Niedziela, 20 kwietnia 2014, godz. 13:00
2 : 3
LiverpoolLiverpool
1. połowa0 : 2
14:56

Liverpool oddala sie od grupy pościgowej. Norwich zaś zostaje w niezwykle trudnym położeniu. W prawdzie podopieczni Neila Adamsa mają 2 punkty przewagi nad strefą spadkową, ale mając w perspektywie mecze z Manchesterem United, Chelsea i Arsenalem, przyszłość Kanarków na pozostanie w elicie nie jest różowa. Zapraszamy na kolejne dzisiejsze relacje w serwisie Ekstraklasa.net. Za uwagę dziękuje Artur Bocheńczyk.

94'

I juz jest po wszystkim!!! Liverpool wygrywa i na 3 kolejki przed końcem ma 5 punktów przewagi nad Chelsea.

94'

Mogło być już po meczu. Lewa strona boiska, Moses w pole karne do Suareza, ten zabawił się z obrońcą Norwich, wycofał na 7 metr do Lucasa a ten nie zodłał pokonać Ruddego z tak prostej okazji.

92'

Już dwie minuty z doliczonych czterech już minęły. Norwich bez żadnej sytuacji od dobrych paru minut.

92'

Wścieka się Snodgrass, domagając się odgwizdania faulu na 20 metrze. Jak pokazały powtórki - miał rację!

91'

Marriner dorzuca dodatkowe 240 sekund do tego meczu

89'

Liverpool bardzo mądrze, utrzymuje piłkę z dala od własnej bramki, kradnąc kolejne sekundy.

89'

Dla Norwich jeden punkt może byc na wage złota w perspektywie walki o utrzymanie. 3 ostatnie kolejki to potyczki z Manchesterem United, Chelsea i Arsenalem.

87'

Spieszy się gospodarzom, ale bardzo dobrze powstrzymują ataki gospodary podopieczni Rodgersa. Już tylko 4 minuty od niezwykle ważnej victorii The Reds.

85'

The Reds w pieciu w obronie, Kanarki z trzema napastnikami.

84'

van Wolfswinkel z 6 metrów głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale świetnie na linii Mignolet.

81'

W odpowiedzi defensywna zmiana Rodgersa. Agger za Allena.

79'

I od razu podwójna ofensywna zmiana. Schodzą Fer oraz Hooper, a na boisku melduje się dwóch napastników van Wolfswinkel i Murphy. Będą emocje w końcówce!

79'

78'

Aut wykonywany na lewej stronie boiska. Tam Kanarki rozgerali piłke do sytuacji, w której dośrodkował Ollson wprost na głowę Snodgrassa, a napastnik ładnym strzałem pokonał Mignoleta. Jest jeszcze szansa na korzystny wynik!

78'

NO I ZNÓW ZZA CHMUR WYGLĄDA SŁOŃCE!!! SNODGRASS!!

76'

Świeże siły na boisku. Coutinho schodzi, Moses wchodzi. Zmiana w stosunku 1:1. Rodgers chce nieco ożywić formację ofensywną.

75'

Bramka Sterlinga nieco ostudziła zapał Norwich. Podopieczni Rodgersa nie forsuja tempa, chcą ten wynik utrzymac do ostatniego gwizdka, który juz za nieco ponad kwadrans.

72'

Kolejna żółta kartka za faul na Sterlingu. Anglik w tym meczu jest nieuchwytny!

71'

Redmond przejął piłkę na 25 metrze, bliżej linii bocznej. Ściął z futbolówkę do środka i oddał mocny strzał prawą nogą. Futbolówka po drodze do bramki została odbita przez Skrtela i wyszła poza linie końcową.

68'

Snodgrass zza pola karnego mocno prawą nogą w bliższy róg bramki Mignoleta, ale Belg z najwiekszym trudem paruje ten strzał na rzut rożny.

68'

Coutinho z lewej strony wbiegł do środka, próbował zagrać klepke z Suarezem, ale odegranie Urugwajczyka zbyt mocne i piłka trafia w ręce Ruddego

68'

Gospodarze się nie poddają. Howson na lewej stronie jednym zwodem zwiódł dwóch obrońców The Reds, biegł w pole karne, ale tam świetnie asekurował partnerów Gerrard.

65'

Gospodarze zaryzykowali, częśćiej gościli pod polem karnym rywala, ale Liverpool ma dzis w składzie Sterlinga. Tym meczem młody Anglik zabukował sobie bilet na pokład Roya Hodgsona do Brazylii.

63'

Sterling przejął piłkę na własnej połowie po nieudanym podaniu Johnsona. Przebiegł z futbolówką niemal 50 metrów, minął rywala, wbiegł w pole karne, oddał strzał i po nogach jednego z obrońców piłka przelobowała bezradnego Ruddiego.

62'

CO ZA MECZ STERLINGA!! 1-3!!

