2 : 3
Manchester CityManchester City
1. połowa1 : 2
20:27

Bitwa na Goodison Park pada łupem The Citizens, którzy po dwóch golach Dzeko i jednym Aguero zdobywają arcyważne trzy punkty. Teraz to Manchester City jest na czele wyścigu po mistrzostwo Anglii, a do tego celu potrzebuje już tylko zwycięstw na własnym stadionie z Aston Villą oraz West Hamem, w których jednak City nie mogą zanotować ani jednego potknięcia. Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

96'

Koniec! Manchester City zwycięża w Liverpoolu 3:2!

94'

Bardzo mądrze rozgrywają te końcówkę podopieczni Manuela Pellegriniego.

92'

Strzał Silvy zablokowany. Będzie korner dla Man City.

91'

Sześć minut doliczonych do tego meczu.

88'

Deulofeu!!! Niewiarygodny rajd wypożyczonego z Barcelony gracza między obrońcami City! Zatrzymał go dopiero Joe Hart!

84'

Leżał Dżeko ponad 3 minuty, a po zejściu poza linię boczną wrócił po 30 sekundach. Magia linii bocznej :)

83'

W tej przerwie McGeady zmienia Osmana.

83'

Długo leży na murawie Dzeko, który doznał urazu barku. Nie wiadomo, czy wróci na plac gry Bośniak.

82'

Jest jeszcze żółta kartka dla Bośniaka. Dziwne zamieszanie na murawie.

80'

Leży na murawie Edin Dżeko. Potrzebna pomoc medyczna.

78'

Ostatni kwadrans. Obie drużyny w tym czasie strzelają najwięcej bramek, więc liczymy na emocje.

76'

74'

Hiszpan zmienia Samira Nasriego.

74'

Wracający po kontuzji David Silva zamelduje się na placu gry.

72'

Uderzenie z dystansu Demichelisa zostało zablokowane przez gospodarzy.

71'

Zabaleta! Argentyńczyk wpadł w pole karne Evertonu i przegrał pojedynek z Howardem! Po chwili Kolarov z 16 metrów uderza nad bramką.

69'

Zabaleta przerwał akcję indywidualną Leona Osmana.

67'

Jest też na boisku Deulofeu, który zmienił Jagielkę.

67'

Są też zmiany. Kolarov za Toure.

67'

Jakieś protesty The Citizens i żółta kartka dla Demichelisa.

66'

Gol z niczego dla Evertonu, bo zupełnie nic tego nie zapowiadało! W powolnym ataku The Toffees świetnie dośrodkowuje Baines i Lukaku szczupakiem pozwala Evertonowi wrócić do gry!

65'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Romelu Lukaku!

62'

Kolejny raz na spalonym znalazł się Lukaku.

60'

58'

Uspokoił się ten mecz. Everton jest zmuszony do gry w ataku pozycyjnym, a Manchester City spokojnie broni się na własnej połowie.

54'

Rzut rożny dla Evertonu nie przyniósł zagrożenia pod bramką Harta.

52'

Czy Everton jest jeszcze w stanie się podnieść, czy The Citizens postawią arcyważny krok w kierunku tytułu mistrza Anglii?

48'

Nasri zabawił się w polu karnym ze Stonesem i wyłożył piłkę Dzeko, który z 5 metrów dopełnił formalności! Niewykorzystane sytuacje się mszczą i 3:1 dla City!

48'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Edin Dzeko!

47'

Hart!!!! Kapitalna kontra Barkleya, który przebiegł z piłką 50 metrów i idealnie ją dograł do Naismitha, który jednak przegrał pojedynek z bramkarzem rywala!!!

46'

Wznawiamy grę na Goodison Park!

19:19

Gol Dzeko

19:19

Wszystko rozpoczęło się doskonale dla Evertonu, który wyszedł na prowadzenie po pięknym strzale Barkleya, ale potem podopieczni Martineza zagrali chyba zbyt defensywnie i bojaźliwie, co pozwoliło gościom z Manchesteru zdobyć bramki autorstwa Aguero oraz Dzeko. The Citizens są aktualnie liderem Premier League.

45'

Koniec pierwszej połowy. Everton - Manchester City 1:2!

45'

Stones ostrą centrą znalazł w polu karnym Lukaku, ale ten uderzył nieczysto i nad poprzeczką bramki Harta.

45'

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Bośniacki napastnik najpierw dostał świetne podanie w pole karne, ale z ostrego kąta nie był w stanie pokonać Howarda, ale po chwili wykorzystał głową centrę Milnera i wpakował piłkę do siatki!!! 2:1 dla City!

43'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Edin Dzeko!

42'

Naismith bardzo niecelnie uderza z około 30 metrów.

40'

Żółta kartka dla Javiego Garcii za nadmiar faulu z jego strony.

38'

Zdecydowanie siadło nam to widowisko. Doczekamy się jeszcze czegoś ciekawego w pierwszej połowie?

