Bayern MonachiumBayern Monachium
2 : 0
FC NürnbergFC Nuernberg
17:23

Jednostronne widowisko na Allianz Arena już się zakończyło. Dwie zmiany odmieniły mecz. Kibiców gospodarzy zastanawiało w jakim rozmiarze Bayern wygra. Skończyło się na dwóch bramkach. Bawarczycy są na trzecim miejscu w tabeli z kompletem punktów po trzech kolejkach. Nurnberg pozostaje na 11. pozycji. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

91'

Ostatni gwizdek sędziego oznajmujący koniec spotkania! Bayern po skutecznej drugiej połowie za sprawą goli skrzydłowych – Francka Ribery'ego i Arjena Robbena – pokonuje w 187. derbach Bawarii FC Nurnberg 2;0.

91'

Ciekawa akcja lewa stroną Josipa Drmicia, który zacentrował do Daniela Ginczka. Ten po przyjęciu piłki strzela na wślizgu nad poprzeczką bramki Manuela Neuera.

90'

Christian Dingert dolicza minutę do drugiej połowy.

90'

Arjen Robben strzela z woleja w boczną siatkę.

89'

Wprowadzenie Toni Krossa i Thomasa Muellera za Thiago Alcantarę oraz Mario Goetze znacznie uporządkowała grę w ataku Bayernu. Na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać. Może to jest optymalne ustawienie środka pomocy? Pep Guardiola ma nad czym myśleć przed następnym spotkaniem ligowym.

86'

Raphael Schaeffer zwleka z wybiciem piłki co kibice kwitują gwizdami.

86'

Xherdan Shaqiri "przebił" wyczyny Mario Mandżukicia i Thomasa Muellera. Z dziesięciu metrów, stojąc na wprost bramki, trafia w słupek!

83'

Jak tego nie wykorzystał Thomas Mueller?! Dostał idealną piłkę na jedenasty metr od Davida Alaby i strzela bez przyjęcia obok słupka....

82'

Jeszcze jedna akcja Arjena Robbena. Ten wystawia piłkę jak na tacy Mario Mandżukiciowi, ale ten z pięciu metrów... nie trafia w piłkę!

79'

Kapitalny rajd Arjena Robbena zakończony golem:

80'

Ostatnia zmiana w Bayernie. Owacją na stojąco kibice dziękują za grę Franckowi Ribery'ego, za którego na ostatnie 10 minut na murawie pojawia się Xherdan Shaqiri.

79'

Gol Arjena Robbena był łudząco podobny do tego strzelonego przeciwko Barcelonie.

78'

Latający Holender dostał piłkę na prawej stronie, minął jak tyczki trzech obrońców i strzałem prawą nogą piłka wpada do siatki. Piłka po drodze odbiła się od dalszego słupka.

78'

GOL, ARJEN ROBBEN!

75'

Za Marvina Plattenhardta na boisku melduje się Hiroshi Kiyotake.

75'

Dante zdziwiony decyzją sędziego, który odgwizdał jego faul na Danielu Ginczku. Przewinienie było ewidentne.

75'

Piłka poszybowała w górne rzędy trybuny za bramką Raphaela Schaeffera. Uderzał Thomas Mueller.

74'

Indywidualna akcja środkiem Davida Alaby. Austriak fatalnie ją sfinalizował bardzo nieudolnym strzałem.

72'

Mike Frantz zastępuje Markusa Feulnera.

71'

Tak strzelił Franck Ribery:

72'

Mario Mandżukić strzela głową niecelnie.

69'

Nadmierna radość Francuza, który zdjął koszulkę po strzelonej bramce, została ostudzona przez sędziego żółtą kartką.

69'

Od kilkunastu minut bramka wisiała w powietrzu i wreszcie padła! Phillip Lahm idealnie centruje z prawej strony na 6. metri Francuz kontrującym uderzeniem głową pokonuje Raphaela Schaeffera.

69'

GOL, FRANCK RIBERY!