59'

Liverpool o włos od kolejnego gola. Akcja na prawej stronie boiska, tam Johnson zagrał na skraj pola karnego do Suareza, któy jednym zwodem minął dwóch zawodników, oddał strzał prawa nogą w dalszy róg bramki Ruddego i tylko milimetry od celu.

59'

Gospodarze złapali wiatr w żagle. Dążą do strzelenia kolejnego, wyrównujacego, gola.

58'

W odpowiedzi Liverpool, pierwszy raz od dorbych kilku minut znaleźli sie w polu karnym Kanarków w liczbie zaledwie dwóch ludzi przeciwko 5 obrońcom. Mimo to Suarez zdołał oddac strzał ale dobrze w bramce Ruddy.

56'

Po okresie przewagi Norwich, udało sie strzelić bramkę. Autorem Hooper. Gol po błedzie Mignoleta, któy na przedpolu nie popisał się przy piąstkowaniu piłki. Wyb ił piłkę na 8 metr do Hoopera, który wbił piłke do pustej bramki.

54'

JEST GOL KONTAKTOWY!! HOOPER PRZYWRACA NADZIEJĘ W KORZYSTNY WYNIK

54'

Podopieczni Neila Adamsa zepchnęli do defensywy przyjezdnych. Od kilku minut goszczą pod polem karnym Mignoleta. Póki co bez sytuacji strzeleckich.

52'

Teraz w ataku Norwich. Corner dla Kanarków, ale radzą sobie z nim obrońcy Liverpoolu. Jednak to nie był koniec akcji. Piłka po chwili wróciła w okolice pola karnego, ale i z tym atakiem poradziła sobie obrona The Reds.

49'

Przyspieszenie Suareza. Urugwajczyk popisał się niezwykle efektownym 60 metrowym podaniem w pole karne do Coutinho, ten wycofał piłke na skraj pola karnego do Sterlinga, który oddał strzał minimalnie niecelny.

48'

Liverpool rozpoczął drugą połowę, tak jak zakończył pierwsza. Bardzo spokojnie. The Reds utrzymują sie przy piłce.

46'

No i gramy na Carrow Road

14:00

Znowu Jesteśmy na Carrow Road. Piłkarze obydwu zespołów gotowe do rozpoczęcia drugiej połowy. Czy Suarez i spółka dadzą sobie wydrzeć dwubramkowe prowadzenie? Odpowiedź na to pytanie już za nieco ponad trzy kwadranse!

13:50

Teraz idziemy na łyk kawy i za kwadrans meldujemy się na drugą połowę spotkania.

13:48

Po nawałnicy Liverpoolu w pierwszym kwadransie i strzeleniu dwóch bramek, The Reds nieco uspokoili tempo. Do przerwy utrzymali dwubramkowe prowadzenie, ale gospodarze stworzyli sobie pare sytuacji do strzelenia kontaktowego gola

47'

I pan Marriner kończy pierwszą część meczu. Do przerwy 2-0 po golach Sterlinga i Suareza.

45'

120 sekund dłużej potrwa pierwsza część meczu.

45'

Turner ratuje swój zespół faulując Sterlinga. Anglik już sunął na bramkę Norwich

45'

Dobra, szybka akcja Liverpoolu. Piłka odebrana jeszcze we własnej strefie obronnej. Od razu posłana do przodu do Suareza, który zagrał do Allena na 120 metr, ten z pierwszej piłki w pole karne na lewo do Coutinho, któy po zwodzie oddał strzał prawa nogą ale nad bramką.

42'

W odpowiedzi akcja The Reds. Lucas na 30 metrze do Suareza, który minął jednego z rywali, zagrał w pole karne do Allena, a Walijczyk wywalczył rzut rożny.

40'

Akcja Norwich. Lewa strona wysokość pola karnego, dośrodkowanie w pole karne, ale tam głową piłkę wybija Johnson. Nie był to koniec akcji bowiem futbolówka trafiła na lewą stronę, jeszcze w obszarze szesnastki, do Redmonda, który zdecydował się na dośrodkowanie ale bardzo mocno i bardzo niecelnie.

37'

Składna akcja Kanarków. Budowana bardzo cierpliwie, z wielkim mozołem, z prawej strony do lewej, aż znalazła się na 16 metrze, ale tam zabrakło ostatniego celnego podania by stworzyc sobie sytuacje strzelecką.

34'

Znowu Norwich, z dystansu prawą noga uderzał Redmond, ale w środek bramki i poradził sobie z tym uderzeniem Mignolet.

32'

Błąd w wyprowadzaniu piłki Sakho, któy stracił futbołowke na 20 metrze przed własną bramką. Po chwili w polu karnym był już Snodgrass, któy zacentrował na dalszy słupek, ale sytuacje uratował po raz kolejny Skrtel.

29'

Snodgrass napomniany żółtą kartką za brutalny faul obunóż w nogi Allena, któy już się pozbierał po tym incydencie.

