Borussia M'GladbachWikimedia
4 : 1
Eintracht BrunszwikEintracht Brunszwik
22:24

Gladbach zagrało nieco solidniej niż w pierwszych 45 minutach i po raz kolejny dostarczyło swoim kibicom wielu emocji i bramek. Za tydzień w ramach 7. kolejki Borussia wyjedzie na mecz z FC Augsburg, natomiast Eintracht Brunszwik powalczy u siebie z VfB Stuttgart. Dziękuje za wspólnie spędzone 90 minut.

91'

Przed momentem jeden z zawodników gospodarzy omal nie przełamał słupka na pół po piekielnie silnym uderzenie z rzutu wolnego. Chwilę później sędzie Gagelmann gwizdnął po raz ostatni!

90'

Kolejna zmiana w spotkaniu, Younes zastępuje na placu gry Arango (M'Gladbach).

88'

Torsten Lieberknecht, szkoleniowiec Eintrachtu Brunszwik, został odesłany na trybuny. Nie było to jednak zachowanie skali Jurggena Kloppa w niedawnym meczu LM z Napoli, po prostu szkoleniowiec przekroczył przeznaczoną dla niego strefę przy ławce rezerwowych.

84'

... i Jackson za Bolanda.

84'

Podwójna zmiana u gości, Kruppke za Elabdellaoui...

81'

Branimir Hrgota za Patricka Hermanna (Gladbach)

78'

Kruse otrzymał podanie wzdłuż szesnastki i zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, ta po drodze zmieniła nieco tor swojego lotu i Petković tylko odbił futbolówkę przed siebie. Najszybciej dopadł do niej Brazylijczyk i strzelił drugiego gola w spotkaniu, a trzeciego w sezonie.

75'

Raffael! Mamy po meczu!

74'

Goście próbowali od razu odpowiedzieć na zadany im cios, ale Caligiuri zamiast strzelić do bramki, skiksował i posłał piłkę w okolice narożnika boiska.

72'

Max Kruse całkowicie zmylił bramkarza i pewnie umieścił piłkę w siatce po raz trzeci!

71'

Jedenastka dla Gladbach! Faulowany Arango

69'

Pierwsze zmiana w ekipie gości i zarazem w meczu. Boisko opuścił Kumbela, w jego miejsce Szwajcar Ademi.

66'

Z owego rzutu wolnego piłkę dorzucał Kruse, ale Stranzl skierował piłkę głową mocno o ziemie, więc ta zrobiła kozioł i przeleciała obok słupka.

65'

Mieliśmy nie małą kontrowersję, kapitan gości Dogan faulował Hermanna w okolicach bocznej linii pola karnego. Wydawało się, że arbiter początkowo wskazuje na wapno, jednak ostatecznie zarządził tylko rzut wolny z bardzo ostrego konta piłkarzom Gladbach.

62'

W strzałach ogólnie 10-7 przeważają co ciekawe goście z Brunszwiku.

59'

Bellarabi poprowadził piłkę do linii końcowej i stamtąd zagrywał do wbiegającego Bolanda, który z niewielkiej odległości pakuje ją do bramki Ter Stegena!

58'

GOOOL!!! Eintracht łapie kontakt!

55'

Stranzl leży teraz na boisku po starciu z napastnikiem Eintrachtu. Przyczyną wszystkiego było niefrasobliwe rozegranie piłki w obronie przez Granita Xhaka.

52'

Caligiuri! Mocny strzał zmierzał pod poprzeczkę bramki Ter Stegena, jednak golkiper efektownie wybił piłkę na rzut rożny.

49'

Początek drugiej połowy podobny do początku meczu - Borussia nieśmiało rozgrywa swoje ataki na połowie rywala, a Eintracht, gdy zdoła przejść w posiadanie piłki, próbuje wyjść z kontrą ale traci piłkę po zaledwie kilku podaniach.

