SunderlandSunderland
0 : 1
Everton FCEverton
18:30

Zapraszam na pomeczową relację i dziękuję za wspólny mecz - relacjonował Michał Kozera.

93'

Lee Probert gwiżdże po raz ostatni! Koniec spotkania i szczęśliwa wygrana Evertonu!

92'

Próba Evertonu, jednak szybko wyjaśniają obrońcy i Sunderland znów w ofensywie.

91'

Mamy doliczone 3 minuty.

91'

Faulowany przez Distina rywal i mamy kolejną żółtą kartkę.

89'

Wrzutka robi trochę zamieszania w polu karnym, jednak nic poza tym.

88'

Larsson dostaje żółtą kartę za zbyt pośpieszną próbę wykonania rzutu wolnego.

88'

Rzut wolny dla Sunderlandu.

87'

Dobrze przerzucił piłkę do Barkleya McGeady, jednak pomocnik Evertonu został natychmiast zablokowany przez obrońców.

85'

Świetna próba Boriniego, który mocny strzałem chciał zakręcić piłkę przy prawym słupku. Było bardzo blisko.

84'

Wickham uderzał na bramkę i mogło być groźnie, bowiem piłka odbiła się od obrońcy. Na szczęście Tim Howard był w gotowości.

82'

Znów Ki starał się zmienić rezultat - jego uderzenie z woleja niestety ponad bramką.

81'

Fantastyczna próba Sunderlandu - z pierwszej piłki w polu karnym uderzał Ki, jednak piłkę odbił Tim Howard, by wybił ją natychmiast John Stones.

79'

Boisko opuszcza współautor bramki - Gerard Deulofeu, którego zmienia Aiden McGeady.

78'

Wrzucać próbował Ki, jednak nie trafił piłką do nikogo.

77'

Kolejny obiegnięciem przeciwnika popisał się Barkley, jednak jego wrzutka znów leciała bez adresata. Ogromne szczęście miał jednak Everton, bowiem piłkę zablokować chciał Wes Brown, a w efekcie odbił ją do bramki.

75'

Ogromny pech Wesa Browna! Gol samobójczy!

74'

Nieudana wrzutka Colemana i chwilę później strzał Barkleya mijający lewy słupek.

73'

Deulofeu gubi się w dryblingu w polu karnym rywala - próbował zawrócić się z futbolówką, w efekcie czego zgubił piłkę i sam się przewrócił.

71'

Strzału próbuje Ki. Broni Howard, jednak na dwa razy.

71'

Zmiana w drużynie gospodarzy - schodzi Jack Colback, a zastępuje go Sebastian Larsson.

70'

Próba strzału Johnsona, jednak piłka mija prawy słupek.

69'

I jest uderzenie Lukaku, jednak dużo nad poprzeczką poszybowała piłka.

68'

Rzut rożny dla Evertonu. Baines w narożniku.

67'

Naciska Sunderland - dobrze to odwzorowuje dotychczasowy przebieg całej drugiej połowy.

66'

Blisko był Barkley po dośrodkowaniu - próbował przyjąć piłkę na piątym metrze, jednak futbolówka odbiła się i bronić musiał Mannone.

64'

Z przewrotki w polu karnym próbował strzelić Johnson, jednak wcześniej przyjął sobie piłkę ręką. Sam strzał również chybiony.

62'

Błąd Vito Mannone! Jego wyjście do piłki i wybicie główką skierowało futbolówkę pod nogi Naismitha, ten jednak spudłował uderzając z woleja.

61'

Ależ przedarł się w pole karne Deulofeu - minął na prawym skrzydle obrońcę po czym ruszył przy linii końcowej na bramkę, jednak jego płaska piłka przez środek ani nie odnalazła nóg napastników, ani nie wpadła do bramki.

58'

Zmiana w drużynie gości - schodzi Leon Osman, w jego miejsce Ross Barkley.

58'

Ogrom zamieszania, ale tym razem w polu karnym Howarda! Dużo szczęścia Evertonu, bo efektem tego jest tylko rzut rożny.

