Koniec meczu. Bayer pokonuje BVB 1:0

93'

Philipp Wollscheid za niesportowe zachowanie

93'

Idiotyczne zachowanie Sokratisa, który mając żółtą kartkę na koncie odkopnął piłkę po gwizdku i zakończył udział w tym meczu

91'

Borussia się spieszy, czy Borussia zdąży?

90'

5 minut dolicza sędzia do drugiej połowy

88'

Kohr za Castro

86'

W końcu dobra okazja Lewandowskiego zakończona strzałem, który złapał jednak bramkarz

84'

Trzeba przyznać, że zachowanie Spahica było skandaliczne i sędzia słusznie wyciągnął czerwoną kartkę

83'

Castro za faul. Coraz bardziej nerwowo na boisku

82'

Szybko reaguje trener gości

82'

Piszczek zmienił Sahina

80'

Spahić za faul na Lewandowskim

80'

Piszczek za moment pojawi się na boisku

78'

Kruse za Hegelera

75'

Kwadrans do zakończenia meczu. Mało mamy w ostatnich minutach sytuacji podbramkowych. Dużo natomiast gry w środku i fauli

73'

Reus oddaje swój pierwszy niecelny strzał w tym meczu na bramkę

71'

Biegowo, fizycznie zdecydowanie lepsi są dziś goście. Ciężko będzie Borussii dziś o punkty

69'

Sokratis fauluje w środku pola i ogląda kartkę

68'

Pierre-Emerick Aubameyang pada w polu karnym po zagraniu ze środka pola ale znów sędzia nie reaguje

68'

Hoffman za Błaszczykowskiego

66'

Dwadzieścia pięć minut do końca meczu. Przez chwilę nerwowo było na boisku po faulu jednego z gracza Bayeru ale sędzia szybko uspokoił sytuację

63'

Strzelec pierwszej bramki dla Bayeru wywalczył korner

63'

Kontuzjowanego Bendera zmienia Reus

62'

Sahin z rzutu wolnego wprost w ręce bramkarza

62'

Brzydki faul Cana na Blaszczykowskim i mamy kartkę

61'

Dwójkowa akcja Lewandowski - Błaszczykowski kończy się na obronie Bayeru

59'

No i mamy kartkę w tym meczu. Za fal na Benderze ukarany Jens Hegeler

56'

Mądrze grają goście i nie pozwalają BVB na wiele.

54'

Seria rzutów rożnych dla gospodarzy.

53'

Wrzutka Cana w pole karne łapie golkiper gospodarzy

51'

Zamieszanie w polu karnym Leno kończy się faulem Lewandowskiego na Leno

51'

Faulowany Błaszczykowski i będzie rzut wolny z okolic narożnika boiska

50'

Pierwsze 5 minut drugiej połowy niewiele inaczej wygląda niż pierwsza połowa. Czy BVB będzie potrafiła coś zmienić?

48'

Reus zaczyna rozgrzewkę - z pewnością za chwilę pojawi się na boisku.

47'

Kevin Grosskreutz próbował atakować prawą stroną ale Can ze Spahicem zatrzymali spokojnie obrońcę rywala

46'

Zaczyna BVB

19:31

Wracają na boisko oba zespoły

19:26

Już za moment wracamy na drugą połowę

45'

Bez doliczania nawet minuty sędzia kończy pierwszą połowę.

44'

Ręka Manuel Friedricha i będzie wolny dla gości na połowie boiska

43'

Borussia próbuje rozegrać jedną z ostatnich akcji ofensywnych w tej połowie

41'

Ostatnie minuty pierwszej połowy przed nami.

39'

Ciężko ogląda się dziś grę gospodarzy. Bayer jest zespołem zdecydowanie dokładniejszym i zdecydowanym w dążeniu do celu

38'

Uspokoiło się nam na Signal-Iduna Park. Oba zespoły grają teraz spokojniej a piłka krąży głównie wokół środka boiska.

35'

Ostro grają goście na połowie BVB powodując, że zawodnicy Kloppa nie potrafią zorganizować się w ofensywie

32'

Simon Rolfes nie przyjął piłki po podaniu od Cana i od bramki Weidenfeller

30'

Heung-Min Son znów przed doskonałą szansą na gola będąc sam na sam z bramkarzem. Tym razem jednak świetnie zachował się golkiper Borussii.

29'

W bardzo trudnej pozycji uderzał Polak po centrze z prawej strony i bramkarz złapał piłkę

27'

Henrik Mkhitaryan pada na linii pola karnego w starciu z Canem ale arbiter nie dopatrzył się faulu

24'

Henrik Mkhitaryan po szybkiej akcji zatrzymany na wysokości pola karnego. Gospodarze zaczynają od ataku pozycyjnego

23'

Durm wybija piłkę na korner. Kolejna szansa dla Bayeru

21'

BVB nie potrafi zorganizować poprawnej akcji ofensywnej. Obrona gospodarzy bez m.in. Suubotica i Schmelzera gra katastrofalnie źle.

20'

Katastrofalny błąd obrony BVB wykorzystują goście. Bayer w tym momencie ma aż 6 punktów przewagi nad swoim dzisiejszym rywalem

18'

G o o o o o o oo l l l l l ll l l l l l ! ! ! ! ! ! Katastrofalny błąd Manuel Friedrich wykorzystuje Min Son i po minięciu bramkarza trafia do pustej bramki!!!!

15'

Mkhitaryan z woleja uderza z narożnika pola karnego ale zostaje zablokowany

14'

Spahić zatrzymał Lewandowskiego na linii pola karnego

14'

Akcja na połowie Bayeru. Lewandowski jednak znajduje się na pozycji spalonej

12'

Piękny strzał Emre Cana z 20 metrów przelatuje nad poprzeczką

11'

Stefan Kiessling ostro zaatakowany przez Bendera bez reakcji sędziego

10'

Aubameyang uciekł Donatiemu ale z prawej strony źle zagrał w pole karne Bayeru

9'

Przy piłce goście rozrywający coraz groźniejsze akcje pod polem karnym BVB

7'

Emre Can próbował przejść lewą stroną boiska ale został zatrzymany przez obronę . Po chwili ładna kontra Bayeru kończy się uderzeniem Kiesslinga wprost w bramkarza

5'

Grosskreutz dorzuca futbolówkę w pole karne gości ale obrońcy z Leverkusen wybijają piłkę

4'

Przy piłce bramkarz Leverkusen rozpoczynający kolejną akcję swojego zespołu

2'

Pierwsza okazja Lewandowskiego w polu karnym gości. Polak był powstrzymywany przez rywala i nie zdołał oddać mocnego i celnego strzału

1'

Pierwszy faul na Lewandowskim w środku pola

1'

Zaczynamy

18:30

Doświadczony arbiter Florian Meyer poprowadzi ten mecz

18:28

Oba zespoły wychodzą na boisko

18:28

Mimo, że mamy 7 grudnia to liczba widzów na Signal-Iduna Park może imponować jak zawsze.

18:25

W Dortmundzie pogoda taka jak w całej Europie. Deszczowo i mokro

18:06

Sytuacja kadrowa w zespole Borussii jest coraz lepsza. Reus, Piszczek już są na ławce rezerwowych.

17:54

Borussia niedawno straciła pozycję wicelidera na rzecz właśnie dzisiejszego rywala. Czy za około 2 godziny odzyska pozycję wicelidera?

17:54

Rezerwowi Borussii Dortmund: Mitchell Langerak, Lukasz Piszczek, Sebastian Kehl, Jonas Hofmann, Marco Reus, Oliver Kirch, Julian Schieber

17:52

Rezerwowi gości: David Yelldell, Philipp Wollscheid, Sebastian Boenisch, Levin Öztunali, Robbie Kruse, Dominik Kohr, Eren Derdiyok

17:45

Zaczynamy relację na żywo ze szlagierowego meczu niemieckiej Bundesligi pomiędzy Borussią Dortmund a Bayerem Leverkusen.