67'

Javier Pinola wybija piłkę na uwolnienie. Centrował Franck Ribery.

67'

Toni Kroos zmienia Mario Goetze, który debiutował w dzisiejszym meczu w barwach Bayernu.

66'

Goście w komplecie .A w Bayernie szykuje się druga zmiana.

65'

Daniel Ginczek ucierpiał w starciu z Dante. Krótka przerwa w grze.

64'

Po chwili Arjen Robben idealnie podaje w pole karne do rezerwowego, ale nie sięgnął futbolówki! Thomas Mueller wniósł trochę ożywienia!

64'

Thomas Mueller strzela z 8 metrów obok słupka!

64'

Przedzierał się prawą flanką Arjen Robben i dośrodkował płasko w pole karne. Tam bez zastanowienia Emanuel Pogatetz wybija jak najdalej.

63'

Emanuel Pogatetz na spalonym w momencie dosrodkowania.

63'

Jerome Boateng nie radzi sobie z Danielem Ginczkiem. Rzut wolny dla gości w pobliżu... linii środkowej.

62'

Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy: Thomas Mueller wchodzi za Thiago Alcantarę.

61'

11 Strzały 4

61'

Znowu w roli głównej bramkarz FCN! Wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam z Mario Goetze!

60'

Raphael Schaeffer przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Mario Mandżukicia!

60'

Górne podanie w pole karne do Francka Ribery'ego, ale nie opanował piłki. Raphael Schaeffer wznawia grę z piątki.

59'

Thiago Alcantara strzela zza linii szesnastu metrów wysoko nad poprzeczką.

57'

Akcja lewą stroną Francka Ribery'ego z Davidem Alabą zakończona centrą tego drugiego do Mario Mandżukicia. Ten po koźle strzela wprost w bramkarza.

56'

David Alaba strzela z dystansu bardzo niecelnie. Powoli zaczynają się gwizdy na Allianz Arena.

56'

Arjen Robben i rzut rożny. Ale bez zagrożenia. A goście postawili przed własnym polem karnym autobus. Nie radzą sobie w tym tłoku piłkarze Pepa Guardioli.

54'

Górna piłka do Mario Goetze. Łapie ją Raphael Schaeffer.

52'

Zdaniem sędziego Arjen Robben fauluje Javiera Pinolę. Ta decyzja nie podoba się Holendrowi i kibicom FCB.

51'

Szarżował lewą stroną Franck Ribery i ograł wbiegając w pole karne aż trzech rywali. Skończyło się na rzucie na czwartym i... rzucie rożnym.

48'

Hanno Balitsch czysto odbiera piłkę Mario Goetze na 25. metrze. Kibice domagali się rzutu wolnego, ale sędzia milczy. Goście grają bez kompleksów!

47'

Marvin Plattenhardt z dziecinną łatwością ograł na lewej stronie Phillipa Lahma. Ten nie miał wyjścia jak faulować. I dostał żółtą kartkę.

46'

Drugą odsłonę zaczynają gospodarze. Od razu na spalonym Arjen Robben.

16:20

Pierwsze trzy kwadranse przebiegają pod dyktando gospodarzy, którzy jednak nie potrafili tego wykorzystać. Nurnberg próbował się kilka razy odgryźć przede wszystkim za sprawą Daniela Ginczka. Raz nawet trafił w poprzeczkę i była to.. najgroźniejsza okazja w tym meczu. Może poza zmarnowanym rzutem karnym przez Davida Alabę. Wracamy za kilkanaście minut.

48'

W wyniku kontuzji piłkarze byli dłużej na boisku. Arjen Robben w ostatniej akcji strzela wysoko nad bramką. I sędzia, Christian Dingert, kończy pierwszą połowę.

45'

Ucierpiał Berkay Dabanli, który jest poza boiskiem.

45'

Tylko żółta kartka po brutalnym zagraniu Mario Mandżukicia – Chorwat nadepnął na nogę zawodnika FCN.

45'

Minuta doliczona.