26'

Allen z dystansu, prawą nogą z około 30 metrów, ale piłka mija bramkę Ruddego w bezpiecznej odłegłości

23'

Liverpool uspokoił grę, dłużej utrzymuje się przy piłce, trzymając z dala od własnej bramki Norwich

21'

Dośrodkowanie w pole karne, ale radzą sobie z tym zagraniem stoperzy The Reds.

20'

Marriner przerywa grę przy linii bocznej na wysokości pola karnego i rzut wolny dla Norwich. Dobra okazja dla Kanarków.

19'

Po początkowej dominacji The Reds, Norwich zaczyna bardziej odważnie sobie poczynać na Carrow Road.

19'

Okres dobrej gry Norwich!

18'

Znowu bardzo groźnie pod bramką Liverpoolu. Bardzo blisko zdobycia kontaktowe gola Hooper. Napastnik Norwich przejął piłkę na 7 metrze minął zwodem Gerrarda, ale w ostatniej chwili, kiedy Hooper składał się już do składu piłkę odebrał mu Allen!

17'

Zakotłowało się pod bramką Mignoleta. Po rzucie rożnym piłkę wybili defensorzy ale ta po chwili znów wróciła na pole karne The Reds, ale i tym razem piłkę wybili obrońcy Liverpoolu, a konkretnie Skrtel.

14'

Liverpool ma aż 71% posiadania piłki po 13. minutach spotkania.

12'

Fantastyczny szybki atak The Reds! Znowu lewa strona boiska. Tym razem znalazł się tam Sterling, który wbiegł w pole karne i dośrodkował na 7 metr przed bramkę, mijając dwóch obrońców Norwich. Tam Suarez dostawił stopę i posłał piłke w dalszy róg bramki.

11'

Mamy już 2-0. SUAREZ!!

9'

Pierwsza groźna sytuacja Norwich. Dwa dośrodkowania w pole karne w kierunku Hoopera. Najpierw z prawej strony za mocna centra, jednak porpawka z drugiej strony boiska już trafia na głowę napastnika Kanarków, który jednak przenosi piłkę nad poprzeczką.

7'

Liverpool ani myśli poprzestać na tym jednym golu. W dalszym ciągu to przyjezdni prowadzą grę i dążą do podwyższennia prowadzenia.

5'

Akcja na prawej stronie. Tam Coutinho do środka w kierunku Sterlinga, który przyjął piłkę na około 35 metrze, podbiegał w kierunku bramki okolo dziesięć metrów i kropnął ile sił w prawej nodze. Piłka po jego uderzeniu wpadła do bramki. Cudowna bramka młodego Anglika.

4'

CO ZA BRAMKA, CO ZA OTWARCIE MECZU DLA THE REDS!!

3'

Jakiegoś urazu doznał Martin Olsson, którego opatrują teraz medycy.

3'

Od samego początku liverpoolczycy bardzo ofensywnie nastawieni, Norwich nawet nie może powąchać piłki.

1'

I piłka w grze, od środka gracze Norwich.

12:59

Obie drużyny juz gotowe, za chwile Marriner da sygnał gwizdkiem do rozpoczęcia meczu.

12:58

Rezerwowi Liverpool: Jones, Toure, Agger, Luis Alberto, Aspas, Moses, Cissokho

12:57

Rezerwowi Norwich: van Wolfswinkel, Bunn, Gutiérrez, Garrido, Bennett, Tettey, Murphy

12:56

W ekipie Norwich zabraknie, kontuzjowanego Yobo.

12:56

Spotkanie poprowadzi Andre Marriner, który w dotychczasowym sezonie pokazał 101 żółtych kartek i 12 czerwonych w 34 prowadzonych meczach.

12:56

Zeszłotygodniowe zwycięstwo Liverpoolu nad Manchesterem City okupione dwiema stratami. W dzisiejszym meczu nie obejrzymy Hendersona, który pauzuje za czerwoną kartkę, oraz Sturridge’a, narzekającego na uraz.

12:56

Ostatni mecz, między oboma zespołami, zakończył się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych Brendana Rodgersa, którzy zdeklasowali Norwich5-1, a 4 gole zdobył Luis Suarez. Nota bene Urugwajczyk w czterech meczach z Kanarkami zdobył aż 11 goli.

12:55

Serdecznie zapraszam na Carrow Road, gdzie Norwich City podejmie Liverpool FC. Kanarki kontynuują niechlubną passę trzech kolejnych porażek, w których nie zdobyli choćby gola i tym samym są jedynie 2 punkty nad kreską. Natomiast The Reds są na odmiennym biegunie. Dziś mogą zaliczyć 11 kolejne zwycięstwo bijąc klubowy rekord i zwiększając przewagę nad Chelsea do 5 punktów na 3 kolejki przed końcem sezonu.