46'

... no więc od środka drugą połowę rozpoczynają źrebięta :)

21:31

niem. "Die Fohlen" to przydomek piłkarzy gospodarzy, który widnieje na ich oficjalnym portalu internetowym. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ po przetłumaczeniu oznacza ono "źrebięta"...

21:20

Podsumowując krótko pierwsze 45 minut: Borussia wypada jak do tej pory tylko trochę lepiej od swoich rywali. Mimo dwubramkowej przewagi nie zaprezentowali oszałamiającej piłki, raczej to goście nie zawiesili poprzeczki zbyt wysoko. Jedynie niektóre fragmenty mogły się podobać, kiedy to Mönchengladbach szybko rozgrywało piłkę na połowie Eintrachtu, dzięki czemu wywalczyło sobie podbramkowe sytuacje. Do dalszej analizy zapraszamy za niespełna 15 minut.

45'

Sielankowa atmosfera towarzyszy końcówce pierwszej części gry, która właśnie została zakończona równo z gwizdkiem sędziego Gagelmanna.

42'

Gladbach jak do tej pory rozegrało 2 mecze na własnym obiekcie i oba rozstrzygnęło na swoją korzyść. Spotkania kończyły się rezultatami 3:0 z Hannoverem i 4:1 z Werderem. Czy Eintracht Brunszwik będzie kolejnym "połkniętym" zespołem na Borussia Park?

37'

W okolicach narożnika boiska faulowany Herrman i Borussia wykonywała rzut wolny. Strzał ze stojącej piłki Juana Arango pozostawiał jednak wiele do życzenia. Od bramki Petković.

33'

Duży błąd popełnili obrońcu z Brunszwiku. Raffael przy strzale nie był atakowany przez żadnego z obrońców, dzięki czemu z łatwością zdobył swoją drugą bramkę w szóstym meczu w obecnym sezonie.

31'

2-0! Raffael głową trafia do siatki po wrzutce Arango.

28'

Piłka ponownie w bramce Eintrachtu, jednak wcześniej odgwizdany spalony. A tym, który minimalnie za wcześnie wystartował do podania był Raffael.

24'

Żółtkiem ukarany Xhaka za faul taktyczny.

23'

Reprezentant Szwecji ustawiony był z prawej strony pola karnego, przełożył ją swobodnie na prawą nogę mijając tym samym obrońcę i płasko strzelił po długim rogu.

22'

GOOOOL, Oscar Wendt!

22'

Raffael upadł w polu karnym, za to zagranie należała się żółta kartka... lecz dla napastnika Mönchengladbach za próbę wymuszenia jedenastki.

20'

Trzykrotnie piłkę czy to ze skrzydła, czy ze środka boiska dogrywali zawodnicy gospodarzy w pole karne, jednak za każdym razem futbolówka padała łupem obrońców.

16'

Bellarabi! Groźnie teraz było pod bramką gospodarzy. Napastnik Eintrachtu wpadł z piłką między defensorów i zdołał oddać strzał z szesnastki, jednak ta nieznacznie minęła prawy słupek bramki.

12'

Niedokładne rozegranie ataku pozycyjnego przez Maxa Kruse. Borussia Mönchengladbach od początku zaznacza swoją przewagę narzucają własny styl gry.

8'

Pierwsza szansa dla Mönchengladbach! Wydawało się że wrzutkę Arango bez problemu wyłapie Patković, jednak ten wypluł ją przed siebie, a dobitka Raffaela z kilku metrów przeleciała nad poprzeczką!

5'

W poprzedniej kolejce Borussia przegrała na wyjeździe z Hoffenheim 1-2(75'Hrgota), a ekipa Eintrachtu wywalczyła punkt na własnym boisku z Norymbergą po remisie 1-1(70' Elabdellaoui).

4'

Gospodarze dzisiejszego meczu zajmują 11 miejsce z dorobkiem 6 punktów po 5 kolejkach. Natomiast drużyna Eintrachtu zamyka ligową tabelę mając na koncie zaledwie 1 oczko.

3'

Pierwszym akcentem w pierwszej połowie była... żółta kartka, a ukarany został Bellarabi.