45'

Raphael Schaeffer z trudem odbija piłkę po strzale Jerome'a Boatenga!

46'

Sędzia nie zauważył zagrania ręką przez Timothy'ego Chandlera w "16".

44'

Manuel Neuer poza polem karnym i głową podaje do obrońcy. A na jego błąd czyhał Daniel Ginczek.

44'

Bez zagrożenia, piłka w rękawicach bramkarza FCB.

43'

Daniel Ginczek, mimo dwóch przeciwników, zyskał rzut rożny. Po nim... jeszcze jeden.

42'

2:0 dla Raphaela Schaeffera w pojedynku z Davidem Alabą. Pewne wyjście z bramki na piąty metr bramkarza.

41'

Znowu Daniel Ginczek! Tym razem nieczysto trafił w piłkę próbując uderzenia z woleja.

40'

Daniel Ginczek znowu faulowany przez Bastiana Schweinsteigrta. Centra Marvina Plattenhardta bardzo zła, ale jest rzut z autu na wysokości pola karnego.

39'

Atak pozycyjny Bayernu i błyskawiczne przyspieszenie Mario Goetze, któremu piłkę spod nóg wybija obrońca. Po szybkim rozegraniu z dystansu strzela Thiago Alcantara... wysoko nad bramką.

37'

Rzut wolny dla gości. Najpierw po centrze wybijają obrońcy, a poprawkę łapie Manuel Neuer.

35'

Berkay Dabanli wchodzi za Pera Nilssona. Prawdopodobnie zmiana spowodowana urazem Szweda.

35'

Ale szczęście gości. Strzał Davida Alaby był na idealnej wysokości dla bramkarza do interwencji.

33'

Świetna parada Raphaela Schaeffera i fatalna "jedenastka" w wykonaniu Davida Alaby:

33'

NIE MA GOLA! Raphael Schaeffer bez trudu wyczuł intencje Davida Alaby i broni! Fatalnie wykonana jedenastka przez reprezentanta Austrii!

33'

Arjen Robben niezgodnie z przepisami przytrzymywany w polu karnym za koszulkę przez Pera Nilssona. Rzut karny!

30'

Obraz gry po trzydziestu minutach nie dziwi – Bayern przeważa. Wynik już jest zaskoczeniem...

29'

Mario Mandżukić strzela głową i Raphael Schaeffer pewnie chwyta piłkę.

28'

Stałe obrazki: Franck Ribery zyskuje rzuty rożne, a Mario Goetze jest co chwila faulowany. Tak jak w tym momencie przewinił Daniel Ginczek, za co został ukarany żółtą kartką.

28'

Przebojowy Francuz znowu wywalczył korner dla Bayernu. Po centrze Raphael Schaeffer pewnie piąstkuje.

25'

Mario Mandżukić pada w polu karnym po starciu z Javierem Pinolą. Karny ewidentny, ale nie dla sędziego, co nie podoba się kibicom Bayernu.

24'

Mario Goetze faulowany przez rywala. Na strzał z ponad 20 metrów zdecydował się Arjen Robben i piłka po koźle mija dalszy słupek o metr.

23'

Przebojowa akcja Arjena Robbena w polu karnym, ale wyjściem z bramki Raphael Schaeffer zabiera Holendrowi piłkę.

21'

Wypad z kontrą gości, ale Markus Feulner podaje w ciemno. Akcja spaliła na panewce.

20'

Franck Ribery strzela niecelnie. Raphael Schaeffer od bramki.

19'

Dobre podanie do Mario Mandżukicia, ten zgasił piłkę, lecz wybił mu ją Per Nillson. Trzeci rzut rożny dla gospodarzy.

18'

Kolejna akcja lewą stroną Francka Ribery'ego i centra. Arjen Robben uprzedzony, ale będzie korner.

16'

Petardę z dystansu posłał Daniel Ginczek i poprzeczka ratuje Manuela Neuera. Piłkę zdołał jeszcze musnąć bramkarz.