57'

Strzelał Borini, jednak piłka odbiła się od Distina i będziemy mieli korner.

57'

Lekkie zamieszanie w polu karnym Sunderlandu, jednak Naismith gdy obrócił się z piłką, dość słabo uderzył.

54'

Faul Bardsleya przy próbie zatrzymania kontry Naismitha.

53'

Zapędził się Coleman w pojedynku na swoim skrzydle, czego efektem jest żółta kartka.

52'

Kiepski strzał Naismitha sprzed pola karnego, jednak wcześniej zawodnik Evertonu faulował przy odbiorze.

51'

Dobrze wyłapuje płaską wrzutkę Deulofeu Vito Mannone.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu Sunderland - Everton!

46'

Lee Probert gwiżdże na przerwę - 0:0 na Stadium of Light.

45'

Wrzutka McCarthy'ego mija się niewiele z głowami gości.

42'

Świetnie odnaleziony z boku pola karnego Johnson, jednak jego próba strzału zablokowana wślizgiem przez McCarthiego.

41'

Prostopadła piłka do Ki. Koreańczyk był na spalonym, jednak przed gwizdkiem zdążył jeszcze spudłować.

38'

I strzał prosto w mur.

38'

Colback kopnął stopę rywala zamiast piłkę. To wszystko na 25. metrze, gdzie do rzutu wolnego ustawił się Leighton Baines.

36'

Everton znów oblega pole karne Sunderlandu.

16:45

56% posiadania piłki dla Evertonu - póki co nie przekłada się to na bramki.

34'

Kolejna, identyczna próba wypuszczenia piłki do Lukaku, jednak Belg nieczysto popchnął obrońcę chcąc dopaść do piłki.

33'

Świetna piłka Bainsesa odnalazła startującego Lukaku, który lewą nogą strzela i zdobywa... rzut rożny.

32'

Everton powrócił do ofensywy, jednak próby The Toffees nie przynoszą póki co zagrożenia.

31'

Wielki błąd obrony Evertonu! Piłkę Johnsonowi zabiera Baines przesyłając ją po ziemi do Howarda, jednak szybciej dopada do niej Borini! Krótkoe odbiegnięcie na prawą stronę i strzał desperacko broni Distin zasłaniając krótki słupek.

29'

Kolejna wrzutka Evertonu nieudana. Na koniec akcji piłka trafiła pod nogę Deulofeu, który jednak posłał futbolówkę w trybuny.

28'

Deulofeu próbuje uwolnić się spod pressingu obrońcy w narożniku, a to kończy się rzutem wolnym dla gości.

28'

Kolejna wrzutka również nieudana.

27'

Fabio Borini wybija na kolejny rzut rożny dośrodkowanie Deulofeu.

27'

Lukaku próbował przedrzeć się do bramki, jednak wywalczył tylko rożny.

24'

Długa wrzutka Johnsona mija głowę Wickhama - i tylko jego, bowiem cała reszta ofensywy stała przy krótkim słupku.

23'

Kolejny wolny dla Sunderlandu.

23'

Borini ruszył z kontrą, jednak faulem zablokował go Coleman.

21'

Kolejny faul dla Evertonu, tym razem z prawej strony po faulu na Deulofeu.

18'

Wrzutka z 25. metra lewego skrzydła, jednak Osmanowi zabrakło dokładności w wykończeniu.

17'

Johnson nieco przesadził w walce o piłkę z Bainesem.

16'

Piłka lecąca krótko i dość głęboko spokojnie wyjęta przez głowy obrońców.

16'

Korner dla Evertonu.

14'

Bardsely faulowany przy próbie wyjścia z piłką ze swojego pola karnego.

14'

Potężnie przestrzelił Naismith! Fantastycznie przyjął sobie piłkę w polu karnym, przekładając ją sobie na drugą stronę i zwodząc Wesa Browna, jednak wykończenie woła o pomstę do nieba - z 10 metrów ponad poprzeczkę.

