niej nie wyszło, bo Błaszczykowski zbyt mocno piętką zagrał do Durma.

41'

Allagui po raz kolejny raz wyróżnia się w tym spotkaniu. Nie bał się wejść pomiędzy czwórkę obrońców, minął ich ale odskoczyła mu piłka i znalazła się u bramkarza Borussii.

39'

Po zdobyciu bramki przez Herthę , to goście są bliżsi objęcia prowadzenia. Borussia musi coś zmienić w swojej grze.

36'

Rzut wolny dla Herthy wykonywał N'Djeng, blisko zdobycia bramki był Allagui, ale faulował Sokratisa.

34'

Tym razem pokonać bramkarza Herthy chciał Sahin. Ale jego uderzenie, także było niezbyt mocne i niecelne.

32'

Kolejny błąd w tym spotkaniu Sarra, chciał to wykorzystać Skjelbred, ale uderzył zbyt słabo.

29'

Aktywny w tym spotkaniu Allagui, starał się dośrodkować w pole karne, ale nie pozwoliła na to dwójka defensorów Borussii.

26'

W odpowiedzi Robert Lewandowski uderzał na bramkę, ale wysoko ponad nią.

24'

Błąd Durma w środowej strefie boiska. Piłkę przejął i popędził z nią Allagui. Dobre podanie pomocnika gości w pole karne do Ramosa, którego nie upilnował Papastathopoulos, więc napastnikowi Herthy nie zostało nic innego jak zdobyć swoją kolejną bramkę w lidze.

23'

Mamy bramkę dla Herthy! Ramos!

23'

Ramos dobrze wypatrzył na prawej stronie Allagui, ale ten zbyt mocno dośrodkował w pole karne.

21'

Mkhitaryan ograł świetnie Lustenbergera i chciał z ostrego kąta wpakować piłkę do bramki, ale nie dał się ograć tym razem bramkarz Herthy.

20'

Reus do Lewandowskiego, ten odwracał się już w kierunku bramki, ale piłkę przejął obrońca gości.

17'

Dobra akcja Borussii. Rzut wolny po faulu na Lewandowskim wykonywał Reus, do piłki wyskoczył Papastathopoulos, ale piłka znalazła się w dłoniach bramkarza Herthy.

15'

Długie podanie do Durma od Sarra, ale jednak zbyt mocne. Akcja dwóch zawodników, którzy niedawno jeszcze grali w rezerwach Borussii.

12'

Kolejny błąd bramkarza Herhy, ale naprawia go fantastyczną paradą broniąc strzał z bliska Lewandowskiego, po chwili niemal identyczna sytuacja i także broni Weidenfeller, tu mógł go pokonać Ramos.

11'

Akcja Herthy zakończona niecelnym uderzeniem.

10'

Borussia w natarciu! Mocne uderzenie Grosskreutza, ale tym razem ponad bramką.

9'

A jak padła bramka? Borussia przejęła piłkę, Kehl zagrał prostopadłą piłkę do Reusa, a ten wykorzystał błąd bramkarza, który wybiegł z bramki i zdobył swojego kolejnego gola w tym sezonie.

7'

Gol! Reus!

6'

Pierwsze uderzenie w spotkaniu Błaszczykowskiego, ale zostało zablokowane przez obrońcę. Lepszym rozwiązaniem byłoby podanie do wychodzącego na pozycję Grosskreutza.

4'

Grosskreutz chciał podciąć piłkę w pole karne w kierunku Reusa, ale ponownie szybsi byli obrońcy Herthy.

3'

Dobre podanie w kierunku Mkhitaryana, ale uprzedził go jeden z obrońców.

2'

Wkradła się mała pomyłka. W pierwszym składzie oczywiście Błaszczykowski i Lewandowski.

1'

Rozpoczynamy spotkanie w Dortmundzie!

15:18

Ławka rezerwowych Herthy Berlin: Janker, Ronny, Niemeyer, Kluge, Wagner, Mukhtar, Sprint

15:16

Ławka rezerwowych Borussii Dortmund: Friedrich, Hofmann, Aubameyang, Langerak, Kirch, Schieber, Piszczek

15:10

Lista kontuzjowanych piłkarzy BVB jest niemal bez zmian, z wyjątkiem Marcela Schmelzera, który wznowił treningi. Ale mało prawdopodobne by Niemiec dziś zagrał. W Herthcie nie zagra podstawowy bramkarz Thomas Kraft, który doznał ostatnio kontuzji.

15:09

Borussia poczyniła już pierwsze ruchu na rynku transferowym. Do klubu dołączy Japończyk Mitsuru Maruoki, który na razie będzie trenował z zespołem U-23. Maruoki został wypożyczony z drużyny Cerezo Osaka - tej samej, z której do Dortmundu przyjechał Shinji Kagawa.

15:08

- Ostatnio w dwóch bardzo ważnych meczach na naszym stadionie odnieśliśmy porażki, choć wcale nie musiało tak być. Chcemy teraz dobrze zakończyć rozgrywki w tym roku. Hertha to silny przeciwnik, jednak zwycięstwem w sobotę chcemy sprawić gwiazdkowy prezent naszym wspaniałym fanom – powiedział w rozmowie z "Bildem" Marco Reus.

15:08

W ostatnich pięciu meczach zespół Jürgena Kloppa wygrał tylko raz - z Mainz 3:1. Dzisiaj marzy się dortmundczykom taki mecz, jak ten rozegrany 1 listopada - wygrana 6-1 ze Stuttgartem. To było ostatnie spotkanie, kiedy Borussia pokazała taką siłę.