15'

Josip Drmić przerwał atak pozycyjny rywala wybiciem piłki na aut. Po chwili Markus Feulner skutecznie popracował w defensywie odbierając piłkę.

13'

Akcja lewą stroną Francka Ribery'ego zakończona dośrodkowaniem, które na rzut rożny wybija Per Nilsson. Korner, po którym nie było zagrożenia.

13'

Timothy Chandler wrzuca piłkę z autu na Daniela Ginczka, który zgrywa ją głową do... Manuela Neuera.

11'

Daniel Ginczek faulowany przez Bastiana Schweisteigera.

9'

Miażdżąca przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki. 79% – 21%

6'

Javier Pinola na spalonym.

6'

Mario Mandżukić nie sięgnął w polu piłki zagranej z lewego sektora przez Francka Riber'ego.

5'

Mario Goetze pada na 25. metrze przed bramka Raphaela Schaeffera, ale sędzia nie widział faulu. W odpowiedzi dalekie podanie na Daniela Ginczka, ale ten nie opanował piłki.

4'

Tici-taca w wykonaniu Bayernu. Przeciwnicy od dobrych kilkudziesięciu sekund nie przyjrzeli się piłce.

3'

Od początku gospodarze chcą narzucić swój styl gry. Przyjezdni stoją blisko swojego pola karnego znacznie utrudniając atak pozycyjny.

2'

Atak pozycyjny Bayernu i błyskawiczne podanie w pole karne do Arjena Robbena, ale został powstrzymany przez obrońcę Nurnberg.

1'

Gwizdek sędziego i pierwszą połowę zaczynają goście.

15:29

Obie drużyny już wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczną się 187. derby Bawarii, a dokładniej Starą Bawarią z Frankonią.

15:26

Reasumując tabelę, Bayern obecnie jest drugi z bilansem bramek 4:1. Pierwsza jest Borussia Dortmund, która wczoraj pokonała 1:0 Werder Brema po bramce Roberta Lewandowskiego. Nurnberg jest jedenasty z bilansem bramek 4:4.

15:15

Ponadto zakończyli niespodziewanie swój udział w DFB Pokal ulegając 3:4 w rzutach karnych drugoligowemu Sandhausen. W regulaminowym czasie gry było 1:1.

15:14

Z kolei goście w dwóch meczach zdobyli dwa punkty remisując... 2:2 na wyjeździe z Hoffenheim i u siebie z beniaminkiem, Herthą Berlin.

15:13

Wcześniej bez problemu wyeliminował w Pucharze Niemiec BSV Rehden wygrywając 5:0 .

15:11

Po dwóch kolejkach Bayern ma 6 punktów. FC Hollywood, jak niektórzy nazywają zespół z Monachium, pokonał u siebie Borussię Moenchengladbach 3:1, a tydzień temu wygrał skromnie w Frankfurcie z miejscowym Eintrachtem.

15:07

Ostatnie dwa mecze z rzędu na Allianz Arena kończyły się wysoką porażką przyjezdnych 0:4. Kibice norynberskiej drużyny czekają na zwycięstwo nad lokalnym - bawarskim - zespołem od... 2 lutego 2007 r.

15:03

Z kolei w kadrze gości nie ma pozyskanego z Widzewa Łódź Mariusza Stępińskiego.

15:03

Gospodarze zagrają w ustawieniu 4-1-4-1. Łącznikiem między obroną a pomocą będzie Bastian Schweinsteiger. W kadrze na to spotkanie nie ma Javi Martineza – jego miejsce w "11" zajmie Mario Goetze.

14:52

Znamy wyjściowe jedenastki zespołów prowadzonych przez Pepa Guardiolę i Michaela Wiesingera. Kogo mają w obwodzie?

14:52

40 minut dzieli nas do Derbów Bawarii, które na Allianz Arena zagrają ze sobą mistrz Niemiec, Bayern Monachium, z 1 FC Nurnberg. Na relację z tego spotkania zaprasza Państwa Tomasz Górski.