Niedziela, 27 kwietnia 2014, godz. 15:05
Chelsea LondynChelsea Londyn
17:10

To tyle na dziś z Anfield Road - warto teraz śledzić co wydarzy się na Selhurst Park, gdzie Manchester City walczy właśnie o odrobienie straty, odwiedzając teren Crystal Palace. Relację LIVE znajdziecie tutaj, tymczasem żegna się z Wami Michał Kozera.

17:05

Chelsea zmniejsza dystans do Liverpoolu, jednak to Manchester City wraca do walki o mistrzostwo - jeżeli Obywatele nie zmarnują tym razem szansy i zgarną komplet punktów, będą ex aequo na pozycji lidera. Póki co - na ich korzyść przemawia bilans bramkowy.

97'

Kończymy spotkanie po dwóch bramkach w dwóch doliczonych etapach gry! Chelsea z 3 punktami na Anfield!

97'

Fatalny błąd Sturrigde'a, który na 25 metrem stracił piłkę. Ta poleciała do Williana, który od razu wypuścił osamotnionego Torresa. Hiszpan i Brazylijczyk popędzili na bramkę Mignoleta i wiedzieli co trzeba zrobić - nawet emocje zdążyły nieco opaść nim Willian po podaniu od Torresa wpakował piłkę do pustej bramki. Nie gonili obrońcy Liverpoolu - oni wiedzieli, wiedział też Mignolet, że ten mecz się już dla nich skończył!

95'

GOOOOOL! CHELSEA!

93'

A teraz kartkę ma Torres.

93'

Fauluje Cole. Robi się gorąco.

93'

Kiepskie wykonanie rzutu rożnego, piłka poleciała prosto do Williana na przedpolu.

92'

Schwarzer wybija piłkę pod nogi Suareza, ten jednak strzela prosto w niego.

91'

Teraz to Gerrard wywalczył korner. Chelsea załamana.

91'

4 dodatkowe minuty na Anfield.

90'

Matić wywalcza rożny, który Chelsea wykonuje krótko.

89'

Chelsea rusza z kontrą i wydaje się, że chcą ostatnie minuty wziąć we własne ręce.

86'

Mourinho nie ryzykuje kolejnych błędów gracza, który wygrał mu mecz - Ba schodzi i na boisku pojawia się były gracz The Reds - Fernando Torres.

84'

Fatalnie zachował się Demba Ba - spowolnił kontrę, a potem w środku pola dał sobie zabrać piłkę.

84'

Korner dla Liverpoolu nieudany, Pierwszy kontakt Aspasa z piłką też niespecjalnie na plus.

83'

Za Flanagana wchodzi Aspas - jeśli Chelsea wzbogaca się o obrońców, trzeba postawić na atak.

81'

Coutinho do Suareza! Bardzo blisko był El Pistolero uderzenia tej głębokiej wrzutki, jednak ostatecznie minął się z piłką.

80'

Suarez spróbował w polu karnym lobem podać piłkę na nadbiegającego Gerrarda - udało się mu uderzyć głową, ale piłka poleciała prosto w bramkarza.

79'

Schuerrle schodzi i na boisku pojawia się Cahill - Mourinho chce obronić się za wszelką cenę.

76'

Niedobrze z zawodnikami Chelsea - Eva Carneiro pomaga Schuerrle ze skurczem, John Obi Mikel nie miał tego szczęścia i jemu pomaga inny członek sztabu medycznego.

74'

Próba kontry - Willian na wolne pole do Schuerrle, jednak obrona dobrze ustawiła się do przejęcia piłki.

72'

Uderzał Coutinho, potem Suarez, po drodze próba przewrotki i strzału z główki - robi co może Liverpool.

71'

Schuerrle faulował Glena Johnsona.

69'

Demba Ba faulowany i minę ma nietęgą.

68'

Gerrard zwiódł atakującego obrońcę i uderzył zza pola karnego, a Schwarzer poprawił swoją statystykę wyjętych strzałów.

66'

Znowu Joe Allen z dystansu - piłka leciała na słupek, ale i tym razem na miejscu był Schwarzer.

65'

Popędził z kontrą Willian, podał do Demby Ba, który kryty przez obrońcę uderzył w niego piłkę, kończąc słabo kontrę Chelsea.

63'

Schuerrle popędził ze skrzydła do środka i sprzed pola karnego uderzył na prawy słupek - Mignolet wygiął się jak struna i odbił uderzenie do swoich obrońców.

61'

Z boiska schodzi również Salah, którego zastępuje Willian - Mourinho stara się wesprzeć część ofensywną swojej ekipy.

59'

Joe Allen! Potężnie przygrzmocił z woleja zawodnik gospodarzy i fenomenalnie wyjął tę piłkę Schwarzer!

59'

Na boisku zjawia się Daniel Sturridge - drugi najlepszy strzelec The Reds wraca po kontuzji i zmienia Lucasa Leivę.

56'

Gerrard strzela z dystansu, ale Schwarzer spokojnie sobie z wyłapaniem tej piłki poradził.

54'

Atakują gospodarze - wrzutka minęła się z głowami napastników.

51'

Kalas mocno wparował barkiem w Sterlinga i udało się - odebrać piłkę i nie doprowadzić do faulu.

50'

Na wielkim ryzyku grał Mignolet z kolegami z obrony. Duży pressing napastników The Blues.

49'

Korner dla Liverpoolu.

