To tyle na dziś - żegnam się w imieniu Damiana Wiśniewskiego, dobrej nocy życzy Michał Kozera.

Na koniec asysta trenera Ryana Giggsa i gol van Persiego:

Tak na trafienie odpowiedział Matty Fryatt, potężnie pokonując de Geę:

22:43

Oto dzisiejsze drugie trafienie Jamesa Wilsona na 2:0 dla United:

94'

Koniec spotkania! Manchester United wygrywa 3:1, a dwie bramki zdobywa debiutant - James Wilson!

92'

Bombardowana bramka Hull, najpierw Buttner, potem Valencia. Wszystko zablokowane.

91'

Giggs! Potężna bomba pod poprzeczkę, ale świetnie broni Jakupović!

90'

No i doliczone 3 minuty.

90'

Faulowany Kagawa na 25 metrze.

89'

Mocno przydepnięty przez Meylera został Januzaj. Sędzia nie gwiżdże, a Belg trochę pocierpiał.

89'

Ależ postraszył bramkę United... Smalling! Wrzutka w pole karne wślizgiem blokuje Smalling, kierując piłkę w swoją bramkę. Na szczęście dla obrońcy na jej linii stał hiszpański bramkarz.

22:29

A asystę ma... Ryan Giggs. Walijczyk podawał na środek szesnastego metra do van Persiego, który dopiero za druga próbą strzału zdobył bramkę uderzając w lewy dolny róg.

86'

Van Persie! 3:1!

83'

Van Persie przedryblował obok dwóch zawodników, jednak uderzył prosto w ręce bramkarza.

82'

Wymuszona zmiana - za El-Mohamadiego wchodzi Livermore.

80'

El-Mohamadi leży na murawie i wymaga pomocy medyków.

80'

Meyler! Potężna bomba leci wprost w de Geę, a do dobitki nie sięga Fryatt.

78'

Mocna wrzutka El-Mohamadiego, było groźnie póki piłki nie wybił obrońca.

76'

Korner dla United.

73'

Fellaini fauluje i mamy wolny dla Hull z 30 metrów.

72'

Powinien być kolejny karny dla United - strzał Giggsa ręką broni defensor Hull.

70'

I to jednak dzieje się na naszych oczach - Ryan Giggs bedzię trenować United ze środka murawy - Walijczyk wprowadza się za Toma Lawrance'a.

68'

Defensywa United dobrze rozbija groźnie zapowiadającą się akcję Hull.

22:08

A rozgrzewa się Ryan Giggs - czyżbyśmy mieli zobaczyć trenera United na murawie?

64'

To już koniec spotkania dla świetnego debiutanta - na boisko wchodzi Robin van Persie, zmieniając Jamesa Wilsona.

22:05

Huknął jak z armaty zmiennik Hull! De Gea nie zdołał interweniować po raz pierwszy w tym spotkaniu u mamy 2:1!

63'

FRYATT!! Kontakt na Old Trafford! 2:1!!

22:03

Po raz kolejny dobitka! Januzaj popędził prawym skrzydłem i wyłożył piłkę na strzał Fellainiemu, którego uderzenie zostało zablokowane raz, ale nie dwa, gdy dobijał piłkę James Wilson! Drugi gol młodego zawodnika i druga asysta Afromana Manchesteru United!

60'

WILSON! 2:0!

60'

Januzaj przedryblował się w pole karne, podał do Kagawy na wapno, ten oddał piłkę, a wrzutka na Fellainiego zostaje zgarnięta przez obrońcę.

57'

Piłka spada na głowę Vidicia, który trafia nią w rękę Daviesa, a potem mała kopanina wyjaśnia akcję.

56'

56'

Dośrodkowanie El-Mohamadiego z prawego skrzydła, ale piłka po rykoszecie wpada w ręce de Gei.

51'

Januzaj! Świetny strzał Belga z dystansu i jeszcze lepsza interwencja bramkarza! Rzut rożny

50'

A teraz gospodarze dośrodkowali piłkę w pole karne gości, tam jednak spokojnie chwycił ją bramkarz.

48'

Gospodarze mieli przed chwilą rzut wolny, ale jego wykonanie jak i późniejszy strzał Januzaja były kiepskie

46'

A przed chwilą żółtą kartkę dostał Meyler

46'

A Fryatt za Longa

46'

I od razu mamy dwie zmiany u gości. Sagbo wchodzi za Roseniora

46'

21:39

Pierwsza połowa nie była raczej najżywszym widowiskiem, tak delikatnie można ją nazwać. Manchester prowadzi jak najbardziej zasłużenie, o czym najlepiej świadczy fakt, że goście nie oddali jak dotąd ani jednego strzału na bramkę.

47'

Smalling naprawia błąd i wybija piłkę z rzutu wolnego. Koniec pierwszej połowy.

46'

Faulowany Meyler na lewym skrzydle, Smalling tylko upomniany.

45'

Dwie dodatkowe minuty pierwszej połowy.

43'

El-Mohamadi popędził z kontrą prawą stronę, jednak jego płaskie dogranie w pole karne dobrze sparował Vidić.

42'

Wrzutka do Fellainiego, jednak głowę Belga uprzedził Jakupović.

41'

Skleszczyli się w walce o piłkę Carrick i Boyd, a ten drugi piłkę próbował opanować futbolówkę ręką.

41'

Hull próbowało ataku aż do linii końcowej przy prawym narożniku, ale obrona rywala była na miejscu.

