Ofensywa Sunderlandu już nie atakuje - maksymalnie wstrzymują piłkę.

Fantastyczna kontra Sunderlandu - 3 napastników na jednego obrońcę, niestety Altidore zamiast strzelać wolał przytrzymać piłkę.

Borini z uderzeniem sprzed pola karnego, nad poprzeczką.

93'

Schodził Fabio Borini, jednak niespodziewana zmiana decyzji - zejdzie jednak kuśtykający Larsson, za którego wejdzie Celustka.

91'

Torres ciężko pracuje na własnej połowie, gdzie wrócił się by od tyłu zaatakować rywala.

91'

Gus Poyet może jeszcze dokonać jednej zmiany, czym zabierze trochę czasu z 5 pozostałych minut.

90'

5 doliczonych minut na Stamford Bridge.

90'

Willian na spółkę z kolegą próbują odsunąć rywala przy wykonaniu rzutu wolnego w połowie boiska. Emocje są ogromne.

87'

Blisko był Torres sięgnięcia głową wrzutki na 5 metr. Obrońca tym razem górą.

86'

Torres domagał się karnego i mamy gwizdek! Ale wyłącznie przez spalony Hiszpana...

85'

Schuerlle tuż po wznowieniu uderza potężnie z lewego skrzydła pod poprzeczkę, jednak doskonale interweniuje Mannone. Rożny na nic się nie zdał.

83'

Bójka za linią boczną była blisko - Mike Dean atakowany słownie przez jednego z asystentów Mourinho. Portugalski menedżer robi co może by odciągnąć swojego człowieka i nie dopuścić do kolejnych problemów.

81'

BORINI! 1:2!!

80'

Poślizgnął się Azpilicueta po swojej stronie boiska, dzięki czemu rywal zabrał piłke. Obrońca starał się jak mógł odebrać, jednak wślizg okazał się kiepskim rozwiązaniem.

80'

Karny dla Sunderlandu! Altidore faulowany w polu karnym!

79'

Kolejny już rożny dla Chelsea. 9-4 na korzyść gospodarzy w narożnych stałych fragmentach.

78'

Przewrotką popisuje się Fernando Torres, piłka jednak nie stwarza zagrożenia.

74'

Ostatnia zmiana w drużynie The Blues - schodzi Eto'o, a do ataku wkracza Torres.

73'

Wes Brown ostro wszedł w Dembę Ba powalając go na ziemię i zgarniając gratis żółtą kartkę.

70'

Wyleciał w powietrze Mannone - Włoch wyskoczył do interwencji na linii szesnastego metra głową wybijając piłkę sprzed nosa Demby Ba. Niestety, przy okazji "wywinął kozła" o niego i kolegę z obrony, dość silnie upadając na prawe ramię i "wytrząsając" sobie głowę. Chwila przerwy na interwencję medyków i bramkarz wraca między słupki.

68'

W środę Giaccherini swoim wejściem dał wiele Sunderlandowi - jego dwa podania do Wickhama zmieniły się na bramki. Niestety ten drugi przybił piątkę koledze schodząc z boiska, jednak wynik jest nadal otwarty.

66'

Również w Chelsea zmiana - Schuerrle za Salaha.

65'

Odpocznie również Wickham, wchodzi Altidore.

65'

Schodzi Johnson, wchodzi Giaccherini.

65'

Ależ kiks Demby Ba! Świetnie podanie na 10 metr pola karnego Ba zamienił na uderzenie donikąd.

59'

Mourinho zdejmuje Oscara, który niewiele daje The Blues w tym meczu. Do ofensywy dołącza Demba Ba.

57'

Lee Catermole ma niesamowite parcie na koszulkę Chelsea. Może jednak powinien poprosić o nią Oscara po meczu, zamiast ciągnąć ją przez dobre kilka sekund.

55'

Padł Azpilicueta w polu karnym, jednak nogi nie zgrały się z tempem biegu. Nie było w tym udziału defensora.

53'

Oscar rusza z piłką w stronę pola karnego, jednak zamiast podać decyduje się na strzał z dystansu. Chelsea sprawia wrażenie, jakby chcieli mecz rozegrać indywidualnie.

51'

Kolejny korner dla Chelsea - w walce o piłkę na murawę pada połowa zawodników w jedenastce. Sędzia bez reakcji.

50'

Chelsea - Sunderland

49'

Korner dla Chelsea.

47'

Szybka kontra Chelsea, podanie na lewą stronę do Eto'o i strzał Kameruńczyka, niestety obok słupka.

46'

Rzut rożny dla Sunderlandu, jednak Schwarzer pewnie wybija piłkę poza pole karne.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Czy Chelsea uda się zdobyć 3 punkty? A może Sunderland wreszcie wygra?

47'

Koniec pierwszej połowy. Bardzo dobrze, ambitne spotkanie, jednak z wyraźnym udziałem złych decyzji sędziego.

45'

Doliczone dwie minuty.

45'

Johnson fatalnie zachował się w polu karnym - mógł strzelać w polu karnym Chelsea, jednak zamiast tego wykonał zwód, tracąc piłkę.

44'

Powtórki pokazują, że Ramires biegnąc przed Larssonem celowo uderzył go ręką w twarz, tymczasem sędzia nie ma zamiaru karać Brazylijczyka. To powinna być czerwona kartka!

42'

Marcos Alonso odbił piłkę ręką w polu karnym, jednak sędzia nie ma zamiaru gwizdać na rzut karny.

42'

Fantastyczna dyspozycja Mannone! Dwie wspaniałe interwencje Włocha po strzałach zawodników Chelsea.

40'

39'

Salah uderza głową, ale zbyt lekko, by ktokolwiek mógł to wpuścić.

39'

Ręka Johnsona.

36'

Blisko była Chelsea! Ivanović uderza głową po rzucie rożnym, Mannone paruje i po chwili wyłapuje piłkę.

35'

Kolejny faul w ataku - tym razem Oscar faulował O'Shea.

33'

Mogło być 2:1 dla Chelsea! Matić zgrał głową do Terry'ego, a ten umieścił nogą piłkę w siatce, wcześniej jednak sędzia odgwizdał faul Serba.

32'

Fatalnie fauluje Johnson Azpiliquetę, a sędzia... nie daje nawet kartki.

31'

Nie zrozumiał się Oscar z Salahem - Brazylijczyk wypuścił kolegę w momencie, gdy ten zatrzymał się by uniknąć spalonego.

30'

Oscar z rzutu wolnego, ale Włoch bardzo dobrze odczytuje zamiary pomocnika!

28'

Wickham narzeka na ból w łydce, jednak zawodnik nie kwapi się do zejścia do linii bocznej.

27'

Z dystansu próbował Oscar, jednak nie sprawiło to żadnych problemów Mannone.

26'

Tym razem to Chelsea rzuciła się na gości. Kiepsko jednak wygląda - The Blues mają problem z przebiciem się przez twardo broniący się Sunderland.

20'

Tym samym kiepski debiut Schwarzera w Premier League.

18'

Świetnie rozegrał rzut rożny Sunderland - piłka trafiła do Alonso na przedpole, jego uderzenie sparował Schwarzer, na to jednak czekał już Wickham, dobijając piłkę na remis.

18'

Fantastycznie odnalazł się w polu karnym napastnik Sunderlandu, który zdobył już 3 bramkę w tym tygodniu, w dodatku kolejną przeciw drużynie z czuba stawki!

18'

17'

1:1! WICKHAM!

17'

Alonso próbował ataku lewym skrzydłem, wywalczył jednak tylko korner.

15'

Sunderland rzucił się do ataku, niestety dla nich ciężko przebić się przez świetną defensywę Chelsea.

13'

Pecha miał Mannone, który złapał uślizg kiedy trzeba było złapać piłkę. Idealnie natomiast dośrodkowanie odnalazł Samuel Eto'o.

12'

GOL! Eto'o! 1:0!

11'

Eto'o próbował kiwać rywali w polu karnym, jest rożny.

10'

Willian decyduje się na szybki zwód i płaskie uderzenie na prawy słupek, jednak Mannone pewnie rzucił się w to samo miejsce.

9'

Moment dominacji Chelsea pod polem karnym Sunderlandu. The Blues próbowali znaleźć przestrzeń na kluczowe podanie. Akcję kończy Oscar niepewnym uderzeniem.

6'

Póki co - oba zespoły bez szaleństw. Nikt nie zdecydował się zaskoczyć rywala i piłkarze powoli "wgrywają się" w mecz.

3'

Rzut rożny dla Chelsea.

1'

Rzut monetą wskazał na graczy Sunderlandu i rozpoczynamy spotkanie na Stamford Bridge!

18:27

Zawodnicy są już na murawie, jeszcze 3 minuty pozostały do rozpoczęcia meczu!

18:24

Warto wiedzieć również, że Chelsea wygrała 17 spośród 18 ligowych spotkań przeciw Sunderlandowi.

18:23

- Petr Cech opuści dzisiejszy mecz ze względu na przeziębienie. - poinformowała Chelsea na swoim Twitterze.

18:21

Czy Mark Schwarzer może być dzisiaj postacią decydującą o wyniku Chelsea? The Blues od 6 domowych spotkań zachowują czyste konto, zbliżając się do swojego rekordu 9 spotkań "do zera".

18:15

Bilans ostatnich 5 spotkań Chelsea to 2 porażki i 3 wygrane. Dość mocno kontrastuje to z osiągami gości - Sunderland aż do środowego remisu z Man City ponosił same porażki. Ostatnia ich wygrana miała miejsce... 1 lutego.

18:12

Sędzią głównym tego spotkania będzie Mike Dean. W ostatnich 5 spotkaniach rozdał on 14 żółtych i jedną czerwoną kartkę.

18:09

Spotkanie to ma wyjątkowe znaczenie dla Gusa Poyeta - szkoleniowiec Sunderlandu 4 lata spędził w Chelsea jeszcze jako piłkarz. Nie są to zresztą odległe czasu - w 2001 roku Urugwajczyk zmienił The Blues na Tottenham.

18:07

Ławka: Celustka, Altidore, Ba, Giaccherini, Scocco, Mavrias, Ustari.

18:07

Sunderland: Mannone, Vergini, Alonso, Brown, O'Shea, Cattermole, Colback, Larsson, Johnson, Borini, Wickham.

18:06

Ławka: Hilario, David Luiz, Mikel, Lampard, Torres, Schurrle oraz Ba.

18:06

Chelsea: Schwarzer, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta; Ramires, Matic; Willian, Oscar, Salah; Eto'o.

18:05

W barwach Chelsea zabraknie Edena Hazarda oraz Petra Cecha. Na boisku od pierwszych minut nie zobaczymy też kilku kluczowych nazwisk - na ławce odpoczywają Luiz czy Lampard.

18:02

Znamy już składy obu ekip.

17:55

Witam na relacji ze spotkania Chelsea Londyn z Sunderlandem! Już za pół godziny na Stamford Bridge rozpocznie się kolejny odcinek walki o mistrzostwo Anglii!