0 : 4
Bayern MonachiumBayern Monachium
1. połowa0 : 2
20:28

Podsumowując krótko cały mecz: Shalke wyszło na murawę z wysokimi ambicjami ale to nie pomogło w zatrzymaniu rozpędzonego Bayernu. Od minuty 25. mecz toczył się tylko do jednej bramki. Jak wspomniałem w trakcie relacji (patrz 70.minuta) Bawarczycy wskoczyli na 2. miejsce w tabeli, a drużyna Schalke 04 Gelsenkirchen zakotwiczyła się na 12. lokacie. Za tydzień gospodarze dzisiejszego meczu powalczą o punkty na wyjeździe z Hoffenheim, natomiast Bayern Monachium podejmie Hannover96 Artura Sobiecha, który zdobył bramkę dla swojej drużyny w dzisiejszym spotkaniu z Augsburgiem (2:1). Za wspólnie spędzony sobotni wieczór dziękuje M.Popko

90'

Podobnie jak w pierwszej połowie, sędzia główny nie doliczył ani minuty do czasu podstawowego i zakończył spotkanie.

87'

Akcja dwóch zmienników. Thomas Muller zmusił Timo Hildebranda do wyjścia z bramki po czym wycofał piłkę do ustawionego na 13 metrze Peruwiańczyka, który strzela swoją 167. bramkę w Bundeslidze i umacnia się w klasyfikacji najskuteczniejszych obcokrajowców w historii ligi.

85'

4:0, Claudio Pizarro.

80'

I jeszcze jedna, co by było mało :) Za Mandżukicia wchodzi Pizarro.

79'

Roszada także w ekipie Shalke. Clemens na Kevina Boatenga

78'

Strzelec pierwszego gola opuszcza boisko, melduje się na nim Kirchhof

76'

Bramka Francuza raczej nie będzie rozpamiętywana tygodniami. Powiedziałbym raczej, że może śmiało kandydować na miano "szmacianki" kolejki. Wydawało się że z Akcji Bayernu nic nie wyjdzie, jednak ostamotniony Ribery zdołał kopnąć piłkę tak, że znalazła drogę do bramki.

76'

Mówiłem o przestoju a tu proszę, Frank Ribery podwyższa wynik na 3:0!

74'

Muller zastępuje Robbena w drużynie monachijskiej.

70'

Piłkarze nie raczą nas zbyt wieloma efektownymi akcjami. Korzystając z chwilowego (miejmy nadzieję) przestoju w grze, przedstawię tabelę Bundesligi w wypadku, jeśli wynik z Gelsenkirchen nie ulegnie zmianie. Gospodarze pozostaną na 12. miejscu z tym, że znajdujące się niżej kolejno Stuttgart i Eintracht Frankfurt mają swoje mecze w 6. kolejce przed sobą. Natomiast Bayern wskoczy na pozycję vicelidera i zrówna się punktami z Borussią Dortmund.

65'

Piłka jak po sznurku krążyła między zawodnikami Bayernu, ale wszystko skończyło się na podaniu Schweinsteigera w nogi Aogo.

61'

Jefferson Farfan zagrał zaatakował Franka Ribery nakładką, za co obejrzał żółty kartonik.

56'

Robben zamarkował strzał i uwolnij obiegającego go Ribery'ego. Ten odgrywał na środek pola karnego, ale do nikogo...

54'

Futbolówka przypadkowo trafiła pod nogi Mandżukicia po próbie dryblingu Robbena. Chorwat pomylił się bardzo znacznie umieszczając piłkę na trybunie Veltins Areny.

50'

Ribery mógł pokusić się o strzał po tym, jak prowadził piłkę wzdłuż linii szesnastki, jednak zdecydował się podawać na prawą flankę i był to zdecydowanie błąd.

46'

Marco Hoeger od początku drugiej połowy w ekipie Shalke.

46'

Zaczynamy drugie 45 minut!

19:34

Rzut okiem na statystyki po pierwszej połowie: Strzały na bramkę 4-9 na korzyść Bayernu, posiadanie piłki 30%-70% na korzyść Bayernu, podania celne 113-336 na korzyść Bayernu.