39'

Na murawie leży El-Mohamadi, którego sporo bólu kosztowało wejście Fellainiego.

38'

Fellaini dostaje żółtą kartkę za zbyt ostrą grę.

34'

Teraz Hull zyskuje trochę terenu, rozgrywając piłkę w środku pola na wzór rywala sprzed pierwszej bramki.

33'

Błąd obrońców i de Gei, który źle wyskoczył do piłki w polu karnym i minął się z nią. Na jego szczęście na miejscu Vidić.

21:16

To jego bramka w debiucie w Premier League!

30'

JAAAMEEEEES WIIIIILSSOOOOOOOON!! 1:0 na Old Trafford!

29'

Faul na Januzaju na prawym skrzydle.

27'

Powtórka pokazuje, że faulu nie było, ale... Figueroa piłkę zatrzymał ręką. Mamy zatem drugą nieodgwizdaną jedenastkę.

26'

Januzaj znów pada w polu karnym, tym razem jednak na karny szanse były znikome.

22'

I mamy pierwszą, wymuszoną zmianę. Za Jonesa wchodzi Vidić, dla którego to będzie ostatni mecz na Old Trafford w barwach Manchesteru United.

21'

72 do 28 procent posiadania piłki dla Manchesteru United.

21'

Phil Jones może na boisko już nie wrócić - na linii bocznej na zmianę czeka Nemanja Vidić.

17'

Jones i Figueroa mocno na siebie wpadli walcząc o piłkę z rzutu rożnego. Mamy małą przerwę.

16'

Lawrence próbuje uderzyć z dystansu, po drodze zahacza plecy obrońcy, piłka jedna leci ponad poprzeczką. Rzut rożny.

10'

Shinji Kagawa uderza z siedemnastego metra, jednak noga Japończyka kieruje piłkę daleko od bramki.

8'

Strzał Kagawy, niestety niecelny.

4'

To powinien być rzut karny dla gospodarzy! Maynor Figueroa ściął równo z trawą Adnana Januzaja we własnym polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka!

3'

Niezła akcja gospodarzy. Januzaj dośrodkował z prawego skrzydła, Fellaini zgrał piłkę do Jamesa Wilsona, ale strzał tego ostatniego został zablokowany

2'

Spokojny początek tego meczu, jak na razie dłużej przy piłce dłużej utrzymują się Czerwone Diabły

1'

Craig Pawson daje znak, gospodarze zaczynają to spotkanie!

20:43

Przed pierwszym gwizdkiem mamy jeszcze oficjalne pożegnanie Nemanji Vidicia, który po sezonie odchodzi z Manchesteru United. Prezent Serbowi wręcza legenda United, sir Bobby Charlton.

20:41

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko, za chwilkę startujemy!

20:40

Za dzisiejszą wygraną gospodarzy przemawia też fakt, że drużyna Hull w tym sezonie ligowym na wyjeździe wygrała zaledwie trzy mecze na 18 możliwych. Tylko Stoke, Norwich i Cardiff są pod tym względem słabsze.

20:39

20:37

Wczoraj mieliśmy sześć goli w starciu Crystal Palace z Liverpoolem, dziś pozostaje nam tylko życzyć sobie podobnych emocji. Co prawda mecz praktycznie o pietruszkę, ale w końcu to Premier League, tu nie można się nudzić.

20:36

Manchester United w Premier League grał z Hull pięciokrotnie i za każdym razem wygrywał. Jak myślicie, jak będzie dzisiaj? Wasze typy zostawcie w komentarzach.

20:29

Hull mimo, iż utrzymał się już w lidze i awansował do finału FA Cup, ma ewidentnie problem z wygrywaniem meczów. Na sześć ostatnich spotkań ligowych wygrał zaledwie jedno.

20:26

United mają trzeci najlepszy bilans meczów z zespołami z dolnej połówki tabeli. Na 19 takich wygrali 15, a po dwa razy remisowali i przegrywali. Tylko zespoły Liverpoolu i Arsenalu są pod tym względem lepsze.

20:22

Oba zespoły podejdą do tego pojedynku na zupełnym luzie, ani jedni ani drudzy nic więcej w tym sezonie ligowym już nie zyskają, ani nie stracą. Dla Hull to jednak bardzo dobra rozgrzewka przed czekającym go finałem Pucharu Anglii, w którym zmierzy się z Arsenalem.

20:19

Trener gospodarzy postanowił dzisiaj troszkę pomieszać. Te dwa nazwiska, których na razie brakuje w panelu po lewej stronie to: Tom Lawrence oraz James Wilson, a więc dwaj bardzo młodzi piłkarze. Co więcej, Giggs wpisał do protokołu meczowego samego siebie. Desygnuje się też później na boisko?

20:15

A teraz ławka gospodarzy: Amos, Vidić, M. Keane, Mata, Young, Van Persie i uwaga: Giggs

20:14

Wyjściowe składy prawie już mamy, pora więc podać ławki rezerwowych. Na początek goście: Harper, Huddlestone, Livermore, Fryatt, Faye, Sagbo, Jelavić

20:01

Już za chwilkę pojawią się wyjściowe składy obu drużyn, a tym czasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu. Można ją znaleźć tutaj.

20:00

Witamy! Już za około 45 minut rozpocznie się zaległe spotkanie angielskiej Premier League, w którym zmierzą się Manchester United i Hull City. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski