Piątek, 25 października 2013, godz. 20:30
VfB StuttgartVfB Stuttgart
1 : 1
FC NürnbergFC Nuernberg
22:22

Norymberga nadal bez zwycięstwa w Bundeslidze. Stuttgart dzięki dzisiejszemu remisowi awansował na szóstą lokatę w tabeli Bundeslidze. Za wspólnie spędzony wieczór z relacją LIVE w Ekstraklasa.net dziękuje Państwu Marek Stefańczyk. Dobrej nocy!

93'

Koniec meczu! Norymberga wyraźnie zadowolona z remisu na Mercedes- Benz Arena w Stuttgarcie. Dość niespodziewany wynik trzeba przyznać.

92'

Maxim! Wprost na głowę Niedermeiera! Dobrze jednak interweniują obrońcy. 3 minuty doliczył arbiter do tych dziewięćdziesięciu, które już upłynęły.

90'

Skurcze łapią powoli Alexandru Maxima. Przerwa w grze. A za chwilę rzut wolny dla gospodarzy.

89'

Niezadowolona jest publiczność dzisiaj z występu gospodarzy. Koniec spotkania coraz bliżej, a wynik nadal jest sprawą otwartą.

87'

Maxim uderza na bramkę Schaefera! Piłka trafia jednak w Ibisevicia.

85'

Ostatnia zmiana w ekipie Thomasa Schneidera. Harnik opuszcza boisko. Jego pozycję zajmie Sercan Sararer.

84'

Feulner wykorzystuje błąd Niedermeiera i uderza w kierunku bliższego słupka bramki Ulreicha! Tylko boczna siatka!

83'

Werner zdecydował się na niesygnalizowany strzał z blisko 25 metrów! Na posterunku jednak Schaefer.

80'

Alexandru Maxim faulowany w środkowej strefie.

79'

I ostatnia zmiana w ekipie gości. Niklas Stark wędruje na ławkę rezerwowych. Mike Frantz jest już na boisku.

76'

Feulner melduje się na boisku. Zastępuje strzelca bramki dla gości- Drmicia.

75'

Opadło nieco tempo gry w stosunku do pierwszej połowy. Zawodnicy już nie są tak mobilni jak w pierwszej części meczu. Kwadrans do końca.

72'

Wejście smoka mógł zanotować Ginczek! Kiyotake prostopadle zagrał do napastnika Norymbergi! Ten jednak trafił prosto w Ulreicha.

70'

Zmiana w ekipie gości. Boisko opuszcza Mak. W jego miejsce pojawia się Daniel Ginczek.

68'

Arthur Boka opuszcza boisko. Jego miejsce zajmie Konstantin Rausch.

65'

Ależ kiks zanotował teraz Schaefer. Na szczęście obyło się bez konsekwencji. Maxim zagrał w kierunku Wernera. Próbował ubiec napastnika Schaefer, ale nieczysto trafił w piłkę.

64'

Zmiana w ekipie gospodarzy. 18- letni Werner zastępuje Ibrahimę Traore.

62'

Boka rewanżuje się na piłkarzach Norymbergi. Brutalnie z tyłu fauluje Iworyjczyk Roberta Maka. Żółta kartka! Pracował już ponad godzinę na tę kartkę Arthur Boka.

60'

Żółta kartka dla Drmicia, który nakładką atakuje... Arthura Bokę. Ciężkie życie ma w tym meczu obrońca Stuttgartu.

57'

Zaostrza się nam rywalizacja pomiędzy Chandlerem a Boką. Nie przebierają w środkach obaj zawodnicy. Dodaje to niewątpliwie kolorytu temu meczowi. Po raz kolejny opatrywany Boka.

56'

Faulowany był Arthur Boka, ale Guido Winkmann nie dostrzegł przewinienia! Świetnie minął Chandlera Iworyjczyk i upadł na murawę. Gwizdek jednak milczał. Leży na boisku Boka.

53'

Hasebe w odpowiedzi uderza półwolejem na bramkę Ulreicha. Dobrze jednak spisuje się bramkarz Szwabów.

53'

Gentner uderza głową z trzech metrów! Piłka mija bramkę! Coś nieprawdopodobnego! Jak on tego nie trafił!?

52'

Robert Mak nie zdążył dobiec do podania Makoto Hasebe. Przy okazji dodam, że Mak to Słowak. Jest wychowankiem Slovana Bratysława.

pawcio426@... 25.10.13, 21:18 Robert Mak jest Polakiem, czy Czechem, czy Słowakiem? Do Pana Redaktora

50'

Pogatetz faulowany przez Christiana Gentnera.

49'

Kiyotake zagrywał w kierunku Drmicia, ale napastnik gości był na spalonym.

47'

Bez zmian zaczęły obie drużyny tę drugą połowę.

46'

Witam Państwa po przerwie. Przed nami 3 kwadranse walki w Stuttgarcie! Zaczęli!

48'

Póki co, po 45. minutach w Stuttgarcie mamy remis. Po golach Ibisevicia i Drmicia jest 1:1. Już teraz zapraszam Państwa na drugą połowę.

47'

Idealna szansa dla Stuttgartu! Harnik z trzech metrów uderza obok bramki! Nie będą mieli lepszej okazji Szwabi!

45'

Hasebe faulowany przez Bokę. Uspokaja sędzia Iworyjczyka. Już chyba ostatni raz.

44'

Norymberga jeszcze walczy o bramkę dającą prowadzenie. Wiele jednak wskazuje na to, że do przerwy wynik będzie brzmiał: 1:1.

41'

Wysokie tempo gry w tej pierwszej, dobiegającej powoli końca, pierwszej połowie. Zobaczymy jak kondycyjnie wytrzymają ten mecz obie jedenastki. Kluczową rolę mogą odegrać w tym meczu zmiany. Na ławce gospodarzy m.in. Cacau i Konstantin Rausch pozyskany z Hannoveru przed sezonem. W ekipie gości w odwodzie są m.in. Javier Pinola i Tomas Peckhart.

39'

Niecodzienna sytuacja na boisku. Niklas Stark fauluje... sędziego. Tak, tak sędziego. Upadł na murawę Guido Winkmann.

37'

Ekipa gości ma optyczną przewagę. Przejęli inicjatywę podopieczni Gertjana Verbeeka.

37'

Niezła akcja Norymbergi! Boka w juniorski sposób dał się ograć przez Niklasa Starka. Ten dośrodkował w pole karne, ale skuteczną interwencją popisał się Sven Ulreich.

34'

Daniel Schwaab opatrywany przez klubowych lekarzy po starciu z Plattenhardtem.

33'

Natychmiastowa odpowiedź Szwabów. Harnik uderza na bramkę z narożnika pola karnego. Obok bramki. Próbował jeszcze zamykać tą akcję Ibisević, ale nie doszedł do piłki.

33'

Plattenhard wrzuca w pole karne na głowę Pera Nilssona, ale Szwed fauluje Svena Ulreicha i mamy rzut wolny.

32'

Maxim położył zwodem obrońcę i próbował zagrać do Martina Harnika, ale piłkę przejęli zawodnicy Norymbergi.

30'

Maxim mija obrońcę i uderza w długi róg. Jest gol! Ale na spalonym był Rumun po zagraniu Ibisevicia.

26'

Alexandru Maxim fauluje bez piłki Plattenhardta i ogląda za to zagranie żółtą kartkę!

26'

Robert Mak rozciągnął akcję poprzez zagranie na prawą stronę do Chandlera, ale ten fatalnie dośrodkował i wznowi grę Sven Ulreich.

23'

Traore wrzuca piłkę w pole karne! Wyszedł z tego strzał i piłka ląduje na poprzeczce. Schaefer wyglądał na zaskoczonego!

19'

Spuściły z tonu nieco obie jedenastki. Gra toczy się głównie w środkowej strefie. Nie brakuje za to walki i co za tym idzie- fauli.

17'

Leży na murawie Alexandru Maxim.

14'

Jeśli dalej tak będzie grał Boka, to zaraz obejrzy żółtą kartkę. Kolejny faul tego obrońcy. Arbiter traci cierpliwość.

13'

Oddalają zagrożenie obrońcy Stuttgartu i wyprowadzają kontrę! Harnik w sytuacji sam na sam z Schaeferem! Świetnie broni bramkarz Norymbergi.

12'

Rzut rożny dla Norymbergi. Będzie szansa na stworzenie zagrożenia pod bramką Ulreicha.

11'

Chandler ruszył z piłką w bocznej strefie boiska, ale z łatwością zabrał mu ją Boka. Nie przebiera w środkach defensor z Wybrzeża Kości Słoniowej.

9'

Chandler ucierpiał w starciu z Arturem Boką.

6'

Co za mecz w Stuttgarcie! Błyskawiczna odpowiedź gości! Josip Drmić otrzymał piłkę z głębi pola i ruszył w kierunku bramki. Uderzył zewnętrzną częścią stopy w kierunku dalszego słupka. Piłka odbiła się najpierw od jednego słupka, potem od drugiego i wpadła do siatki! Remis!

5'

Idzie za ciosem ekipa gospodarzy. Schwaab uruchomił Harnika, ale ten niecelnie dośrodkował i wznowi grę Schaefer.

4'

Pewnie w samo okienko bramki Schaefera!

3'

Rzut karny dla Stuttgartu! Ależ początek. Właściwie to pierwsza akcja ofensywna gospodarzy! Z autu wrzucił piłkę Gentner. Faulowany był Maxim!

3'

Ibisević fauluje Pogatetza.

1'

Rozpoczęli!

20:29

Za chwilę sędzia Guido Winkmann rozpocznie spotkanie w Stuttgarcie. Obie ekipy są już gotowe do gry.

20:27

W dotychczasowych dziewięciu meczach gospodarze zdobyli 12 punktów, co pozwala im plasować się na ósmej pozycji w ligowej stawce. Z kolej Norymberga ma na koncie tylko 6 oczek i wspólnie z Freiburgiem i Eintrachtem Brunszwik zamyka tabelę. Być może dzisiejsze spotkanie będzie okazją na przełamanie dla gości.

20:25

Zarówno Stuttgart jak i ekipa z Norymbergi przeżywają trudne chwile. W jednej i drugiej drużynie niedawno doszło do zmian szkoleniowców. Dla Gertjana Verbeeka będzie to debiut na ławce trenerskiej w Bundeslidze. Z kolei kilka kolejek temu, na ławce "Szwabów" doszło do zmiany Bruno Labbadii na Thomasa Schneidera.

20:13

Za niespełna 20 minut na Mercedes- Benz Arena w Stuttgarcie do boju staną ekipy VfB oraz FC Nuernberg. Nie jest to spotkanie pierwszej z drugą drużyną ligi o najwyższy cel. Nie jest to również prognoza heroicznego boju o utrzymanie w lidze. Mecz jakich może być wiele. Spotkanie drużyn, które wkraczają dopiero na ustalony dla siebie tor. Nie oznacza to jednak, że pozbawione będzie ono emocji. Marek Stefańczyk, dobry wieczór Państwu! Witam i zapraszam na pierwszy mecz dziesiątej kolejki niemieckiej Bundesligi