37'

Lukaku na spalonym.

36'

Bardzo niecelny strzał z dystansu Nasriego.

34'

Gol Aguero

32'

Yaya Toure został zablokowany w polu karnym przez Stonesa.

31'

Toure przedarł się prawą stroną pola karnego, ale nie zrozumiał się z Dzeko, który nie podążył za akcją.

30'

Kombinacyjną akcję Toure z Dzeko przerwał teraz McCarthy.

29'

Zmiana. Fernandinho za kontuzjowanego kolegę.

26'

Koniec meczu dla Aguero, który usiadł już na murawie. Wydaje się, że nie ma sensu ryzykować groźniejszego urazu.

24'

Oho, teraz Argentyńczyk chwycił się za pachwinę i już rozgrzewa się Fernandinho.

23'

Yaya Toure zagrywa prostopadle do Aguero, a ten skorzystał z błędu defensywy gospodarzy i mocnym płaskim strzałem pokonał Howarda! 1:1!

22'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! Kun Aguero!

21'

Efektowna akcja Barkley'a, która została przerwana dopiero w polu karnym przez Kompanego.

16'

Toure! Pomocnik City poradził sobie w polu karnym z Osmanem, ale z 12 metrów posłał piłkę nad poprzeczką!

15'

Bramka Barkleya.

14'

Dośrodkowanie w pole karne, gdzie głową zgrywa piłkę Yaya Toure i ta wpada w ręce Howarda.

11'

Fenomenalne trafienie Anglika, który plasowanym strzałem z dystansu wspaniale umieścił piłkę w siatce! Cudowny rogal, 1:0 dla Evertonu!

10'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! CUDOWNY GOL BARKLEYA!

10'

Aguero świetnie utrzymał się z piłką przy nodze, po czym zagrał w pole karne do Zabalety, który w pełnym biegu uderzył niecelnie.

9'

Garcia! Hiszpan wyskoczył najwyżej do centry z rzutu rożnego, ale głową strzelił dokładnie tam, gdzie stał Tim Howard!

8'

Po wrzutce Nasriego interweniuje Jagielka. Rzut rożny dla City.

5'

Ładna akcja Evertonu rozpoczęta przez Lukaku, który uruchomił na skrzydle Bainesa, a ten wycofał futbolówkę na 16. metr do Naismitha, który uderzył jednak niecelnie.

4'

Potężny strzał z dystansu Javiego Garcii zostaje zablokowany przez defensywę Evertonu.

3'

City naciska. Kolejne groźne dośrodkowanie Aguero, do którego jednak nie miał szans dojść Dzeko.

2'

Aguero szukał ustawionego w polu karnym Dzeko, ale podanie Argentyńczyka nie dotarło do Bośniaka.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i początek spotkania!

18:28

Obie drużyny już na murawie. Sędzią spotkania jest Lee Probert. Za chwilę zaczynamy.

18:19

Kogo dzisiaj brakuje? W Evertonie nie ma Barry'ego, Oviedo, Traore, Mirallasa, Kone oraz Pienaara. W Manchesterze City nie zagrają z kolei Nastasić, Navas, Richards oraz Rodwell.

18:16

Rezerwowi Man City: Costel Pantilimon, Joleon Lescott, Fernandinho, Aleksandar Kolarov, Stevan Jovetić, Alvaro Negredo oraz David Silva.

18:15

Rezerwowi Evertonu: Joel Robles, Tony Hibbert, Aiden McGeady, Sylvain Distin, Gerard Deulofeu, Ryan Ledson, Luke Garbutt.

18:15

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

18:15

Everton z kolei ma tylko matematyczne szanse na czwarte miejsce, dające prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. The Toffees na dwie kolejki przed końcem tracą do Arsenalu cztery punkty, więc oprócz swoich dwóch zwycięstw muszą liczyć na dwie wpadki Kanonierów.

18:14

Po dzisiejszym spotkaniu z Evertonem, City będzie miało przed sobą tylko spotkania na własnym stadionie z Aston Villą i West Hamem, więc ciężko przypuszczać, żeby stracili punkty z którymkolwiek z tych zespołów. Dlatego też to właśnie dzisiejszy mecz może zadecydować o losach tytułu mistrzowskiego.

18:12

Zdaniem wielu ten mecz będzie absolutnie kluczowy w walce o mistrzostwo Anglii w tym sezonie. The Citizens wprawdzie mają obecnie trzy punkty straty do prowadzącego Liverpoolu, jednak mają jeden mecz zaległy i znacznie lepszy bilans bramkowy od swoich rywali. Przy zwycięstwie we wszystkich trzech pozostałych spotkaniach zespół Pellegriniego zapewne zdoła zwyciężyć w klasyfikacji Premier League.

18:11

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 37. kolejki Premier League, w którym Everton zmierzy się z Manchesterem City.