19:20

Bracia Jerome i Kevin Prince Boateng stanęli dzisiaj naprzeciw siebie. Schalke - Bayern MonachiumSchalke - Bayern Monachium

45'

Sędzia Manuel Gräfe kończy pierwszą część spotkania równo z 45 minutą.

43'

Szalai do Boatenga ale za pleacy i kolejna akcja ofensywna gospodarzy spełzła na niczym...

40'

Shalke wyszło z kontrą 4 na 4, Szalai długo holował piłkę z lewej strony i wrzucił ją wprost do koszyczka Neuer'a.

38'

Teraz strzelał Rafinha. Mocno, na krótki słupek, lecz minimalnie niecelnie.

35'

Mistrzowie Niemiec nie odpuszczają. Próba wrzutki Lahma zablokowana przez defensora, obserwowaliśmy rzut rożny po którym piłkę złapał Hildebrand.

33'

Bramka strzelona przez Bastiana Schweinsteigera była jego pierwszym trafieniem ligowym w obecnym sezonie, natomiast Mario Mandżukić trafił do siatki rywala już po raz czwarty.

29'

Robben do Schweinsteigera, ten z powrotem do Robbena i skrzydłowy Bayernu stanął przed kolejną szansą na zdobycie gola, ale finalnie piłka minęła dalszy słupek bramki Hildebranda.

26'

Piłkarze S04 muszą być piekielnie źli. Zanotowali dobry początek, a dostają już 2 bramki w plecy. Czy te gole ustawią mecz już do końca?

24'

Schalke - Bayern Monachium

24'

Alaba dośrodkował sprzed linii końcowej w pole karne, tam z jego partnerów znajdował się tylko Chorwat, który całkowicie nieupilnowany wyprowadza Bawarczyków na dwubramkowe prowadzenie!

23'

2:0, Mandżukić!!!!

22'

Shalke gra, a Bayern strzela bramki! Robben wrzuca z rożnego, a najwyżej wyskakuje Bastian!

21'

Tymczasem gol dla Bayernu! Schweinsteiger!

20'

Chwilę potem kolejna szansa. Farfan ponownie w pole karne do wbiegającego Szalai'a, ale ten wślizgiem podbił tylko piłkę do górny zamiast wprost do siatki. Gospodarze osiągają znaczną przewagę!

19'

Shalke znów w ofensywie. Gospodarze wymienili kilka szybkich podań w środku pola po czym piłka trafiła do Farfana na prawym skrzydle. Peruwiańczyk zszedł z piłką do środka i lewą nogą oddał strzał, jednak piłka trafia w interweniującego obrońcę.

14'

Szybka klepka na linii pola karnego Robben-Mandzukić-Robben, Holender wykłada piłkę do ustawionego nieco dalej Kroosa, a ten mocno strzela w kierunku bramki, jednak nieznacznie się pomylił. Pierwsze zagrożenie stworzone przez aktualnego mistrza Niemiec.

9'

Jones świetnie otworzył Farfana na prawej stronie boiska, ten nie zwalniając tempa akcji podał wrzucił półgórnie piłkę w pole karne. Spadała ona wprost pod nogi Szalai'a, ale Węgier skiksował.

7'

Pierwszy strzał i od razu celny. Kevin-Prince Boateng odebrał piłkę Lahmowi 30 metrów od bramki gospodarzy, podprowadził ją do szesnastki i po ziemi posłał ją na długi słupek. Na posterunku Neuer.

5'

Bayern przed tym meczem zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów, natomiast 7 punktów wywalczonych przez Shalke daje im dopiero 12 lokatę.

4'

Ribery do Kroosa, Niemiec upadł w polu karnym ale sędzia Gräfe rozkazał kontynuować grę.

1'

I zaczęli! Od środka Bayern, który zagra dziś w białych koszulkach.

18:31

Na Veltins Arenie zasiada dziś niecałe 62 000 widzów.

18:29

Zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego hitowego spotkania TUTAJ .

18:16

Już tylko 15 minut pozostało do rozpoczęcia szlagierowego meczu, w którym Shalke Gelsenkirchen podejmuje Bayern Monachium na Veltins Arenie.