47'

Fauluje Ivanović.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

16:05

Paweł Łukasiewicz napisał przed pierwszym gwizdkiem: Chyba najciekawszy weekendowy mecz :) Liczę na ciekawy, wyrównany mecz :) Czy po 45 minutach jesteście zadowoleni z poziomu i tempa spotkania?

15:59

Pierwsza połowa przyniosła nam dominację Liverpoolu, a w efekcie tego autobus Chelsea. The Blues nie otrzymali rzutu karnego, w zamian jednak prezent zaoferował im Gerrard, mijając się z piłką.

49'

Ostatnią akcję ma Liverpool - piłka wychodzi na rzut rożny, a Coutinho nie trafia w dośrodkowanie. Koniec 1 połowy.

48'

Tą bramkę dedykujemy... Gerrardowi! Co za fatalny błąd na swojej połowie, gdy kapitan Liverpoolu zamiast przyjąć podanie, minął się z piłką wystawiając ją jak na tacy rozpędzającemu się Ba. Ten ruszył i sam-na-sam pokonał Mignoleta! 1:0 dla Chelsea!!

47'

DEMBA BA! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!

47'

Kalas fantastycznie pofrunął do główki i... nie trafił w nią!

46'

Ba wywalczył rożny dla Chelsea.

45'

Suarez czekał na piłkę i zaparł się szukając faulu, sędzia jednak nie dał się nabrać.

45'

Sędzia dolicza 3 minuty.

44'

Chelsea wróciła do posiadania piłki, Cole wrzuca z lewego skrzydła, ale piąstkuje piłkę Mignolet.

43'

Znowu Sterling łapie rywali na faule - tym razem zaatakował Lampard i dostał kartkę.

40'

Strzela sprzed pola karnego Suarez, ale piłka leci nad poprzeczką.

40'

Kiepska wrzutka, jednak po chwili poprawia Brazylijczyk dorzucając ze skrzydła - i tym razem piłka poleciała za daleko.

39'

Trochę pogubili się obrońcy Chelsea i Coutinho będzie wrzucać z rzutu rożnego.

38'

Bardzo blisko był Liverpool, jednak po wrzutce Suareza Schwarzer jako pierwszy dopada do piłki.

38'

Domagali się rzutu karnego gracze Chelsea i słusznie - Salah strzelił w wystawioną rękę Flanagana.

36'

Zrobiła nam się kanapka w polu karnym - w jedną kupę zbili się gracze obu drużyn, a piłkę i tak wyjął Mignolet. Akompaniował mu gwizdkiem sędzia - coś niedobrego działo się w polu karnym.

36'

Korner dla Chelsea, raz jeszcze.

35'

Bardzo wyraźnie słychać gwizdy na Anfield Road.

35'

Gerrard dobrze ustawiony i blokuje piłkę, którą łapie Mignolet.

34'

Po 5 minutach (nadal) dominacji Liverpoolu, Chelsea ma korner.

28'

Posiadanie piłki to 75% do 25% na korzyść Liverpoolu.

27'

Bardzo mocno zdominowani zawodnicy Chelsea. Jeszcze trochę i naturalnie wykształci się tutaj defensywny autobus The Blues.

25'

Cole potężnie wparował w Suareza, co nie mogło się skoczyć inaczej niż wolnym.

24'

Azpilicueta powalczył ze Sterlingiem w narożniku boiska, zawodnik gospodarzy jednak wywalczył rożny.

21'

Salah nie nadążył za Sterlingiem i próbował zatrzymać jego nogi. Udało się, a za powalenie rywala otrzymuje żółtą kartkę.

19'

Coutinho uderza zza pola karnego, ale piłka była co najmniej kiepska.

17'

Wrzutka Azpilicuety na Maticia w pole karne, ale obrona była na miejscu.

16'

Świetną piłkę otrzymał w pole karne Sterling, jednak natychmiast asystował mu obrońca i Liverpool musiał rozgrywać akcję od nowa. Skończyło się autem bramkowym.

14'

Ależ akcję marnuje Sakho! Seria uderzeń Liverpoolu po rzucie rożnym kończy się niecelnym strzałem Francuza jego słabszą, prawą nogą.

13'

Schuerrle blokuje rywala w narożniku i mamy 3 korner dla Liverpoolu.

12'

Daleko wykonany aut do Demby Ba, który z 7 metra ledwo trąca piłkę głową. Mignolet pewnie łapie.

11'

Suarez do Coutinho! Brazylijczyk marnuje szansę na bramkę uderzając w boczną siatkę.

9'

Tym razem krótko - Sterling otrzymuje piłkę, ale nie ma z tego większych rezultatów.

9'

Podanie na przed pole do Johnsona, jego strzał jednak leci prosto w obrońców, a potem na kolejny rożny.

8'

Rożny dla Liverpoolu.

7'

Teraz to Liverpool zaatakował, strzał Coutinho zablokowany przez defensywę.

6'

Strzał Cole'a! Broni Mignolet!

3'

Schuerrle faulowany przez Glena Johnsona. Obyło się tylko na upomnieniu.

2'

Przyciśnięty Liverpool we własnym narożniku, ale kończy się bez zagrożenia.

1'

Pierwszy gwizdek na Anfield i zaczynamy!

15:04

Martin Atkinson sędziuje to spotkanie i już za moment da sygnał zawodnikom Chelsea to rozpoczęcia spotkania.

15:01

Jesteście gotowi? Mamy nadzieję na największe emocje - w końcu walczą lider i wicelider!

14:45

W Chelsea dziś skład zaskakuje. Mourinho pod nieobecność kilku kluczowych graczy zdecydował się na taką oto jedenastkę.