12'

Sunderland póki co wygląda bardzo pewnie - wydaje się, że z czasem możemy zobaczyć bramki dla gospodarzy, jeżeli ci tylko utrzymają dyspozycję i poprawią się w ataku.

11'

Niebezpieczna akcja Sunderlandu - do piłki na dobieg wystartował Howard, jednak obrońca był pierwszy i zniwelował zagrożenie.

11'

Długie dośrodkowanie/strzał Ki pewnie wyłapane przez Howarda przy dalszym słupku.

10'

Dwie próby wrzutki zablokowane przez Colemana.

9'

Kontra Evertonu kończy się przy nodze Deulofeu, który w polu karnym długo zwlekał ze strzałem zamiast od razu uderzać lub podawać do nadbiegającego kolegi.

7'

Johnson z próbą dośrodkowania, jednak na rożny wybił Distin.

6'

Everton w obronie wygląda, jakby traktował Boriniego jak trampkarza. Mogło być groźnie, jednak Baines wybił (chociaż również zwlekał z tym).

6'

Fabio Borini próbował w polu karnym obiec rywala i zakończyć strzałem, jednak potężnie chybił.

6'

I rzut wolny dla gospodarzy.

5'

Sunderland przy piłce, w środku pola mocne starcie po którym na murawę padło 3 graczy na raz.

4'

Już pierwsze zagrożenie ze strony gości, jednak Lukaku nie mógł zbyt mocno postraszyć rywala.

2'

Przy piłce przeważa Everton, jednak futbolówka przede wszystkim wędruje między obrońcami gości.

1'

Już mamy pierwszy gwizdek - na połowie boiska faulował Borini.

1'

Minuta ciszy za nami i wracamy do boiskowych emocji! Startujemy!

16:09

Na tablicy wyników pojawiło się "You'll never walk alone" dla rodzin, przyjaciół i przede wszystkim ofiar - 96 osób, które nie przeżyły zawalenia się trybuny stadionu Notthingam Forestw półfinale FA Cup przeciwko Liverpoolowi. Wszyscy, którzy stracili życie byli kibicami tej drugiej drużyny.

16:06

Wszyscy są już na murawie, jednak na rozpoczęcie spotkania zaczekamy jeszcze chwilę. Spotkania rozpoczną się z lekkim opóźnieniem w celu uczczenia minutą ciszy ofiary tragedii w Hillsborough 15 kwietnia 1989 roku.

15:59

Jeżeli Everton wygra dzisiejsze spotkanie będzie to pierwszy raz od sezonu 86/87, gdy The Toffees wygrali 7 spotkań z rzędu.

15:50

W 15 meczach na Stadium of Light Sunderland strzelił tylko 14 bramek. Czy dziś uda im się przebić przez defensywę Evertonu?

15:38

Tym bardziej, gdy spojrzeć na datę ostatniego zwycięstwa Sunderlandu, od którego dzieli nas jeszcze więcej czasu. 1 lutego Newcastle straciło 3 bramki, oddając tyle samo punktów dzisiejszym gospodarzom.

15:37

Ostatnia ligowa przegrana Evertonu miała miejsce 22 lutego w meczu przeciwko Chelsea Londyn! Sunderlandowi ciężko będzie przerwać tę passę!

15:22

Znamy też zmienników Evertonu: Joel, Hibbert, McGeady, Mirallas, Barkley, Garbutt, Alcaraz.

15:21

Ławka rezerwowych Sunderlandu: Larsson, Gardner, Cuellar, Vergini, Giaccherini, Scocco, Ustari.

15:14

Everton natomiast reprezentować będą: Howard, Coleman, Baines, Stones, Distin, McCarthy, Barry, Deulofeu, Naismith, Osman, Lukaku.

15:13

W drużynie Sunderlandu od pierwszej minuty wystąpią dziś: Mannone, Bardsley, Alonso, O'Shea, Brown, Cattermole, Ki, Colback, Johnson, Wickham, Borini.